FOTOT/ Dy ministra të LSI-së flasin për kompromis me PS-në, ndërkohë që Monika “përplaset” me Ballën

Pavarësisht replikave të ditëve të fundit, duket se gjërat mes PS-së dhe LSI-së nuk kanë degraduar aq keq.

Sot, dy ministra të LSI-së kanë folur nga Korça dhe Tirana për dialog dhe kompromis.

Së shpejti do të kemi një kompromis dhe ulja në tryezë është shkëputje nga agresiviteti.

Dy palët janë të ndërgjegjshëm dhe duhet të ulen në tryezë për dialog. E rëndësishme është që të fitojnë reformat. Fryma e dialogut shpejt do të japë frytet e saj.

Fryma e dialogut është kryesorja. Të rikthejmë opozitën në Parlament, LSI ka shprehur predispozicionin e saj për të qenë pjesë me aleancën e majtë”, ka thënë ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti.

Unë mendoj që ulja në një tryezë të përbashkët e partive politike do t’i japë një zgjidhje vendit. Dialogu gjithnjë sjell zgjidhje dhe jo ngërç. Kështu që le të provojmë me dialog për t’i dhënë zgjidhje vendit, jemi në prag të zgjedhjeve”, ka thënë nga ana tjetër ministrja Klajda Gjosha.

Ndërkohë, edhe në terren duket se situata nuk duket aq e rëndë sa paraqitet në media.

Taulant Balla dhe Monika Kryemadhi, deputete e LSI kanë qenë bashkë sot pranë banorëve të Gramshit.

Pranë tyre është edhe Anastas Angjeli i PS-së.

Balla dhe Kryemadhi në foto duken të qeshur dhe miqësorë, ndryshe nga sa flasin kur janë më vete.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/monika-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/monika.jpg","attachment_id":"662185"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/monika-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/monika-1.jpg","attachment_id":"662186"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/monika-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/monika-2.jpg","attachment_id":"662187"}]

9 komente në “FOTOT/ Dy ministra të LSI-së flasin për kompromis me PS-në, ndërkohë që Monika “përplaset” me Ballën”

 1. Albi_I says:

  Po teater per para dhe pushtet eshte e gjitha. Vetem keta loqet militante qe popullojne komentet me fryme mitingashe kujtojne se i behet vone kujt per ata.

  1. Fuck it says:

   Po futi nje loqe ô Balla kesaj kokemadhes. Prandaj eshte bere agresive me duket ka kohe pa pare sallator me sy. Iliri vetem sa ja ferkon nga pak po ajo do loqe kali te ngopet. Hajde beje per te miren e partise se thone kur ishte ne fresh e hante pa tallone.

 2. kasem gahinji says:

  balla dhe angjeli kane qene pa makinadhe kane udhetuar me autostop.sa kane mberrite ne destinaciom falenderojne shoferen qe i ka ndihmuar.kamionistja nuk pranon shperblim me leke.e dini si u pergjegj?nuk dua leke se nuk iu mbajta ne krahe.

 3. Treviso says:

  PS nese kerkon te ruaje autoritetin e saje si parti ne zgjedhjet e 18 Qershorit duhet te garoje e vetme. Mjaft me me gili vili me parti te udhehequr nga prostituta. Zoti Rama duhet te sqaroje simpatizantet e tije, qe jetojne ne emigracion, perndryshe nuk do te marre asnje vote nga emigracioni. Dikush nga Gjermania i ka terhequr veshin prostitutes se LSI-se dhe tani na fut gruan dhe ministrat per te zbutur gjendjen.
  Prostituta ngelet prostitute çfardo nisme politike te mire te marre.
  Stop aleance me parti prostitute.
  Nukflasim per Shpetim Idrizin, se kete nuk e fuzim ne numer. Nuk do te thote se Shpetim Idrizi do jete gjithmone ashtu, siç ja ngrejti vlerat PS
  Shpetim Idrizi do kthehet perseri ne banjot publike, atje ku ka qene.

 4. Spartaku says:

  Kujdes ju te ps-te,me buzeqeshjet sarkazeme.Vertete mund te kete buzqeshur Monika,por vetullat i ka te ngysura.

 5. . says:

  – META, BERISHA, BASHA … 3 personat e akuzuar qe po trazojne politiken Shqiptare po bejne gjithcka per te “anulluar” VETINGUN.

  – QAHENI Shqiperine …
  – SHQIPERIA nuk do kete me DREJTESI ….
  – SHQIPERIA mori FUND … perfundimisht nuk behet
  – SHQIPERIA jashte EUROPES dhe RAJONIT ….

 6. Laura says:

  Ore me falni kush eshte Monika nga keta tre burrat ne foto? Mund te ma thote njeri. Flm

 7. Tuneli Krrabes says:

  Po ky anastas angjeli me PS eshte se nuk e kam degjuar asnjehere te flase ne parlament apo ne ndonje miting. Si kaur dhelper qe eshte po kerkon te behet protagonist tani qe ndahet kosherja. PS duhet ti shporri keto vemje se nuk shikohen dot me sy per pragmatizmin e urryer dhe cinik qe kane.

 8. Tomorr says:

  Akoma ky anastas shkerllata….jep mendime…akoma ky fytyre jevgjit greku….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *