“Çadra”, Basha: Mirënjohje për Metën e Idrizin, Rama pengesa. Dialogu jo fasadë

Nga çadra e ngritur para Kryeministrisë, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh gjatë fjalimit të tij se ka një komplot ekonomik dhe politik kundër shqiptarëve.

Ka një komplot ekonomik dhe politik kundër shqiptarëve. SHBA dhe BE kanë qëndruar, jo sot, por 100 vjet, jo në krah të hajdutëve të kriminelëve, por të Shqipërisë sikundër edhe sot në krah të kësaj të lëvizje popullore.

Ora po vjen që do t’i kthejnë paratë e vjedhura dhe do të përgjigjen për paratë e drogës që kanë luftuar kundër demokracisë. Do mbajnë përgjegjësi para drejtësisë amerikane, europiane dhe shqiptare.

Republika e vjetër është në grahmat e saj të fundit, por ka shumë për të humbur dhe në këtë orë të vendimmarrjeve të mëdha kërkon që dialogu politik si mënyra më e paqtë për zgjidhur problemin e zgjedhjeve, përmes një qeverie teknike.

Kërkon të kthejë në një pazar, që komploti ekonomik të vazhdojë dhe në këtë pazar kanë hedhur gjithcka që kanë, miliardat, pozicionet, pushtetin me një qëllim të mbajnë në këmbë qeverinë e krimit.

Nuk duan një dialog ashtu si e ka përcaktuar populli në 18 shkurt, por duan një dialog fasadë, me fjalime të parapërgatitura.

Ju e mbani mend besoj dialogun e 6 qershorit të vitit të kaluar, ku pala qeveritare erdhi të ruante kontrollin politik mbi drejtësinë me një fjalim të përgatitur.

Tani është momenti t’iu them se monologje sterpë nuk pranoj dhe nuk do të pranoj. Jemi të hapur për dialog të vërtetë politik me dy objektiva; ndërtimin e qeverisë teknike dhe përcaktimin e mandatit të kësaj qeverie për dekriminalizimin e institucioneve të saj dhe krijimin e kushteve për zgjedhje të lira.

Për dialog ftoj cdo faktor politik. Mirënjohje për qëndrimin e njërit prej anëtarëve të koalicionit dhe PDIU. E vetmja pengesë për zgjedhje të lira është frika e Ramës për të lëshuar karrigen e kryeministrit. Rama e përjeton si dramë largimin nga posti i kryeministrit. Rama është gati të bëjë fli interesin e Shqipërisë europiane vetëm për karrigen dhe pushtetin e tij personal”, deklaroi Basha ne fjalimin e tijn ne çader.

 

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në ““Çadra”, Basha: Mirënjohje për Metën e Idrizin, Rama pengesa. Dialogu jo fasadë”

 1. jani says:

  Mirnjohje per Idrizin ate camin legen qe i fale detin. Mirnjohje per meten qe vodhi shqiperine edhe per ty plere we flet ne emer te vendit. Armon e vodhe ti palaco me Taqin e teta Lilit qe blinte piktura 200 mije euro. Ju afroi ora e burgut ndaj beni keshtu.

 2. Shko more delenxhi, hajdut, kriminel, tradhetar I Kombit. Ato qe te mbeshtesin jane te perlyer si ti! Populli eshte 100% me te drejten, Kryeministrin Edi Rama. Ju do te jepni llogari shume shpejt per te gjitha! Vetingu do behet e zgjedhjet do behen doni ju pisa sdoni. Populli do fitoje!!!!

 3. Fredi FR says:

  Ky eshte idiot komplet,cfare ti besh Metes qe i jep oksigjen se ky kish ngordh me kohe si politikan.

 4. Qytetar says:

  Po ky Idrizi sikur mbronte dhe detin mo që shiti basha.
  Ti njoh bëmat o Idriz ti njoh që kur mbushje thesin në dogana oër vete e për Fatos oianecin.
  Yyyyyyyyyy rrac m…….

 5. Drejtësia says:

  Yyyyyyyyyyy çam m……..më hiqesh dhe patriot surrati jot.Të keqen e Dules para teje.
  Ptuuuuuuuu bajgë

 6. spostimi I ilr metes nga problemet e korupsionit , nga vjedhjet e bashes, saliut e ilirit, nga vrasjet ne boulevard, nga pasurite e parate qe kane grabite te droga behet me qellim ti shpetojne burgut e te shpetojnepasuirite e vjedhura. e keqja me e madhe shqiptareve u ka ardhe e u vjen nga hajdutet e pushtetit si meta,berisha e basha. lene drogen e merruni me hajdutet basha-meta-berisha-nishani e llalla-fullani. prandaj po krijojine shtetin musliman shqiptar ne shqiperi me ideologji isis-te e me idelog terroristi kreshnik spahiu qe cdo public qe hsfaqet kerko gjak nje lloj si qoftelargu sali. posht shteti islamik I aleances berisha-meta-basha-idrizi. posht korupsioni, rrofte shqiperia.

 7. pjeter says:

  hajdutet kane kete titul sepse jane faktet qe vendosin, ti vodhe 200 milon euro nga xhepat eshqiptareve dhe fimijet tane doi pagujn edhe intersat bankare, ilir meta koken sa nje lope ne ate video, sali berisha me te birin komisione te majme ne xhepate e te birit per te shitur pjese te pasurise te shqiptareve nje privati, natyrish me ndremjetesimin e cunit te babes, ju je tre kokat e medhaja, apo peshqit e medhenj qe bota po na kerkon , ju po per fitoni me ramen, ju vetem te uroni qe te mos kthehet me ai kaos qe ju shpresoni, se nuk do gjeni vrime as jashte shqiperise ku te futeni, tradhetar , antishqiptare, ju jeni me te poshter se greku dhe serbi se bashku, jeni spiuna qe punoni ne dem te shqiptareve, ekeni shit sumen dhe po ju kerkojne qe ta shnderroni shqiperine ne gemadhe edhe nje here.

 8. Endri says:

  Idiot, ka 50 veta e gjysem me Berishen e kujton se ka popullin.
  O lul basha boll se u trasha, ik e koqe bo naj pune se nuk pam te ngulesh qofte edhe nje gozhde.

 9. Tetovari says:

  e hengret k…… or komentues se bashku me mero derrrr mutin

 10. endrit says:

  na cmendet me kete cadren e protestes
  vetem per llafe bla bla kot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *