VIDEO/ Ambasadorja gjermane ia “këput” Bashës e Metës: Në zgjedhje të futen ata që duan. Opozita duhet të hyjë në Parlament

Opozita duhet të futet në Parlament dhe të japë kontributin e saj në reformën në drejtësi”.

Ky është komenti i amasadores gjermane në Shqipëri, Susanne Schütz , e cila ka folur ndërsa inspektuar punimet për nisjen e punës për ndërtimin e nënstacionit të ri të Orikumit në Vlorë.

Ambasadorja ka shtuar më tej se duhet të garantohen zgjedhje të lira dhe të ndershme, në të cilat duhet të marrin pjesë ato parti që dëshirojnë të futen.

Ashtu sikurse Gjermania është shprehur, zgjedhjet duhet të jenë të lira e të ndershme dhe të zhvillohen në kohën e duhur.

Në zgjedhje duhet të marrin pjesë ato parti që dëshirojnë të futen”, është shprehur ambasadorja.

Në inspektime ishte i pranishëm edhe ministri i Energjetikës Damian Gjiknuri, i cili u shpreh se koalicioni po qeveris dhe vendi duhet të shkojë në zgjedhje në kohën e caktuar.

Shqipëria ka nevojë për stabilitet, zgjedhjet duhet të bëhen në kohen e caktuar dhe opozita duhet të futet në Parlament. Koalicioni po qeveris”, është shprehur Gjiknuri.

REMOTE_ADDR:[]

39 komente në “VIDEO/ Ambasadorja gjermane ia “këput” Bashës e Metës: Në zgjedhje të futen ata që duan. Opozita duhet të hyjë në Parlament”

 1. drita says:

  Bravo Zonja ambasadore. E keni thene ne momentin e duhur. Respekte per ju, Gjermanine dhe zonjen Merkel.

  1. Kelmendi says:

   Pd nuk hyn ne zgjedhje sepse nuk mund te hyje, sepse ne fakt, nuk perfaqson askend.

 2. Timi says:

  Kanceri i shtetit (pd-lsi) nuk hiqet lehtë. Duhet presion ndërkombëtar. Rama nuk ia del vetëm.

  1. LORA says:

   Rama nuk eshte I vetem,ka nje million mbeshtetes (ku ben pjese edhe ti Timi,apo jo? ) ne rrugetimin e pandalshem,me shume sterkemca, te reformimit te shtetit te se drejtes ,per shqiptaret.
   Eshte ky vullnet I qarte I shqiptareve ,ne shumice ,qe identifikohet nga faktori nderkombetar,,,,dhe qe shprehet ne mbeshtetjen e tyre per me te besuarin prej shqiptareve;per Kryeministrit Rama.

 3. Kuq e zi says:

  Pd eshte ne rruge te mbare persa i perket raportit me shba-be
  Ajo po ndjek te njejtat hapa te vmro ne maqedoni vetem se keta te fundit jane nje hap perpara
  Nese duam ta parashikojme si do perfundoje kjo histori mjafton te ndnjekesh fatin e gruevskit

 4. kozmo says:

  Bravoooo! Shqiperia ka nevoje per ndetkkmbetaret . Hienet duan te rishin gjitheshka ,vetem per te mos u prekur nga wetingu. Rama ka bere nje pune shume te madhe ne cdo aspekt ,prandaj e meriton nje fitore spektakolare . Pucistat duhet te votojne wetingun dhe mos te luajne me popullin .
  MJAFT NA BEREN MORAL , ATA QE I NXORREN UJIN E ZI SHQIPERISE .

 5. redi says:

  RRESPEKTE ZONJA AMBASADORE , opozita duhet te hyj ne parlament te votoj vetingun , shmangja nga vetingu , kjo esht e vetmja arsye qe e bejn kte presion , nuk kan hall zgjedhjesh , kshilli i europes dhe shbat duhet te na mbeshtesin , ne te kundert me opoziten qe rri ne rrug dhe me LSIn dhe partin e çamve ky vend do shkoj drejt humneres , duam qe te votohet vetingu se zben , para zgjedhjeve po ishte mundesia , atehere do ta shikoni ne europ SHQIPRIN per pak koh ne drejtimin e kryeministritRAMA , dhe njeher respekte ZONJA AMBASADORE PER RIGOROZITETIN QE TREGONI.

 6. beso says:

  Ju jemi mirenjohese ju dhe z.Merkel z.ambasadore.

 7. kabe says:

  Respekte z.Ambasadore.

 8. Viroi says:

  Ambasadorja eshte gjermane dhe si e tille cdo gje e trajton me seriozitet. Ata qe udhehiqen nga puna e ligji dhe kane bere hajer. Ne qe s’duam as punen as rregullin jemi ku therret qameti.

 9. Hasani says:

  ca ka keputur o trap.

  KA thene zgjedhje te lira dhe te ndershme…kete pse nuk e thua.. o gazetaret e leshit

  1. Lakja says:

   Shko or pirdhu Hason! Pa venting nuk ka zgjedhje as te lira as te ndershme! Po u vodhen zgjedhjet kush do e gjykoje krimin! Gjykatat e Salehut, Shkerdhenit dhe Kargites???

   Vetingu o do behet o do behet!

  2. lola says:

   Pikerisht o hasan o turkoshak kete ka shkruajtur dhe gazetari.Derdimene si puna jote kujtojne se bota nuk i njeh salistet sa zgjedhje te ndershme bejne apo jo cope mishi me dy sy.Kur kerkon te korrigjosh gazetaret dhe bytha jote qe mezi po pret te behet gjema ne shqiperi per perfituar parazite si puna jote mere me mend mo.

  3. Tony uk says:

   @hasani
   Po moj hasane po tjetren pse se thua qe tha dhe se te futen ne zgjedhje kush ka deshire,apo harrova ju shqupistat lexoni ato qe ju pelqejne!! E more 20 mije lekshin per sot????

 10. emigranti says:

  Epara dhe me kryesorja eshte POPULLI pra duhet te hyje me pa tjeter ne Europe .qe te hyje ne Europe i duhet te perfundoje Vetingu i cili do te qetesoje edhe opoziten.Dalja na cader e opozites eshte arsyeja se kerkon te krijoje anarshi per te shpetuar Berishen ,familjen e tij ,Bashen etj. Populli kerkon qe partite te japin llogari per punen qe kane bere dhe objektivat qe kane keto parti per tu afruar atij .Asnje parti nuk mund ta perfaqesoje popullin sepse jane copeza te popullit. Per popullin mund te flase psh qeveria sepse punon per te. Mesazhi qe ambasadorja gjermane i jep partive shqipetare eshte shume trsparent dhe shume e qarte,me kete rast e pershendes z ambasadoren per kete ndihme vellazerore.

 11. Soj says:

  Hidhi ne plera meten dhe partin e tij hajdute dhe klanore qe shqiperia te behet dhe te jetojme ne liri.

 12. Ja the po kujt ja the. Keta fshataret turkoshak hajdut dhe kriminel po vertetojn theniet se shqiptaret nuk dine te qeverisin. Ketu duhet te vijne marinsat dhe te krijohet nje qeveri me nderkombetar deri sa ne te behemi njerez dhe te gjithe keta kriminel e hajdut te hapin kanalet qe mbyllen ne keto 27 vjet.

 13. Besniku says:

  Bravo Ambasadorja Gjermane dhe Kancelarja Merkel Populli Shqiptar do t,ju jetë pêr jetë mirënjohës për kontributin tuaj të shquar. Shumë faleminderit

 14. Shkelqim says:

  Duhet qe populli te ngrihet e ti nxjerre prej lecke jashte cadres mashtruesit e ti thote po deshe hyre ne sgjedhje

 15. Lakja says:

  Bravo ambasadorja e GJERMANISË!
  Do ishte normale qe vendet e EU dhe Shtetet e Bashkuara, nje nga nje të shpallin të padeshiruar, pra non gratta, të gjithe ata me ne krye Salehun, Ilir Meten e te tjere sosh qe bllokojne prej dy vjetesh të ardhmen e Shqiptareve, dhe cenojne sigurine e kontinentit Europian, duke bllokuar VETINGUN!

  VETINGU O DO BEHET O DO BEHET!

 16. Loran shehu says:

  Hahahhahahahaha harruam te pyesim kte bjonden hajde mendje kjo hajde

  1. Lakja says:

   Të paskan ven emer ilaçi për gjume mo derrezi. Duhet te jesh live nga çadra! Çne ke dalë ketej? Nuk je te portali Qimit dhe Shkerdhenit ketu! Kupton?

 17. Toku says:

  Opo si nuk na duan fare keta te huajt ne. Hal ne sy na kan. Edhe kjo e paguar nga rama do jet. Te gjith te korruptuar na dolen keta nderkombetaret, edhe thon qe ketu te ne jan njerzit e korruptuar ku ka me te korruptuar se gjermanet.

 18. Lennard says:

  Respekte Znj.Ambasadore.Nje faleminderit te madhe te gjithe Nderkombetareve qe insistojne dhe mbeshtesin Qeverine Aktuale. Eshte Nder per Shqiperine dhe shqiptaret qe kemi miq te mire ,qe nuk po rreshtin se ndihmuari moralisht dhe materialisht.Zoti Rama te duam Qendrestar kunder Mafiozve si Sali Serbi dhe Like Floriri.,para te cileve Lul-Sumkapuci duket Hajdut i Vogel (Nuk ka marre shume ,vetem 220 milion Euro nga Rruga e Kombit)

 19. Rigoni says:

  Shumica e shqiptareve dhe Europa me Ameriken Jane me EDI Ramen.Suksesi eshte I padiskutueshem.Le te lehin qente Ilir,Lulash e langonjte e tyre.Para Shqiperi jone e dashur!

 20. boom says:

  Gjermania duhet te ndihmoje duke bere publike dhe ngrire gjithe llogarite bankare te politikaneve shqiptare jashte shtetit. Hollanda duhet ti heqe nenshtetesine familjes Basha.Gjithcka qe Lul Basha ben eshte ne kundershtim te interesave te Hollandes ne Evrope. Hollanda eshte per paqe dhe prosperitet ne Evrope. Basha eshte per dhune dhe trazira ne kete pjese se Evropes.

 21. Lacjani says:

  Mjere PD ku ka perfunduar, nga E DUAM SHQIPERINE SI GJITHE EUROPA tek….LOBINGU NDERKOMBETAR qe FINANCOHET ME PARATE E NARKOTRAFIKUT….

 22. Bond says:

  Ju kujtohet Diveroli apo filmi “Jurassic Park”?
  ‘Kafshet’ e politikes shqiptare dhe pronaret e super-bizneseve jane rritur shume dhe kane dale jashte ‘kafazit’ (ligjit)!
  Tani eshte shume vone zonja ambasadore.
  Kete pune e ‘rregullonte’ shpejt vetem ‘komandanti’ nese do ngjallej prape per nja dy jave…

 23. Fadil says:

  Té lumté mendja jote e ndritur, mike e nderuar, Susanne Schutz!

Lini një Përgjigje te undefined Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *