FOTOT/ Indianët e Amerikës me veshjet e tyre plot ngjyra

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Këto fotografi tregojnë veshjet dhe kulturën e indianëve të Amerikës 120 vite më përpara.

Në këto imazhe paraqiten prijës të tribune të ndryshme, të cilët dallohen për stilin e kostumeve të tyre dhe për stolitë e veçanta.

Këto piktura të jashtëzakonshme u mbushën me ngjyra nga tekniku i bankës, Frédéric Duriez nga Angres-i, Pas de Calais, në Francë.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “FOTOT/ Indianët e Amerikës me veshjet e tyre plot ngjyra”

  1. KORÇARI says:

    Një korrigjim, Nuk janë Indianët e Amerikës por janë AMERIKANËT E VËRTETË.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *