Nikoll Lesi “këshillon” Ramën: Njerëz si Tahiri e Shpëtim Gjika të marrin më qafë, dëgjo Veliajn…

Pas thirrjes së Shpëtim Gjikës për Edi Ramën, që të shkojë në zgjedhje pa Ilir Metën dhe Shpëtim Idrizin, gazeta “Koha Jonë” e Nikoll Lesit i ka kërkuar Ramës që të mos e dëgjojë Gjikën, sepse njerëz si ai e marrin më qafë.

Sipas kësaj gazete, Gjika bën pjesë në grupin e njerëzve të Saimir Tahirit, të cilët janë kundër koalicionit me LSI-në.

Ndryshe nga Erion Veliaj, që sipas kësaj gazete është më bashkëpunues.

“Dihet tashmë se kryeministri Edi Rama ka dy lloj këshilltarësh në PS.

Një grup i cili e këshillon që të futet i vetëm në zgjedhje dhe se gjoja i fiton vetëm 71 deputetë.

Ndërsa grupi i dytë, me i qetë, me korrekt dhe më bashkëpunues.

Janë për marrëveshje, ndarje pushteti dhe ndarje përgjegjësish.

Grupi i parë antisistem pluralist dhe antimarrëveshje si në kohën e Enver Hoxha kundër “imperializmit” dhe ” revizionizmit” kryesohet nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.

Po kohët e fundit po bashkohet edhe ish-kryebashkiaku i Vlorës Shpëtim Gjika.

Grupi i dytë kryesohet nga kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, grupim më i madh në numër dhe më bashkëpunues.

Këto dy grupime luajnë jo vetëm për PS-në, por kryesisht se kush merr PS-në kurdo që ta dorëzojë duke dështuar Edi Rama.

Në variantin e grupimit anti LSI dhe anti PDIU këta duan që Rama të qëndrojë i mbyllur në kullën e fildishtë dhe e kanë më kollaj për t’i marrë kullën, sepse nuk do ketë asnjë aleat. 

Ndërsa Erion Veliaj and co synojnë për marrëveshje, bashkëqeverisje, mirëkuptim dhe për një shoqëri të lire”, shkruan gazeta e Lesit.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Nikoll Lesi “këshillon” Ramën: Njerëz si Tahiri e Shpëtim Gjika të marrin më qafë, dëgjo Veliajn…”

 1. Lakja says:

  Foli dhe ky zv ministri Salehut, i cili shkonte dhe shkon her pas here te Sandri dhe Fevzo, per masazh anal, dhe qe atehere i esht mbush mendja se esht analist…

 2. lavdosh says:

  Nikolle Lesi ka kohe qe ka vajtur per lesh
  Eshte kohe e veshtire per Ramen, por nje njeri si Rama qe ja doli perballe Berishes dhe e mundi ate ashiqare me 2013, do tja dije te dali dhe fitoi kunder kulisave te njerezve te vegjel si Lesi, Shkullaku, Fevziu,Frangal,Zogaj,Cupi dhe kriminelave, rrumpallistave te tipit Berisha, Basha, Meta

 3. tironsi says:

  ik o malok ik, kur u bere dhe ti te japesh mend, copa cecenit

 4. Drejtësia says:

  E ça m…….do Ti kur s’të pyet kush?

  1. Lugati says:

   o drejtesia e hongri prasin e kasharit lugati KM..ngushllime drejtesia

 5. Robi says:

  Lexova vetem titullin, sepse shkrimet e Makbethit nga Manatia e Lezhes nuk i lexoj kurre, mbasi nuk ma lejon niveli tim moral e intelektual, po nje keshille mund t’ia jap EDI RAMES, merr keshilla nga kushdo qofte, por kurre nga nje spiun, intrigant e karrierist ordiner si Makbethi i Manatise.

 6. Ivan i madh says:

  Po cte djek o Kol leshit qe interesohesh se pse nuk duhet te kualicion me Liken e banden e hajduteve LSI qe keto 4 viteve vetem e ka njollosur dhe share PS dhe qeverisien edhe pse jane ne qeveri. Rama dhe PS do beje gjene me te mire te shkeput e te dalin pa lsi qe elektorati e uren kete bande kanceroze qe ka hapur metastazat e saj ne te gjitha drejtimet e qeverisies dhe manipulimit te rezultsteve. Larg nga kjo bande mafioze dhe tellalli pa karkter dhe i felliqur Kolperleshit qe eshte i pa cupe e b… lepires i Berishes dhe tani i kufomes kanceroze Like.

 7. Ky Nikoll Leshi,gjithmon na çan bythen me keto shkrime.I bene temena Saliut ky mut gazetar,per te marre ndonje cope nga bytha e Saliut.Ai shkruan se paguhet,por t’i marin te keqen Edi Rames,se ai do fitoi aq shume ne 18 qershor sa nuk ja mere mendja Nikollit.

 8. . says:

  – META, BERISHA, BASHA … 3 personat e akuzuar qe po trazojne politiken Shqiptare po bejne gjithcka per te “anulluar” VETINGUN.

  – QAHENI Shqiperine …
  – SHQIPERIA nuk do kete me DREJTESI ….
  – SHQIPERIA mori FUND … perfundimisht nuk behet
  – SHQIPERIA jashte EUROPES dhe RAJONIT ….

 9. Peco says:

  Nje shprehje popullore thote: Doktorin dhe gruan duhet ti degjosh me vemendjen me te madhe, pasi te duhet te besh te kunderten e atyre qe keshillojne ata. Por per nje keshille te ardhur nga Nikoll Leshi kjo thenie duhet patur parasysh 100 here me teper.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *