“Frika e PD-së nga Rama, si ajo vajza që do martohej, por trembej nga…”

Ish-presidenti Alfred Moisiu ka komentuar frikën e PD-së se Edi Rama do të vjedhë zgjedhjet.

Ky dyshim i opozitës që konteston zgjedhjet e ardhshme me dyshimin se ato do të manipulohen më kujtojnë një fabul që i shkon shumë për shtat një situate të tillë. Fabula është kjo: Një vajzë e re u fejua dhe në ditën e parë filloi të qante. E pyet e ëma: “Po pse qan, moj bijë? Ti akoma nuk je martuar…”

“Po ja, i thotë vajza. Mua më shkuan sytë tek ajo shpata që është varur në mur. Mendova se kur të martohem do të lind një fëmijë. Djepi ku do të përkund fëmijën mund të jetë poshtë kësaj shpate. Sikur ajo shpata të bjerë nga muri dhe të më vrasë fëmijën? Ja për këtë po qaj…”

Ja, kështu më duket dhe ky pretendimi i opozitës për zgjedhje të lira dhe të ndershme ende pa u bërë ato.

Si mund të ngihen dyshime për zgjedhjet që nuk janë bërë? Këto lojëra duhet të marrin fund njëherë e mirë dhe të hyjmë në normalitet”, thotë Moisiu në një intervistë për gazetën Dita.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në ““Frika e PD-së nga Rama, si ajo vajza që do martohej, por trembej nga…””

 1. u dhim tu qesh says:

  Jo jo! PeDe-ja ka frike se mos e shkerdhejne ne bythe prandaj 😀 😀 😀

 2. muco bregu says:

  Po sikur pd te thote nuk futemi ne zgjedhje pa shkerdhyer lsi-ne ca do bejne keta, do lene vendin pa zgjedhje, apo lsi do ofrohet?

 3. tradita says:

  ha.. ha.. sa e virgjer eshte PS e ketij klloounit . Ku jeton ky….

 4. mona says:

  Moisiu burre i larte e i matur!

 5. CD says:

  Alfredo shume mire e ke thene vetem se PD ka frike se mos bjeri shpata dhe i hyn ne bythe Zenit dhe Saliut !

 6. Bushi says:

  Respekt per zotin Moisiu.

 7. Bushi says:

  Me vjen keq qe fitoi Pd-ke me te githa keto terselleqe qe ka bere ajo dhe ja,tani na del e fituar fal ndihmes se madhe te LSI-e dhe kryesisht te Ilir Metes.Pd-ke i ka te gjitha fallso ato qe thot,se akuzat qe ngre kundra ps.te jane krimet e saj.Por keshtu eshte,se, sot botem e sundon djalli.

 8. PidhiISateme says:

  Ky ka rrjedhur fare, i shkreti. Po c’e pyesni akoma kete matuf qe ka qef te kallzoje prralla.

 9. Kojshi says:

  Po Ti thuaj shprehjen tamtam p rush i kalbet: ajo kishe frike nga manalli i cobanit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *