Ilir Meta kundër Donald Lu si ndërmjetësues

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta i pyetur nga gazetari Dritan Hila lidhur me rolin që ka ambasadori Lu në ndërmjetësimin e palëve për të zgjidhur krizën politike eshte pergjigjur se situata do të zgjidhet nga ndermjetes nga vendi.

“Unë nuk kam një rol ndërmjetësi.

Jemi në pozitë të vështirë për arsye se jam dhe kryetar Parlamenti dhe kryetar i një partie.

Do të marrim vendimet tona nga vendi dhe ndërmjetësit do të ishin prej vendit për të garantuar zgjedhje të lira dhe demokratike” tha Meta.

I pyetur lidhur me shkarkimin e ish-­ministrit te Brendshem Sajmir Tahiri, Meta eshte pergjigjur se nuk ka pasur asnje kerkese nga ana e LSI.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Ilir Meta kundër Donald Lu si ndërmjetësues”

  1. Likja says:

    Filloj USA Ti leshoj TOMAHAWK kujdes se mos likja gabimisht perqafon nje si familje ne bllok.

  2. lola says:

    Ilir Meta njeriu me negativ dhe hajdut i deklaruar mos votoni nje njeri te ndyre si ai pederast! Fatkeqesi per vendin hiqeni zvarre si Gedafi !

  3. monika says:

    Ilir Meta njeriu me negativ dhe hajdut i deklaruar mos votoni nje njeri te ndyre si ai pederast! Fatkeqesi per vendin hiqeni zvarre si Gedafi !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *