Nardi: Meta i djersitur e ka gjunjëzuar Ramën. Basha është stërvitur këto ditë dhe tani është i freskët

Zhvillimet e fundit politike, i ka komentuar edhe Nard Ndoka.

Ai thotë se Basha është stërvitur këto ditë dhe tani është gati për të ardhur në pushtet, pasi është i freskët.

Rama-Meta, ‘terheqje litari’, si dy politikane qe presin te përfitojne nga gabimet e tjetrit!

Rama e ka terhequr Metën disa herë edhe drejt greminës, por gjithmonë me faulla, ndersa Meta si per çudi e ka terhequr fort, por paster dhe drejt institucioneve e ligjshmerisë.

Kete radhe, pas peshkut, terheqja ka qene deklarative, transparente dhe perfundimtare!

Meta tregoi, se është nje sportist qe politiken e ka kthyer ne ‘art’, ndersa Rama nje piktor qe politikën e ka kthyer në intrigë!

Terheqja vazhdon litari drejt keputjes, Rama në gjunjë, Meta i djersitur, Basha i stervitur dhe i fresket per garën e madhe sebashku me Opozitën e Bashkuar.

Nese kemi qeveri teknike brenda 10 ditëve, do kemi zgjedhje në Korrik, nese Rama vazhdon të qeverisë në ‘gjunjë’, do kemi zgjedhje ne Tetor, por pa shokun Edi kryeminister”, shkruan Ndoka, një nga politikanët më elokuentë që ka vendi ynë.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Nardi: Meta i djersitur e ka gjunjëzuar Ramën. Basha është stërvitur këto ditë dhe tani është i freskët”

 1. niku says:

  Fjala e tij eshte e sakte. Nardi e leshoi edhe nje nga ato te vetat

 2. LORA says:

  “Armet kimike,jane kimike”,,,,,,e ka thene zoti nardi.
  Edhe zotit nardi ia percelloka sumen Vetting-u !!!!!!

 3. perkthyesi says:

  Me qe e ka thene ky intelektuali i madh, eshte plotesisht e vertete! Hahahaha! Jepi Ndoka, se te ka ardhur dita!

 4. BEN L says:

  O NARD CA ARSIMI KE SE NUK TA DIMI CV-NE TENDE
  NGA SMT U BERE MINISTER. KY EHSTE VEND I CUDIRAVE. NE USA DHE NEPER EU TI AS TE DERA E BANJOVE TE METROVE NUK TE MBANIN
  AJDE KATUNAR HAJDE
  LE QE TI AS ME KERCY NUK DI JO ME TE TJERAT

 5. Lakja says:

  Shko or Loqe!
  Në fakt ti je vete shembulli i kriminalizimit te parlamentit!
  Mark Frrokun, Tom Doshin e te tjere horra i kemi peshqesh nga ti dhe partiçka jote!

  I shpetove “dekriminalizimit” të Luloqes dhe Bylykbythes, por dije se VETTINGUT nuk do ja hedhesh paq asnjehere!

  Kuptove??? Apo harrova ku kupton ti? Je nje loqe!!!

 6. Doni says:

  O NARDO PO CFAR TE DUHET POLITIKA TY .PER NOT NUK ISHE AS PER BRETKOCK JO STERVITU PER NAI SPORT TJETER PER BIRR E RAKI SHKODRE AJT TE FALA.

 7. Teuta says:

  UNE PROPOZOJ QE NARDI Te ZGJIDHET PRESIDENT! Ja vlen ,more ,ja vlen . Se edhe kur lexon fle gjume!

 8. g.o. says:

  u be dhe nardi filozof!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *