Nënkryetarja e LSI-së, thirrje PS-së: Është koha të lëshoni karriget, këtë e duan qytetarët

LSI kërkon nga PS që të lërë pushtetin.

Kjo gjë është pohuar nga deputetja Kejdi Mehmetaj, e cila edhe pse në një moshë fare të re, është njëkohësisht edhe nënkryetare e LSI-së, pra zëvendësja e Ilir Metës.

“Mbrëmë Kryesia e LSI mori vendimin e saj të prerë në interes të vendit dhe zgjidhjes së krizës politike.

Qartazi u shprehëm se heqim dorë nga çdo mandat dhe pozicion i yni për të siguruar stabilitet dhe qetësi për shqiptarët.

Ne hoqëm dorë nga çdo gjë, tani është rradha që secili të heqë dorë nga diçka!

Nëse vërtet e doni vendin aq sa e thoni me fjalë, boll me arrogancë dhe mendjemadhësi, por me vepra konkrete lëshoni pak nga karriget dhe pushteti se kjo është ajo që presin qytetarët”, shkruan Mehmetaj.

REMOTE_ADDR:[]

65 komente në “Nënkryetarja e LSI-së, thirrje PS-së: Është koha të lëshoni karriget, këtë e duan qytetarët”

 1. rob i zotit says:

  dhe pse kjo fycka flet ne emer te LSI per heqje dore nga pushteti, harron faktin qe LSI eshte partia qe po qendron me gjate ne pushtet, qe nga 2009 , dhe pretendon te jete perseri 4 vjet me keto menyra kaq ordinere

  1. tfgs1 says:

   BEQIRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA,e kuptat tani se ne bourdhelovatan nuk do te ket VETING!!!???
   Kjo,pasi dy partite e votuara nga dhe ne sherbim te muslimon brothers nuk duan VETING!
   Pas ketyre ngjarjeve te fundit nuk e di se ka ngel ndonje rrot [email protected] qe beson se vertet mund te behet shtet Shqiperia..!!!??

   1. Aleksander says:

    Veting me nje t jo por VETTING PO !-Ti file i theve te gjitha pjatat andej nga buzuqet e patridhes ,I hodhe te gjithe karafilat e tani erdhe te shqetesohesh per hallet tona ?!-Mos u shqeteso shume se ketu te gjitha do te behen ,edhe Shqiperia do te behet e do te behet deri poshte,poshte fare ne gji te Artes .Ti do te vesh te punosh argat te mbledhesh ullinjte e Zigur çamit .

    1. tfgs1 says:

     ja dhe i ”mbeturi” i fundit qe beson se do te behet VETING-u,madje me 2 ”T”……………..o Zikeeeeeeeeeeee!

  2. €piriiiiii says:

   Katrigen duhet ta Leshoj Like Floriri dhe ju te Lesh e Lis. Beni Mocion Besimi ne Parlamen dhe aty e Leshon Karrigen ai qe duhet. Praktikish ju te Lesh e Lis jini Parti Pazaresh e me Blloqe ne dor.

  3. Grigor says:

   Ju kujtohet xha Suloja tek Kapedani? Ai do thoshte:
   Ik moj kukumjaçkë.

  4. Aleksander says:

   TE GJITHE KOMENTUESVE KETU !-Do te ishte e udhes qe gjithe keto komente ,gjithe keta zera qe po ti lexosh kupton qe duan te njejten gje SHPETIMIN E SHQIPERISE ,ti bashkojme ne nje te vetem dhe ti dalim ne krah shpreses sone te vetme qe eshte Edi Rama e PS .Ai ndoshta s’ka nevoje sepse duket i vendosur ne ate qe po ben, ka Usa e BE me vete, por ne ,per veten tone, per femijet tane ,per Shqiperine tone duhet ti dalim SOT ne krah .Te organizohemi ne njefare menyre,nje peticion,mbledhje firmash a ku di une , e te mos rrijme thjeshte komentues apo spektatore te fatit tone duke lene te vetem, ata qe kane mare persiper ta shpetojne sot Shqiperine.Mos harrojme qe ata legenat e çadres,ilir meta &co,kete e kane nje BETEJE PER JETE A VDEKJE dhe çdo gje mund te bejne. Une per vete do te le gjithçka ketu ku jam e vete i dyte do te vij ne qershor per te votuar,por ky eshte MINIMUMI .Duhet bere diçka TANI ,para se te trashen gjerat …jemi djegur me horr sali berishen me shume se nje here !

 2. Al says:

  Kush ta tha ty se kjo eshte ajo qe presin qytetaret moj kurvicke e vogel???

  Qytetaret kane folur kater vjet perpara dhe do flasin prape ne 18 qershor nuk ka me qarte se kaq!!!

  Boll e perdoret emrin e sovranit per interesat tuaja!!

 3. boom says:

  Ilir Meta dhe banda e tij e hajduteve na flasin ne emer te popullit.

  http://www.youtube.com/watch?v=Uo5QNBtV37M&t=4m42s

 4. Geri NYC says:

  Fshij moj qyrret,flet per qytetaret LSI-ja hahahaha funderrina.

 5. Lakja says:

  Kejdi, ti do mundet ti besh masazh mones te burgu i grave!

  Vetingu; O do behet, o do behet!

  Ksaj rradhe nuk ju shpeton dot asgje!!!

  Shko mbushu nashi 😉

 6. Tut says:

  Per tju shmangur vettttttttingut ne je te gatshem per cdo gje….LSI….WTF….

 7. Xxx says:

  Po ti mbaro shkollen njehere pastaj mendo per hallet e shqiperise. Mjerre ne kush na perfaqeson

 8. ariff says:

  Qytetaret kane folur me vote dhe do flasin akoma me mire me 18 qershor kur ta shikoni veten ne opozite parti KURVË .

 9. Qytetar says:

  Ik o bajgë e ndyrë,o krijesë e poshtër.Po pse moj mizerje pushtetin mos na e keni dhënë gjê ju që ta lëmë.
  O ju dhjefsha partinë me gjith kryesinë tuaj.Futuni në zgjedhje vetëm vetëm o monstra e ta shofi surrati jot i poshtër sa vota do merrni.
  Yyyyyyyyy rrac muti që emri juaj për turp ju ngjit Partisë Socjaliste.

 10. kasem gahinji says:

  Udhe e mbare ju qofte .PS ka kontrate me zgjedhësit.Shume shume do lini vendin pa qeveri duke thelluar krizën,duke konkretizuar lojën qe keni akorduar me Berishen.Por mos harro,vetingu do te behet dhe likja yt nuk shpëton dot.Vidjon e Likes me bllok ne dore e pashe edhe sot ne nje gazete.E kish hedhur nje komentues ne vend te Komentit.

 11. Ronin says:

  Epoooo ç’na gjeti….del nje femije kokebosh aty qe Like koke qoshja e ka bere edhe nen-kryetare te Leshit dhe i ben presion KM. Edi Rama dhe PS-ja nuk duhet te leshojne asnje fije peri. Nese qeveria bie dhe nuk jane me numrat ne parlament per ta mbajtur, i gjithe populli do ta kuptoje njehere e mire qe Meta dhe Berisha kane te njejtin hall.

 12. fieraku4u says:

  RAMA DUHET TE DALI NE ZGJEDHJE I VETEM. JAM 100% I SIGURT QE DO MARRI 71 DEPUTET OSE MOS ME SHUME

 13. deja says:

  U ngriten te gjithe pleherat dhe duke shfrytezuar kete media, e cila nuk ju takon atyre, po u ben thirrje PS te lene karriket1!!! Kush je ti moj qe ben kete thirrje??? Tek ti ka mbetur LSI??? Na rrofte ne LSI per parti qe eshte. Kjo parti duhet fshire nga faqja e dheut sa me shpjet, ndersa zoçka si puna jote, te mbaroje njehere shkollen e pastaj te te shohim se cfare do te mund te besh???

 14. LORA says:

  Nga asgje nuk keni hequr dore,,,,zhdukuni nga qeveria dhe instalohuni perfundimisht me arixhinjte e cadres
  shqup-se ;vetem ky mund te quhej akt ,ne dobi te qetesise dhe stabilitetit qe duan shqiptaret,,,,,,dhe shkoni te votoni VETTING-un,se kete duan tash te gjithe shqiptaret.
  Hajde pirdhuni njehere-e-mire.

 15. Fshatari nga Tushemishti says:

  O “nenkryetare e Lesi-se” mos te eshte ngaterruar “ora e CICIT'” me oren e e kambanes se fundit ….se ka Zot larte.

 16. Ceni nga Bostoni says:

  Qytetaret vendosin ne daten 18 Qershor simbas ligjit dhe Kushtetutes moj biba e Ilir Hajdutit!

 17. Populli says:

  Cilet qytetare moj zonje, a mund te shprehesh me qarte ?
  Mos jane ata hajnat tuaj te administrates se burgjeve ?
  Ne qytetaret e thjeshte nuk kerkojme qe ps te leshoje karriget !

 18. fad says:

  Oj kurvic e vogel shko moj laj breket se I ke gjith shurr, oj qyrrashe po likja me moniken ne parlament shiko cfare popull jemi ne mbrojme funderrinat dhe luftojme ate qe punon, dhe nje her shko laj brekcat se tjan shurrosur.

 19. butrinti says:

  ZEMRA !!!! ME VJEN KEQ . JE FARE E VOCKEL PER TE PSHURRUR NJE MILION VOTAT , VOTEN TENDE PO TE LA POPULLI — SHKO PYETE – HIDHE EDHE NE HALE. YE KESHILLLOJ TE MENDOHESH MIRE SE MUND TE MBETEN SHUME PAK NE PARLAMENTIN E MBAS 18 QERSHORIT POPULLI NUK JU KA FALUR . E DI MIRE KU ISHIT DHE CFAR KENI BERE PARA KATER VITEVE. MENDOHU , MENDOHU SE MUND TJU VEJ BERISHA TE PELLISNI NE KOR MADJE SHUME ME SHUME NGA BASHA.

 20. TONI says:

  Hajdutet po rigrupohen (PD-LSI) sepse ju kane hyre ethet e BURGUT dhe nxjerrin kete adoleshenten duke bere thirrje te dorezoje Qeverine qe e kane marre me 1.000.000 vota. Akoma ju dhembin ato shuplaka, sepse SALI BERISHA dhe gjithe ata qe e pasojne e vuajne shume qe kur lane karrigen e lyer me gjak. Berisha kur ishte ne shkolle fillore ja gjeten fshataret lopen ee humbur dhe tha “Ajo nuk eshte lopa ime”, sepse kishte seder te semure pra donte te gjente vete. Ai eshte vrases bashke me ILIR METEN dhe krimi para kryeministrise do ti mbaje te bashkuar per te mos bere drejtesi per vrasjet dhe vjedhjet qe kane bere. Ata mund te perpiqen te destabilizojne vendin dhe pastaj te thone ne i dolem borxhit Qeverise Rama. Ruhuni shqiptare se jane QEN qe te kafshojne fshehurazi. Koha e PD-LSI ka perenduar.

 21. Dorina says:

  Kur thote LSI se po mendon per qytetaret, te ze diarreja. Mos na hutoni fare,;Likja me bllok qe zhduki floririn shqiptar nuk e harron populli.

 22. pjeter says:

  hahahahaha leshoni pak nga karriket e pushtetin?e kujt tja leshojne moj shpirt?pse nuk i merrni te gjitha karriket ju, pse duhet te prisni ramen tju leshoje na nje koske?zgjedhjet jane me 18 qershor, dhe pa asnje problem mateni besimin qe keni tek shqiptaret, ku eshte problemi juaj?po kopjoni stilin e saliut?pse nuk i shtergonit dhembet me pare zemra?kush ju mbajti?interesi i vendit eshte te respektoni kushtetuten, je larg realitetit zemer, mos rri gjith diten ne bllok, interesi i shqiptareve eshte qe shefi yt te japi llogari per pasurite qe ka, te mos pengoje reformen ne drejtesi, duke kercenuar me mospjesmarrje, mendoni seriozisht , shumica e shqiptareve nuk do me shkaterrime, sepse ju po kerkoni pikerisht kete, ju po kercenon direkt vendin, kerkoni kushte e garancira, per ndryshe dote destabilizoni vendin, po sikur te digjeni ne kuptimin e plote te fjales nga i njejti zjarr qe po ndizni?

 23. Dritani USA says:

  Eh moj pizevenge,te dorezojne te Saliu dhe Meta ato qe jane dhene nga populli,te mos behet vetingu qe te mos shkojne para drejtesise Likja dhe Saliu,te ikin ata qe po bejne shtet,dhe te vijne ata qe bejne antishtetet,PD-LSI.

 24. populli says:

  Do hane nje MUT te madh me 18 qershor ,hajdutet e LSI-ise,qe kane 8 vjet ne pushtet,duhet rrotacion ,ti lene karriket e ta kene harram gjithshka kane perfituar prej PS. BUKESHKALUR!

 25. Genti says:

  Asnjehere nuk duhet ti shkoje ne mend PS ta beje kete se do ta urrejne dhe votuesit e saj. Kjo gje pritej nga koke lopa se eshte i zhytur deri ne gryke ne mut dhe po tentojne bashke me Salen dhe hajdutet e tjere qe te shpetoje.

 26. Eri says:

  Kjo do qire fort qe te mesoj ceshte politika

 27. racionali says:

  Kush qytetar do te vije ne karriket e PS the ti Kejdi!!?? Ato qe thote edhe Basha !!!??? e mbaruae kjo pune kur e thua ti. A i ke hequr pampersat , ti qe do te besh reformen e arsimit ??? Meqenese je bere dhe Nenkriekare e LSI shko edhe voto VETINGUN

 28. Tema says:

  LSI-ja eshte demtuar nga virusi PD, gjate koalicionit te dikurshem dhe harron qe PD-ja ka kerkuar qeveri teknike qe ne shtator te 2013-es.Nje fushate elektorale me meshire çadrash eshte e veshtire te behet realitet dhe ne 2025-es.Basha te ndjek shembullin e kancelares Merkel nese deshiron te vazhdoje ne politike.Po te eliminohen personat problematik si Berisha, Basha apo Meta (nje nga nje ose se bashku njekohesisht) do kete trazira ne fillim dhe qetesi ne vazhdim pasi keshtu s’vazhdohet .

 29. Korçari says:

  Moj shurrëuthull, Qeverinë e kemi zgjedhur ne Populli e mund ta heqi vetëm Populli. Salushi, Lul-ushi e Met-ushi kanë hall koke me Vettingun se për krimet, vrasjet, vjedhjet e tradhtitë që kanë bërë i pret burgu.

 30. Dajti USA says:

  Ky Like pelivani qe te jet komod mer ca cuperlina gjimnaziste dhe i bene n/krye…leshi,dhe keto kakarisin sa here do kryetari i bllokut.

  1. emer says:

   Lsi ka target gjimnazet po ta vesh re.
   I merr te vegjel i rrit vete per parti e per pushtet

 31. NjeQytetarOptimist says:

  Cilet qytetar moj adolishentja e Floririt?!? Parti klanesh flasin ne emer te popullit..

 32. beni says:

  Per ke popull flet mej debile????????????????????????

 33. juli says:

  vetingu moj zonjushe vetingu, votojeni ate dhe kriza zgjidhet

 34. "horri i bulevardit" says:

  Cfrare thone shqipatret moj bythshkrepse, duhet edhe ty te japim llogari, meqe vjen nga kopshti, a si lexon portalet, ku shqiptaret kerkojne qe krietari jot, te zhduket nga Politika, se eshte hajdut pa aq sa Berisha e lulja.

 35. Mira says:

  Kush ta dha te drejten te flasesh ne emer te qytetareve. Apo te ka vene Iliri te besh tellalin. Piqu moj goce pastaj behu politikane se nuk e meriton te jesh ne ate vend ku je

 36. Skrapar says:

  E nxoren fytyren e vertet! Jo pa qellinm Saliu shinte ne parlament . Paska patur krahe kollonen e peste LSI. Si thuai ti moj Zv/kryetare : Jepe pushtetin pa vptuar? Sa bukur ! Ju qe therrisni per integrim ? Ke degjuar ti moj deputete qe ende i ke buzet me qumesht,se pushteti merret ne tavoline. O Ilir me shok: SPIUN- spiun-spiun,ja c’keni qene ju . POPULLL MOS VOTONI KETE PARTI<KETE KOLLONE TE PESTE. HIQJANI TE DREJTEN PER NJE DORE NE BAKLLAVA E NJE NE REVANI. Basha ka patur te drejte qe therret per qeveri teknike,pasi pska patur ne krahe ILIR Meten. TURP. PO do te lutemi te mos e quash veten Skraparli se edhe nga varri do ngrihet RIza Cerova, Kareman Ylli, Zylyftar Veleshnja, madje edhe gjyshi yt "Taip Metani" e do te peshtyjne ne Syrrat. PO keshtu edhe Vaip Gogua do te thot se nuk je nga cepani,po nga ana e lumit te Tiranes……. I POSHTER DERI NE DEJE!

 37. Arb says:

  Keto quhen perpelitje…

 38. . says:

  ha,ha,ha,ha ….

  LSI-ja parti si “Cerdhe” me kalamanj te genjyer per karrike … ha,ha,ha,ha ….

  ha,ha,ha,ha …. LSI-ja nje “Cete-Kalamanjsh” si “Ceta-Veriore PD” mbushur me Verior injorante qe zbriten ne 97-ten ne qytet me arme dhe kazma ne duar duke prishur dhe uzurpuar tokat e shtetit dhe pronareve ….

 39. NJE POPULL says:

  LARASKA SOCIALISTE PER INTEGRIM . L S I . HU, ME, HU , i erdhi radha ta provoje HUNE !

 40. emilio says:

  Mos, vetem Kejdi te mos fliste. Tani u dhje puna fare, nuk ka rruge tjeter, tja japim Vicidolsit kryeministrine. A pse nuk ju ha nje mortje, mbeturina.

 41. Ana Selkonja says:

  Si nuk ju vjen turp o njerez? Duke e ditur qe Kejdi perfaqeson nje pjese shume te mire te rinise dhe mbron edhe sjell ide ne Kuvend per kauzat tona, dhe ju shkruani se ajo thjeshte po flet kot? Po ju kujtoj shume gjera qe kane te bejne me aktivitetin e saj, se pari ka sjelle ne Kuvend ate Projektligj qe asnje prej deputeteve nuk ua mbante ta sillte. Ishte Ligji i Vullnetarizimit ku femijet tuaj, bashke me te gjithe ne studentet e universiteteve te vleresohemi per punen qe bejme ne forme vullnetare, jo me kot sot puna vullnetare llogaritet dhe njihet me certifikate nga institucionet ku ne punojme. Po skeni faj ju nga njera ane sepse doni te dilni dhe te flisni ne ajer pa ditur se c’eshte me rendesi dhe jo, shkoni lani ato pjata qe ju kane mbetur ne lavaman!!!

 42. SITI says:

  IK MOJ KUKUMJACKE

 43. vjola says:

  Kush je ti moj mushkonje malarje . A e ke hequr pampersin? Hajduter ju erdhi ngordhja .

 44. . says:

  Kalama “teenager” buzet me qumesht qe sapo ka lene “cicen” e mamas … po n’a tregon c’eshte politika … ha,ha,ha,ha

  Z.Rama
  largoju nga partia “kalamanjve” dhe “mashtrusit” META … vetem “JU” po perpiqeni te beni SHTET, kurse Meta koke-madhi vetem kekon te perfitoje duke u fshehur “realitetit”.

 45. ANTIKORUPSIONI says:

  Kjo tutore e shpifur i gjen “mish te fresket” manjakodepresivit “muta”.
  Ne burg e ka vendin padroni yt. Po ti kujt do ja marresh ne goje pastaj.
  Mjerre ne ke jemi te detyruar te degjojme.
  Skeni faje ju, ka faje ky popull gjakprishur qe ju duron

 46. Kanina e Ismailit says:

  SHqiptaret e mi,e keni vete fatin ne dore,Ilir kolera dhe Sali Serbi ikane dhene provat duke i vene zjarrin SHqiperise(Ka plote dobicer edhe tek radhet e Ps).Mendohuni mire se cilet mbeshtesni, sepse do paguajne brezat mbrapa nga gabimet tona.

 47. ganiu says:

  😄😂😂😂😂
  Bravo LSI kontratën e mbaruat tashti gishtin në byçkë Ramës, ngjalën futiani Lulit.

 48. Krapi says:

  QYTETARET E KANE DHENE VOTEN , QYTETARET PRAPE DO TE VOTOJNE , POR KESAJ RADHE PLEHERAT JO VETEM QE DO TE PASTROHEN POR DO TE JAPIN DHE LLOGARI. SHQIPERIA SMUND TE NGELET PENG I ILIR METES NE DJALL VAFSHI. . PO KESAJ RADHE DOTE SHKULENI ME RRENJE O PARAZITE MAFIOZE . TI ZONJA ANA ME SPJEGO CDO TE THOTE PUNE VULLNETARE E CERTIFIKUAR, SE ME SA KUPTOJ UNE KJO CERTIFIKATA BEKA PUNE DHE PUNA SQENKA DHE AQ VULLNETARE. LERINI KARAGJOZLLEQET. NQS DUHET TE BESH DICKA PER ATDHEUN VULLNETARISHT JE I NISUR NGA MOTIVI : NUK PYES CMUND TE BEJE ATDHEU IM PER MUA , POR CMUND TE BEJ UNE PER ATDHEUN TIM, NDAJ MOS NA SHIT DOKRRA.

 49. Skrapalliu says:

  Po ik moj sprdhjake, shko e luaj me mire m kukulla lecke me shoqet e tua. U bere ti te japesh mendime per doreheqje qeverise. Ta paska gjetur lirua qe ne barkun e sateme talentin per udheheqese e madhe. Ik moj cporru se dhe ty kishim mangut.

 50. Arjan says:

  LSI ka vajte per lesh me gjithe liken.

 51. Kac Kacorri says:

  Ik mi vrime shpuar…..nuk te ngeli vrime pa perdorur

 52. sahanlepirsja says:

  Po na jep mend ti, po rritu moj e shkrete pastaj ha sa te duash pastaj, po prit akoma se ka like flotori bema te tjera, po ky popull, gjithnje flas per popullin si te te majte ashtu dhe te djathte te pa perlyer dhe qe punojne per buken e gojes, dhe jo per ate kryetar qe ke, pyete nje here per pasurine e tij, me se i ka vene, babai i la apo nena qe punuan nje jete dhe nuk i kane ato te mira qe ka i biri i tyre, apo jo moj zonjushe e nderuar dhe e respektuar deri ne detar, po doli qarte qe ai eshte njesh me salen e tij te dashur se kane vjedh sa i ka desh qefi i tyre, ju e kuptoni shume mire po keni ngrene corben e tij dhe do ta villni tere jeten, po neqoftese nuk ka Viting do te kete drejtesi hyjnore per ju hajdutet dhe mashtruesit e ketij vendi.Shkoni puthjani b. sales dhe lulkes.

 53. Fredi says:

  I bej thirrje EDI RAMES qe duhet te vazhdoj te qeverrise se ne qofte se Saliu dhe Iliri fitojne kete radhe atehere Shqiperia nuk behet me kurre. Ata kane halline e tyre kurse populli ka hallin e tij se duhet te shpetoje nje here e mire nga at a kriminel qe e lane shqiperine se Afganistani.

 54. Ledi says:

  Por per 21 janarin pse keta bythq**et dhe bythq**at e LSI pse se kane karrigen?? Per vettingun nuk duan. Ku popull tru thare duhet te bej vetegjyqesi se institucionet nuk punojne per te.

 55. likja says:

  Moj kurvicke e LSI-se populli do Ilir Meten ne burg si nje nga zyrtaret me te korruptuar.

  1. Zenun says:

   O zot ne dore te kujt kemi rene,,

  2. Zenun says:

   O zot ne dore te kujt kemi rene,,

 56. sinan baftjari says:

  I KE BUZET ME QUMESHT MI GOCE !!! RITU PAK !!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *