BATUTAT/ Simpatizanti i PD i lutet Bashës: Aman dil nga çadra se na le rrugëve. Rama: Thuaji Lulit të më takojë, s’e prek me dorë…!

Kryeministri Edi Rama, gjatë shpërndarjes së legalizimeve falas në Cakran të Fierit, ka shkëmbyer disa battue me banorët që merrnin legalizimet.

Pjesa më interesante kanë qenë batutat me një simpatizant demokrat, i cili i është lutur Bashës të dalë nga çadra, se i la rrugëve.

Qytetari: Më vjen keq, por Juvja (Juventus) do humbasë një me dy. Por fo gjej dhe një ndeshje tjetër PS e vetme me 73 deputetë.

Rama: Kur të shikosh ndeshjen, këtë lejen e legalizimit mbaje para.pr të doli ndryshe thuaj ç’rëndësi ka unë lejen e legalizimit e mora. Nuk i dihet..

Rama: Një gjë është e sigurt në 18 qershor ka zgjedhje

Qytetari: Po ka unë e bëra parashikimin im. Vëmë edhe bast madje

Rama: Shko në shtëpi dhe shikojë ndeshjen

Qytetari: Po e pe ndeshjen ne Torino…

Rama: Më kanë ftuar, por po e pashë ndeshjen në Torino do të marrë në telefon

(Batutat me simpatizantin e PD-së)

Rama: As ti nuk voton për PS-së, ata sytë blu që të janë skuqur tregojnë shumë. Tre metra larg të dalloi

Qytetari: Po jam demokrat

Rama: E shikon e prite nga Saliu, te erdhi nga ne leja…

Qytetari: Doja t’i thoja kryetarit tim Lulzim Bashës…

Rama: Kshu eshte jeta te vjen nga se pret, e degjove? E prisje nga Saliu ste erdhi, votove mua, te erdhi.

Qytetari: E falenderoj stafin qe drejton dhe koalicionin.

Rama: A koalicionin e ke qejf se je cik më afër me ata të tjerët.

Qytetari: Ti bej thirrje kryetarit te partise sime Lulzim Bashes

Rama: U takove me mua?

Qytetari: Po

Rama: Te ndodhi gje?

Qytetari: Jo

Rama: Thuaj atij si demokrat takoje se nuk te gjen gje, thuaj të lutem kryetar takoje bisedoni bashkë se ja ky po më prek dhe nuk po më nddh gjë, atë s’e prek fare unë.

Qytetari: O zoti Lul Basha te lutem simpatizani jot, mos mendo se keta me njohin mua, kur isha i vogel na mesonin nje vjershe permendesh, të lutem harroje atë vjershën që thua natë për natë,

hajde këtu te populli na premto qe te votojme.

Rama: Per premtime ai te mbyt se s’ka gje ne dore thuaj te me takoje mua se mbeti në cadër.

Qytetari: O Luli të lutem planifiko një takim me bazën e Cakranit

Rama: A ti s’dashke qe te takohem une me te

Qytetari: Lul Basha, që të mbështesim tamam ulu dialogo me aleatët që ke

Rama: Me Kreshnik Spahiun sidomos

Qytetari: Takohu me koalicionin qeverisës që të na siguroni një të ardhme më të mirë dhe ate vjershen harroje, se të kam kryetar të mirë.

Qytetari: Ka mundësi të të bëjë një kërkesë?

Rama: Ta marrim Lulin ne partine tone? Nuk e marrim dot

Qytetari: Nëse ai s’do futet në zgjedhje do na lëjë në rrugë por ne do zgjedhim nje koalicion qe na pelqen neve, dhe dil nga cadra se na injorove.

Rama: Po të merr gruaja në telefon, po thot boll se na merove, merre telefonin po te shef gruaja.

Qytetari: Hape jam kryeministri thuaj

Rama: Kush eshte Ylli?

Qytetari: Mos pi raki thuaj, hajde se me ka marre peng kryeministri, hajde me zhblloko


demokratiiii by revistaime

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *