Rama thërret në zyrë të besuarit e tij pas takimit me Metën, kreu i LSI me Vasilin

Brenda 24 orëve, kryeministri Edi Rama ka thirrur dy herë grupin e ngushtë të bashkëpunëtorëve të tij në qeverisje, levizje keto pas deklaratave nga aleati i tij ne bashkeqeverisje, Ilir Meta.

Mesohet se ashtu si nje dite me pare, ne zyren e Rames kane shkuar sot kryetari i bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, Saimir Tahiri dhe kreu i grupit të PS­së Gramoz Ruçi.

Veliaj ishte pjese e darkës 4 orëshe që u mbjat më 2 prill mes kryeministrit Rama, kryetarit të LSI­-së, Ilir Meta e ministrit Petrit Vasili tek Pazari i ri.

Nderkaq mësohet se në Kryesinë e Kuvendit me Metën ndodhet Petrit Vasili.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Rama thërret në zyrë të besuarit e tij pas takimit me Metën, kreu i LSI me Vasilin”

 1. tfgs1 says:

  RAM: LARGO SUNITET,SHIITET dhe TURKOCAMET!
  Kjo fare e keqe njethundrakesh arabe nuk ka bese!

  1. une says:

   N.q.se me njethundrak nenkupton, Dulen, PDIUne, Meten, Lulushen, Berishen, presidentin dhe “xhevahiret” e prokurorise dhe drejtesise atehere te jap plotesisht te drejte…
   Keto jane me te vertete njethundrak. Ku eshte nje fakt i pamohushem…
   Fatkeqesisht kjo nuk eshte ne dore te Edit por vetem populli mund ta largoj kete rrace te felliqur me 18 qershor duke votuar PSne dhe Edin.

 2. mmoisiu says:

  Pas kaq e kaq vitesh, komentuesit tfgs1 i jap te drejte !

  1. Grigor says:

   E kur nuk ka pasur te drejte tfgs.
   Pa te do ishim te humbur tfgs na i hapi syte.Sikur te kishte Shqiperia 10 si tfgs sot s’do kishte kembe myslymani po vetem orthodhokse

 3. krysho ludovik says:

  tfgs megjithse ta mbeshtes mendimin ketu je gabim.Mesa duket Meta me Idrizon do bejn kualicjon me V.Dulen e PBDNJ

 4. nord.al says:

  tfgs1, ti ke pase te drejte gjithmone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *