Basha i përgjigjet ftesës së Ramës: Ka shprehur dëshirën që të vijë në çadër? Të vijë me dorëheqjen e firmosur…!

Kryetari i PD-­së, Lulzim Basha u shpreh i gatshëm të mirëprese kundërshtarin e tij politik, Edi Rama në çadrën e PD­-së.

Duke folur pak minuta pasi Rama kishte shkruar në Facebook se ishte në pritje të përgjigjes së Bashës, lideri i opozitës nuk vonoi.

“Ka shprehur dëshirën që të vijë në çadër? Unë them që një shteg duhet tia lëmë. Po të vijë me dorëheqjen e firmosur?

Ka 36 orë që negociatori i PD dhe i opozitës për të përgatitur një dialog në funksion të krizës pret të dërguarin e kryeministrit. Por kryeministri nuk do dialog, do monolog.

Dialog për zgjidhje, për zgjidhjen e krizës politike për formimin e një qeverie teknike, me mbështetje politike që të zbatojë dekriminalizimin rrugën kundër drogës.

Ky dialog i përgatitur me qëllim që të ketë sukses dhe jo të shkojë drejt dështimit. Për këtë kemi 36 orë që i kemi vënë në dispozicion negociatorin tonë. Përndryshe përballja vazhdon deri në fitore”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Basha i përgjigjet ftesës së Ramës: Ka shprehur dëshirën që të vijë në çadër? Të vijë me dorëheqjen e firmosur…!”

 1. buj says:

  O TE Q.. RRACEN, DO PUSHTET ME I CADER KY MUT2… DO EDHE TI FALEN KRIMET ME NJE COP CADER, VEN EDHE KUSHTE KY QURRAC… PO MIRE JA BON SE KY NUK BEN SI ATA DO TE BOJE SI NEUTRAL… FUTI MOR SHKELMIN

 2. jimmy says:

  Epo me burr loqe se ky ska per te na rene ndonjher .

 3. eli-tiv says:

  …ky nuk do dialog…m.gj.th eshte kote me njerez si puna e ketyre ne buze te gremines te dialogosh….LYL jep ultimatim…
  Kam nje propozim….per cadren….gjate dites nuk e perdorin cadren….PSE te mos shfrytezohet per biznes ne gjithe ato ore te lira….p.sh cfaqje cirku do te ishte shume mire…..mund te kete njerez me te tjera propozime…

 4. Akili says:

  Ha ha ha,ky paska rreshkit fare.O Lyle,je rende,shume rende.Eshte e qarte,banda e Pd-se,me Lulin “kapedan”,sajon idiotesira te tilla.Rama ti jape edhe nje thes me arra + edhe karriken e kryeministrit.Vetem keshtu vjen Lylka dhe Pd-ja ne pushtet,sepse me zgjedhje kete rradhe,po te behen 10 deputete per Pd-en do jete fitore madhe.

 5. Vass says:

  Ky eshte Komplet IDIOT !
  Handicapé mental …

 6. Lakja says:

  Shko mor plehurina me e madhe!!! I korruptuar e trafikant, qe pshurresh pernate ne krevat ti dhe Salehu nga frika e vetingut…
  Nuk jep dorreheqjen nje qeveri e shomices se ka frike pakica nga VETINGU!
  Shko voto vetingun, shko rrespekto shqiptaret e dil ne zgjedhje, per te tjerat flasim mbas vetingut si cili, O DO BEHET O DO BEHET!
  Doni apo sdoni ti me Salehun!
  Shko pirdhu tani, ti dhe te gjithe ju kamikazet xhihadisto turkoshake te shqiperise me Saleh Talebanin ne krye!

 7. jani says:

  Me kar se ky lulzimja nuk ka te dyte. Nuk merr dot qeveri o lule . Ty as shkopin e dhive nuk te jap, se ti nuk ben as per coban. Kete koqe nuk e kuptoj kush e meson dhe tall bythen me te.eshte bere personazh telenovele.

 8. Loku says:

  ME KETE QE THE PERFUNDIMISHT JA FUTE VETES DHE DOLE LAKURIQ! TANI RRI NE ÇADER O MANIKIN IDIOT DERI NGA 2021 DHE PASTAJ FOL PRAP ME KETE GJUHE ME SHQIPTARET, O GJEL MAJE PLEHUT

 9. lani says:

  ta ka shume qejfi kete ,e? nga ai krah fli,mos u kthe ne anen tjeter dhe prit.A,se mos harroj, me duket se ke ngaterruar dhe vitin,s’jemi ne vitin 2011 kur permbyse duke vjedhur rezultatin e zgjedhjeve me ate lamashin e dehur ne krye te komisionit qendror te zgjedhjeve.Ka ikur gjithashtu dhe ish ambasadori amerikan,qe ndiqte live numerimin e votave dhe pastaj kruajti koken kur ti vodhe ne mes te dites.Sot ambasador ne Tirane eshte Donald Lu-ja qe e di mire punen e tij dhe shpresojme se do te ta tregoje vendin,ty dhe gjithe atyre qe shkelin ligjet dhe kushtetuten e ketij vendi.Vetingu do apo s’do ti do behet.Pergatitu mire,se do ngelesh ne klase,le qe ti ke ngelur ne klase nga mendja prej kohesh.

 10. jimmy says:

  ketij loqes duhet mare passaportat dhe sduhet lejuar te levize me nga cadra .O burg o qirje masive

 11. shqip says:

  Edhe ne mesjete , ata qe ngrinin kampin para nje fortese , nuk Benin te Tilla ultimatume . E para disktohej per kushtet, pastaj thuhej fjala e fundit. Zakonisht ai qe ndjehej me i dobet ne numer dhe kapacitet , mundohej te minimizonte humbjet. Ndersa Lyli me çadren e Baftjarit e Kane ndare mendjen. O duan qe ti dali endrra , o plasin te tere. O karagjoz njeri. Ne do te marresh nje keshtjelle (kryeministrine), duhet te luftosh ( punosh). Po qe te luftosh duhen ushtare( popull). Ti popull s’ke, deshire per Pune jo e jo. Atehere rri aty dhe mos dil nga çadra. Pas 18 qershorit do jene vete demokratet qe do te linçojne , mqs do i lesh edhe pa parti.

 12. beni says:

  Ky idiot duhet injoruar komplet.

 13. dada says:

  Une mendoj te ja dergoj me poste doreheqjen dhe celsat e zyre se kryeminstrise OK luli.

 14. Doktori says:

  Me rrugen qe ka zgjedhur ky njeri do te fluturoje nga mendja! Ka nevoje urgjente per asistencen e mjekeve psiqik!

 15. Ben Dibrani says:

  Bastard i rralle Lyli, e do pushtetin t’ja dorzojne ne tabaka. Po si mundet te udheheqe nje vend kjo rrace e poshter me kete llogjike dhe kete moral? Si mundet te merret seriozisht nje felliqesire kaq hipokrite, kur ka vrare, vjedhur e falur territor duke konsumuar tradheti te larte kombetare dhe flet ne mer te shqiptareve?
  Si mundeeeet?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *