“Retorika fashiste e vrasësve Berisha dhe Basha me kërcënime për tërheqje zvarrë e fund fatal dhe shitja e parimësisë. Sot është 7 prill”

Nga Erjon Braçe

Ne menyre te perseritur po lexoj se;

Retorika qe i con zgjedhjet tek qytetari, i quan ashtu sic jane-te qytetarit, jo te partive, e drejte kushtetuese e qytetarit dhe qe nuk mund te bllokohet, qenka shqetesuese!!

Nderkohe;

Retorika fashiste e Sali Berishes, Lulzim Bashes dhe gjithe kapiteneve te tyre me “terheqje zvarre”, “fund fatal” etj kercenime te dhunshme e kriminale, as qe i shqeteson te njejtet.

Dhe kujtoni,

Këta njerëz, Berisha, Basha dhe reshterët e tyre, kanë vrarë të ndryshmit e tyre, qytetarë kundërshtues në mes të Bulevardit!

A e kuptoni sa e njeanshme, e pandershme, e pa drejte eshte “parimesia” qe po na shitet?!

A e dini pse ndodh kjo?

Une e kam nje pergjigje-e drejta per jeten ne kete vend, nuk eshte e para sic kudo, perfshire Kushtetuten;

Qytetari (e drejta per jeten e tij) eshte i fundit, e Nuk ka lidhje me partite e tyre, pushtetin si qellim, perkundrazi pushteti eshte para te drejtes per jeten, madje mund ta marre jeten ne funksion te tij, pushtetit.

Kjo eshte ajo qe na kercenon dhe eshte fashizem!

Sot eshte 7 Prill!

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në ““Retorika fashiste e vrasësve Berisha dhe Basha me kërcënime për tërheqje zvarrë e fund fatal dhe shitja e parimësisë. Sot është 7 prill””

 1. Lugati says:

  o brace..o skuth..si the mer qenef sboj bisedime me kriminela+hajdute (sala mebashen) km lugat i joti ka tre dit i lutet per bisedime…o plere burre pa bole o karakurve ..po as edhe nji fjale se mani..ta gzoni 21 janarin..te mira e ngzime me 21 janara te tjere

  1. L leshi says:

   Ne koken tende dhe te familjes o lugat…..ju jeni pjella me e ndyre qe ka nxjerre ndonjehere ky vend por ka dhe budallenj barkthate qe ju vine nga mbrapa….

  2. arjan cani bir k...e says:

   o lugat!!! ne ckuptim ta gezoj 21 Janarin ?

  3. XHIXHI says:

   O Lugati ti qenke kelluf nga politika…Rama po i del borxhit nuk po i lutet..Rama po ben detyren e tij…cfare do thoni tani qe ai i juaji, krimineli Berisha fliste me shume se te gjithe ne parlament…thoni dot gje…ja kete pio ben perseri Rama..po ti qenke kelluf nga politika dhe dipolomacia. cfare kujton ti se po i lutet Rama te tuajve hahahahah! Rama i plas ballit kushtetuten dhe ligjet krimineleve te tu.bnqenke trap nga politika me vjen keq, trap fare

 2. nord.al says:

  ” Eshte fashizem”. Po komunizem jo?

 3. fascio says:

  Gjithmone 1 fund kane fscistet! Por ruhuni se jane si ujku ne cark. duhen zhdukur …

 4. Shpiragu says:

  Po o ”nord. al” , VICIDOLASI- ishte komunist (a ja di nr. e antaresise?)dhe ka
  mbi 25-vjet qe eshte Spiun-Vrases-dhe e keqja me e madhe e kombit shqipetare.
  Te gjithe ata qe I shkojne mbrapa, jane te llojit te tije , ose debila.E verteta vonon por nuk harron!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *