PD nis llogaritë e numrave në Kuvend për ‘ushtarët’ që kanë Rama dhe ‘Qeveria e Besimit’: Bëjmë 77 deputetë me LSI e PDIU

Pas pozicionimit të qartë të LSI­-së dhe PDIU-­së për të mos marrë pjesë në zgjedhje nëse opozita nuk futet, ka nisur edhe kalkulimi i numrave në Parlament.

Në Partinë Demokratike, qëndrimet e LSI-­PDIU përkthehen automatikisht si votë kundër Rilindjes.

Ervin Salianji shkruan se Rilindja ka sot vetëm 60 deputetë, ndërsa ‘Qeveria e besimit” ka 77.

Statusi i Salianjit, zyrtarit te PD:

“Me zgjidhje kushtetuese Rama eshte pakice sot! Kuvendi tashme me shumice te re, kauza per zgjedhje te lira dhe me qeveri besimi merr me shume se 77 vota, Rilindja 60, 3 jane deputete pa grup te regjistruar!

Ore po ky Rama si eshte shumice tani?

Se nese do zgjidhje sipas kushtetutes zgjidhja eshte e qarte…Me qendrimet e LSI dhe PDIU Rilindja sot eshte pakice.

Ja nje zgjidhje kushtetuese, PS sot ka zyrtarisht te regjistruar ne Kuvend 59 deputete, ndersa fronti qe do zgjedhje te lira dhe te ndershme dhe qeveri besimi ose teknike jane; po i rendis sipas regjistrimit zyrtar ne Kuvend sipas grupeve parlamentare, PD 40+20LSI+7PR+7PDIU+2 Libra+Dule+Ndoka=78 – deputetin Xhindi qe eshte dhene borxh tek grupi i PDIU! 77 deputete!

Te dhenat jane sipas regjistrimit zyrtar te grupeve parlamentare ne kuvend!

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “PD nis llogaritë e numrave në Kuvend për ‘ushtarët’ që kanë Rama dhe ‘Qeveria e Besimit’: Bëjmë 77 deputetë me LSI e PDIU”

 1. Geri VALONA says:

  Ne fund do hani tollumba,ti Saljani do hash tollumbin me te madh meqe je goce e bukur 😀

  1. alo says:

   Me te gjate thuaj

   1. Geri Valona says:

    I madh i gjate i gjere dhe i trashe,se Salinji e meriton! 😀

  2. albblog says:

   hahahahha saljani vdes per tollumba

  3. €piriiiiii says:

   O Sali i Vogel, kerko Mocion ta maresh vesh sa Deputet ka Rilindja. Matematiken e Fillores ste ndihmon dot. Prrallat e tua tregoi ne Çadren e Vetmisë, mbase ka ndonje Burdalla që i ha.

 2. Qytetar says:

  Ik ore vemje e ndyre.

 3. shqip says:

  Debil ti, karagjoz ai qe te mban ty si zar. Po detyrimet kushtetuese ku i fut ti o Uriah Hipi i çadres? Nese te dhjeret e numrave qe thua ti, votojne mos besimin ndaj Rames, vendi shkon ne zgjedhje Po ne te njejten kohe, 18 qershor. Pastaj? Ju edhe keshtu nul doni te futeni ne zgjedhje. Eshte e kuptushme. Sondazhet qe bete i keni bere , ju nxjerrin te humbur, prandaj edhe zvarriteni si zombi. Tani bertisni urrà fitore dhe kthehuni ne shqup. Pas dates 18/6/2017te dil e bej prape llogari. Se ne fakt ju pederet keni shume problem me numrat.

  1. anticensurë says:

   uoj shqipe moj shqipe!!
   këtë po kërkojnë këta,mungesë besimi për ramën,qeveri të re dhe si e shpjegon ky lali mund të kemi një qeveri me metën kryeministër!!
   bëhen zgjedhejt në 18 qershor?! vidhet sa thyhet në dysh dhe pastaj kemi prap salën kryeministër!!
   ti or lali kujton se këta kanë frikë se rama do të manipulojë?!
   jo mër jo,këta kanë frikë se nuk do të mund të manipulojnë ata vetë!!
   ky është thelbi i problemit!!një qeveri pa ramën,teknike,besimi a shkërdhimi është e barabartë me VJEDHJE VOTASH!!
   HY DEBILAT E MUTIT QË NUK DOLËT NJËHERË JAHSTË BUDALLALLËKUT TUAJ!!

 4. dymi says:

  Prapa dashit ishalla i bien koqet. Koqet i keni te sigurta ne zgjedhje! Jo te dashit, por koqet e fishkura te Sa-lehit

 5. Toku says:

  Po mire, me qe i paskan nr keta pse nuk futen ne parlament?

 6. Albani says:

  SHUME MIRE,FUTUNI NE PARLAMENT ATEHERE DHE BENI KERKESE BESIMI,DHE MOS HANI MUT KOT.
  KUSHTETUTA nuk negociohet me thashetheme dhe hamendesime rrugesh ,por ne menyre ligjore ne parlament.
  tradhetare te ndyre,pengje te krimit dhe korrupsionit,halabake te pamoralshem.

  1. ben says:

   Rilindaso mbai nervat se nuk keni pare asgje akoma.
   Po nese Meta terheq ministrat, deputet dhe jep dorheqjen nga kreu I parlamentit.
   Si do I zgjedhesh ministrat e rinj ti o rilindas ?????????
   Ne baze te kushtetutes te duhen 71 deputete. Ku do I gjeje kr rilindasi do i pjelli.
   Ja pra qe qeveria teknike behet edhe pa shkuar ne parlament. Thjesht duke mos vajtur.
   Ajo qe gojet e liga thone lart e poshte eshte se kr rilindasi e di qe ka rene dhe nuk kthehet me, po thjesht po negocion imunitetin e tij. Po ti bjeri se i bie bukur.

 7. tirana says:

  ok llogaria qenka e qarte , tai seancen do ta beni prap ke cadra?

 8. Shqiptar says:

  Problemi eshte se PD-ja eshte jashte Parlamentit. Nese futet ne Parlament te rrezoje Ramen duhet te votoje dhe Vettingun. Kupton o Salianji ?? Ketu ka ngec muhabeti mi goce e bukur. Dhe pa PD-ne ne Parlament Rama eshte shumice.

 9. KOMBI says:

  PLOTESONI LIGJET DHE MIS BENI LLOGARI ME KOKEN TUAJ , NDISHTA NUK JU DEL MIRE . MOS MENDKNI QE RAMA ESHTE BHDALLA QE DHKKN MBAS TURRES TUAJ?

 10. Lakja says:

  Atehere shkoni ne parlament dhe e shifni. Keta te PR nga mi nxore 7 o kokrra e debilit! Pastaj PeDe ka vetem 37 deputete se ju ka hikur Mhilli, dhe dy deputete qe jane te PDIU. Maxhoranca numeron 76 vota sot pa Levizja e Skrapit te Imamit + PeDe… Po ju bujrum provoheni, por kjo nuk ju shpeton dot as ju as meten. Ka ardhur koha te beheni burra e te pranoni ndeshkimet qe vijne nga krimet qe keni bere! Si mendonit ju se ne mes te europes mund te vjedhesh 25 vjet dhe te vazhdosh sikur asgje nuk ka ndodhur? Impunitetit i ka ardhur fundi.
  Maxhorance jo maxhorance, VETINGU do te behet. Ne burg do te shkoni, dhe do ktheni te tere pasurine qe i keni grabitur shqiptareve, me Shkerdhenat dhe Kargitat e Saleh Islamikut tuaj!

  Shko pirdhu nashi, Loqe!

 11. Cadristi dixhital says:

  O pra, çpret. Lulin dhe Salen aty i ke . Shkoni ne parlament ,beni seancen e votebesimit dhe bashke me Kacin beni llogarite………se mbase te dalin. Po nuk te dolen ,mos u merakos se do te hyjne.

 12. BB says:

  Shikoni cloje e piste po behet dhe e gjitha per te shmang vettingun. Vettingu do i heq nga politika, do i fus ne burg, do mbesin pa pune ( shumica skane profesione) dhe me e keqja do i sekuestrohet gjithshka qe kane vjedhur nga parat e pronat e shqiptareve.

 13. koha jone says:

  Uroj qe te dy partite mos te hyjne ne zgjedhje ,do ta shikoni qe do te perfundoni si kamikaz , Ramen dhe BE nuk mund ta mposhtin ,dy partite te dhjera nga frika e wetingut . Futuni ne parlament , dhe mos na beni shume moral , sepse moralin tuaj e njeh gjithe populli . DO TA SHOHIM SA TE FORTE QE JENI JU PARA LIGJIT .

 14. ferdi says:

  po meqe qenke kaq gangsterr shko ne parlament dhe rrezoje po pate byc. he pra pse nuk shkon? yttt mortje

 15. Berti says:

  Kete pinokun e PD do e çojne tek burgu grave, se mu si trumcak eshte. Kaq te rrinj dhe super antipatik, edhe kur flasin si Sali maloku. Ju rroft qe jeni çuna qyteti lindur-rritur ne Tirane dhe vdisni çik te imitoni keta pllazmat e PD (qoft edhe ata te PS qe imitojne komandantet e tyre). Rregulloni sjelljen o çuna se nuk do ju flasi as plaka ne shtepi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *