Besnik Mustafa: Shqipëria në prag të skenarit maqedonas. Meta do Kryeministrinë, ndërsa Rama ka problem psiqike

Ish-ministri i Jashtëm i PD-së, Besnik Mustafaj ka analizuar sot mundësitë që ekzistojnë për realizimin e një takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës, Lulzim Basha, që do mundësonte zgjidhjen e ngërçit politik.

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ Mustafaj komentoi edhe deklaratat e kreut të LSI-së, Ilir Meta, për të cilat siç u shpreh, të çojnë tek një ambicie serioze e tij për të marrë postin e kreut të ekzekutivit.

“Kam dëgjuar me vëmendje deklaratat e tij të fundit, nga ato që thotë e artikulon duket qartë se ambicien për kryeministër e ka shumë serioze, nuk e ka sa për të shuar kureshtjen”,- tha Mustafaj.

E duke mos parë një rrugëdalje të qartë nga kriza, ish-ministri demokrat thotë se ka shumë gjasa që Shqipëria të shkojë drejt një skenari maqedonas.

“Basha ka thënë se qeverisë teknike i duhen 100 ditë për të realizuar qëllimet që ka, më kryesorja është shkëputja e lidhjeve me narkotrafikun, që të mos financojnë zgjedhjet. Por kjo duket disi e largët”, shtoi ish-ministri i PD.

Mustafaj u ndal mandej gjerësisht tek thirrjet e Ramës drejtuar Bashës për dialog, duke theksuar se kryeministri po tallet me ftesat e tij për liderin e opozitës.

“Ne kemi parë situata të ngjashme kur opozita bojkotoi zgjedhjet. Nuk ishte në parlament, qeveria ishte jofunksionale.

Nëse Rama e ushqen veten me iluzionin se mund të bëjë pa opozitën, duhet parë gjendja e tij psikike, siç thotë Lubonja.

Kam përvojë të gjatë si negociator, qoftë kush isha diplomat, por dhe kur isha në opozitë, kur punoja si këshilltar i Berishës.

Në këtë rast vetëm ftesa nuk janë ato që dërgon Rama. Për mua ato janë në mënyrë të drejtpërdrejtë tentativa të Ramës për të sabotuar dialogun. S’duhet të thotë ‘Hë mo Lul ku do shihemi?’.

Këto janë fyerje të drejtpërdrejta, të fodullëkut të tij. Basha kësaj here po sillet si një njeri që do negociata. Nuk besoj se nga ana formale Basha po bëhet pengesë”, – deklaroi Mustafaj.

Ndër të tjera ai tha se nuk duhet të vendosen kushte për t’u ulur në një tryezë për dialog.

“Kjo është pengesë. Nëse i kërkohet palës që të vij pa kushte dhe ti nuk duhet të vësh kushte. Kushti është pengesë për arritjen e marrëveshjes. Edhe unë nuk do ulesha në tryezë me ato talljet e Ramës”, tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

57 komente në “Besnik Mustafa: Shqipëria në prag të skenarit maqedonas. Meta do Kryeministrinë, ndërsa Rama ka problem psiqike”

 1. Besoj says:

  I qan syri per deputet prandaj perdor keto furca bythlepirese. Le te lexoje cfare thone Ambasadoret e huaj pastaj te flase ky ish minister I jashtem……Le te shohim cfare do te thote kur te mos e shohe veten ne listat e deputeteve ky “parimor”. Palaco bure.

  1. Grigor says:

   Eej, ky komentuesi Uau ketu poshte e paska telendisur fare kete zvarranikun sa nuk thuhet. Po te isha une do kisha turp edhe te dilja nga shtepia se do me dukej sikur me tregonin me gisht.
   Lere pastaj te dilja ne shtyp me keto paravolira prej idioti. Nuk po vazhdoj me se ja prish komentin fantastik ketij mjeshtrit Uau.

  2. feniks says:

   E gjithe maskarada qe quhet me djallezi “KRIZE” nuk eshte asgje tjeter vetem nje skenar serbo-rus per destabilizimin e Shqiperise dhe Ballkanit!
   Deri para 2 muajsh PD-ja nuk fliste per krize vecse krizen e kishte ne shtepine e vet!
   Per mbi 3 vjet PD-ja nuk tregoi asnje alternative dhe vetem grindje midis vetes!
   Tani pa pritur na doli cadra me gjoja krizen e shtetit!
   Kriza ekziston vetem ne koken e Berishes dhe Bashes dhe kjo eshte :FRIKA NGA VETINGU!
   Ne se si argumente perdorin drogen dhe korrupsionin e sotem,kjo eshte me e pakta qe keta bandite mund te justifikohen!
   Droga dhe korrupsioni jane semundje te perhereshme te sistemit kapitalist dhe sa do te nderrohen qeverite nuk mund t’u bejne balle ne asnje rast!
   Ne kohen e sundimit te Berishes dhe Bashes,droga,korrupsioni,shitja e teritorit te vendit,grabitja kolosale e pasurive kombetare,shitja e naftes Milloshevicit per te vrare kosovaret, tragjedia e Gerdecit dhe pushkatimi i 4 protestuesve ne 21 janar etj jane vetem disa nga krimet mosnstruoze te ndodhura ne kohen e ketyre delenxhinjve qe duhet te ishin ne burg ne se drejtesia do ishte drejtesi!
   Meta eshte kali i Trojes ne PS dhe ai duhet shporrur nga koalicioni!
   Ai eshte KANCERI I Shqiperise!

  3. Hauptsache says:

   O bythqire, po ai viçidolsi s’ka probleme psiqike o rrace muti???

  4. Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Kur i erdhi radha e fjalës
   Pordhi fort
   Besniki i Salës
   Kë kish pranë e helmoi
   U gajas,
   kush e lexoi.

   1. Gopisti i NSHRAK-ut says:


    O Besmut
    O sharlatan!
    Ky s’është skenar Maqedonas
    Ky është skenar
    Tropojan!

  5. Sa “aktiv” po na del ky Besnik Mustafaj keto muajt e fundit; I perkedheluri i Nexhmie Hoxhes ne Institutin e Studimeve te Marksizem-Leninizmit prane KQ te PPSH, qe rezulton dhe informator ne Zyren e Sigurimit te Shtetit prane nderteses se KQ te PPSH, ka te “drejte” te llap e te hedhi percarje ne adrese te Rames dhe Metes, sepse nga krahina e Sali Berishes eshte, ku shpifja, sharja, rrena, percarja dhe pabesia jane “talent”… Sa shpejt u afrua perseri me Sali Berishen, qe e lincoi aq turpshem ne 2007 kur ishte Minister i Jashtem. “KUR TURPI DHE BURRERIA HAHEN ME BUKE E KRYPE”.

  6. Kujtimi says:

   Ky eshte nje GOMAR nje BAJGE QE qe nuk ka shok. Edjot Mustafaj

 2. uau !?!?!?!?! says:

  Ti, dhjaks i hedhur tutje nga berishovici, kthehesh tani dhe po jep mend….!
  Ti, i shuruar dhe denigruar nga Beshishserbi qenke zgjuarsia vete ….
  Eshte mire qe flliqesira te sojit tend te qendrojne sa me larg mediave….
  Vetem villni vrer dhe KERKONI me cdo kusht qe te riktheheni ne pushtet….
  ME CDO KUSDHT, edhe duke derdhur GJAK SHQIPTARI!
  HIENAT USHQEHEN ME KERMA>>>>>
  KERMAT KERKOJNE DESTABILITET!
  PTUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU, monser!
  Ti qe mundohesh te besh qengjin, JE DJALLI VETE!

 3. butrinti says:

  MBETE KARADUZ. SHQIPTARET JANE QYTETERUAR. SA PER NARKOTRAFIKANTET ESHTEB MIRE TE DISHE SE JANE TE MARKES PD – LSI.

 4. boom says:

  Ha ha ha. Keta qe ka 25 vjet qe po u leron sala dhe akoma shkojne i puthin bythen perdite akuzojne Ramen se ka probleme psiqike.

 5. vjola says:

  A e keni pare veten o palaco burra qe nuk ngopeni se xhvaturi ne kurriz te mjerimit . Vetingun te tere .

 6. lavdosh says:

  Kush eshte ai qe po ve kushte? A nuk eshte Basha qe thote hajde pas te kesh dhene doreheqjen?
  Rrumpalliste, kriminele

 7. L leshi says:

  Sa te zgjuar dhe ps probleme mendore paskan qen keta tropojanet mor zot ,o spijun ju maloket keni 25 vjet qe tallni bythen me popullin idjot shqiptare , e keni vjedhur dhe shkaterruar kete vend deri ku ska me dhe keni goje e flisni…..vafshi ne djall ju PD juaj dhe bashke me ju dhe Ljubovica qe per para shet dhe nenen e tije…..

 8. tironsi says:

  Lat nam, njeher rumun njeher maqedons, nje her sirian, njeher afgan. O ndani mendjen se jeni vk farw, si parti e si politikan. Pa merak se per ju me keq se gadafi do behet

 9. Shqiptar says:

  Besnik. Probleme psiqike ka SHQUP-i dhe antarët e tij piskopatik me ne krye Killer-Psiqikun Sali Srb Berisha. Trusti i Geshtenjave të Tropojës i ka shkaktuar mjaft plagë të rënda Shqipërisë. Vendi jonë nuk mund të vazhdojë të jetë peng i antarëve psiqik të “Trustit të Gështenjave të Tropojës”. Edi Rama e di shumë mirë këtë dhe prandaj ka mandatin e 75% të Shqiptarëve që të mos lejojë në asnjë menyrë që Shqipëria të meret peng përsëri nga “Trusti i Gështenjave të Tropojës”.

 10. vlora.vlora says:

  po ca debili je ore muco ,po pse meta perfaqeson ndonje minoritet o tope diplomat qe je ti ,po ti vetem me gafat qe bere per kosoven atehere i vure fundin vetes

 11. pjeter says:

  JO NUK JANE FJALET E MUSTAFAJT KETO, NUK MUND TA BESOJ, DO I KET NDODHUR DICKA SERIOZE OSE JU TE TEMES GABOHENI.

 12. Zani Burimi says:

  Je burre i mencur, or burre malesie! po leri perdredhjet, o Besnik, dhe fol ma accik:
  – Fodulleku eshte i Bashes qe ven kushte te tipit ultimatum, si i thone andej nga Tropoja: :”O te marr une mushkem e ti gomarin, ose ti merr gomarin dhe une mushken.
  Arrogant eshte ai qe kerkom te marre qeverine kur ajo i takon Rames. Hajde, shkoni ne zgjedhje, ne mejdan, si thone nderkombetaret dhe, po ta dha Sovrani, ngrehuni si gjeli maje plehut.
  Besoj per nje cike ministrer i Jashtem ke dale me berihaj tash pas te vjelash!

 13. LORA says:

  Duhet degjuar ky I stazhonuari I “bandes se geshtenjave”,,,ka pervoje te madhe ky si negociator,,,aq te madhe saqe dha doreheqjqn nga poltroni I Ministrit te Jashtem ,me 2007-en,,,pak perpara vizites se ish-presidentit amerikan Xhirxh.W.Bush,,,,se ishte I LODHUR.
  Tash duhet t’i kete dale lodhja,se ka nisur nje mision te ri,,,te heqe te njejten paralele te gjendjes politike ne Shqiperi me Maqedonine aktuale.Eshte shume pak t’a krahasosh me hienat,,,,por duket qarte se I bie era kerme.Aty ngordhte,ne cadren e krimit dhe turpit te integruar.

 14. Tropokarsi Mustafa says:

  U zgjua edhe nje derr tjeter nga letargu. I ka hyre gjembi i ambicies ne [email protected] plake

 15. Strong says:

  Cfar kafshe ky Mustafa! Ik o kafshe ha bar, gje tjeter ti nuk di. Si mund te behet Meta kryeminister o kafshe, vetem se ia ka qefi Metes a si? Dukesh se je vete me probleme psiqike, copa e injorantit ky!

 16. Zara says:

  Na cate koken ju sherbetoret e berishes, se plehra juaj berishe eshte ne hall do behet gjema.
  Asgje e keqe nuk do behet vetem me e mira do shpetojme njehere e mire nga plehra berishe dhe tipa si ty besnik, qe jeni bere aq te shipfur sa nuk e merni me mend.

 17. beni says:

  PERSE E BOTONI KETE IDIOT…OR TI KATUNAR TROPOJE KUR FLET OER EDI RAMES LAJ GOJEN…NUK I VINI AS TE THEMBRA PER NGA QYTETARIA DHE KULTURA. POPULLI SHQIPTAR ESHTE ME FAT QE PAS RRUMPALLES QE I LATE JU NE DERE I DOLI NJE NJERI ME CILESI SUPERIORE QE TI BEJ SHQIPERINE SHTET DHE SEREN TUAJ TE KRIMINELEVE, VRASEVE DHE HAJDUTEVE DHE PARAZITEVE DERI ME DHIMBJE TI JAPE ATE QE MERITON KUSH KA SHKELUR LIGJET …BURGUN DHE KUSH KA VEGJETUAR E MARRE RROGA TE PAMERITUARA PAPUNESINE E MERITUAR…JU NA SHNDERRUAT NGA KOMUNIZNI NE TALIBANIZEM, SHKATERRUAT CDO GJE NE KETE VEND FIZIKE E MORALE.

 18. Shigjetari says:

  Po per kerkesen e padiskutueshme te Lulit per qeveri teknike nuk kishe ndonje koment?

 19. Labi100 % says:

  I ver dhembet se le nam mender shkrimitar. . U bete te gjithe psikologe ju dhe karaxhiçi juaj..

 20. Zgalem says:

  Mjafton fakti , qe ke qene keshilltar I Berishes dhe kete e pohon me mburrje , qe ti te quhesh I cvleftesuar , qe ke perfunduar ne Kazan .
  C’keshile tenden ka vene ne jet Berisha , per t’i sherbyer ketij populli ? Mos dil me me figure . Je I neveritshem , injorant dhe me pleqeri te parakoheshme . Zgalem

 21. Dino says:

  IK O KA…. LALES SHKO FOL Me PALLUQEN E JO ME SHQIPTARET SE JUA BONE GJAKUN CAJ.

 22. devolliu says:

  Gjyle si

  Sa i mencur je mor ish diplomati i saliut, sipas teje Rama duhet ti paraqitet lulushanit dhe ti paraqes doreheqjen si kryeminister. Atehere surrati jot do ta quante te pergjegjshem.

 23. Peco says:

  Dakord diplomat, (megjithese vetem diplomat nuk je ti) per Bashen ti “nuk beson se ne nga ana formale po behet pengese per negociata”, po nga permbajtja e qendrimeve te Bashes, cfare mendimi ke? A nuk te shqeteson fakti qe tere qendrimet e Bashes, nuk kerkojne aspak te jesh diplomat per t’u kuptuar se jane thjesht pengese per reformen ne drejtesi? Dhe me tej, ka ndonje nga kerkesat e Bashes te mbeshtetur ne Kushtetuten dhe ligjet e ketij vendi? Pastaj, nese bytha jote pretendon se je edhe “dipllomat”, cdo te thote marja nga ana jote e atributeve te nje mjeku psikiater? Te pelqen apo jo ty ose mua, ne raport me intelektin e Bashes, Rama eshte vite drite me larte se Basha. Natyrisht, nuk eshte aspak edukative te besh krahasime midis dy individeve dhe per kete une kerkoj te falur, por nje diplomat si puna jote, me mangesi te theksuara intelektuale, te shtyn me force ne nje qendrim te tille.

 24. Mato says:

  Po ç’pate o Besnik qe dole pprap ne skene, me mire te mbyllesh gojen se nuk kujtohet njeri per ty, e ke djegur karrieren tende, s’ke shanse te te ngrejne ne ndonji kolltuk. Luli eshte djegur per vete e ti mendon te te pelqeje Luli. Pa le kur m’i referohesh edhe Lubonjes! Edi Rama e ka situaten ne dore dhe ka mbeshtetjen ne popull me gjithe keto reforma qe jane bere, po shkohet drejt shtetit te konsoliduar dhe reforma ne drejtesi do t’i veje vulen. Sot kemi lajme te mira edhe per vetingun qe eshte tmerri i Berishes/Bashes, shkaku i vertete i ngritjes se çadres.

 25. . says:

  – Vetem ju verioret nxirrni nga goja te tilla fjalesh …
  – Vetem Ju verioret mireni me llafe dhe thashetheme …
  – Vetem Ju verioret historikisht i keni nxjerre probleme Shqiperise …
  – Vetem Ju verioret historikisht kurre nuk keni punuar per te miren e Shqiperise …
  – Vetem Ju verioret nuk keni deshire te punoni, prandaj keni mbetur injorante dhe te paedukuar …
  – Vetem Ju verioret historikish kerkoni gjithmon konflikte dhe destabilizim …

  ———————-

  – Gjithe pjesa tjeter e Popullit kerkojne qetesi dhe paqe, prandaj ndryshojne me Ju verioret …
  – Gjitje pjesa tjeter e popullit kerkojne Z.RAMA edhe 4 vjete te tjera Kryeminister ….
  – Gjithe pjesa tjeter e popullit eshte me Civilizimin, Europen dhe USA-n ….

 26. Sali haleja. says:

  Nuk te degjon njeri o mutstafa. Sepse ti nje here je me Sali serbin, nje here kundra tij. Nje here je me Lulushin e pastaj me salushin. TI NUK DI AS VET ME KE JE . KESHTU QE: ME MIRE RRI NE SHTEPI E SHIKO TV. MOS DIL TE JAPESH DEKLLAPATA.

 27. Tironci says:

  Ky qenka [email protected] fare. Shume deficit. Kete e zgerdhiu ne vota rama ne mandatin e pare. E myti fare

 28. Petrit says:

  Po ik mor kar a po tduket Vetja parisien me i kapele shall e syze rreth dhe duhet tpeshoj dhe fjala me demek. Kar ngelesh

 29. arturi says:

  Akoma nuk e ka kuptuar Besniku i Partise qe PeDe-rrja e tij nuk merr me shume se 10% te votave! 🙂 🙂 🙂

 30. Jevi says:

  Ky servili,bythlepires i diktatures e i demotakercita 27 vjecarena ben analistin.Po cpret nga keta lloj tropojanesh qegjene me te lehte kane shitjen e atdheut.Jo me kot Noli i madh ka thene”A te duhen sharlatane,qe te shesin vatane,ec e merr ca tropojan”Ky eshte tipik i ketyre sharlataneve.

 31. Dibrani i Kalase se Dodes says:

  O Mustaf lere cfare thone njerezia>Ke te fala nga NEXHMIJA dhe thote a i ke kry porosite e Institutit te Marksizmit se deri me tash na ke nderue.

 32. BIBILUSHI says:

  gjynah mos me te ba synet o kokdaulle

 33. Lennard says:

  Pse ja fut kot o Ish Keshilltar i Sali Serbit.Ftesa e Rames eshte konkrete.:”Cakto Oren dhe vendin per Dialog Dhe une vij menjehere” Cfare doni Ju mor Zagare te qelbur.Ne vend qe te keshillosh Lul-Sumkapucin qe te mos vere shkopinj ne Reformen per Drejtesi ,Ne menyre qe te mos pengohet Shqiperia per te hyre ne Europe ,Ju flisni mbrockulla dhe i vini anes qypit si Dhelpra.Jeni teresisht GABIM .Ju nuk doni Vetingun ,bashke me LSI se ju dalin Pislleqet dhe vjedhjet.

 34. AVNI RUSTEMI says:

  Besnik Mustafai paska pjerdh zyrtarisht.

 35. Rrok cubi says:

  Po me ke opozite ,o udheheqsi i madh,po pse opozite eshte kjo,kjo ka qene opozite per ty,po per ramen kjo ska qene opozite as atehere kur ti more guximin ne emer te partise te kandidoje perballe tij dhe te dhane ate rezultat qe dihet ty dhe partise tende,prandaj opoziten e zgjedh populli,ju shkoni ne zgjedhje dhe pastaj ta marrim vesh kush eshte opozita.

 36. pilo says:

  ketij i eshte bere koka si berxolle e rrahur me cekan druri pasi do kete pesuar ndonje gje nga shqelmat e saliut , tani ky kerkon te japi mend. Ik ere pirdhu se nuk the gje. Pse me nje sharje Rames do te behesh deputet ti? Cadrist i trashe, surrat babanace yyyyyyt.

 37. pokeristi says:

  Bethnik!Do thosh Palokja.Une s’kam c’te te them.Je shitur per djathe GJirokastre,paske qene sapun Rogozhine.
  T’i kane thene te gjitha,pa te lene asgje mangut, komentuesit e mesiperm.

 38. Renato says:

  Ku ke pare ti more Besnik Mubtafaj, qe opozita ti veje kushte
  pozites se zgjedhur nga populli o dorzo pushtetiose nuk ka dialog.
  Ke qene edhe politikan zoterote. Shume mire ta beri Berisha
  qe te shkarkoi si minister i jashtem, sepse je vetem nje injorant e
  sahanlepires i pd, qe po shfrytezon situaten per tu reabilituar nga pd.
  Turp, je edhe malesor zoterote.

 39. ano says:

  Nje grusht te çmendurish e vrasesish, e kane kapur per fyti Shqiperine tone dhe per 25 vite kerkojne te çmendin nje Popull te tere. Zoti i ndeshkofte !.

 40. Edheune says:

  Po pse kerkoni marveshje per te shkelur kushtetuten more zoti Besnik shkrimtari ?
  Po pse e doni Shqiperine gjithmone brenda rrethit vicioz more shkrimtar ?
  Po c’te lidh ty me ate cader autoret e se ciles kane aq krime mbi shpine more shkrimtar ?
  Po pse kerkon te vendosin dy veta per cka populli ka nje parlament per te zgjidhur problemet more shkrimtar ?
  Po cili takim gjithe keto vite ka dhene nje zgjidhje per te mos patur takime te tjera antikushtetuese more shkrimtar ?
  Po si i behet punes kur ti e Lubonja thoni per Ramen se ka probleme psiqike dhe ne mund te jemi me qindra qe mund te themi per ty e Lubonjen se jeni maskarenjte e maskarades 27 vjecare ne kete vend more shkrimtar ?
  Po se keni kaq ligesi per kete cope Shqiperi qe me patjeter doni te ktheni Berishen ne pushtet edhe sikur ky te ishte bure i mire more shkrimtar?
  Po pse e menderos veten me kete mentalitet te eger e te felliqur bajraktarizmi more shkrimtar ?
  Po kush mond ti lexoje letrat e tua ne klimen e qelbur qe kane krijuar e po e mbajne ata qe po i mbeshtet ti more shkrimtar ?
  Po pse ua ulni koken njerzve te ndersheme te thjeshte malesore qe ju kujtoni se i perfaqesoni more shkrimtar ?
  Po si ka mundesi qe te gjithe bien dakort per gjithshka dhe kur vjen puna tek Saliu disa shkeputen prej te gjitheve, cfare ndodh me ju more shkrimtar ?

 41. Mali says:

  Ooooooooo!!!!!! Mstafa !!!!!!!Po si te mos tallet me Lulin mo. Po a behet dialog me lulushin mo Muc po luli eshte i vogel sa te bien dakott do i tregoje Sales , ai do e rrahi dhe lulushi do ktheje llafon

 42. FREDI says:

  e pranove humbjen ne tirane nuk ofendove mos ndoshta geni u zgjuar me vonese

 43. jkoreshi says:

  sa te ralle jane njerezit e mencur dhe me karakter ne tropoje.
  ku bole me kaskete nuk e haron kollaj kur i humbi ne menyre spektakolare zgjedhjet bashkiake perballe rames.
  ne ate fushate rama midis te tjerash tha : une I qendroj fort tre parimeve te thjeshta te njeriut me karakter,
  mos vidh, mos genje, dhe mos shko me gruan e tjetrit (cka donte te thoshte qe te mos jesh I korruptuar, mashtrues, dhe immoral).
  ky dallkauk nuk gezonte asnje nga keto cilesi, per me teper shkonte me gruan e vartesit, jo se ishte ndonje bure I pashem qe e tundonte
  seksin tjeter. ishte thjesht bole e reshkur tropoje qe shfrytezonte postin.

 44. Besnik Partia says:

  Foli dhe ky trapi qe i lepiu bythen Saliohit 25 vite dhe ka frike ala te thote pse e hoqi Saliu, c’a te merresh me keta tipa, ky ala tregon histori me gjyshen, qe hajde ta kishte ndonje intelektuale e ja vlen por nje katunare fshati nga Tropoja hahaha qe s’kishte dale ne qytet deri vdiq.Copa malokesh kane mbet.

 45. rigoni says:

  Je bere si domate e shrydhur o zoteria I pede-se se dikurshme………..Po te leshon goja leng per nje cike deputet,se minister nuk te ve me qeni I viocidolit.

 46. xyz says:

  Ky besnik ka vetem interesin dhe genjeshtren.Njeri me te .prishun nuk e gjen dot.

 47. Durrsi says:

  Nji tjeter shabanist qe hap gojen dhe na myti me eren e medikritetit. Rrace e poshter!!

 48. Gjon Leka says:

  O Nik ! Hiqe nga koka shapkën e shkaut e folë drejt!

 49. Arber Iliri says:

  PD merr fund si Parti politike e madhe ne keto zgjedhje, kjo eshte puna dhe ata duan te fundosin gjithe vendin si ne 97 per veten e tyre.Nuk duhen lejuar, zgjedhjet te behen edhe pa ta e kedo tjeter qe nuk don te hyje ne zgjedhje, nqs duhet te largohen le te largohen, me mire keshtu se te vazhdojne te shperdorojne pushtetin.

 50. Tani says:

  Edhe ti more Besnik I thua të mires ik?
  Mos kujto se të harruam kur minister ty të emëruan.
  Vend të botës pa bredhur ti nuk le
  veç për vëndin tën asgjë nuk bëre.
  Dhe tani në pleqëri veç nam po lë ti
  veç ki kujdes se nga pleqëria të ikin mend dhe stë nje më as shtëpia.
  Meqënëse e mban veten për shkrimtar,meri këto vargje dhe fryu si mullar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *