VIDEO/ Rama i kërkon falje militantit të PD-së: Nuk e dija që do të sulmonin kaq egërsisht, bashkë me familjen

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar ndjesë një militanti të PD-së me të cilin shkëmbeu disa batuta gjatë vizitës në Cakran, pas akuzave që iu bënë nga ana e Lulzim Bashës.

“Sot isha në Cakran të Fierit, ku ndër të tjerë pata edhe një dialog me zotërinë në videon bashkëngjitur.

Jam sinqerisht shumë i keqardhur për të, sepse për shkak të këtij momenti njerëzisht miqësor komunikimi që mund ta shihni vetë, u sulmua egërsisht (madje familjarisht) nga Lulëzim Basha si kriminel e si trafikant i shitur tek krimi!

I kërkoj shumë ndjesë zotërisë për fjalorin anormal të kryetarit të PD-së dhe i lutem atij e familjes së tij të mos e marrin seriozisht Lulëzim Bashën që mesa duket e ka humbur fare busullën”, shkruan Rama, që ka postuar videon me batutat me qytetarin në fjalë.

Pas këtij momenti të transmetuar në media, Lulzim Basha publikoi një mesazh nga “qytetari dixhital”, duke thënë se simpatizanti i PD-së është trafikant droge, bashkë me të birin.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “VIDEO/ Rama i kërkon falje militantit të PD-së: Nuk e dija që do të sulmonin kaq egërsisht, bashkë me familjen”

 1. shpresa says:

  Ja ky eshte Edi Rama o Lulezim! Kishte shkruar dhe Besnik Mustafai si idiot sot, por me sa shikoj une, me kete kryeminister Shqiperia do te ndertohet dhe eshte fat per te, ndryshe do kishte perfunduar duke humbur gjithe njerezine dhe dinjitetin e saj. 4 vjet ka ndryshuar si per 24 vjet, po per 4 vjet te tjera? Perfundimisht do te behet shtet per shqiptaret.

 2. Seat says:

  Luli ka ne kafke trurin e pjerdhur te Saliut, ai banori i Cakranit me emrin Xhafo Shena eshte nga Progonati dhe nusja e Lulit, holandezja Aurelkë e Xhafer Isufit e ka kusheri, ai ka shkuar ne Cakran pas vitit 1990 sic iken te gjithe familjet e salarise dhe laberise se tepelenes te cilat i coi Gramoz Ruci ne Levan e Cakran te Fierit bahske me tufat bagetive dhe kazanet e staneve, te cilet pai u lane e u qethen fillaun te dalin ne qender te Levanit e Cakranit me rroba qyteti

 3. Shqiptari nga Kosova says:

  Ta mbeshtesim sa me shume Ed Ramen per te ber shtet. Boll me me afer 30 vjet shtet xhungel..!

 4. Aleksander says:

  OOOO LUlooooo mjaft u lodhe kot o Lul,mjaft degjove Argiten(se saliun s’po e pirdhni mè) !-Dil nga çadra e fillo e pergatitu per provimin e zgjedhjeve.Te gjithe e dijme tashme qe i ke te humbura,POR MOS HUMB DINJITETIN O QYQAR ! -Po e denoni Shqiperine duke e lene pa opozite vetem per te shpetuar bythet tuaja berisheve e medinjve e hienave qe ju rrethojne.

 5. ALBAN DEGA says:

  AI “TRAFIKANT DROGE ” ME HARXHET E VETA
  TI MINISTER I BRENDSHEM I REPUBLIKES SE LAZARATIT NE HARXHET E SHQIPTAREVE QE UA VODHET VOTAT !

  Si mund tu besoj o Lulezim Nastradini… me falni Saladini!
  Ti dhe Berisha nuk nxirrni fjale nga gola pa rre!
  Ju genjeni edhe nenen tuaj, Rrenen !
  Qyte…ari dixhital Saladin Nastradin Bashiqi

 6. butrinti says:

  FALANGAT E KRIMIT DHE TE TRAFIKIMIT DHE COBANET E TYRE TE DREJTESISE JANE MBLEDHUR DHE THURIN PLANE PER DESTABILIZIMIN E SHQIPERISE . EKSPERIMENTI DO TE JENE ZGJEDHJET NE KAVAJ. POPULLI SHQIPETAR DUHET TE ZGJEDHE E TE JETE VIGJILENT O ME KRIMINE ANTISHQIPTARIZMIN OSE ME SHTETI DHE REFORMAT E DHIMBESHME POR SHUME TE DOMOSDOSHME PER TE BERE SHTET. ME PROSTITUTEN LIKE BLLOKU SKA SHTET. E PATE SI E KATANDISI REFORMEN NE DREJTESI. SA PER GAZETARIN KULLA . MOS JA VENI VESHI , ESHTE NJE KONE LEHESE NE OBORIN E TE ZOT.

 7. Sul Kashta says:

  Ai nga Cakrani duhet ta hedhe ne gjyq Lulen per shpifje, ky eshte kap ke nje genjeshter qe e perserit cdo dite si Salih Qeni, qeveri droge e bla bla bla.kesaj i thone ha nje mut o Lul se jo per KM qe s’ben po as me mbajt grun tende s’je i zoti.

 8. Bejko says:

  O Edo, je bere si Alfons Gurashi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *