Këshilltari i Metës: Mediat sorosiane kanë 15 vite që shpifin kundër Ilir Metës

Këshilltari i Ilir Metës për mediat, Emiljano Aleksi, ka reaguar pas investigimit të BIRN, sipas të cilit, kreu i LSI ka paguar mbi 300 mijë dollarë për lobim në SHBA, por nga këto, na KQZ ka deklaruar vetëm një të tretën e tyre.

“E mirëkuptojmë dhimbjen e thellë dhe spekulimet e mediave sorosiane që kanë 15 vjet që shpifin pa u lodhur kundër Ilir Metës dhe 12 vjet që shpifin kundër LSI-së.

Nuk na mbetet gjë tjetër veçse t’i urojmë suksese në jetë!

 ⛔️ #FAKENEËS

⛔️ #SOROSPROPAGANDA”, shkruan këshilltari i Metës.

BIRN është sulmuar edhe më parë nga vetë Meta, i cili e ka konsideruar atë si një vegël të Soros që përdoret kundër tij.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Këshilltari i Metës: Mediat sorosiane kanë 15 vite që shpifin kundër Ilir Metës”

 1. Lakja says:

  Emiljano mo loqe!

  Pse e komplikon kaq shume muhabetin?
  Eshte e thjeshte! Votoni vetingun dhe ska me balte gratis. Vetem drejtesia e vertete jo ajo e Salehut, granton prezumimin e pafajsise. Prezumin kushtetues ky qe luloqja, salehu dhe likja juaj nuk duan ta respektojne prej 25 vjetesh!

  VETINGU, o do behet o do behet!

  1. Albi says:

   O budalla qe ju mbiu vettingu, c’lidhje ka vettingu me kete artikull o toc kuklle?

 2. emilio says:

  Shpifin !!?? Po ne e pame vete shtangistin duke vjedh 700000 euro me ze dhe me figure, apo ndoshta dhe nje popull i tere eshte i manipuluar nga Sorosi dhe i bejne xhoko syte !? Ah plehra qe meritoni burgun te gjithe.

  1. boom says:

   Kjo eshte videoja ku Sorros eshte maskuar si Ilir Meta dhe diskuton nje afere korrupsioni. Gjithcka per ti prishur reputacionin e paster Ilir Metes.

   http://www.youtube.com/watch?v=Uo5QNBtV37M&t=3m56s

 3. Xhemi says:

  Po nuk eshte nevoja per opinionet e Soros-it & Co.
  Liken kok’lopen e surrat -siden, e njeh gjithe populli kush eshte!
  S’kemi nevoje per mediat e Soros -it!! A u vodh floriri ne kohen e kok’lopes? A u filmua surrat-sida me rryshfet?
  LSI shet vendet e punes ne shtet, ose i’a dhuron militanteve te devotshem te saj!!!
  C’hyn Soros-i ketu?!
  Fshati qe duket, nuk do kallauz!!!

 4. Ollga Toronto says:

  Leri more pelivanlleqet,je akuzuar per mashtrim,o pranoje o hidhi poshte me argument,eshte e drejta juaj,po jo ne stilin e Saliut dege me dege.

 5. labi says:

  Keshilltari i hajdutit behet qen besnik dhe i devotshme per nje kothere buke. Media sorosiane? Sorosi eshte filantrop qe kontribon ne shoqerine civile e demokratike. Ai kontribon ne themelimin e forcimin e shtetit ligjor, gje qe natyrisht hajduteve nuk i pelqen. Nuk eshte shpifje qe Ilir Meta eshte hajdut. Nuk ka shqiptare qe te mos e njohe Ilirin si kryehajdut.

 6. Dino says:

  SE KA BERE ASNJEHERE LSI E KA PER HER TE PARE SIDOMOS KRYETARI.

 7. Diu says:

  Sa poshte ka rene Meta keto dite sa ka nxjere kete me te zgjuarin e LSI per te folur fshatce,po vine zgjedhjet do te haja nje cape buke ky fshatar.nuk behesh dot i zgjuar se ke vene kollare or djal.

 8. pjeter says:

  emiliano aleksi nuk shpifin ic fare, keshilltare si puna jote i gjen me lopate, shife ate videon e priftit dhe na thuaj, eshte fake

 9. Treviso says:

  Shpifin per ilir Meten, Edhe pse u pa dhe udegjua me ze per korrupsioninn edhe kjo eshte shpifje. Ilir Meta eshte i shpifur por dhe ato qe i shkojne nga pas jane me te shpifur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *