REPLIKAT/ Qytetari: Zoti kryeministër, mos e dridh si Likja. Rama: S’ka dridhje me mua…

Në postimin e tij si përgjigje për kërkesën e Ilir Metës për qeveri besimi, kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur edhe disa komentuesve.

Këta të fundit e kanë thumbuar për qendrimet e Ilir Metës.

Replikat:

Qytetari: E shkruajte vetë këtë apo ta shkruajti Fuga? Se deri dje hyje ne zgjedhje pa opoziten ti zotrrote, sot qenke gdhirë i gatshëm per dialog.

Rama: Genti, une kam shkruar shqip dhe s’kam une faj qe ti e lexon shqup

Qytetari: Kryeminister. Me duket se ke filluar po behesh politikan karriere .Se te jet per popullin te gjithe e dine qe dialogu per te permirsuar jeten tone behet ne Parlament, as ne restorant dhe as te cadra. Keshtu qe qendroi atyre qe ke then mos e dridh si “Likja”. Lere PD te cadra se dhe atje e ka shume dhe vazhdo puno per hallet e popullit dhe jo per hallet e Saliut.

Rama: Eri Al, ma ler mua te mbaj hallet e popullit ne kurriz se e kam per detyre, ti lexoje prape cfare kam shkruar dhe do te kuptosh qe s’ka as dridhje as dredhje, po zgjedhje ne 18 qershor.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “REPLIKAT/ Qytetari: Zoti kryeministër, mos e dridh si Likja. Rama: S’ka dridhje me mua…”

 1. ÇEÇUA says:

  Rama, Të kemi dhënë votën ty; jo Metës e Berishës.
  (atë Hollandezin s’e njoh fare).
  Po na e drodhe,s’e merr prapë,!
  çeçua!

 2. KOMBI says:

  Uroj qe shoqja e ngushte e Lulzimes , Meta te mos marri pjese ne zgjedhje . NUK NA PLAS FARE ,PERKUNDRAZI KETA KAMIKAZE NA BEJNE NDER , PASTROHET SHQIPERIA NGA LLUMRAT . SA PER OPOZITE , MOS TE MENDOJE LULEZIMJA, QE ESHTE I PAZDVENDESUESHEM .

 3. TEMA 55 says:

  ti Rama amnistove kaubojsit e 25 vteve ne fshehtesi dhe dinakeri.si dhe ai Majko majmuni votuat ndryshimin e ligjit duke amnistuar kriminelet…tregon qe ti je i pari qe sdo reforme apo veting

  1. Krapi says:

   Ti tema 55 shko futi ndonje pace me pilaf

 4. . says:

  -Z.Rama,
  Mundohuni te grumbuloni “71 vota” ne Parlament … beji dalje “perfundimtare” Mets me LSI, pasi eshte e 3-ta here qe ne prapaskena ka tradhetuar “koalicionet” …

  – META i trembet VETINGUT ashtu si BERISHA dhe BASHA … kete e dine dhe NDERKOMBETARET.

 5. SHBA says:

  Zoti Rama, na cudit qendrimi i Ilir Metes/ Edhe pse ati dy vitet e fundit esht sjell si opozitar dhe jo bashkeqeverises, perseri mendonim se do i sherbente kauzes se bindjeve dhe shtereses se mesme, por deklaratat e fundit len per te deshiruar, ne vend qe te forcoi bashkepunimin politik me PS, nxjer yckla e pyka njelloi si sali berisha dhe lulezim besha qe duan te sabotojn rreformen e dretesi, vettingun, per ti shpetuar drejtesis sepse kan ber krime te panumurta, synimi mbetet te rimarin pushtetin me cdo kusht, ne rruge antidemokratike, pjes e te cilit shohim se mundet te behet edhe Meta i cili kakrakterizohet nga qendrime mafjoze, pe te perfituar sa me shum politikisht, ne interes te vehtes dhe nje grupi qytetaresh dhe jo per te gjith SHqiperin dhe shqiptaret ,
  Bej cesht e mundur per bashkepunim dhe bashkeqeverisje me LSI, por gjithnje ne baze te ligjeve te demokracis, kushtetutes dhe votbesimit qe te kan dhen shqiptaret, or nese qendron ne deklaratat bajate, qevri besimi dorezim mandatesh etj procka beji topin.
  Me mir SOkrat i vuajtur se der i kenaqur. SHqiptaret duhet te ken pak mend qe te bejn dallimin midis grurit dhe egjeres.
  Te shohin, se fal rreformave te ndermara nga kjo qeveri, filloi e po behet shtet, po ritet ekonomia, rrogat, pensjonet, ndima socjale, po shtohen dita dites shkollat, kopshtet, parqet, lulishtet, shetitoret, ndryshuan pamjen qytetet, po shtohen fermat bujqesore e blektorale. Ka me shum drit uje, qe dikur vidhej e spaguej, mbas nje shkaterimi qe beri qeveria e pd, me sali berishen, prandaj qytetaret duhet te bejn dallimin dhe ti japin mundesi PS per te cuar perpara rreformat. SHpreojm qe edhe ne 18 qershor, shumica e shqiptareve dote mbeshtesin alternativen e PS qe esht lokomotiva e zhvillimit te vendit.

 6. Bushi says:

  Zoti Edi Rama! Ne te duam ty kryeminster,se ti popuno drejte.Meta si njeri pabythe qe eshte,eshte i padrejte me ty,jo i ndershem se nderin ja ka mare Monika,por eshte dhe i pabese.Deshira e popullit te gjer,eshte qe te mos bjesh pre e presioneve,dhe shantazheve te Metes dhe Bashberishes.MBI TE GJITHA MOS PRANO TE LARGOHESH NGA DETYRA,DHE TE MOS PRANOSH QEVERI TEKNIKE.Thirrjet dhe akuzat qe bene Basha nga çadra,nuk jane te verteta as pak,por jane shantazhe.Ne do te votojme ty dhe vetem ty per te fituar ne 18 qershor.

 7. beni says:

  Rama nuk duhet te bashkepunoj me me meten por te ndahet perfundimisht, se nuk dua ligj por vetem te mbrojne pasurine lulushi likja dhe birisha.

 8. Bekimi says:

  Edi Rama, je jo vetëm i aftë teknikisht si kryeministër, por edhe burrë nga ata që i mungojnë Shqipërisë. Unë personalisht e mirëkuptoj pozicionin mes paburrave ku ndodhesh, por burrat që të duhen ty janë në popull, dhe me ta do ta tregosh edhe hamshorinë me kurvat që të rrethojnë. Për 18 qershor, thirr popullin hamshor për pallimin e kurvave që nuk duan mbarsje por vetëm rroçkë, dhe atë do marrin.
  Përpara!

 9. 007 says:

  Çfare eshte neni 449 per Edi Ramen eshte amisti per zagaret e politikes edhe çfare do ti kerkosh shqiptareve me 18 qershor

  1. Aleksander says:

   NUK KA AMNISTI per zagaret ,Edi po ua fut te gjitheve SA KRAHU .Vazhdo Edooo ,popullin e ke me vete.

 10. ELVANA says:

  PA LSI PUNET DO SHKOJNE 100 HERE ME MIRE,EDI JE NJERIU QE I DUHESH KETIJ VENDI KETIJ POPULLI TE CORODITUR QE NUK DINE SE CPO NDODH ,SDINE SE CBEJNE E CFLASIN ,KERKOJNE QE PER 4 VJET TE NDOHI MBREKULLIA SECILI TE KETE ATE QE PER 25 VJET SE KA PASUR,KETU ME KUJTOHET LEXIMI KL 4 PER SKENERBEUN KU AI THOTE LIRINE TEK NE SHKON VARFERINE NUK E SOLLA UNE E GJETA TE ULUR KEMBE KRYQ NE CDO SOFER SHQIPERARE,KUSH KA SY E SHIKON SA KA NDRYSHUAR CDO QYTET PO HYJ NE TEME ILIRI KUR SKA QENE MIKU AS SHOKU JUAJ,AI ESHTE MUNDUAR TJU FUTE THIKEN MBAS SHPINE,SI MUND TI DALE KUNDRA SALES QE I MBULOI VJEDHJEN E 750 MIJVE KU TE GJITHEVE QE E PAME LIVE NA ODHEN HI NE SY ,NE VRASIET NE BULEVAED ESHTE AQ FAJTOR SA SALA LULI E GJITHE LOJA DHE TRIMERIA E LULIT,QESHARAK E LULIT SI PROSTITUT ME NJE NGERDHESHJIE TE SHTIRUR,, LOJA E VASILIT LUANIT MONIKES YILLIT QE SI MBYLLET KAMARIA KANE NJE REGJIZOR QE ESHTE GJARPER ME 7 KOKA ,POPULLI DO EDIN DUHET TE MBESHTETIM PER TE MREN TONE E FEMIJEVE DHE NIPERVE,GJARPERI E GJETI ME NE FUND VENDIN QE I TAKON BANGEN E TE AKUZUARVE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *