Basha sheh një komplot ndërkombëtar kundër tij: Paguhen nga Rama me paratë e korrupsionit e drogës…!

Lideri i PD, Lulzim Basha ka aluduar sërish se një grup ndërkombëtarësh që paguhen më lekët e drogës mbrojnë Ramën, duke akuzuar serish partneret tane nderkombetare.

Një grusht avokatësh ndërkombëtarë të qeverisë paguhen me paratë e korrupsionit dhe narkomafies shqiptare mbrojnë Ramën. Nuk lejojmë zgjedhje fasadë për të korruptuarit. Jemi këtu për të garantuar zgjedhje të lira. Përfaqësoj interesat e shqiptarëve të ndërshëm”, tha Basha.

Basha thekson se e majta po përgatit një komplot dhe se orët në vijim do shpalosin më qartë komplotin që po përgatit Republika e Vjetër. Ai shprehet më i vendosur se kurrë për të vijuar betejen e nisur prej 47 ditësh në çadër. Basha thekson se PD nuk do të hyjë në zgjedhje me politikanë të korruptuar.

Rama do shpresojë që përmes një dialogu fasadë të arrijmë zgjidhje fasadë ku PD dhe opozita të bëhen pjesë e teatrit të kukullave në shkëmbim të pazareve në emër të interesave të kupolës, që PD dhe opozita të marrë karriget e saj dhe llokmat e saj në kupolën kriminale të republikës së vjetër.

Kjo është shpresa, ky është projekti. Orët në vijim do e shpalosin në vijim komplotin e Republikës së Vjetër. Komploti mbështet jo thjesht nga autorët e këtij projekti, qe eshte Edi Rama, por edhe nga oligarkët”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/basha-ne-cader-e-re-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/basha-ne-cader-e-re.jpg","attachment_id":"661979"}]

18 komente në “Basha sheh një komplot ndërkombëtar kundër tij: Paguhen nga Rama me paratë e korrupsionit e drogës…!”

  1. veronika says:

    Nuk duhet lene ky kriminel dhe shpura e tij te na shkateroje te ardhmen tone e te femijeve tane.

  2. Lumi says:

    Koqe gomari ! Kjo eshte dora e Sliut qe nxjer kete kasnec.
    Po te kishte aq para Shqiperia do ishte bere lule,po ku la Saliu me Lulin gje prapa?

  3. GERI VALONA says:

    Per 240 milion euro te “humbura” prokuroria e coi ne gjykate kete karafilin,sot flet per te korruptuarit….HAPU DHE….

  4. Endri says:

    Akoma lehon ti pall, boll se I mbushe 40 dit. Dil ne pune tani se Po meson njerzit dembel e po i ben bixhozxhinj.
    U bere me keq se Enveri duke zbulu agjentura te huaja. E din une cfar don ti pall ti don nje dru te mire e nje pras si Tritani.

  5. Kris says:

    TE na rroje kryetari i “republikes se re” me Griden ne karrike! Te rinj disa nga keta te PD-se por me nje te kaluar kriminale! Me thoni nje emer .ju lutem, nga keta te “cadres se lirise”,qe nuk ka dicka kriminale? Berisha?Basha?Grida? Mediu? Kush? Nje emer te vetem dhe do te behem me Klanin e Zemunit edhe une! Eshte vettingu budalla!

  6. beni says:

    lolo, lolo, lolo por edhe hajdut, edhe vrases edhe tip qe flet “kodra pas bregut”. A thua kaq budallenj shqiptaret keo tkroiminele.

    1. Lugati says:

      o milet…o ripjellja…qe jane hajduta e kriminela e di gjithe shqipnija….po ky lugati km(qe se ka mor vesh ala mduket qe osht km palla) qe ka 48 muaj ne pushtet pse nuk i con nburg…bojani ket pyetje vetes mos bertisni kot si palla neper blogje…

  7. Fredi FR says:

    Jam kurioz te di a ka ndonje kaqol ne kte ven qe i beson brockullat e ketij torrollakut?!!! A kupton torrollaku qe eshte qesharak apo e genjejne ata qe ka rrotull.

  8. Everteta says:

    Ik o legen po ma hajdut e me i korruptuar se ti me salen nuk munde te gjesh ,prandaj i ben ftes like floririt sepse ky nuke na qenka hajdut ,mjer populli qe ju beson dhe ju voton.

  9. shqip says:

    Semundja Po avancon . Ne te ardhmen mendja e ketij deliranti mund te thote ti hapim lufte shba-ve. Nese ka akoma njerez qe i lidh interesi me pd, te largohen sa nuk eshte vone. Eshte instikti human qe kur mbytet do te mbase edhe ate qe kerkon ti shpetoje jeten. Nuk ka faj gomari. Ne shqup dikur flisnin si do mposhtnin imperializmin , xhandarin nderkombtar. Ore, perveç atyre ahengxhijve qe vegjetojne ne çadren e gabit, ka te tjere qe besojne se gomari fluturon?

  10. butrinti says:

    O DYRESIRE , O PLEH I THUAJ POPULLIT KUSH I PERLAU LEKET E SHITJES SE FABRIKAVE , UZINAVE , REPARTEVE USHTARAKE DHE ARMET E TE GJITHA LLOJEVE TE TOKAVE E NDERTIMEVE TE TJERA ISH SHTETERORE MADJE DHE TE TE GJITHA MATERIALEVE EMAKINERIVE TE MANGAZINAVE E DEPOVE TE HIDRO APO TERMOCENTRALEVE SI DHE TE TRAFIQEVE TE NDRYSHME . NE QOFTESE NUK I DI MIRE PYETE BABA BERISHEN DHE KULISHIN LIKE. PASTAJ ULU TE BESH MUHABET DHE MOS PELLIT NE STALLE.

  11. shqip says:

    Pas kesaj deklarate , edhe sikur qeverine teknike tua lesh ne dore pedereve, keta humbjen e Kane te sigurise. Vetem fiset zulu ne afrike mund te genjehen nga perversitete te kesaj natyre. Eh ç’paske lindur me fat o Edi Rama. Edhe ta kerkoje , s’do gjeje aleat me te mire se ky manekini i shqupit.

  12. Katerina says:

    Ky tradhetar me pedigre ka demtuar kombin shqiptar andej e ketej kufirit per tu dukur me i mire para shefave te tij, fillimisht si perkthyes i UNMIK i ka derguar hetuesit neper hulumtime te paqena duke u shtirur si i huaj dhe duke manipuluar fshataret e zonave te veriut, dhe sot ne Kosove kane dhurate Gjykaten Speciale, ekskluzivisht nga ky tradhtar pa kauze, e tash don te marr peng fatin e kombit sepse don te mbroje shefin e vet Saliun dhe oligarkine e tij, pra ky njeri eshte i pa cipe dhe nuk ka fare turp, eshte nje kriminel nga me te rrezikshmit sepse udhehiqet vetem nga interesi i ngushte personal. Por populli shqiptar te jete i qete, kriminelet po marrin fund, jane ne perpelitjet e fundit.
    Brenda PD ka shume njerez te mire dhe te ndershem qe ia duan te miren popullit, por ata duhet te zgjohen me shpejt sepse nuk do te kete kthim prapa, soji i politikanit-kriminel Basha-Meta nuk do te kete vend ne te ardhmen.

  13. redi says:

    OR LULZIME BYTHQIR I DEGJENERUM , PO NUK TE VJEN ZOR O PLER QE ZE ME GOJ TI NDERSHMERIN DHE KOMENTON ATE , TI HAJDUTI ODINER , QE I KE SHPETUAR GJYQIT ME PROCEDUR PER 300 MILION ERU TE VJEDHURA , TI QE KE VRAR KATER NJEREZ , TI QE SHITE DETIN PER RRYSHFET , TI QE BERE DOSJET E UçKSE NE LLOGARI TE SERBEVE NE SHKEMBIM TE PARAVE , TI QE SAJOVE ALIBIN E SHPIS SE VERDH , PO TI JE NJE MOSTER O PLER , BASHK ME ATA KAFSH OSE KRIMINELA E HAJDUT QE TEK TI GJEJN VETVETEN DHE QENDROJN ME TY TEK TENDA TURPIT , filio di putana .

  14. moli says:

    Si nuk e kuptojne qe çdo ore qe kalon behen akoma e me te peshtire.
    Budallenjte bertasin, te mencurit heshtin.

  15. kozmo says:

    Ha ha ha , mendon se nderkombetaret jane shoket e Bashes dhe te Saliut ,qe per LEKA SHESIN SHQIPERINE . Jo more trupeshk , nderkombetaret i dine mire qellimet qe ka opozita , futuni ne Parlament ,po te jeni te ndershem , por ju kete nuk d beni ,sepse jeni koke e kembe te zhytur ne krim .
    DO TE DESHTONJ SHUME KEQ ,MOS SHPRESONI SE MUND TE GJENI SHPETIM ME FIJET E BARIT TE ILIR METES , I CILI KA ME FRIKE SE JU .
    GJITHESESI FUNDI JUAJ ESHTE I GARANTUAR .JU NUK MUND TE MPOSHTNI NDERKOMBETARET , AMERIKEN .

  16. ali says:

    Kush jane OLIGARKET? Ky eshte problemi, sepse na del qe Rama qenka kamikaz i tyre.
    Pra duhen sulmuar padronet e tij qe te fitoje republika e re, e ketij cjapit me zile, ose me
    mire e superhajduteve te identifikuar deri me tani.

  17. american2016al says:

    Vuajn nga sindromi i persekutimit nuk e kuptojne se nuk i do njeri si brenda dhe jasht, PD eshte bere e besdisus per popullin. Populli do te zgjedhe te keqen me te vogel.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *