Fatos Lubonja vlerëson qendrimin e Metës: S’mund të vazhdohet kështu, Rama na ka zhytyr në baltë

Fatos Lubonja ka vlerësuar qendrimin e Ilir Metës, që kërkon një qeveri të besimit.

Besoj se bëhen veçanërisht të paqarta këto deklarata për palët që janë jashtë.

Të dy palët, PS- PD janë të pakënaqur.

Është edhe kultura jonë politike që duan o me mua, o kundër meje.

Meta në përputhje me interesat e tij dhe interesat e këtij vendi, ka një lëvizje të rolit të ndërmjetësit.

Ai njeh krizën dhe kërkon të luajë rolin e ndërmjetësit, duke bërë thirrje për dialog.

Deklarata për mendimin tim është racionale”, tha Lubonja për News 24.

Sipas tij, nuk mund të vazhdohet më me Ramën, pasi po na zhyt në baltë.

Me rëndësi është që të njihet kriza në mënyrë që të zgjidhjet.

Pasi si krijohet kjo qeveri besimi, çfarë mandati ka, se kush do të jetë në të, i takon forcave politike ta bëjnë.

Do thoni ju po në çdo rast kështu do ndodhë në Shqipëri?

Këtu jemi në dy aspekte.

Ka një krizë që ndihet në vend, jo vetëm në situatën politike.

Duhet të mos vazhdojmë të zhytemi në baltë më shumë sesa jemi zhytur.

Mos zhytemi më shumë me një zgjidhje që kërkon Rama, zgjidhje autoritare, të vendosë vetëm vetë ai.

Rama ka krijuar mosbesime, qoftë edhe me kanabisin, këto duhen ndaluar”, tha Lubonja.

Rama po e zhyt vendin në baltë”, vijoi ai.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Fatos Lubonja vlerëson qendrimin e Metës: S’mund të vazhdohet kështu, Rama na ka zhytyr në baltë”

 1. j says:

  Jo mor degjeneratë se duke plotësuar tekat e malokut llasticë,
  krijohet precedent absurd dhe pa llogjikshëm.
  Sa herë ti teket pakicës,rrëzohet qeveria!
  Atëhere nëse kjo eshte e drejtë,shkruajeni në kushtetutë që
  qeverinë e krijon kush humb në zgjedhje,apo jo ?
  Qeverinë e rrëzon vota e popullit.
  Haleja e çudirave ,prodhoi një tjeter çudi fantastike alla shqiptarçe.
  Lexoni Monteskjenë o varreza të inteligjencës.

 2. inf says:

  njeri kot legen ngele o ljubavi o luba o lubi
  dembel ke nji jete qe ushqehesh me komentet e tua zi e me zi
  lavdon met hajnin e shan Zotnin e tij ED RAMEN o burgaxhi i nyte
  dhe yt tat njio zagar e maskara dhe ti si ai o familje kurvash jeni ju
  ptyyyyyyyyyyyyyyyy o sllav e bir shkau je ti

 3. beni says:

  Pse te ka zhytur ne balte Rama ty mor ziliqar dhe vrervjelles. Perse apo pse po ben shtet dhe do derrmoje korupsionin dhe krimin, apo sepse ka ngritur prestigjin e Shqiperise kudo ku ka vajtur. Lehni edhe pak se me 18 Qershor do e meerni vesht pergjigjen e shqiptareve.

 4. Lakja says:

  Shtive prap nje fëndë o Qorro! Në Shen Naum eshte nje fshat, qe quhet Ljubanishta! Po të behet ves të mbeshtesesh ata qe e rrudhin shqiperine!
  Jo mire keshtu!

 5. Qytetar says:

  Je plehrë që e ke merituar burgun.

 6. Alidemsi vjeter says:

  Interesant konkluzioni i kesaj shushunje:”endjeu menjehere eren e baltes krimbi parazit”.

 7. Lennard says:

  Mor Llaci-Fac i ndyre.Po cfare ndermjetsi eshte Like Floriri?.Ai eshte nje hajdut dhe shperdorues i ndyre ,i pashembellte ne historine Shqiptare.Ty te ka mbytur mllefi qe ke kunder Kryeministrit.Po rri urte o qenush ,qe ben gam gam per dite e per nate.Nuk e shikon o Qorr i Ndyre se cfare loje po luan LSI me PD? .E gjithe kjo eshte per te vonuar Vetingun Ver dhe nje pale syze te tjera O Delenxhi antishqiptar.Mbaji Ison Sali Serbit dhe Like Hajdutit se mbare do ta kesh Funderrine Komuniste.

 8. pjeter says:

  tos tos tos limoni thoshin parodistet e vlores, tamam keshtu je toso, mos u dezo kot toso, me jemi ne temen e te thartit, sikur deti kos te behet perseri nuk ka luge per ty, te vetmen gje qe po ben per shqiptaret eshte qe po i merzit te gjithe, dhe nuk do vonoje shume dhe dote ta varin ne qafe.

 9. ALBAN DEGA says:

  TRURI JOT DHE I CADRES SE KRIMIT BALTOSIN EDHE
  BALTEN

 10. timi says:

  je itredhur qe nga enveri ke ngelur ne galerat e spacit apo ne bunkeret e kom qend ku todi flirtonte me ramizin ne nje pesazh geysh.

 11. timi says:

  ty edhe ne spac ste kane rene putrat ne balte .po ske faj se edi rama te ka dhene 7 keste milioneshe dhe vjell vrerr kurse ne smarrim dot nje pension minor dhe veme koken per edin per shkak te moralit kurse ti per shkak te komplexeve bizarre.

 12. Samiu says:

  Kjo po ju them eshte ngjarje e vertete dhe ka ndodhur ne nje nga bashkite e jugut te vendit kur PD mori pushtetin me vjedhje ne 2005 e ndihmuar nga braktisja e Fatos Nanos. Ne nje nga zyrat e privatizimit u emerua pergjegjes nje njeri qe vinte nga nje komune e thelle dhe nuk kishte fare haber nga punet e administrates apo nga zbatimi i ligjit. Ishte emeruar aty vetem se kishte rrotulluar pallton me vershellima histerike ne mitingjet e te marrit Berisha kishte rrembyer kutine e votimit e kishte cuar ne shtepi dhe se ishte injorant nga zbatimi i ligjshmerise.
  Pergjegjesja e personelit te institucionit i jep celsat e zyres se privatizimit dhe hyn ti prezantoje iventarin e zyres shefit te sapo emeruar. I hutuar sikur po hynte ne ndonje kishe katedrale shefi i ri veshtronte perreth, preku me dore tavolinen e llustruar dhe kollukun komod dhe psheretiu me kenaqesi: – Mue, mue, mueeeeeee,……. hehhheeeee paska kondita ketu! Ta shikonte Cecoi do ti fanepseshin syte mue, mue, mueeeeeeeee y, y, y ,y , yyyyyyyy ua, ua, ua.
  -Ketu ke nje minibar te vogel per te mbajtur ndonje pije te ftohte- vijoj pergjegjesja. Kur pret ndonje ne zyre i afron shpejt dicka te ftohte.
  -Mue mue mueeeeeee shiko se cben Sali berisha mueeeeeeeeeeeeeee.
  Po kjo qemaneja ketu si televizor cfare eshte?- Pyeti i habitur shefi i ri.
  – Eshte kompjuter – ja kthen pergjegjesja.
  – Komjuter? Tryyyyyyy try try, mueeeeeeeee mue, mue – ja kthen shefi. Po cfare ben kjo?
  – Po ja shkruan ndonje shkrese dhe e ruan ne memorje ose trurin e kompjuterit, me te degjuar e kam edhe une.
  – Mos me ben ndonje shejtanllek kjo qemaneja se paska dhe sy magjik mueeeeee. Me mire ta heq nga zyra thote shefi.
  – Me mire mbaje i thote pergjegjesja qe kur te vine ata te televizionit te filmojne perpara kompjuterit si njeri i ditur.
  – A pa,pa,pa,pa ferkonte duart shefi i ri vertet thua. Do me shikoje Cecoi dhe ata ne fshat do cqyejne syte nga cudia.

 13. Niku says:

  Ne Shqiperi nuk ka krize reale. Ka krize ne mendjet e Bashes e Metes dhe ata qe i vijne nga mbrapa.
  Kryeministri kerkon votebesim ne parlament. Merr votbesimin vazhdon punen deri me 18 Qeshor.
  Nuk merr votbesimin vendi shkon ne zgjedhje te parakohshme.
  Qeveria e re del nga zgjedhjet.
  Pazaret qe kerkojne Meta e Basha nuk jane zgjidhje. Jane thjesht perpjekje te t”i shpetuar lakut qe po ju vjen ne fut dhe kunder kushtetutes.
  Sovrani do te flase perseri ne 18 Qershor. Meta e Basha te dalin ne pension ose shkojne ne burg.

 14. betixho says:

  LUBONJA!-JE NJË BALTË.

 15. koha jone says:

  Hik more maskara . Kur ka pare shqiperia pune me te mire se e kesaj qeverie . Shqiperia ishtd drejt rrenimit total , RAMA KA BERE ME SHUME SE CDO KRYEMINISTER GJATE 25 VITEVE .

  PD. TU SEJ UN VEKIA DI MERDE !!!!

 16. Gardiani says:

  Ky do vdesi SKIC! I shkreti,s’ka faj se SPACI e ka lene MAGUFOS. Meta gjithmone luan putanen,sepse emrin e ka ” socialist” dhe kercen sa majtas – djathtas,kinezcen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *