Sali Berisha: Edi Rama të dëgjojë Metën dhe të veprojë menjëherë

Sali Berisha i ka kërkuar Ramës që ta dëgjojë thirrjen e Ilir Metës për një qeveri besimi, dhe të veprojë menjëherë.

Te dashur miq, ndaj kerkeses se kreut te opozites Lulzim Basha per dialog pa kushte, Rama perdor per bllokim kushtet dhe si mburoj kushtetuten.

Mirepo per Edvinin, libri themelor i shtetit nje here quhet Kushtetute e heren tjeter prostitute!

Keshtu, ne vitin 2007 kur ai kerkoi shtyrjen, dhe zgjedhjet u shtyne tre muaj vetem per certifikaten e gjendjes civile per zgjedhesin, e cila ne Tirane dhe 70% te vendit leshohej nga bashkite socialiste, ajo nuk ishte Kushtetute por ishte thjesht prostitute!

Kurse tani qe Rama ka mbushur vendin me droge, banda, krim dhe qe opozita kerkon qeveri teknike dhe shtyrje te zgjedhjeve per te patur zgjedhje te lira, Rama mbron karrigen e tij duke thene se shtyrjen e zgjedhjeve nuk lejon Kushtetuta, sikur nuk ishte kushtetuta qe lejoj shtytjen ezgjedhjeve ne vitin 2007 apo sikur ajo lejon mbushjen e vendit me droge dhe krim, te lidhur direkt me Edvinin.

Kesaj i thone: karrigia e para!

Ne veprat e Remarkut eshte nje personazh ne nje spital psiqiatrik, i cili per shkak te semundjes, ne varesi nga hena nderronte emrin kur i shkonte e dashura per vizite, njehere e priste si Albert e heren tjeter si Robert!

Me kete rast i bej thirrje Edi Rames te heqe cdo kusht dhe t’iu pergjigjet thirrjeve te opozites por edhe te aleatit ne qeverisje te tij, mos te bllokoje por te nise menjehere dhe pa kushte dialogun per zgjidhjen e krizes se rende te vendit”, shkruan Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Sali Berisha: Edi Rama të dëgjojë Metën dhe të veprojë menjëherë”

 1. Lakja says:

  Ah Saleh Krimineli, te paska ardhur zeri…

  Degjo çfaredo të degjosh e shohesh keto dite, nuk e nderrojne dot fatin tend, ate të Likes dhe Mones, ate te Shkerdhenit Kargites dhe Karmines!

  Destinacioni juaj, tashme eshte vetem me tre stack one: 1 = SPAK, 2 = BKH, stationing i trete dhe i fundit = Burgu dhe kthimi i të gjitha pasurive qe I keni vjedhur shqiptareve per 25 Vjet!

  Vetingu o do behet, o do behet!

 2. Xxx says:

  Po more po, por ne 2007 nuk ishte kjo kushtetute apo ska gje se ku marin vesh delet nga keto pune.

 3. jani says:

  Ik vdis o njeri i keq

 4. Drejtësia says:

  Nuk i do trapi o bajgë ta dëgjojë.
  Do japësh llogari një ditë.Në mos Ti monstrat që ke pjellë.Për një gjë të garantoj që kur të ngordhësh shqipëtarët do shkrehin pushkë si në 97 kur thjeve qafën dhe do të të bëjnë shurrën mbi varr.

 5. Ceni nga Bostoni says:

  Lerini more denglat , legena burra dhe legena politikane qe per interesat e tyre shkelin kushtetuten.Edi Rama ta tregoje burreine e ti tani.Te shkoje ne Kuvend dhe te kerkoje votebesimin dhe nqtse i ka votat te vazhdoje deri ne zgjedhje nqtse jo te largohet.Por nuk ka kush ta mare ne dore qeverine sepse JUVE TE TJERET jene me mu-ter se ai!

 6. butrinti says:

  O SALI ATE MOT QE PERMEND TI UNE ME GJITHSE KISHA RRETH 12 VJET PA SHKELUR NE SHQIPERI ME REZULTOJ SE KISHA VOTUAR NE TRE QENDRA VOTIMI . DHE PER CUDI PATEN VOTUAR EDHE DISA PERSONA QE NUK E KISHIN PARE SHQIPERINE QE NE 44 DHE KISHI SHUME VITE QE KISHIN NDRUAR JETE

 7. SITI says:

  PRAPE KY SHKERDHATE BEHET I GJALLE.
  SHKO PUTHI BYTHEN NANOS QE TE KTHEU TEK PORTELONI I TRAGETIT NE 97 APO HARROVE??
  RRADHA 1 QELIJA 1 ESHTE PER TY, RRADHA 2 QELIA 2 ESHTE PER KETE QE PO I THU RAMES TA DEGJOJE, DHE LULKEN DO TA KESH NE KATIN TEND PA TJETER. SEBASHKU ME ATE BORDELLON REPUBLIKANIN MEDIU
  NUK DO IKINI NGA KJO DYNJO PA I LA DERI NE CENTIN E FUNDIT CA I KENI BO E VJEDH KETIJ MILETI

 8. Lala says:

  Jo mor kriminel , vrases e hajut nuk ka pse te japdoreqeqjen Rama, ate mandat ja kane dhene nje milion votues. Po ta mbajti shko ne zgjedhje dhe do shikosh se ke per te humbur ne menyren me te turpeshme.. Merre dhe Ilir hajdutin me vete , se po te kthen nderin qe e shpetove nga blloku. Jeni rraca me bastarde e ketij kombi. Vetindgu doni apo nuk doni , do behet e ju funderina do perfundoni aty ku e kini vendin.

 9. Kritiku says:

  Me ne fund Shqiperia eshte ne rrugen e duhur. Shumica e shqiptareve jane shume te qarte, se ke duan ne qeverisje dhe ke duan ti shikojne te denuar, pas hekurave. Eshte nje shprese e bukur kur shikon se sa shume shqiptare nuk mashtrohen me nga marifeten e politikes, qe perdorin ata, qe deri tani, ua kane pire gjalun shqiptareve dhe duan perseri pushtetin. Kur shikon nje rritje te urrejtjes ndaj PD-se dhe LSI-se, qe me ne fund shqiptaret po i shikojne se cilet jane ne te vertete, beson shume, qe me ne fund drita ne fund te tunelit eshte shume afert. PD-ja dhe LSI-ja po shijojne ditet e fundit dhe pas 18 qershorit, do te jene vetem nje numer ne statistika dhe do te zhduken perfundimisht nga jeta politike e Shqiperise. Pas kesaj date do te filloje ne te vertete, kerkesa e llogarise ndaj tere atyre qe kujtuan se nuk do te denoheshin ndonje dite, per krimet qe kane bere.
  Klithmat e PD-se dhe LSI-se, jane klithmat e bishes qe po e ndjen qe eshte futur ne kurth dhe po i vjen fundi. PS-ja ia doli qe te tregoje qe eshte tani per tani e vetmja parti qe deshiron krijimin e shtetit ligjor dhe zhvillimin e Shqiperise, duke shpresuar shume qe te rradhitet ne krah te shteteve te zhvilluara europiane. Shume shqiptare nuk e pane me syrin largpames, lojen shume te mednuar mire taktikisht, qe PS-ja beri, duke pranuar fillimisht bashkimin me LSI-ne, qe te largonte nga rruga PD-ne dhe tani i erdhi rradha vete LSI-se qe te largohet dhe te kete te njejtin fat si PD-Ja- Ne ate situate qe ishte Shqiperia, ne vitin 2013, bashkimi me LSI-ne ishte nje veprim shume i zgjuar, nga ana taktike dhe tani pas 4 vjetesh i dha rezultatet. LSI-ja, qe ka te njejtin mentalitet pushteti si edhe PD, nuk e kuptoi qe me veprimet e saja, ajo me shume u zbulua komplet lakuriq dhe tani do te paguaje çmimin e duhur. LSI-ja sot e kuptoi qe ishte gabim, ne tere deklaratat me presion ndaj PS-se dhe filloi qe te bente deklarata komplet te kunderta nga ato qe i beri deri mbreme. Vete Luan Rama e drodhi duke thene komplet te kunderten, nga ato qe thoshte deri dje. LSI-ja nuk e kuptoi qe PS-ja u ngrit shume lart ne syte e shqiptareve, duke e pare se kush jane ata qe duan zhvillimin e shoqerise shqiptare dhe kush jane ata qe duan, qe te vazhdojne grabitjen e shqiptareve dhe kerkimin e mosndeshkueshmerise.
  Durim PS edhe dy muaj dhe me 18 qershor, shqiptaret do te votojne me menyren me masive per ta dhe me ne fund do te hapet drita jeshile, per krijimin e shtetit ligjor.
  Ne keto dite kerkohet me shume mbeshtetje, nga ana e shqiptareve, ndaj PS-se dhe te mos lejoje ne asnje menyre, qe PD-ja bashke me LSI-ne, te krijojne situata te padeshiruara. Shqiptaret nuk duhet ta lene PS-ne vetem ne keto dite, por t’u tregojne shpellareve, qe jane shqiptaret ata qe percaktojne se kush duhet te drejtoje vendin dhe jo nje grup kriminelesh, qe duan t’u vene kushte shumices.
  Shqiptare, tregoni nese jeni te pjekur per te formuar shtetin qe ju doni, jo me fjale, por me vepra. Vetem keshtu banda e krimineleve nuk do te kete shpresa, qe te mbijetojne.
  Ne asnje menyre nuk duhet qe te formohet nje qeveri teknike, sepse do PD-ja bashke me LSI-ne do te shkaterronin deri ne fund edhe ato themele qe u vendosen per shtetin ligjor. PD-ja dhe LSI-ja ne kete kohe me qeveri teknike, do te ndryshonin komplet personelin e administrates publike, duke vendosur kudo vetem kriminele dhe po ashtu do te anullonin tere ligjet qe jane per vendosjen e shtetit ligjor. Do te shkaterronin çdo gje qe do ti lidhte ata me krimet qe ata kane bere, duke e veshtiresuar ndjekjen penale, ndaj tyre. Prandaj e kerkon me ngulm PD-ja dhe LSI-ja qeverine teknike, qe te shkaterroje krijimin e shtetit ligjor, duke e derguar ate ne piken ZERO.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *