“PD nuk bojkoton zgjedhjet”, Lu e Vlahutin takim me Topallin

Axhenda e takimeve të ambasadorit amerikan Donald Lu dhe asaj të Bashkimit Europian, Romana Vlahutin ka vijuar kete te marte me ishkryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli.

Ne nje nga lokalet e kryeqytetit, Topalli mesohet se ne takim i eshte shprehur ambasadoreve se PD nuk do i bojkotoje zgjedhjet, mëson “Panorama”.

Por nuk dihet nese ky eshte nje qendrim qe e ka marre tashme opozita per te mos bojkotuar zgjedhjet e 18 qershorit, apo eshte opinionin personal i Topallit, teksa ne vijimesi lideri i demokrateve eshte shprehur se nuk do te hyje ne zgjedhje farse, dhe nuk terhiqet nga kerkesa per qeveri teknike.

Takimi i dy diplomatëve me deputeten e PD ka nisur rreth orës 12:00.

PD kërkon qeveri teknike, pasi në të kundër ka deklaruar bojkot të zgjedhjeve, ndërsa Rama i ka mbyllur derën kësaj kërkese.

Por kreu i LSI Ilir Meta u shpreh mbrëmë se kreu i PS dhe PD duhet të ulen dhe se vendi ka nevojë për një qeveri besimi.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në ““PD nuk bojkoton zgjedhjet”, Lu e Vlahutin takim me Topallin”

 1. Ela says:

  JOZEFINË!
  Tunduni,se ju mori LULI(Lumi), me. vehte😄

 2. Peco says:

  A thua ta kene joshur me pozicionin qe pritet te dorezoj Meta? Por kot e kane, askush nuk ka bythe ne PD te beje ndryshe nga cdo Berisha.Asgje nuk mund te presesh nga Topalli. Gjynah, ambasadoret enden neper xhunglen politike te Tiranes, kane humbur udhen dhe nuk dine si te dalin prej saj. I gjeti belaja te zeste…..

 3. enif matyraku says:

  Bravo Jozefine !!!kur thua se pd nuk I bojkoton zgjedhjet !!!!!

 4. Zhelja says:

  ME XHOZIN DHE BËRISHËN, DO FITOJMË!!!
  POSHTË VETINGU DHE VETINGASHËT!!!
  PËR ZHELESH PËRJASHT!!!!!

 5. zana says:

  E nderuar Zonja Jozefine.
  Gjithnje ju kam respektuar per mendimin, forcen dhe arsyen. Dhe keto cilesi nuk jane rastesisht, jane te lindura, jane p[jese e prejardhjes tuaj familjare. Dhe nuk ndodh ndryshe, ju nuk jeni anonime, nuk vini nga hiçi, jeni nga nje familje e madhe patriote. Ju pergezoj pasi nuk jeni pergojuar per asgje. Ju lumte qe doni ta mbani PD gjalle dhe kerkoni futjen ne zgjedhje. PD ka hyre edhe ne 97 e jo me tani. Mere situaten ne dore Jozefine. Eshrte parti e te pareve te tu te gjakut tend, eshte parti e te persekutuarve qe luftuan per kete dite. Respekte.

 6. Rigoni says:

  Fat i madh qe paskemi vetem nje ” zane “…..,,,,,,rrofte ” zhelja “

 7. Bushi says:

  O njerez! Edhe Jozefines nuk mund t’i zesh bese.Ajo vertete ka shpehur mendimin e saj per te mos bojkotuar zgjedhjet,por kushtet ajo nuk i tha.Kushte mund te jene ato te Bashes ne çadren e turpit,qeveri teknike dhe te iki Rama te jap doreheqje.Kjo nuk kenaq zemrat e demokrateve dhe te socialistev.Parandaj,them se vizita e dy ambasadoreve te nderuar,u ka shkuar kot vizita te Topalli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *