Rama-Meta-Basha, një tjetër betejë të egër me njëri-tjetrin

Edi Rama, Ilir Meta dhe Lulzim Basha pritet që të kenë një tjetër përballje të egër me njëri-tjetrin.

Por këtë radhë nuk bëhet fjalë për një betejë politike.

Fjala është për betejë shikueshmërie.

Kjo, duke qenë se mbrëmjen e së enjtes, ata do të jenë njëkohësisht të tre live, por në televizione të ndryshme.

Kryeministri Rama do të jetë në emisionin e Ylli Rakipit tek News 24, Ilir Meta te emisioni i Dritan Hilës në Ora News, ndërkohë që Lulzim Basha do të jetë i ftuari i Blendi Fevziut në emisionin “Opinion”.

Shikueshmëria për të tre pritet që të jetë maksimale, duke parë situatën politike në të cilën ndodhet vendi.

Megjithatë, vështirë se do të dëgjojmë live ndonjë zgjidhje prej tyre në emisonet ku do të shfaqen mbrëmjen e së enjtes.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Rama-Meta-Basha, një tjetër betejë të egër me njëri-tjetrin”

 1. Qytetar says:

  E kujt i plas se ça do thotë Luli

  1. PidhiISateme says:

   Drejt, te gjitheve i plas cfare do te thote Edvini.

 2. Tajari says:

  Popull shqipetar!
  Fuck all of them three.

 3. koli says:

  edi rama, bej zgjedhjet pa lesh e lin e pdn, bej vetingun dhe pasaj bej ca qeverie te duan te ibehen zgjedhjet. Nese nuk ben vetingun ke deshtuar, per te tjerat sna behet vone.

 4. Zgalem says:

  Tre polet e politikes ne veprim
  Me dekllaraten e Lsi , qe u komunikua qarte nga Meta , kriza artificiale pesoi nje carje , qe pritej dhe ishte e domosdoshme . Deri ne ate moment , politika perfaqesohej nga dy pole te ravijizuar rigorizisht . Poli i trete , LSI , ose poli “ Meta “ , ne shumicen e kohes zhvillohet nen hi . Eshte e justifikuar . Eshte pozicioni oportunist i LSI . Oportunizem i dobishem . Eshte pozitive , qe theksoi se kerkesat e opozites jane te ekzagjeruara .
  Mund te ishte me i kursyer , ne leshimet , qe i ben opozites . Mjafton te permendim faktin , qe behet ortake me opoziten , per mos marrien pjese ne zgjedhje , pa PD , kur kemi parasysh , qe PD nuk ka monopolin e opozites Me qe sot kemi pergjigjen e L. Bashes , duket qarte se dekllarata e Mates ka qene inkurajuse , per te ruajtur pozitat e konsoliduara ne cader , por gjithsesi pranon te zhvilloi diallog . Kete pol te politikes aktuale , e ka materjalizuar me Republiken e re . Teorikisht e argumenton se cilat jane konceptet e kesaj republike , por krejt hipotetike . Basha keto i ka mesuar ne shkolle . Asi ka pare , as ka luftuar per to .
  Ate , qe nuk thote Basha , eshte fakti konkret , qe Republiken e re e krijoi Koalicioni i majte , ne 2013 . Atbote u permbys Republika e vjeter e krijuar me zjarr ,hekur , genjeshtra dhe vjedhje , nga Berisha . Keto 4 vjet te Qeverrise Rama , shqiptaret pane se ka dhe nje forme tjeter qeverrisjje. Une do ta kisha besuar Bashen , ne se do te pretendonte , qe ne rrast se merr pushtetin do te beje disa rregullime , te Republikes se re , qe lindi dhe u rrit pas zgjedhjeve te Qershorit 2013 . Deri sa Basha nuk njeh asnje arritje te Qeverrise Rama mbetet , vetem nje i llastuar i Metes , ose i polit oportunist te politikes .
  Problemi tjeter , qendron ne ate , qe Basha , praktikisht , deri me sot nuk ka dhene ndonje prove se c’di ai te beje mire ne politike . Keto 10 vite te politikes se tij aktive , nuk ka as gje per te shenuar , madje ka bere shume kontravajtje me fytyre te qarte krimi . Kam ven re se per vleresimin e politikanve vihen ne dukje te metat e tyre te karakterit , si mosperfilles , mendjemadh ;ndonje tjeter me i shoqerushem , me terorik , me babaxhan .Politikani vleresohet nga puna konkrete , te tjerat jane ne plan te te fundit , ose te pa perfillshme . Politikani duhet per pune , jo per krushk .
  Basha mund te jete i penduar per te kaluaren e tij dhe pretendon , per nje fillim te ri te tij politik . Kete nuk ka te drejte ta quaj Republike te re , por fillim te ri te veprimtarise politike , sepse duke na shitur Republiken berishiste , si te re , quhet vetvrasje , jo vetem politike . Ka nje tregim folklorik , ku nje grua midis ligjeve , per qarjen e burrit te vdekur , i permente se ishte ipasur dhe bujar . Nje prej grave vajtoca , ju pergjigj , po me ligje : “ Mos e qaj lart e mbi dhe , por qaje sikunder qe “ .
  Ne te tre polet kemi nga nje e me shume persona , qe pretendojne per t’u bere Kryeministra . Meta nuk e ka cfaqur kete deshire , por disa LSIste te reja kane thene se Kryetarin e tyre e duan Kryeminister . Eshte rrast , qe nuk perjashtohet , vec duhet ta dine keto zonjusha , qe kur ishte Kryeminister , u vodh floriri i rezerves ne Krrabe , c’ka tregon pa aftesi , per ta mbajtur territorin ne kontroll . Blushi , Kokdhima etj te ngjashem do te mbeten ne trenin teorik te telenoveles kryeministrore . Proven e zjarrit , te nje kryeministri te sukseshem , i ardhur nga nje Kryebashkiak kaq i sukseshem , eshte Edi Rama . Shqiperia dhe koha eshte delikate , nuk pranon me prova dhe hamendesime . Qeverria Rama ka prodhuar bereqet , per Shqiperine . Qeverrite e tjera kane prodhuar helm dhe plumb . Votusi nuk ka gabuar kurre . Nuk i besoj bleries se votes . Zgalem – 5 Prill 2017

 5. 3 bajgat qe ju kan shplar trut shqiptareve.3 plehra qe shqiptaret po te ken tru as ne kazan nuk duhet ti pranojn.3 kriminel dhe nje fshataromalok qe luan ne prapasken si salehu e kan fut kete popull ne nje qorrsokak qe nuk mumd te dali
  Keta plehra shkatrruan vendin dhe populli do nxitoj pran ekraneve per genjeshtrat e radhes. Ptu rrac e keqe qe po e vrisni kete popull per interesat tuaja.

 6. Mamaja says:

  Dihet qe Meta do te flasi ne menyre me te drejteperdrejte per te gjithe ata qe do e degjojne. Te pakten nuk pi morfine para se te dali si Rama, dhe nuk ha mjalte qe t’i dali zeri i sakte si Basha me shoke. Aman o lumedhenj! 🙂

 7. Maloku says:

  Saliu do thote Lulja e tij kishte 100 mije shikues me shume (mbajeni mend). Rama as do e pjerdhi fare. Kurse Meta do qeshe pas shpine te gjitheve, siç e ka zakon.

 8. 9 Maj 1945 says:

  Tre muskutiret qe shqiptareve u kane fikur deren .Te tre ecin ne gjurmet e kryemuskutirit bastarde Berisha. Por si te zihen, si te pajtohen, per shqiptaret asgje nuk ndryshon. Perkundrazi soji i tyre dhe i Fullaneve do te behen me te pasur, kurse populli, akoma me i varfer

 9. . says:

  – META, BERISHA, META … 3 personat e akuzuar qe po trazojne politiken Shqiptare po bejne gjithcka per te “anulluar” VETINGUN.

  – QAHENI Shqiperine …
  – SHQIPERIA nuk do kete me DREJTESI ….
  – SHQIPERIA mori FUND … perfundimisht nuk behet
  – SHQIPERIA jashte EUROPES dhe RAJONIT ….

 10. . says:

  META, BERISHA, BASHA … 3 personat qe po mbajne PENG dhe qe duan nje SHQIPERI pa Drejtesi dhe shtet “RRUMPALLE”.

  POPULLI (pervec Verioreve) i gjithi ne kembe, per DREJTESIN qe po ja mohojne dhe qe i ka munguar per me shume se cerek-shekulli.

  -META, BERISHA, BASHA … ne BURG !

 11. Shqiptar i mençur says:

  Mire qe na lajmeruat. Une do te shikoj stacionin 1234. Eshte shume e shendeteshme dhe ja u keshilloj te gjitheve.

 12. rigoni says:

  Gjermani e dha urdherin e vete: futuni ne perlament,futuni ne zgjedhje,votoni Vettingun.Kush te doje le te shkoje ne zgjedhje,eshte sipas deshires.
  Doni me nga Gjermani???//

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *