Bie avioni në Serbi, vdesin dy pilotët

Nga përplasja e aeroplanit në afërsi të Beogradit humbën jetën sot dy pilotë të Serbisë.

Shkaku i përplasjes së këtij aeroplani ushtarak, që ndodhi afro 50 kilometra në jugperëndimit të kryeqytetit nuk dihet, ndërsa kanë nisur hetimet, sqaroi Ministria e Mbrojtjes.

Aeroplani i tipit Super Galeb G-4, shfrytëzohej për fluturime ushtarake dhe për misione stërvitore.

Që prej vitit 2006, ky është aeroplani i gjashtë ushtarak në Serbi që rrëzohet, ndërsa në total janë vrarë 6 vetë, përfshirë pesë pilotë.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...