LSI sulmon ashpër Ramën me Petrit Vasilin: Rruga e tij të çon drejt diktaturës dhe autokracisë

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili, ka sulmuar ashpër shefin e tij Edi Rama.

Duke folur në emër të LSI-së, Vasili ka thënë se rruga që po ndjek Rama për të hyrë vetëm në zgjedhje, të çon drejt diktaturës dhe autokracisë.

Vasili ka thënë në një intervistë për Neës 24, se vendi për momentin nuk është në dilemën për të zgjedhur mes së majtës dhe të djathtës, por mes demokracisë dhe diktaturës.

Ai ka kritikuar Ramën edhe për mënyrën e komunikimit me opozitën dhe thirrjet e tij për dialog.

Sipas Vasilit, Rama përdor deklarata konfliktuale karashi opozitës.

Ai tha ndërkohë se LSI nuk mund ta kuptojë dot një fushë futbolli ku luan vetëm një skuadër.

Vasili i quajti një grusht të madh të gjitha “aventurat e personalizuara” për të shkuar i vetëm drejt zgjedhjeve.

Vasili ka komentuar edhe qendrimet e fundit të Metës, duke thënë se ai ka reaguar në atë mënyrë, pasi zgjedhjet janë më të rrezikuara se kurrë më parë.

“Zgjedhjet janë më të rrezikuara se kurrë më parë.

Qëndrimi i tij ishte për të thënë se kemi një krye çështje dhe zgjidhja e saj është krye thënia e të gjitha zgjidhjeve.

Pa zgjidhjen e saj nuk mund të kemi zhvillim ekonomik, reformë në drejtësi.

Deklarata e Metës u bë pikërisht për të parandaluar këtë fenomen. Ai bëri thirrje për përgjegjshmëri të re politike”, tha Vasili.

“Meta u shpreh qartë që jemi të majtë, por mes demokracisë dhe diktaturës ne zgjedhim demokracinë, nisur edhe nga një klimë e egër konfliktualiteti e mbajtur në mënyrë të veçantë nga mazhoranca.

Është e dëmshme edhe retorika e kryeministrit që tregon një protagonizëm konfliktual të panevojshëm”, vijoi ai.

Vasili ndërkohë komentoi edhe qendrimin e Ramës për kërkesën e opozitës, e cila thotë se zgjedhjet e 18 qershorit duhen shtyrë.

Sipas Vasilit, ky qendrim kategorik i Ramës për të mos shtyrë zgjedhjet, është i gabuar.

Vasili tha se zgjedhjet i ka shtyrë edhe Ramiz Alia në 1991, dhe Sali Berisha në 2007-ën.

“Shpatullat e Ramës janë të vogla për të mbajtue destabilitetin” tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

56 komente në “LSI sulmon ashpër Ramën me Petrit Vasilin: Rruga e tij të çon drejt diktaturës dhe autokracisë”

 1. krysho ludovik says:

  ku eshte lajmi per abu ivanken mo?
  se i hodhi bomba adasit
  edhe po ja mban ne goje … emrin gjithe arabia edhe gjithe kurvat politike te evropit
  apo elita kurve e tiranes nuk e ka ndare mendimin akoma me ke eshte
  ju edhe jeni arape safi

  1. Afa says:

   O Vasilo a ka mundesi te na thuash pse nuk ju ndihej zeri kur Saliu shante dhe tallej me opoziten Socialiste (elektorati majte). PSE NUK FLISNIT ATHERE O VASIL????? Sa shume ju dhimbset opozita e djathte mor burre. Fajin e ka ai gjatoshi qe ju le te flisni keshtu pa ju jeni per tu shporre nje ore e me pare.

   1. Aleksander says:

    Sepse vasili eshte nje KURVE qe do te mbroje KARAKURVEN ilir meta.Por populli eshte zgjuar dhe i njeh tashme keto KARAPUTANA qe kane vjedhur e vjedhur e vjedhur dhe tani….tani do t’u dalin hundesh TE GJITITHA .Edi Rama dil i vetem ne zgjedhje ,le te mos marin pjese keto kalbesira .Populli do te te votoje MASIVISHT ne menyre PLEBISHITARE.

  2. Loko-Loko says:

   A e shikoni se Enver Hoxha e ka patur te drejte qe pushkatoi te gjithe deputetet opozitare?
   Ja pra qe opozita eshte jo vetem formale,por edhe sa per sherre e per te prishur pune!
   Ne zgjedhje shkon ajo parti qe do,ndersa partite qe nuk duan mund te mos marrin pjese fare ose te shkrihen!
   Kush tha qe PD-ja eshte nopozite e deklaruar dhe se pa pjesmarrjen e vsaj nuk ka zgjedhje demokratike?
   Kete e thote Meta sepse ai eshte brenda dosjeve kriminale qe mban Berisha dhe qe Meta i ka borxhe te medha ketij populli!

  3. Mahmudeja says:

   Posi more dallkauku Vasili,rruga e Rames na con ne diktature?
   Po rruga e Berishes dhge e Metes,ku na ka cuar deri me sot,mos valle ne LUMTURI?
   Si mundet qe kete gje nuk e paskan kuptuar SHBA dhe BE ,qe e mbeshtetin Rames pa pushim dhe vetem LSI dhe Vasili e paskan kuptuar?
   Koke e madhe ky Vasiloi,por jo me te madhe se e Metes!
   Edhe gomari i9m koken e madhe e ka,por nuk ben kaq PORDHE TE MEDHA!

  4. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Lë-Së-I
   T’u sos kandili
   Ndaj hedh vickla
   Tit Vasili!

   Se mjaft me LSI
   O e Mjera Shqipëri
   Shqiptarë, Mos shisni Votënë
   Kjo s’ësht Demokraci!
   .
   O Trima shqipëtarë
   Stërnipë të Skënderbeut
   Votoni Ju njëzëri
   Lirinë e Mëmëdheut.
   .
   Se mjaft me Lë-Së-I
   Qetësi e Dashuri 😣
   Se mjaft me greko-serbët
   Është Kohë për SHQIPTARI!

  5. zagorioti says:

   po ti po ja mban pak Janulles ne goje tsibukun mo apo ja ke lene gjynekas ate pune?!

  6. Vicidoli says:

   Cfare pret me more edvin frikacaku ? Po shkove me lsi bashke ne zgjedhje do e cosh ps per lesh. Behu njehere burre futi shkelmin leshelise hajdute dhe do te fitosh zgjedhjet. Por sic duket edhe ti nuk mund te rrish dot pa karrike dhe pishtet.

 2. LORA says:

  LSI-stat qenkan perfshire nga panuklla,
  saqe paska” harruar” qe zgjedhjet jane nje fushe e hapur per kompeticion,,,kujt ia mban bytha futet ne loje,,,,,kujt nuk ia mban,mbush breket dhe qurravitet per “diktature”,autokraci”,,,e pordhi kali.

   1. Shelgura says:

    Ky është ilir meta
    Ja vidjoja

  1. Lugati says:

   hajde qeveri hajde…tamom tallava…si ja fusin prasin e kasharit lugatit km…o lugat shtrengo bythen….shum u ke dobesu mer burre..pagjumsia diteve te fundit..sa keq me vjen per ty..shko rri pak me salen shko

 3. nina says:

  Vasili, eshte nje plak matuf, dhe nuk besoj se ja merr njeri per te verteta ato qe thot.. Ai kokerr injoranti..

 4. Shqiptari i ILIRISE. says:

  Po ju mor kokrrat e bythqireve,kujtoni se populli nuk e di qe cadra ka qene e kurdisur mes Berishes dhe Metes?YYYYYYYYYYY……..zgjyra te historise!!!!!!!
  Ju mor zgjyra si e keqja e ketij vendi do ta beni punen tuaj.Por koken tuaj do hani!!!!!

 5. timo says:

  Në qoftë se skuadra kundërshtare nuk do të luajë sigurisht që do të luhet ndërmjet vedit.

 6. Shigjetari says:

  Jeni akoma ne kerkim te arsyes per t’u hedhur ne menyre te “ndershme” ne anen tjeter. Ambasadorja e Gjermanise e tha shume qarte se ne zgjedhje te shkojne ata qe duan te shkojne. Si nuk thoni asnje fjale pse Luli etj. kerkojne ne menyre absurde t’i diktojne maxhorances kerkesen per qeveri teknike? Shefi yt I ka nje nder te madh per t’ja kthyer shefit te vertete te opozites, apo jo?

 7. lavdosh says:

  Mafioze. Po mundohen ta shkaterrojne Ramen dhe kete vend vetem per te mbrojtur zullumet e tyre.
  Rama ka vetem nje zgjidhje: ti kerkoje PD-se te votoj Vettingun dhe te futen ne zgjedhje menjehere pas kesaj. PS duhet te beje koalicion me te gjithe, pervec LSI-se. Mos ti japi shance te forcohet me shume, sepse po behet shtepia e gjithe maskarenjve. A do te vleresoje Populli Shqiptar perpjekjete e Rames per ndertimin e nje shoqerie te drejte dhe te te berit Shtet? Kjo eshte pyetja. Rama me te tijet duhet te fokusohen qe ti mbushur mendjen shqiptareve se ja vlen te votojne PS-ne, se sakrificat dhe mundimet e 4 vjeteve do sherbejne per nje te ardhme me te mire. Ti japim find rrumpallisteve, krimineleve dhe politikaneve te korruptuar

 8. ANTIKORUPSIONI says:

  O Vasil bythqiri!
  Po’ nuk hoqe dore edhe tani qe je buze varrit nga lepirja e bythes se eprorit.
  O kurve politikan.

 9. . says:

  ha,ha,ha ….
  Sot ne mbare Shqiperine po flitet per votimin e “Reformes Drejtesise” dhe “zgjedhjet e 18 Qershorit” kur Ceta-PD dhe LSI-ja jene kundra nga frika korrupsionit tyre 25 vjecar …
  Populli nuk di per cfare “diktature” flet Vasili, politikan KY i akuzuar per korrupsion dhe perfitime nga kompanite farmaceutike qysh ne 2012-ten si minister shendetesise i qeveris korruptuar te Sali Berishes bashke me Meten si zev.-kryeminister i korruptuar …. dhe kaq !

 10. pjeter says:

  KETE DALJE TE VASILIT E DINIM TE GJITHE, DIKTATURA SHOKU VISL ESHTE QE TY TE KISHIN SYRGJYNU ME KOHE PO TE ISHTE E TILLE, KURSE TI DEL E NATREGON PERRALLA, E DIME SHUME MIRE QE JU ME GJITH PD-NE RREZIKONI TE SHKONI AFER ZEROS ME REFORMEN, SIDOMOS TY ISH MINISTER I SALES, KE SHUME PER TE TREGUAR, JUVE RAMA JU NZORRI JASHTE LOJE, DESHET DIALOG, OK DIALOGOJME PO JU THOTE, KU DHE KUR TE DONI DHE PER C’FARE TE DONI, POR JU NUK E PRISNIT, ISHIT PERGATITUR QE RAMA TJU KUNDERSHTONTE, DHE KJO JU DOLI SURPRIZE, DHE TANI NUK KENI C’TE THONI ME, ZGJEDHJET BEHEN ME 18 QERSHOR, NE DUAM TE VOTOJME, C’DO SUBJEKT POLITIK ESHTE I LIRE TI PERFAQESOJE SHQIPTARET QE BESOJNE TEK ATA, NE QOFTE SE JU KENI NJE ELEKTORAT, DHE JU BESOJN PER KETE QE PO BENI, KU ESHTE PROBLEMI VASIL PETRITI?NE QOFTE SE JU DONI TE MINONI, DHE TA HIDHNI NE HERE, ATE PAK DEMOKRACI QE ESHTE NE SHQIPERI DUKE NA KERCENUAR,KJO NUK ESHTE DESHIRA E SHQIPTAREVE, TE SHOHIM SE SA DO JU NDJEKIN, POR PO NE ZGJEDHJE MARRIN PJESE NE MASE SHQIPTARET? C’FARE JU NGELT JU? DUHET TE ZHDUKENI NGA POLITIKA.

 11. Treviso says:

  O mafjoze, pse e kenilene me nje ane vetingun dhe vazhdoni te zhurmoni per zgjedhjet dhe per qeveri teknike, apo qeveri besimi? Pse nuk merreni me vetingun dhe pastaj me zgjedhjet. Jeni te bindur se vetingu nuk ju lejon qe te garoni ne zgjedhje.

 12. Riza Cerova says:

  RRUGA E LSI TE CON TEK HALJA E BERISHES!

  I bashkon kenga popullore e kusarise dhe mutit te korrupsionit… Fundi i saj jane prangat e Drejtesise!

 13. FIX 316 says:

  LSI nuk e kupton dot lojen ne fushen e futbollit me nje skuader.Mire,po skuadrat e tjera perse nuk futen ne loje,qe te behet ndeshja,apo kane frike se munden nga skuadra e Rames?…

 14. sami says:

  Daten e zgjedhjeve nuk e cakton km ,por kushtetuta e vendit dhe e dekreton presidenti , dhe Rama nuk ka pune fare ketu,Ai deklaron se ja fusha ,ja mejdani kush eshte per loje bujrme, ne te kundert ne te semes vafet, Ju te LSI-se leni llafet por,po kini bythe dilni nga koalicioni beni mocion mosbesimi ,dhe zgjidhet problemi sipas kushteutes,por ju ini nje cike kurva dhe keni ngelur nje cike me barre,

 15. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Pse nuk luani me shtate fusha me mire. Ku ti teket LSI -se te bej gol me porte bosh. MBAS SALI HALESE, JU JENI KANCERI I SHQIPERISE. VETEM TE VIDHNI PER KATUNDARET TUAJ E KENI MENDJEN. HARRONI QE FEMIJET TUAJ DO SHKERDHEHEN NGA TE GJITHA ANET NESE NUK KA SHTET , EDHE PSE JU KENI SHUME LEKE.

 16. butrinti says:

  ZOTI MINISTER I DREJTESISE SE QEVERISE NE PUSHTET THUAJI POPULLIT SHQI[PETAR HAPUR — PSE NUK KANE GARANCI ZGJEDHJET ?> KUSH I PENGON SIPAS JUSH ? WSTRUKTURAT ZGJEDHORE AJANE TE SAKTA ? KU CALOHET NDERTIMI I TYRE. CFAR LIDHJE KA KANABISI I ME ZGJEDHJET? MUND TJA THUASH TY PERSONALISHT BASHES SE BOSET E NARKOTRAFIKUT KANE DALE NGA VEPRIMTARIA E LAZARATIT DHE PA DYSHIM KANE MARKEN PD–LSI. JENI PIKERISHT JU DHE TERE LSI QE KENI BERE MAKSIMUMIN PER TE SHTYRE E DEFORMUAR REFORMEN NE DREJTESI. KOSTON E KETYRE VEPRIMEVE E KENI PARA .

 17. butrinti says:

  ZOTI MINISTER I DREJTESISE SE QEVERISE NE PUSHTET THUAJI POPULLIT SHQI[PETAR HAPUR — PSE NUK KANE GARANCI ZGJEDHJET ?> KUSH I PENGON SIPAS JUSH ? WSTRUKTURAT ZGJEDHORE AJANE TE SAKTA ? KU CALOHET NDERTIMI I TYRE. CFAR LIDHJE KA KANABISI I ME ZGJEDHJET? MUND TJA THUASH TY PERSONALISHT BASHES SE BOSET E NARKOTRAFIKUT KANE DALE NGA VEPRIMTARIA E LAZARATIT DHE PA DYSHIM KANE MARKEN PD–LSI. JENI PIKERISHT JU DHE TERE LSI QE KENI BERE MAKSIMUMIN PER TE SHTYRE E DEFORMUAR REFORMEN NE DREJTESI. KOSTON E KETYRE VEPRIMEVE E KENI PARA . PO JA U MBAN CADRA I KA DYERT TE HAPURA O BURRA HIDHUNI , NDYRESIRA.

 18. hasan says:

  Vertete nuk kuptohet se cfare kerkon lsi dhe me ministrine e drejtesise (mjek) Vasili. Si ka mundesi qe ministri i drejtesise kerkon shkaterrimin e drejtesise? Si ka mundesi te deklarojne qe lsi nuk nxit konflikte, kur eshte kjo parti qe ka nxitur e vazhdon te nxise konflikte, deri 21 Janarin, e ndoshta edhe te medha, a thua populli nuk i di keto?

 19. Mimi says:

  Ju jeni partia qe dilni me te humburit nga zgjedhjet ne qofte se PD nuk hyn ne zgjedhje.Ne qofte se kjo ndodh PS merr pjesen me te madhe te votave dhe nuk i duhet me LSI dhe e ben qeverine e vetme.LSI kalon ne opozite.Ky eshte halli me i madh i Metes.Basha po i ben dem te madh LSI jo PS.Prandaj keta te shkrete dalin me keto deklarata se e dine cfare i pret.Bravo Lulezim Basha me qe nuk do mos hyr ne zgjedhje.Vetem keshtu do shporret Ilir Meta.

 20. Besoj says:

  Keta tipa njohin vetem interes dhe jo ligje apo bese. Paskan shume frike nga Vittingu por e luftojne te kamufluar.

 21. Tirona says:

  E para, loja nuk do behet me nje skuader nese PD dhe LSI nuk futen ne fushe , se pse ka shkuadra te tjera qe do jene ne fushe 👌👌
  Dhe e dyta me kryesorja pse disa politikane kane frike te shkojne ne zgjedhje eshte se pa Vetting-un ne politik ska Vetting ne drejtesise. 18Qershori do jete dita ku do te realizohet Vettin-gu ne sistemin politik ,ku do te lere jashte karrikeve te parlamentit shqiptare te gjithe ata politikane si majtas ashtu dhe djathtas ,qe kane vrare, vjedhur, trafikuar, te korruptuar dhe vene pasuri te padrejte ne dem te taxapaguesve shqiptare ,duke shkelur ligjin gjate gjithe ketyre viteve qe ata kane qene dhe jane ne majat me te larta te politikes shqiptare ,ku me politikberjen e tyre vetem sa kane pasuruar veten e tyre ndersa popullin e kane lene pa te ardhme , Vettin-gu i18 Qershorit do uli ne karriket e parlamentit shqiptare politikane te rijn,te pa korruptuar te pergatitur politikisht nga perendimoret ne ato vende ku kan studiuar dhe punuar si dhe nga politikane te rijn te pa korruptuar te pergatitur brenda partive te majta dhe te djathta qe jane ne Shqiperi. Kjo eshte arsyja pse poltikane te sotem nuk duan te futen ne zgjedhje, nuk eshte as droga ,as Vettin-gu ne drejtesi por eshte frika nga VETTIN-gu POLITIK…..
  Vettin-gu politik do i japi 👊👊👊perfundim tar kesaj politikberje shumvjecare ne shqiperi dhe do ti hapi rruge 🤝🤝🤝🤝 politikberjes se re ne shqiperi …….

 22. ALBAN DEGA says:

  PO SHESIN POLTIKE E BLEJNE POLITIKANE GOMARE

  A E Di CILA ESHTE DIKTATURA O BUDA I LSI-SE !?

  Te detyrosh nje person, nje familje, nje fshat, nje parti , nje popull te votoje me zor, me hir a ne pahir !
  Vetem Stalini, Hitleri dhe Enveri e benin nje gje te tille!!!
  Tani po e beni edhe ju LSI, PDIU… e ca particka te tjera picks si puna juaj !
  Po cfare ti them nje doktorI qe ne krye te Ministrise se Shendetesise e semuri edhe me shume Shqiperine!?
  Merreni me mend se cfare mund ti beje ai Drejtesise qe e gjeni ne koma. !?
  E cohet Agron Tufa e di tu vere pulle te kuqe filmave te socrealizimit ?
  A mund ti vihet pulle e kuqe Zonjes nga Qyteti, Agron i dashur!?
  – Po shesin gomaret e blejne bicikleta, ankohet ajo ne ate film fantastik….
  Mire ajo kohe marrezie iku…
  Po cfare ti bejme belase qe na ka zene sot?
  Nuk dime ke te qajme me pare ne sot o Agron Vellai.
  Politika shqiptare po shet falas Taurege, BMV X5 … po shet gjithcka sa frengu pulen per xhepat e vetit e po blen politikane gomare ne poste kyce vec te mbulojne prapanicat lakuriq te bosave te tyre te pangime … !!!

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   o alban dega te mungon enveri..o spiun..sigurims

 23. Labi100 % says:

  Po kushtetuten nuk eshte fush futbolli more bq edhe sikur ta marrin te mireqen ate krllk qe nxjer ti nga goja prape skuader qe nuk paraqitet ne fush humbet dhe piket i kalojne skuadres qe paraqitet. . KARABUSH BURRE..

 24. Albani says:

  NE QOFTE SE DIKUSH QENDRON NE PUSHTET PER SHUME VITE NE ZGJEDHJE TE LIRA DEMOKRATIKE,ATEHERE NUK KEMI DIKTATURE,TE NJEJTEN E JAM THENE DHE PER ERDOG.

 25. Devolliu says:

  Burra kurva, qe kalojne nga njeri preher te tjetri. Ju nuk e bete kete se rrezikohen zgjedhjet , as per atdhe e jo per perti sic betohet blushi, por u futet ne cader se kini te njejtin hall me ta. Jeni te gjithe kunder vetingut e reformes. Por kot e kini, zgjedhjet do behen sikunder e percakton kushtetuta dhe reforma ne drejtesi do behet doni apo nuk donu ju, dhe do godas ashper sojin tuaj te cadristeve.

 26. emilio says:

  Vazhdoni plehra lesh e liste ta tregoni fytyren e vertete.

 27. sherifi says:

  Pyetje per Vasilin: vertet o Vasili i thua keto, po ti nuk e kupton o Vasili qe PD-ja e bene per te mbrojtur Berishen nga padrejtesit qe ka bere dhe ju po e beni per te mbtojtur Liken, perse nuk dilni hapur o Vasili, po hidhni gurin e fshihni doren?

 28. niki says:

  Kush i vodhi votat duke i blere kater vjet me pare ? Nuk ishte LSI-ja ajo, qe pagoi shume njerez,duke marre ne shkembim voten. Nga 4 deputet, legjislatura e kaluar, shkoi ne 16.Si do te ishte ndryshe .Keshtu nuk mund ti jepni leksione askujt zoti minister i drejtesise.

 29. shpresa says:

  Sa me shume nxjerrin fytyren keta ushtaret e sejmenit Ilir meta, aq me shume popullaritet e perkrahje ka Edi Rama dhe partia socialiste. Kush nuk e mori vesh sot se kush eshte Ilir Meta dhe kush eshte Lulezim Basha?! E keqja e tyre eshte se keta po i shtojne Edi Rames shume pike, megjithese ai meriton me ndryshimet qe ka bere keto 3,5 vjet ne te gjitha fushat e jetes, por ajo qe duket me shume eshte ndryshimi i jashtezakonshem i te gjitha qyteteve, permiresimi ekonomik nga katastrofa ku e shpuri Sali Berisha, liria e te folurit pa frike sepse te vinte plumbi nga nuk e pandehje dhe s’te gjendej as trupi si Remzi Hoxhes dhe me e rendesishmja lufta per ndertimin e shtetit, shteti ligjor qe ka ngelur ne mes te rruges. Dhe kjo ka ngelur ne mes te rruges se duheshin qe te ishin dhe Iliri e Lulezimi bashkepuntore, por atyre nuk u intereson. Ja, pra, kete qe kishte ne dore Edi Rama e beri, ndersa drejtesine qe e kishte bashke me Lulezimin dhe Ilirin ka ngec tek porta. Po sikur, larg qofte, te ishin keta ne pushtet? Do kishin ngelur te gjitha pa bere dhe pastaj vaj me det o Shqiperi. Me 18 qershor fillon faza e dyte rimekembjes se Shqiperise mbi bazen e kushtetutes dhe ligjit qe s’jane mesuar kundershtaret.

 30. Maks says:

  Ore idjot politikan ne rast se nuk e doni ramen per kryeminister beni mocionmosbesimi dhe rrezoheni ramen por duhet te shkoni ne kuvend qeverisje pa votime ska

 31. Dritani USA says:

  Kur PS-eja kerkonte transparence per zgjedhjet e 2009-es,duke hapur kutit ne dy qarqe,Ilir Meta ky hajdute dhe mashtrues i njohur,nuk kerkoj konsesus perkundrazi mbrojti Sali Qenin.

 32. z. Mero Baze, te Lutem mos me censuro.
  Une jam Renato Demiri, shok i kohes se femijerise dhe rinise i Petrit Vasilit dhe e njoh mjafte mire cfare karakteri e “burrerie” ka. Me vjen ndot per Te dhe gjithe sa ka forca e tij politike LSI, ku Ai ka post nder me te lartet pas Ilir Metes. Ai eshte viktime e karrieres per poste dhe babezise per para, si dhe Boss_i i tij Ilir Meta, ku ky i fundit e perdor sa s’ka me turpshem kete Petrit Vasilin sa dhe te Huajt ne Tirane nuk kane asnje respekt per Te. Tit Vasili ka vite e vite qe eshte turpi i cunave te Tirones, qe si sherbetor qorr (jo se mban Syze Optike, jo…) e i bindur i ciftit Meta-Kryemadhi sot u diskretitua edhe me shume per ate qe; “Pretendon” dhe eshte filo-Opozite edhe pse eshte ne koalicion Qeveritar. Edhe nje here; Me vjen ndot qe kam pasur per afro 18-vite nje komshi dhe shok si Petrit Vasili, qe eshte shperfytyruar nga nje malo-Skrapari dhe nuk ka me asgje te perbashket me nje cun qyteti, per me teper Kryeqyteti.

 33. tonia says:

  Z.Vasili!Taktiken e partise suaj per te qene qendra e ekuilibrit te pushtetit politik eshte tashme e demaskuar dhe e njohur nga gjithe shqiptaret .Per perfitimet tuaja politike dhe ,kryesisht materiale,ju keni ndermarre rrolin e pleshtit ne veshin e elefantit qe kur kalonin mbi ure e ura lekundej, pleshti I thoshte elefantit:”A e shikon si tundet ura kur kalojme ne te dy?”Ju kerkoni ti trembni shqiptaret me “diktaturen dhe autokracine”nese PS hyne ne zgjedhje e vetme.Qe ta evitoni kete te keqe e keni fare te lehte:dilni edhe ju ne opozicion,miratoni vettingun dhe dekriminalizimin dhe shkoni ne zgjedhjet e 18 qershorit.Keshtu ne zgjedhje do te jene shume parti dhe populli do te zgjedhe per ta drejtuar per 4 vietet e ardheshem ata qe ai iu beson e jo dallkauke te kalibrit Meta,Vasili etjKetu merr fund edhe taktika e juaj e ndyre per te qene “qendra e botes” ,Ju nuk jeni kerkush,nuk jeni as te majte ,si deklaroni,por anarkiste te cileve u intereson te mos funksionoje shteti ligjor per qellimet e tyre utilitare e aspak demokracia e interpretuar sipas jush,kur te mundurit duhet te detyrojne fituesit t’u japin pushtetin duke shfrytezuar “Kalin e Trojes”,particken tuaj qe kerkon te behet e” rendesishme” ne situata te tilla te sajuara nga ju e aleatet tuaj te vertete (PD dhe bota e krimit qe I keni sherbyer e vazhdoni ti sherbeni).Te jeni te sigurte qe zgjedhjet e ardheshme do te tregojne staturen e vertete te klanit tuaj mafioz.PS nuk ka frike nga halabake si ju!Thyeni qafen!

 34. BARDI says:

  A po e kuptoni more politiqen se me keto veprime e qendrime te PD dhe te LSI ju po e zgjoni kete popull dhe pothuajse te gjithe po kuptojn se kush jane pengese per rritjen e mirqenejes se tij.te zhvilliit te SHQIPRIS E PER TE GJITHA GJERAT.Po pse populli mor torollak nuk po e mere veshte ndryshimin midis qeverisjes se ketyre 4 viteve me qeverisjen e 8 viteteve te kaluara!Habitem se cfare politiqenesh jeni se politikan jeni shume larg per tju thene.si ka mundesi qe asdhe nje gjysem her nuk flisni per interest e popullit,por vetem per te tuajat.Na pallisni per diktatura kur kuzhdo ju kupton qe ate e keni qejf sa me sbehet dhe kjo per interest tuaja per te vrare kundershtaret,per te nxjerre jashte loje njeri tjetrin e shume pislleqe qe populli I kupton me se miri.vazhdoni vazhdoni akoma keshtu se mbas do keni ato militante qe kane leper ndonje kocke po popullin do e kini kundra ,kur do qe ti beni votimet kjo periudhe 12 vjecare e keni qaartesuar shume piopullin po ju me sjetoni me interest sa do te vogla te tije mendoni sitruthare se populli eshte turme .Do e shikoni mbase ketyre zgjedhjeve se sa boshe do e ndjeni vehten dhe Vasil ,Dule,Milo e Idrizra etj te sojit te tyre do marin ate qe meritone

 35. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Meta kerkon te respektohen vrasesit !!!!!!!

 36. Lani says:

  Edi ke gjithe boten e civilizuar dhe te fuqishme pas vetes. Vetem ec. Nuk do te lene ne balte. Ca mendjemadh je por kjo nuk eshte kurre aresye per te te larguar.
  Vazhdo rrugen sic e ke nisur. Pune te mbare.

 37. NjeQytetarOptimist says:

  Ne kriza o Plak Qylaf nuk e mban Edi Rama barren por nje parti me devotshmeri dhe rrespekt per ligjin. Ajo eshte PS-ja. Ju po deshet rrini anash fushes se futbollit po deshet, se kush nga loja nuk ju ka hequr.. Do zgjidhni te dilni, dilni askush s’do ju luse..

 38. ano says:

  Z.Rama !. Mjaft më..!. Keta plehra duhen flakur njeher e mire..!.

 39. Devolliu says:

  LSI-ja një bandë hajdutësh e sheikut Like Floriri, hajdutit me çizme e me bllok. Duhet shporrur nga politika kjo bandë që është kthyer në kancer të Shqipërisë.

 40. Shaboni says:

  Tito pash nerin pse duhen me u shty zgjedhjet?? Se ka kerku opozita!!??
  Opozita ka keter vjet qe le kokrren e namit ne parlament ç’do te enjte. Nuk beri opozite as edhe nje dite te vetme ashtu sic duhet dhe sot kerkon qeveri teknike dy muaj para zgjedhjeve..!! Keshtu krijojme dhe nje precedent qe neser kushdo qe te jete ne opozite te ngreje nje cader ne bulevard dhe te kerkoje renien e qe erise apo shtyerjen e zgjedhjeve!
  Ti Tito dhe bossi jot bejne mire qe tallin sumën me popullin se hala ska pjelle ai popull nje trim qe tju fusi kai koqe plumi! Zagar!!!

 41. Artani says:

  Dr Tit Vasili
  Ti do te vedesesh vetem per buken e gojes.
  Nese ti e din mire se per Ke punon eshte mire mos flasesh . Nje burre I ndershem smund te punoj per nje hajdud si Ilir Meta.
  Mos ja ul vleren vetes.
  Si gjithmon respekte .
  Whatch what you throu out of your mouth

 42. PLSI-ja says:

  futja pordhes o Vasil. Kush do te luje te futet ne loje. Kaq koqe e mendon ju Edin sa te pranoje budalliqet tuaja

 43. DALLTON says:

  Sa per ate fushen e lojes ju te L.S.I.nuk kini nevoje te luani se kini luajtur me Fatos-Nenon,ku e xhvatet “FLORIRIN”e gjith Shqiperise dhe ju e dini ku e kini syrgjynosur,2)Ti zotrote je mashe e Ilir Metes por mos na trego barsaleta me hajdute se jeni specialist ne ate fushe dhe nuk ja u merr dot njeri.Ju jeni ata qe po hidhni vickla per te mos e votuar vetingun.Por se shpejti do e votoje populli vete me 18 Qershor,ju te l.s.i.se bashku me PD-istat do justifikohi na I vodhen votat,ka erdhur koha qe populli te vendose vete per fatet e tija,boll me propaganda bombastike te Partive te cilat genjejne sa me shume ,per te vjedhur me vone sa me shume.

 44. ALBAN DEGA says:

  DISA PYETJE PER PETRIT VASILIN E CO…

  Ku e sheh arrogancen dhe shpirtin diktatorial te Edvin Rames ?
  Apo edhe ti je bete papàgall e telall i nje humbameni, luzet, si Lulezim Basha?
  Tek bashkebisedimet e tij teper vellazerore e zemer hapur ne popullin si sot ne Cakran , si dje ne Bajram Curri , si pat dje ne Shkoder!?
  Tek bisedimet dinjitoze si i barabarte me te barabarte me Barack Obamen e Xho Bajdenin, me Keshilltari. E Sigurise Kombetare te apo Drejtrorin e FBI-se amerikane ?!
  Tek bisedat vellazerore e shakate mjedhterore me Anxhela Markel apo Vucicin !?
  Tek takimet dinjitoze prej burre shteti me Presidentin e Frances apo Kryeministrin e Anglise, me Presidentin e Zvicres apo Kryeministrin e Kines…..
  Tek titulli i larte i Kaloresit te Legjionit te Nderit te Frances, ku nga refugjat i sakatuar, i lene per se vdekuri nga falangat e murrme te Berishe- Gazidedes, u ngrit ne Zenit!
  Tek tre lapsat me ngjyrat e flamurit francez ne mes te krye kkerikeve te kater feve kryesore vellazerore Shqiptare, qe pushtuan ekranet e faqet e para te gazetave me te medha te Botes…
  Tek pritja e jashtezakonshme e Papà Franceskut ne Tirane, e para vizite e tij jashte Selise se Shenjte ne Bote… ku ne vend te portreteve te shokeve te Birose se Lopeve ishin fotot e viktimave te Qoftelargut….
  Tek bekimet e falenderimet e Nena e, burrave e grave te Cakranit ” ballist” per tapite e vonuara 25 vjet nga ata qe i shperblyen me letra me gisht ne vrime te prapanices mijera ish te perndjekur politike nga ish- diktatura… qe Rama- Meta ua dhane me paret tona ne dore!
  Tek thirrjet e tij apo te Sali Berishes e Lulezim Bashes per revolucionin ne dhune e kryengritje te armatosur, per lufte guerilje ala Fidel Kastro e ” zgjidhje perfundimtare” ala Hitler- Himler te Sali Berishes nga tribuna e altarit te demokracise sy per sy me Ilir Meten e Gramoz Rucin , Saimir Tahirin…. 140 baballaret e Kombit!
  E kryeprokuhori i krimit Adriatik Palla merret me pallavrat e Panamse e nuk e arrestonte ne flagrance per jetcenim publike dhe propagande komuniste- naziste qe ndalohen ne Kushtetutes ne cdo vend demokratik!
  Tek katrahura e Gerdecit apo ekzekutimi pa vendim gjykate e pa asnje aresye ligjore e njerezore te 4 protestuesve paqesore me duar ne xhepa e “cadra pistoleta” te varura ne qafezen e xhaketes pasi nuk ia mbante dora qe i dridhej nga uria . A e ke pare ti ish ministri i Shendetesise ne ate kohe autopsine e Ziver Veizit ! A ke pare cfare kishte ne stomakun e tij.. Buke me djathe e qepe.. Harroje ministrine por jo bluzen e Bardhe e Hipokratin!
  Tek levat mbas kokes qe i provoi ne lulen e rinise ashtu si dhe kryetari jot e miku im i mire ne dite te veshtira per te jo per mua personalisht! A ke degjuar qe Edi Rama ose Ilir Meta te jene hakmarre ndaj ndonjerit prej tyre !
  Jo sepse vetem horat, te ligjet, frikacaket, te paburrat e perdorin pushtetin per hakmarrje personale thoshte babai I nderuar dhe juristi i shkelqyer Ram Dega….
  Po mesoj per tim ate ketu ne Nju Jork nga bashkevendas te tij e nga studjuesi i talentuar Dashnor Kaloci, gjera qe kurre nuk i kam ditur por qe e kane bluar perbrenda qe para se te lindja… E tille ishte diktatura !
  Ju i kini pase jo diktatoret por vrasesit ne shtepi, ne qeveri e e quani diktator ose kandidat per diktator Edi Ramen, qe gjithcka mund te jete por jo diktator!
  Ju i kishit e keni kusare me cizme e vrases pa shpirt ne qeveri e ne cadren e krimit dhe i kunderviheni nje alleati e si vellai social e politik si Edi Rama me shpirt artisti e liberal nga natura dhe i bashkoheni korit te vrasesve fizike e verbale kunder tij!
  Nese je sadopak burre Skrapari, qe nje ish mik i joti pak me lart e mohonte me fakte kokegorta, nese je sadopak mjek, nese ke kuptuar sadopak Betimin e Hipokratit pergjigju dy pyetjeve te meposhteme:
  Kush jane diktatoret dhe kusaret, rrenimtaret dhe atdheshitesit me te medhenj ne keto gati 80 vjetet e fundit!?
  Askush si ti ne politiken Shqiptare aktuale nuk me kujton me shume ish- byroistet e Enver Hoxhes per nga karakteri , intrigant, prapaskenist … krejt i paafte qe mbi jeton vetem duke I lepire bythen Ilir Metes, duke servirur intrigat e tua dhe klanit tend politik e mediatik si zbulime te dores se fundit dhe fakte qe nuk vertetohen kurre! Ti je si Berja me Stalinin.
  Ti edhe dy tre kokrra ne krye te LSI-se jeni duke e marre ne qafe … LSI- ne! Shyqyr qe Iliri ka me shume tru se ju te gjithe se bashku se LSI nuk do te kishte lindur kurre!
  Me jeo vetem nje fakt qe une e kam gabim dhe te kerkoj falje!
  Sa per ndonje kontrate a detyrim ndaj Edi Rames Jane me dhjetra shkrime kritike jo vetem kur ishte ne opozite por edhe mbas ardhjes ne pozite!
  Po ashtu per Ilir Meten…
  E di qe Edi Rama nuk eshte i persosur.
  Jam I bindur qe eshte me i miri kryeminister ne historine e Shqiperise.
  7 reformat e medha me ne krye ate te Drejtesise
  qe po pengohet , vonohet, sabotohet nga Korporata e Krimit te Organizuar te klanit serbo- greko- rusofil familjar e politik te Sali Berishes.
  Cadra e krimit eshte shpella e fundit e kesaj kucedre me 13 krere te kesaj bande gangsteresh!
  Kam shkruar e do te shkruaj hapur sic mendoj dhe gjykoj per cilindo e per cdo gje.
  Nuk kam qene e nuk do te jem per shitje! Never ever!

 45. Z Vasili ne ndeshje hyhet per te fituar kur nje lojtar apo nje skuader nuk pranon te ndeshet ka te tjere sic tha dhe Ambasadorja e GJermanise kush don hyn ju po cmendni edhe te huajt nuk eshte vetem PD opozite ka me dhjetra Parti nuk mendoj se eshte kjo arsyeja por reforma e drejtesise qe ja keni friken.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *