Vijon tërheqja e PD, “delfini” i Berishës, Bylykbashi: Qeveria e Ramës ‘ikën’ më 19 maj kur shpërndahet Kuvendi. Pa fuqi deri në zgjedhje…!

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi me anë të një statusi në “Facebook” është shprehur se dhe 40 ditë na ndajnë nga largimi i kësaj qeverie.

Sipas tij pas datës 19 Maj qeveria e Edi Ramës nuk ka mundësi që të miratojë ligje në Parlament.

Statusi i plotë “delfinit” te Berishes, deputetit Bylykbashi ne rrjetin social:

Teknikisht i mbaruar! Me 19 maj, maksimumi, ky parlament shperndahet. Keshtu thote ligji.

Sado te ngrefoset se dikur paska patur 1 milion vota, me pak fjale, shume shpejt qeveria e Edi Rames teknikisht kthehet ne qeveri “teknike”, por jo e besueshme.

Qe pas asaj date, qeveria e Edi Rames nuk miraton dot me ligje ne parlament, por vetem mbledh taksa dhe duhet te paguaje per spitalet, shkollat, policine, ushtrine, rrogat, pensionet.

Ne fakt vetem do vjedhe si deri me sot taksat, ilace nuk do kete, policia do vazhdoje te jete pale me drogen, pagat do mbeten po ato ndersa shkollat se shpejti mbyllen.

Dhe ajo qe eshte me e sigurta, do te vjedhe votat qe te vazhdoje edhe 4 vjet. Me mire nje qeveri teknike qe e besojne shqiptaret dhe qe organizon zgjedhje te lira e te ndershme sesa nje qeveri e tille “teknike” si kjo e Rames qe nuk i duhet as dreqit, e jo me shqiptareve!

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Vijon tërheqja e PD, “delfini” i Berishës, Bylykbashi: Qeveria e Ramës ‘ikën’ më 19 maj kur shpërndahet Kuvendi. Pa fuqi deri në zgjedhje…!”

 1. REDAKTORI says:

  O gazetar… mos perdor shprehjen ‘ DELFIN’ se nuk ka te njejtin kuptim si ne frengjisht… Ka plot fjale shqip.. per te shprehur ate qe do..

  gati 80% e shqiptareve nuk do te mund ta kuptonin ate qe do ti te thuash me kete term qe perdoret gjeresisht ne frengjisht.

  Mos beni budallalliqe me keto ‘ adaptime ‘ ne shqip te atyre gjerave per te cilat ne kemi shume shprehje te sakta dhe te bukura..

  VRITE MENDJEN SE NUK ESHTE FARE E VESHTIRE.

  1. boom says:

   Vrije mendjen gazetar. Delfini eshte nder speciet me inteligjente ne mbreterine e kafsheve mos e ofendo duke e krahasuar me Bylykun. Edhe zagar apo papagall i Berishes nuk shkojne se edhe qente e papagajt jane me inteligjent se Bylyku. Krimbi i Berishes eshte me i pershtatshem se delfin.

  2. beso says:

   Po ky gazetari don me tregue qe din gjuh t’huja bre….. Une hera e par qi e ndigjoj ket ‘ delfini ‘ i dikujt… per me thane ‘ i preferumi, ose i perzgjedhuni’ i dikujt….

   ti po i thu ktij gazetarit ‘ vrite menjen’, po lodhesh kot se ai trung ishte trung ka me mbet.

   hajt tung.

 2. boom says:

  Ha ha ha. O Bylyk meqe i mbyllka punimet kuvendi me 19 maj qeveria u quajtka teknike. Emo se nuk ka gje, ja edhe justifikimi u gjet per te dale nga cadra. Qeveria pas 19 Majit eshte qeveri teknike dhe kushti i Bashes u plotesua.

 3. Stupid says:

  O bylyk byk turko shak , nje mut soi te jashe

 4. DETARI Atllantidhes🌐 says:

  E mbani me shkume juve udbashet,se duhet te zbutet…….
  Edi Rama ,edhe 8 vjete i ka te sigurta si kryeminister !🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧

 5. bregdetari says:

  Sa here qeveria berisha ka ikur ne prag te zgjedhjeve duke ia lene vendin nje qeverie teknike? Mund te na jap nje pergjigje ky bylykbash? Kjo opozite nuk do Ramen, ka frike nga kjo qeveri se vjedh votat etj. Po socialistet te vrare ne bulevard dhe me me pak te drejta se sot dhe gati te shtypur nga berisha pse nuk kerkuan qeveri teknike? Keta te bash berishes kerkojne lugen e madhe bosh ta mbushin ,po jo. Nuk ka bythe vici..

 6. Lakja says:

  Ky Bylykbytha sdi çflet!
  Mo loqe, do votoni vetingun, prsidenten dhe në 18 qershor do shkoni para shqiptareve, njesoj si në 22 Korrik; kokën poshtë e kartonin lart!

  Vetingu o do behet, o do behet!!!

 7. saliu says:

  PO ku ke vota ti qe ti vjedhin te tjeret o bythmut , partia jote e rrugaçve dhe antishqiptarve esht kthyer ne shoqat o tyç , ka hall ky se i vjedhin votat , lulzimja ka dhen prova qe vjedh vota , karagjoz.

 8. Drejtësia says:

  Ha m…..ha sa të ngopesh.

 9. Endri says:

  Dreqit si puna juaj mbase si duhet por Shqipetareve i duhet.

 10. Fieri says:

  Bravo Bylykbash! me ne fund e kuptuat se pas nderprerejes se aktivitetit te kuvendit,qeveria kryen vetem disa detyra dhe pikerishte ato qe thoni Ju. Prandaj pas 19 majit te gjitha forcat politike jane ne menyre te barabarte e nuk ka as pozite e as opozite. Jemi ne kohen kur partite bejne fushate per te lavderuar “sitat” e tyre. E populi me 18 qershoir do zgjedhi siten me te mire . Ndaj Bylybash, meqene se jeni per reformen ne drejtesi , SHONI NE PARLAMENT. Votoni VETINGUN,pasi ju jeni “Qelibar” e nuk e gjen gje. Largohuni edhe nga rruga ,edhe nga rruga se lemeriset dynjane. E di ti Bylyk bash nga ka prejardhjen fjala rrugac ? Nga fjala rruge. Femijet qe rrinin rrugeve , vetem shanin ,rriheshin evdhnin, u quajten RRUGACE. Ngaj Ju i kaluat te 40-tat dhe e meritoni fjalen rrugac. E meritoni se vetem shani, keni vjedhur e vrare,kurse per fjalorin jeni rregjistruar ne “GINES”. mandje ka nje propozim te hiqet fjala rrugac ,e te zevendesohet me fjalen PEDEIST. Kur njeri shan, flet fjale te ndyra si ju po i thot shoku shokut : “: Ik ,ore Pëdëist”

 11. inf says:

  bylyky i sali bashes nji kosovar pejan nji familje komunistesh e hajnash nji familje sevrvilesh
  sitemesh dhe ja orgjina e kosovarit qe futet si pyke e sali bashes e kompani
  juristi KrroKodilit qe nuk ben gje tjeter vetem çfare i thote sali basha si nji gagaxh i perkryer
  vazhdon havazin e sali bashes dhe pa pik turpi ben afatet e nji qeverie te votuar boterisht
  ik o bylyk o vetullziu i salimet bashes ik o rrace UDBje ik o zorraxhi si ti si ajo Pamela Vokshi
  e keni bo Durrsin katastrofe dhe pik muhabeti o juristi i KrroKodil Berishes je ti

 12. imodadis says:

  O mjerë ne me këtë lloj rrace njerëzore!Pu pu pu, sinqerisht them se jemi në hall të madh si popull. Bëjmë vetëm mbrapa!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *