Bundesliga/ Bayerni i jep leksion Dortmundit

Bayern i Mynihut ka shkatërruar Borussia Dortmundin në “Alianz Arena”.

Kampionët e Gjermanisë arritën që të fitojnë me rezultatin 4-1, duke dominuar ndeshjen përgjatë gjithë 90-minutave.

Një tre pikësh i artë ky për skuadrën e drejtuar nga, Karlo Anceloti, që hedh një tjetër hap të rëndësishëm drejt titullit kampion.

Golat për Bayernin i shënuan Ribery, Robben dhe dy të tjera Robert Leëandoëski

Ndërsa golin e nderit për miqtë e shënoi Raphael Guerreiro.

Rezultatet e Bundesligës.

Koln 2-3 B. Monchengladbach

Hamburger 2-1 Hoffenheim

Lpzing 1-0 Bayern Leverkusen

Freiburg 1-0 Mainz 05

Schalke 4-1 Wolfsburg

Bayern Munich 4-1 B. Dortmund

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *