Berisha bën tërheqjen e parë: Rama të qëndrojë deri në 18 qershor, pastaj qeveri teknike

Partia Demokratike ka bërë tërheqjen e parë nga kushtet e saj, duke lënë të kuptohet se do të marrë pjesë në zgjedhje.

Ka qenë ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka deklaruar sot nga çadra e protestueve të opozitës se do pranojnë Ramën kryeministër deri në datën 18 qershor, ndërsa më pas të krijohet qeveria teknike.

Nëse Edi Rama e do aq shumë karrigen e kryeministrit, atëherë le të rrijë deri në datën 18 qershor dhe më pas të krijojmë qeverinë teknike“, u shpreh Berisha.

Ish-kreu i qeverisë theksoi se PD e kishte në dorë legalizimin e kanabisit kur ishte në pushtet, por kjo do sillte shkatërrimin e brezave të rinj.

Ne nuk ngatërrojmë atë me qytetarët shqiptarë, po u themi atyre pse ne kërkojmë qeverinë teknike.

Mendoni për një moment lumin e drogës, të parave të drogës, të armëve të drogës, të bandave të drogës që të gjitha të lidhura me partinë e tij dhe me atë vetë direkt. Kurse ne të tjerët që nuk deshëm drogën dhe që ne me një fjali të vetme mund t’i jepnim zgjidhje problemit por atë s’e bënim kurrë.

Se ne e dimë që ajo fjali kushtonte qindra e qindra jetë për fëmijët shqiptarë. Nëse ne do thoshim të legalizonim drogën ne të paktën nuk merrnin armiqësinë e drogmenëve, të atyre që e mbjellin, shesin pa kuptuar atë që bëjnë. Kjo do të thotë të drogosh të ardhmen e fëmijëve tanë“, tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Berisha bën tërheqjen e parë: Rama të qëndrojë deri në 18 qershor, pastaj qeveri teknike”

 1. jon says:

  fuck you……… rama do rrije edhe 4- vjet …deri sa te beje shtet….dhe ti te vesh me lulin ne te semes…dhe liken bashke…

 2. butrinti says:

  GAZETA TAMA , I NDERUAR MERO ! ESHTE DETYRE PATRIOTIKE TI VERTETOSH SALI BERISHES ME DOKUMENTA ,VIDJO, KRONIKA E LAJME TE ATEHERESHME KUSH SHKOJ NE MBROJTJE TE LAZARATIT , RESPEKTIVISHT TE BOSEVE TE DROGES , KUSH I MBROJ I FSHEHU ATA . KJO ESHTE PATRIOTIZEM . ESHTE SHQIPTARIZEM .

  1. Bushi says:

   Butrinti! Jame dakord me ty.Por une do i thosha Berishes,per te gjitha keto akuza qe bene ai kundra Edi Rames,si parat e droges,armet e droges,mafia e droges etj.etj. a ka ndonje dokumetn ky nga gjykata? Apo ja fut kot per te pjerdhur mendjen e atyre ne çader? Se,akuzohet edhe Berisha e Basha per krimet e tyre,por ato jane dokumentuara,te filmuara,njihen nga te gjithe shqipetaret si psh katrahura e 97-es,qe vrau 4000 vete,gerdeci,21 janari,shitja e 355 km ujet te detit greqise etj.Kurse per Edi Ramen nuk kemi degjuar deri sot te kete vrare njeri,apo te jete thirrur ne gjykate per parat e droges apo te trafikut te armeve.Pra keto jane insinuata,shpifje te Berishes dhe Bashes,dhe nuk ka asgje te vertete.

 3. beni says:

  Shko moe kriminel…shko mor vrases ti ke vetem nje rruge ate per ne burg. nuk te pyet njeri ty o vrases se sa do te qendroje Rama APO cfarev do te behet pas 18 Qershorit…Ramado te fitoje edhe nje Mandat tjeter dhe ti do shkodh ne burg bashke me ligjeshkelesit e tjere te cdo ngjyre.

 4. Zaptuesi says:

  Disa politikane, qe u thençin politikane, as vete nuk e kuptojne se, kur flasin nuk e dine çfar duan te thone. Nese pranohet Rama Kryeminister deri me 18 qershor, qe atij kete te drejte ja ka dhene elektorati, çkuptim ka qeveria teknike qe propozohet te krijohet me date 19 qershor?’. Po u bene zgjedhjet, mbas tre kater pese diteve do dalin rezultatet dhe do krijohet opozita dhe pozita shqiptare. Valle kaq e veshtire eshte te kuptohet qe keto zgjedhje i fiton me merite PS-ja po deshi te bashkohet edhe LSI-ja. Por me sa kuptohet qellimi eshte arritur qe me çader pa çader PD- ja po e shtyn perfundimin e Reformes ne drejtesi, deri sa avash avash te kaloje si ne ligjin me 71 vota, ashtu siç u be me presidentin ne detyre deri me 18 prill. Gjithe kjo zamallahi u be per vettingun, shtyrjen e reformes ne drejtesi dhe zbulimin tashme, te asaj qe dihej por nuk thuhej, se ortaket kunder reformes ne drejtesi ishin jane dhe do jene PD&CO me LSI-ne e rinise fierake, etj. Zaptuesi

 5. Ceni says:

  SALI BERISHA!!MJAFT ,SE NA LODHE!!

 6. Zamani says:

  Ti more kriminel, hajdut shpellash, drogën e deshe të palegalizuar, që të vilje paratë e zeza, me të cilat bëre milarderë fëmijët e tu…!!! Kujt ja shet këto përralla, duke kujtuar se të beson kush, përveç mafias hajduto-kriminele të PD-së dhe leshkove shpellarë malokë “të fshatit” tënd…(e theksoj “malokë” dhe jo malësorët e ndershëm, për të cilët kam respekt…) !!!

 7. Besoj says:

  Ky do te beje republiken e re!!!!!!!!!!!! Kriminel, matrapaz dhe hajdut.

 8. Salishejtan says:

  O Sali,o mavri ,per shqiperine je gjarpri i zi;te qoftese kina me gjithe femij

 9. Tajari says:

  Fuck you Berisha,se sa do të rrije Rama e vendos populli me 18 qershor.Po jeni burra ju të PD hyni ne zgjedhje dhe shikoni ke ne të semes do shkoni,Likja do tu vije nga mbrapa,edhe muti vjen ere me e mirë nga ju.

 10. Toku says:

  Hahahah si tha. Kurse ne te tjeret qe nuk e deshem drogen do ti japim zgjidhje ketij problemi. Hahahahahaha oi oi oi oi. Ky te ben te qeshesh e te qash njekohsisht.

 11. Derja says:

  Me kete moster Sali shqiperia nuk do kete asnjehere qetesi.Zoti ne shpetofte nga ky monster.

 12. Donela says:

  Ky qenka pa fe,pa bese e pa iman,kriminel i ndyre.

 13. KOMBI says:

  Do te shkojne si ceco ne zgjedhje . Basha qe e ka trashur zerin si gjel , do te zbythet shume shpejt , si pule . Nqs nuk merrni pjese ne zgjedhje ,ky eshte nderi me i madh qe i behet Shqiperise . Edhe wetingun do te behet . Berisha , Meta , Basha dhe shume td tjere do te fillojne te bejne kakardhi.

 14. Dritani USA says:

  Kur flet Saliu per ndershmeri dhe moral te vjene per te vjelle,Sali Qeni dhe PD-eja jan kanceri i Shqiperise.

 15. ale says:

  Duam qeveri te ligjshme e zhgjedhur nga populli dhe jo batakcinj e kriminele nga bandat PD dhe LSI.

 16. Fieri says:

  le te jemi te qarte ! Diten e zgjedhjeve e dekreton presidenti. Me dekretimin e dites se zgjedhjeve ,partite jane te barabarta. uk ka as pozite e as opozite. Partite punojne per te marrpjese ne zgjedhje,ndrsa qeveria luan rolin e ruajtjes se qetesise nepermjet Ministrise se brendeshme,dhe mos lejimin e administrates te shkrehi punen. Kjo aq me shume me nderprerjen e punes se kuvendit popullor. Ne kete periudhe garanti i funksionimit te shtetit eshte presidenti. Rolin mkryesor gjate kesaj periudhe per pergatitjen e zgjedhjeve eshte komisioni qendror i zgjedhjeve dhe gjykata e ngritur per kete qellim. Pra roli i qeverise paksohet. Dita e zgjedhjeve eshte dite konkurimi si per nje vend pune. Ato qe deshirojne rregjistrohen ne komisionin qendror sipas ligjit per zgjedhjet. Ne kete periudhe nuk ka parti te medha e parti te vogla,por parti. Kush deshiron konkuron ,kudsh nuk e sheh te aresyeshme nuk konkuron. Pse kush e di se nuk fiton partia e Blishit ,apo Bojaxhiut? Kush e di se per ke do votoj populli? Ndaj Pd po deshi te rrgjistrohet,po deshi jo. Eshte e njellojte si te 160 partive Shqiptare. Pushtetin ,po konkuroi mund ta fitoj edhe nje parti si Republikanja,e cila deri tani nuk ka nxier dot nje deputet, apo nje parti qe eshte quajtur “UNIVERSALE” …… Pse u bie te fiket per PD. Tha mire ambasadorja gjermane, kush te doje te rregjistrohet ,kush nuk do le te fleri gjume… Pd -do gjume ,lereni te flere. Pse a nuk fjeti Luli 4 vjet si kryetar bashkie? Nje pune te mire e beri . ate sheshin si lines grashe. Per kete hallall…..

 17. Plaka Xhuxhumaka says:

  Hahaha sa karagjoz qe eshte! Megjithate ketu i jap te drejte, mbas zgjedhjeve qeveri te dale nga vota e Popullit, Qeveri Teknike, Mekanike dhe Elektronike.

 18. Aksi says:

  Hahahahaha… Aman ku eshte Erla dhe Erlet e tjere qurrashe qe u mbyten ne lote kur dha doreheqjen ky ne 2013. A thua se vdiqi! Eshte i gjalle o majmuner, eshte i gjalle e eshte ne jete , eshte ne drite te vertete!! Hahahaha…

  1. Arifi says:

   Po hanë akoma mut

 19. IB says:

  Kjo eshte kulmi! Se si ka mundesi qe ka njerez qe e degjojne akoma Berishen, ndjehem i befasuar! Na paska bere nder qe nuk e ka legalizuar kanabisin e hashashin dhe na paska shpetu femijet, prandaj dhe zgjodhi ta lere te qete e mos ta luftoje ne Lazarat e kudo neper Shqiperi. Dhe nga zori sepse qeveria i la te lire, drogaxhijte e shiten gjetke dhe jo ne Shqiperi neper shkolla femijeve shqipetare! Sarkazem me te ndyre nuk mund te kete! Te vjen rende dhe zor te mallkosh qe e pesofshin ne familjet e tyre kete qe kane bere dhe duan te bejne akoma, se ata te shkrete nuk kane faj dhe as pse vuajne maskarada te tilla, por e meritojne! Dikur thoja se eshte nje adhamudh i koheve tona, por nuk eshte keshtu; baloz dhe bishe eshte, qe gjakun e perdor ne vend te ujit ne vaktet e tij! Dhashte zoti, thjesht e degjojne, dhe nuk e besojne. Mos harroni qe zoteria per te njejtat aresye te sotme edhe ne te shkuaren me cmendurite e tij ne 1996 rrahu me dhune opoziten ne mes te bulevardit ne Tirane, pasi i kishte vjedhur votat, ndau arme per perkrahesit e vet ne 1997 dhe nxitit e krijoi vellavrasje (plot 3000 ose me shume te vrare nga armet ne ate vit te trishte), sulmoi me arme institucionet ne 1998 si i marre e gjakatar me shtresen me llum te shqipetareve, furnizoi me arme serbet kunder Kosoves gjate luftes dhe eshte i damkosur me njolle turpi per gjithe jeten, por nuk i ben pershtypje, VRAU PLOT 27 VETE DHE PLAGOSI ME QINDRA NE GERDEC PER TE NJEJTAT ARESYE TE SOTME, PER TE MBROJT KRIMIN DHE PER TE NGRITUR NE INSTITUCION VJEDHJEN E PARAVE DHE TE VOTES, vrau 4 vete ne shesh duke protestuar paqesisht dhe kercenoi se do kishte vrare me mijera, nese do kishte pasur mundesi, haptazi ne sy te te gjithe shqipetareve nga foltorja e parlamentit, beri humnere vdekje te gjithe ekonomine shqipetare vetem per interesat e veta dhe te atyre qe e rrethojne, eshte i akuzuar nga bashkepunetore te vet, Izet Haxhia apo te tjere, per zhdukje, vrasje, rrembim personi dhe nuk guxon te perballet me ta para drejtesise, nxenesi i tij shembullor beri grope plot 230 milion Euro drejtperdrejte nga veprimet e tij abuzive (sipas kontrollit te tij te shtetit) dhe nuk guxon te perballet me drejtesine, por na del se ka qene semure dhe nuk mori dot pjese neper seanca gjygjesore duke shkaktuar mbarimin e kohes per gjykim, po ashtu eshte bashkefajtor baraz me Berishen per te vraret e 21 Janarit 2011, ABSURDEEEEE! Me vjen vertete keq per ata qe rrijne afer tij dhe e degjojne akoma, sepse ai e di shume mire se cfar eshte duke bere. Ishallah mjaftojne sa iu rikujtova nga historia jone e ketyre viteve. Thojani kujtdo qe keni prane qe te shpetojme nga infeksioni!

 20. Trampp says:

  Sali krimineli ne burg me gjithe kurvat e familjes tij

 21. KONRETI says:

  TE GJITHT MERE ME LLOGJE THA KESHTU E THA ASHTU
  TI SOSJALIST BEJ KETE LLOGJIKE;
  NE PUSHTET KANE QENE NJESOJ DY KRAHET BEJ DALLIMIN ME VEPRA JO ME FJALE
  HIPI MAKINES NE MORINE KALO NE HAN TE HOTIT GHJITHE RRUGET PER NE BREGDET
  KALO NE TUNELIN E ELBASANIT DERI NE KAPSHTICE
  DIL NGA RROGOZHINA NE BUTRINT DHE KAKAVIJE SHIKO SA RRUG JANE BERE NE KOHEN E DJATHTE DHE SA NEN TE MAJTE. DO SHIKONI SE MBI 90% JANE BERE NE KOHEN E BERISESH. KESHTU GJYKOHET JO ME LLAFE.
  4 VJET ASNJE RRUGE ME SHTIM BORXHI SI E SHPJEGONI JU SOCJALISTAT
  TI SOCJALIST QE NISESH NGA KAPSHTICA ,BUTRINTI ,MORINA SA KOHE SA NAFTE KURSEN PER TE MBERRITUR NE TIRANE. KETO LLOGARI BENI DHE DILNI NE KONKLUZJON.

 22. Peço says:

  Sa zëmërgjërë është Berisha! I jep Edi Ramës atë që ja ka dhënë kushtetuta dhe ligji, por sidomos vota e popullit, dmth të qëndrojë kryeministër deri në fund të mandatit. Lotët çurk nga mallëngjimi më rrodhën kur u njoha me këtë mirësi të pashëmbullt të Berishës. Ti japësh tjetrit atë që e ka arritur vetë me mund, kjo është si ato dhuratat që PPSH u bënte njerzve të punës. Pastaj thotë naltmadhënia, të kalohet në qeveri taktiko-teknike. Dhe hajde pastaj mos thuaj po deshe, që ky ka pjerdhur me të tëra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *