‘Qeveri besimi’ e kërkuar nga Meta? Rama nis lëvizjet e para: Ja të besuarit që thirri në zyrë për t’ju përgjigjur LSI

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur disa nga bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë, pas deklaratave të Ilir Metës për krijimin e një qeverije besimi.

Rama është takuar me Gramoz Ruçin, Saimir Tahirin, Fatmir Xhafajn dhe Erion Veliajn.

Fillimisht Rama u takua ma ambasadorin Donald Lu dhe ish-ambasadorin Aleksandër Arvizu.

Ilir Meta me deklaratën e tij publikë mbrëmjën e së hënës, tronditi vazhdimësinë e koalicionit PS-LSI.

Ai tha se LSI nuk hyn në zgjedhje pa PD-në, ndërkohë që Rama ka përsëritur disa herë se zgjedhjet nuk shtyhen, hyn apo nuk hyn PD.

Meta kërkoi ndërkohë edhe krijimin e një qeverie besimi, në të cilën, Rama mund të bëjë pjesë vetëm nëse do opozita, pra Lulzim Basha dhe Sali Berisha.

Një kusht ky, që vështirë se pranohet.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “‘Qeveri besimi’ e kërkuar nga Meta? Rama nis lëvizjet e para: Ja të besuarit që thirri në zyrë për t’ju përgjigjur LSI”

 1. Mamurrsi trim says:

  Duhet thirrur edhe Ilir Beqja dhe burri i Dalines

  1. Fshatari Digital says:

   Meta dhe Saliu e kane patur prej kohesh koalicionin e tyre. Eshte koaliconi i dy krimineleve hajdute dhe qe vrasin per vjedhjet e tyre protestuesit e pafajshem ne bulevard.I referohem bllokut te Metes dhe Gerdecit. Faji i Rrames eshte dhenja e besimit te plote ndaj Metes ketij tinzari skraparlli me koke te madhe dhe mendje djallezore. Zhdukeni nga kolicioni nje ore dhe me pare dhe po ka bythe le te mase forcat ne zgjedhje. Sido dhe kurdo te behen zgjedhjet keta dy kriminela e kane te humbur davane. PD fiton e sigurte kur ne krye te saj te vijne njerez te emancipuar dhe demokrate te vertete jo zaret e Saliut. Lsi e metes eshte partia e qelepirxhinjve dhe atyre qe rendin pas parase dhe pushtetit.Kjo lloj farse voton per cilindo qe i duket se i realizon qellimet. Ne PS dhe PD ka njerez qe luftojne per idene e tyre.

 2. arsen says:

  Rames i ka vajtur pordhet ne zemer. Eshte rrezik qe do vras vehten ./ Burgu e pret esghte me se eigurt.

  1. Arsen! Ti rruash topet Edi Rames.

  2. Tragjasi says:

   Hana mune e t’a kesh harram o Arsen !

 3. Sulua says:

  LSI, si dhe PD, s’duan VETINGUN.!!!
  Dhe ne që s’jemi politikanë,e kuptojmë këtë!.
  POR……..—-!!!! KEMI VOTUAR TË MAJTËN !!DHE KJO TË NA ÇOJË NË ZGJEDHJE,!!
  POPULLI DO TA THOTË PRAPË FJALĒN !!

 4. Xha Selimi says:

  Ma prishi qejfin Rama . Ska ftuar as Taulant Baulen as Erion Bracen . Njeri kokshtrember tjetri ha lapra ne mes te rruges …

 5. Malua says:

  Arsen,!!E hëngri PD,
  USA, do VETING,!
  LULUSHI,META E BERISHA , JOOO!!
  PO PREGATITEN HETIMET,–ARSEEENNN!!!👎👎👎🙄

 6. haha says:

  Rames ti bejne gati brisqet,dhe ti bien poshte iliri lart luli,apo sala……. rrofte edi rama,ps do beje mrekulli ne 18 qershor…..

 7. Monika DV says:

  Ooooo Arsen thirri mendjes o injorant,Meta ,Saliu e Luli nuk duan vetingun se e dine qe vendi i tyre eshte pas hekurave.Z. Rama ,jepi dermen LSI-,se sepse nuk eshte aleat i PS por armiku i saj,i yti dhe i gjithe shqiptareve

 8. . says:

  Z.Rama … i gjithe populli (pervec Verioreve) kerkojne Shtet dhe Drejtesi … pra ju si KRYEMINISTER.
  Meta, Berisha, Basha duan t’i shpetojne burgut dhe duan shtet pa Drejtesi, pra Shtet “RRUMPALLE” …

 9. sabri67 says:

  ca lesh vetingu. Po keta te vetingut kane rene nga qielli? i kontrollon njeri keta apo jane te ndriturit si ne kohen e enverit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *