Sherri në emision, Ngjela-Spahiut: Je injorant. Kreu i AK: Ti rri me Ramën që të futi në burg

Avokat Spartak Ngjela ka patur një përballja të nxehtë një përballje me kreun e AK në studion e Hpur të Eni Vasilit.

Duke debatuar për vettingun, qëndrimin e Metës dhe situatën politike, Ngjela tha se e do Reformën në Drejtësi, duke akuzuar kreun e AK se eshte nje injorant.

Ndërsa Spahiu tha se vetting-u do të kapë të parin Ramën për vilën në Surrel që sipas tij kushton 4 milion euro, pikerisht ai qe e ka futur Ngjelen ne burg.

Meta nuk thotë qeveri teknike, por qeveri besimi. Sipas opinionit tim, Meta nuk e do vettingun, po pse nuk ka hyrë në çadër është çështje tjetër. Meta mendon që me politikë t’i shpëtojë presionit të madh që mund të vijë nga reforma në drejtësi, nga ndonjë padi penale e mundshme.

Meta e pa që dështoi PD, Nuk ka mocion mosbesimi kushtetuta shqiptare, por mocion besimi që bën kryeministri vetë. Kështu është kushtetuta aktuale. Çështja qëndron në pikën që këta nuk e mundin dot politikën amerikane”, tha avokat Ngjela.

 

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Sherri në emision, Ngjela-Spahiut: Je injorant. Kreu i AK: Ti rri me Ramën që të futi në burg”

 1. Xhemi says:

  Bobobobo, kokelyeri Spahiu i’a uli shume vlerat te ftuarve dhe emisionit, dje!!!
  Ky tranvestiti kokelyer, nje individ problematik, qe zuri nje post nga Bomja kur ishte President, qe edhe Bomja e zuri vendin e presidentit prej Sales, se me merite as qe behej fjale t’a merte ate post, pasi rrinte gjithe diten e dites t’u pi raki me dashnoren te Fresku.
  Ky palaco, kontigjent burgu, me fliste dje ne emer te popullit?! Ku te njeh populli ty, mo Idiot? Po cfare ke bere ti per popullin, qe flisje ne emer te tij?
  Ik o Niko, shko merr daullen e futja nje valle atje te cadra me Azgonin dhe Mziun, ate boj ti, mos i jep rendesi vetes, vend e pa vend!!

 2. teli says:

  Avokati thote: “Nuk ka mocion mosbesimi kushtetuta shqiptare, por mocion besimi qe e ben kryeministri vete, keshtu e ka kushtetuta aktuale”.
  Neni 105 i kushtetutes parashikon mundesine e paraqitjes se mocionit te mosbesimit ndaj kryeministrit:
  “Neni 105
  1. Një e pesta e deputetëve ka të drejtë të paraqesë për votim në Kuvend një mocion mosbesimi ndaj Kryeministrit në detyrë, duke propozuar një Kryeministër të ri.”
  Nje avokat qe shtremberon kushtetuten e vendit te tij ose nuk e meriton titullin qe mban, ose e meriton te quhet avokati i mashtrimit dhe disinformimit.

 3. kozmo says:

  Ore popull !! ngrihuni ne kembe per te shpetuar Shqiperine ,nga djalli Meta Berisha , te cilet jane gati te shkararrojne gjitheshka vetem te ruajne lekuren e tyre te mbushur me zullume .

 4. Lugati says:

  ku taku…ku vetingu…kishe hum taku ka i jave..nnga ke qene kshu me pushime????apo llapa osht llodh tu lepi..ej mer take tuke pleqeni hesapi nuk je mo i ri lodhet robi shkrete…o kreshnik a ke hore mai qofte me cim peken…o llapaqen burre mu ke bo si erjon brace e taulant palla..vetem gam gam dini me bo

 5. Lennard says:

  Habitem se si NEWS 24 i jep hapsire nje Legeni te Ndyre antishqiptar dhe antidemokrat si Nik-Sorre-Spahiu.Ne adoleshencen e tij ka qene ushtar i Droges se klanit te rruges se Kavajes.Ka qene drejtor i shkolles se Plepave,qe nxorri gjithe te korruptuarit e sotem te sistemit te Drejtesise.Pastaj si n/kryetar i KLD ka marre rryshfete te majme per cdo transferim qe bente. Krijoi AK ,me nje logo Pseudopatriotike se shqiptarine nuk e ka ne refene,po eshte sherbetor i bindur i Sali Serbit.Gjoja bertiste para 4 vjetesh :Saliu ne Burg ,po tashti pse nuk e permend me? A i lau gjynahet e tij Sali Gerdeci?Natyrisht JO!!!.Tashti ben kauze te perbashket me Sali Serbin kunder Qeverise Rama.qe te pakten ne planin Nderkombetar eshte qeveria me e mire per mbrojtjen e Ceshtjes Shqiptare.qe kemi patur per 100 vjet.
  Persa i perket Z.Spartak Ngjela .e repektoj dhe e falenderoj per analizat e vazhdueshme per problemet e krizes shqiptare..Shpresoj qe theniet e tij te behen realitet per te miren e Shqiperise dhe te Shqiptareve.

 6. franc qori says:

  O z.Eni ce fton ate qorin ne emision ai eshte budalla ,I cmendur ,vetem ai do te flase z.Kreshnik u kujtua tani te beje te fortin. Qe ne diskutim 80% te atyre qe thoshte I kish genjeshtra.Ce do m…. ai mesalla me dy faqe.Ne kohen e Saliut car s`tha per te kurse tani ka kthyer faqe.Ai te turperon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *