Frika e Blushit: Nëse LSI nuk futet në zgjedhje, Rama merr 100 mandate

Deputeti Ben Blushi është i bindur se Rilindja po bie. Por ai ka një frikë. Nëse LSI nuk futet në zgjedhje, atëherë Edi Rama do ta gjejë veten me 100 mandate.

Gjatë fjalës në Kuvend, kreu i LIBRA-sBlushi theksoi se “shpreson që gjysma e qeverisë nuk ka ardhur me fjalime të gatshme kundër tij, se njeriu që sot duhet t’ja shkruante fjalimet po i dridhej dora dhe ministrave po u merret zëri, pas dy javësh shumica nuk do jenë aty ku janë. Rilindija po bie”.

Më vjen mirë që para dy vitesh shpalla funeralin e Rilindjes, mori dy vjet për të ardhur në këtë ditë. Kanabistët dhe krenaristët që ishin dy shtyllat e Rilindjes e bënë pjesën e mbetur të funeralit, disa ikën në drejtim të paditur, disa në burg, disa në drejtim të burgut, këta krenaristët nga idiotësia u shpërndanë duke lënë rilidnjen vetem.

Ajo është e ngordhur, pa frymë dhe gati për ta varrosur publikisht, për ata që nuk e kuptojnë, po e shpjegoj.

Mendoni sikur jemi në një pyll dhe aty hyn një bishë e uritur e tërbuar, që vetëm do të hajë e kafshon, nuk ka mend, as eksperiencë, kjo ishte Rilindja, kishte vetëm oreks, jo mend, jo ide, jo pasion, jo shpirt dhe kjo është arsyeja që sot kafshët e pyllit janë mbledhur për ta vrarë e zbuar, rrugë tjetër nuk ka duhet të heqim rilidnjen qafe që të shpëtojmë vendin.

Ai ka bere edhe disa llogari, teksa tha se “nëse PD nuk hyn në zgjedhje Rama do perfundoje me të paktën 80 mandate, dhe s’ka nevojë për askënd për të qeverisur dhe është totalisht jashtë kontrollit. Nëse LSI nuk hyn në zgjedhje Rama përfundon me 100 mandate, dhe askush në këtë republikë s’mund ta kushtëzojë më, madje mund të ndryshojë Kushtetutën e Shqipërisë duke e kthyer në një republikë si ajo e Erdoganit.

Marrëzinë e Ramës s’mund ta ndryshonim dot më”, tha Blushi.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Frika e Blushit: Nëse LSI nuk futet në zgjedhje, Rama merr 100 mandate”

 1. santiago says:

  ky eshte fenomenal i ka parashikuar te gjitha, eshte pith kurve

 2. Taku says:

  O blush ik mos na caj k…

 3. Fari~hu says:

  Shpetoi Shqiperia dhe kombi Shqiptar,fati madh per te gjithe ne qe doli me ne fund nje njeri qe do tena dale per zot,ky eshte Beni qe nuk mund te eci vete,po dhe per shume kohe duhet qe dikush ta marre per dore si dhe te marre masa per te,nese e merr per siper,ndonje pampers ,cibuk,uje e ku di une se cfar,se akoma sic thone urinon ne menyre te pa vetedijshme.Ky ka nje te drejte,qe nga qe nuk ben dot asnje pune tjeter e rren mendja se mund te dale deputet dhe sic thone koleget e ri dhe te vjeter te tij,te behet ndonje cop deputet.Kjo pra eshte enderra e fundit e fundit e tij.Do kete prap prandaj mos e merzitni.

 4. Albi_I says:

  Jeni fenomenal ne genjeshtren tuaj.

  Edhe Lexo.al, faqja e fresshisteve te Erion Veliajt, e komentonte lajmin si thirrje te Blushit per te hyre ne zgjedhje dhe si gatishmeri per te qene ai opozita e vendit. Pra edhe ekstremistet kane marre nje version qe ju duhet atyre nga fjalimi i nje kundershtari. Ndersa TemA shkon e transformon teresisht keq duke thene se Rama do forcoheshka shume ne zgjedhje pa kundershtare. Rama pa kundershtare merr edhe 140 deputet po e di edhe vete se ku perfundojne diktatoret qe ndermarrin hapa te tilla. Vetem Mero nuk e besoka akoma.

 5. Toni says:

  Po cfare thote ky klloun cirku qe vegjetoi 25 vjet dhe tani dashka te na beje te lumtur duke krijuar Partine e 500 ne Shqiperi se nuk e gjeti dot veten ne 499 Partite e Tjera. Tani qe nuk u be dot Kryetar I PS se nuk ja vari askush pervec Mimoza Hafizit po del ne tribune packa se nuk ka kush ta degjoje. Une I sugjeroj te bashkohet me Kreshnik Spahiun dhe te Luajne edhe nje here rolin e Sulos dhe Beqos ne nje version te ri te filmit Kapedani (Kapedanet).

 6. LORA says:

  Me tere kurvlliqet e integrume,ne cader e jashte saj ,,,,,ketyre u del perhere Rama fitues !!!!!!
  Jepi blush-dalezotes-krenarist-nano-kurva,,,,birbilos edhe ca,se te paguan mire cadra,,,,,,,deri me 18 qershor ,kur shqiptaret te te cojne me lezet ne esfel te gomereve,,,,bash atje ku e ke pas perhere vendin ,qe meriton.

 7. Fuck it says:

  O mire qe na cave bythen ben gam gam ke kaq vjet. Po nuk ke fytyre ti te na tregosh se cfare ka bere rilindja, ty te kemi pare kur ishe minister me anadollaku nga te gjithe nje pune nuk mbarove, rilindja ka bere aq pune sa te gjitha qeverite gangstere me perpara. Njerezit nuk jane me budallenj sa mendon ti o masha e Nano kurves. Rilindja do votohet me ose pa pe de – n ose lsi ose ndonje kurve tjeter e rugeve si idrizi. Njerezit u jane hapur syte nuk I ben dot ti ose ndonje tjeter per leshko .Te ngrihen njerezit te hedhin poshte nje qeveri te votuar ne menyre korekte qe te vine gangsterat ne pushtet meqenese keta se marin dot voten e njerezve sic I takon. Po ata nuk fituan dot kur ishte sali serbi ne pushtet ku u manipulua mbi 15 % e votave jo me tani qe vota do jete e ndershme. Shko fshi bythen jevg muti, fytyren e zeze nga e ke, thoji Shqipetareve racen tende te Evgjitit.

 8. shpresa says:

  O blush, po Saliu deklaroi sot se do ta lejoj Edi Ramen kryeminister deri me 18 qershor, ti nuk e lejon? Bobooo si do bejme po vendose ti dhe ajo shkodrania Hafezi!

 9. Koci says:

  Ky eshte i derguar nga Athina, e pompuan me ca promovime sidomos me botimin Te jetosh ne Ishull, qe ne fakt atyre u shkon per shtat tema e religjionit, dhe me pas e nxiten, sic dine Greket, qe te sulmonte politikisht Ramen pasi dihet ata se duan kete qeveri. Vini re me kujdes, sulmet politike te ketij karafili nisen kur u be aleanca me PDIU dhe ariten ne zenit kur u ndezen debatet qe dihen me Athinen dhe u nxit krijimi i LIBRA-s me synimin qe PS te humbe elektorat dhe te bjere, njesoj si tani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *