Meta President?! Kreu i LSI: Mund të jetë edhe grua…por duhet të ketë konsensus

I ftuar në emisionin “Arena” në Ora News, Meta tha se është në krye të Lëvizjes Socvialiste për Integrim dhe se do ta drejtojë këtë forcë politike për një rezultat sa më të lartë në zgjedhjet parlamentare.

Meta tha se nuk ka asnjë emër për kandidat për president, por duke theksuar se mund të jetë edhe grua, kreu i LSI-së foli për vecorinë kryesore që duhet të ketë kjo figurë: Konsensusin!

Unë e kam bërë të qartë që unë do të drejtoj LSI-në në zgjedhjet e ardhshme sepse për këtë çështje e kam marrë këtë mandat. Ne do të kemi një president tjetër të vendit, apo presidente. Shpresojmë të jetë një figurë sa më dinjitoze.

Nuk kam asnjë emër, as një ngjyrë, vetëm një standard është i domosdoshëm, pasi është sakatuar nga ana e kompetencave, të paktën kjo figurë duhet të jetë një figurë sa më konsensuale në mënyrë që të jetë një pikë takimi gjithmonë për çështje mes opozitës dhe opozitës, të ketë një autoritet me ndikim që të ndihmojë në dialog politik.

Ne na duhet një president sa më konsensusal,, përndryshe do të jetë një institucion i parëndësishëm në jetën politike dhe publike të vendit. Duhet të jetë një figurë e pranuar nga të gjithë”, tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Meta President?! Kreu i LSI: Mund të jetë edhe grua…por duhet të ketë konsensus”

 1. dalan says:

  Hajdut i shpifur provincial. Ti je Meta-staza e shqiperise dhe po hedh gure dhe shkopinj te shtysh situaten deri ne kufijte maximale kushtetues qe te paralizosh jeten e vendit. Ty kerme kurve politike po te tremb tringellima e hekurave dhe po los rolin e atij qe mermerit dhe nuk di cfare thote. Ti legen je dhe kryetar kuvendi dhe gjithshka ke folur dhe propozuar ka qene antiligjore dhe antikushtetuese. Shqiptaret do te largojne nje here e mire nga skena politike.

 2. Sefer says:

  Epo ta haje dreqi cfare po ndodh me shqiperine!? Ky dhiari ben protagonistin ne politike duke mos thene asgje. Edhe te dredhurit pandershmerisht ne politike e ka nje fund fatal. Edhe telin e celikut po ta perdredhesh e perdredhesh 2 here te treten do te keputet. Meta duhet ta mesoje kete fenomen te thjeshte fizik.

 3. Lumi says:

  PO ne 2012 kur u zgjodh kot me kot Nishani,pse nuk kerkove konsensus ti apo s’ta mbante nga Berisha?

 4. Albani says:

  Po pse more zagar,Bamir Top-loqa dhe Bujar mut-Nishani me consensus u zgjodhen?
  A po mos do qe te zgjedhim Moniken te paren?
  Moniken do ta zgjedhim pr(o)s,,,,,,,te pare vetem kur te jemi kthyer perfundimisht ne bordello.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *