Bie avioni në Serbi, vdesin dy pilotët

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Nga përplasja e aeroplanit në afërsi të Beogradit humbën jetën sot dy pilotë të Serbisë.

Shkaku i përplasjes së këtij aeroplani ushtarak, që ndodhi afro 50 kilometra në jugperëndimit të kryeqytetit nuk dihet, ndërsa kanë nisur hetimet, sqaroi Ministria e Mbrojtjes.

Aeroplani i tipit Super Galeb G-4, shfrytëzohej për fluturime ushtarake dhe për misione stërvitore.

Që prej vitit 2006, ky është aeroplani i gjashtë ushtarak në Serbi që rrëzohet, ndërsa në total janë vrarë 6 vetë, përfshirë pesë pilotë.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

7 komente në “Bie avioni në Serbi, vdesin dy pilotët”

  1. .......!!!!!? says:

    I marrte me vete edhe aroplanet e tjere bashke me pilotet ,amin, Jo keqardhje per serbet !!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *