Deputeti i LSI-së: S’mund të ketë edhe zgjedhje të lira edhe hashash…!

Nga një takim me aktivistët e LSI në zonën e Matit, Sekretari i Përgjithshëm Endrit Braimllari u shpreh se politika duhet t’i japë zgjidhje problematikave që kanë qytetarët dhe jo t’i fryjë ata me retorika boshe.

Braimllari tha se shqiptarët kanë nevojë për besim e shpresë dhe jo për konflikte të kota.

Fokusi i politikës sonë, i politikës së Lëvizjes Socialiste për Integrim janë qytetarët. Kjo politikë duhet t’i shërbejë zhvillimit të vendit. Shqipëria nuk ka nevojë për retorika boshe, por ka nevojë për zgjidhje konkrete. Vendi nuk ka nevojë për konflikte, por ka nevojë për shpresë dhe besim”,- tha Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Duke folur për situatën politike, Braimllari tha se shqiptarët kërkojnë zgjedhje me standarde dhe që çdo vendim të jetë në interes të qytetarëve.

Vendimet që merr politika duhet të merren në interes të shqiptarëve, dhe shqiptarët kërkojnë zgjedhje me standarde”, -tha Braimllari.

Ndërsa deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, duke folur para të pranishmëve u shpreh se zgjedhjet janë pronë e qytetarëve dhe se vota e tyre nuk ka çmim. Spahiu theksoi se LSI do ta rikthejë Fondin Shqiptar të Zhvillimit në një fond të vërtetë zhvillimi të të gjithëve.

“Zgjedhjet janë një pronë e patjetërsueshme e shqiptarëve dhe vota nuk ka çmim! Hashashi dhe zgjedhjet e lira e te ndershme janë e kundërta e njëra tjetrës.  LSI do ta rikthejë Fondin e Zhvillimit, në një fond të vërtetë zhvillimi të të gjithëve! Sepse ne duam zhvillim dhe jo hashash!”, – deklaroi Spahiu.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Deputeti i LSI-së: S’mund të ketë edhe zgjedhje të lira edhe hashash…!”

 1. Usa says:

  Por nuk mund te kete as deputete debila si puna jote, qe nuk di te artikuloje as nje fjali.
  Hashashin e kishit dhe e keni juve te LSI qe ne kohen kur lepunit sumen e Berishes. E mbjell padishahu juaj Ilqir Muti aka Ilir Meta.

  1. feniks says:

   LSI-ja nuk ka qene kurre parti politike,por nje bande cakenjsh qe e kane shqyer Shqiperine bashke me zagaret e Berishes!
   LSI mori te gjitha ministrite ku buronte paraja dhe i perdori ato per interesat e veta duke punuar pas kraheve kunder PS-se!
   Edi Rama duhet te dale hapur kunder Metes se ai eshte bere me kohe ushtar i Berishes!
   Berisha e shpetoi nhga burgu dhe i tund dosjen pe korrupsionit para syve,prandaj ai ka frike nga Berisha dhe ka dale zyrtarisht kunder PS-se!
   Ne se shporret LSI nga koalicioni me shume vota do te marre PS-ja!

   1. antonio says:

    Deputetet e LSI-se jane tamam si brazilianet qe mori Neptun Bajko per futbolliste dhe qe i paguante vetem me nga 2-3 byreqe ne dite!
    I kishte gjetur neper rrugicat e Brazilit duke luajtur me topa lecke per t’i shitur ketu si futbolliste te medhenj!
    Keshtu edhe keta anonimnet kalamaj te LSI-se qe i mblodhi Meta sa per te ngritur kartonat perpjete!
    Dhe kur del ky kalamani dhe ben politiken e madhe te iken kapslleku menjehere!

 2. emilio says:

  Fokusi i juaj eshte blloku dhe vetem blloku. Parazite te neveritshem. Rama i vetem ne zgjedhje do tju zhduke ju njolle turpi nga qeveria.

 3. lavdosh says:

  Bande Mafiozesh
  E keqja e Shqiperise

 4. butrinti says:

  MAVRO DEPUTET! ME SA DUKET JU BENI SIKUR E HARRONI QE JENI PASARDHES TE LAZARATIT KU U EKSPERIMENTUA , KULTIVUA DHE TRAFIKUA PER SE PARI DROGA ‘ pRODHIMET E KESAJ NDERMARJE KANE PASUR MARKEN MADEI PD -LSI SA PER KUJTES . TE TJERAT I DI LIKJA I BLLOKUT. POPULLI DO JU PERGJIGJET ME 18 QERSHOR .

 5. shushica says:

  Por mund te kete zgjedhje te lira dhe 700 mije euro live korrupsion…kjo bote u çmend ….o prapesi o dreq…..qe une paskam lindur ….te te ndreq…thote Hamleti i perkthyer ne menyre magjike nga Noli i madh….e pra kjo bote me hashashin e trembedhjete shteteve ne SHBA,me Hollanden e Lulit…..nuk ka zgjedhje te lira …ato jane te lira kur me korrupsion direkt vidhen shqiptaret me miliona cash dhe gjyqtaret bandite i lene te lire per arsye shendetesore ose …prova te pamjaftueshme..

 6. Lakja says:

  Ore ju keni Pasha Balilin nr.1 Trafikant i Hashashit në 3 kontinente, kuksi tropoja kane 40 vjet qe kultivojne, dhe guxoni hani mut???

  Ventingun shkoni votoni me 11 pastaj flasim!

  Loqe

 7. lumi says:

  Une sot po e mar vesh qe edhe ti qenke deputet.
  Edhe kur ishe me Saliun ,hashash kishte plot,ne se nuk te pret mendja qe kishte ne gjithe Shqiperine,te pakte ne Lazarat a kishte ????? (aq sa ka sot ne gjithe vendin).
  Ku ishe ti me Like te perdredhurin atehere?? Si i lejove zotrote te beheshin zgjedhje ne 2009;2013 ?

 8. PO,PO says:

  LSI , jo vetem nuk te ngjall as edhe me te voglin besim apo shprese , por
  te mbush me neveri se si perpiqet te shtiret ndryshe nga ajo qe eshte .
  Askush nuk e ve ne dyshim rolin ne felliqur qer luan sot Ilir Floriri , me
  videon (life) , qe pa e degjoi gjithe bota . Iliri eshte edhe me i rrezikshem
  se sa vete shpellari i Vicidolit , kurse ju te tjeret jini larva , qe fusni
  koken ne rere ,per te “mos iu pare kush” dhe te denje per te kryer
  cdo poshtersi , vetem per te mbushur xhepat tuaja . Shkurt FELLIQESIRA !

 9. Shigjetari says:

  A mundeni ju si LSI te shpreheni qarte lidhur me pozicionin aktual te opozites? Nuk ndihmoni ne kapercimin e situates politike te shkaktuar nga opozita duke shenjestruar vetem partnerin tuaj aktual politik. Politika qe aktualisht po ndiqni, e motivuar si ne emer te stabilitetit, vjen ere interesash personale dhe partiake.

 10. Ilo says:

  Kush flet ky qe vellai.i tij te transportet vetem.testin teorik te patentes e ka bere 200000 leke imagjononi sherbimet e tjera

 11. Treviso says:

  Ore mafjoze, populli nuk kadyshime per zgjedhjet e 18 Qershorit. Populli kerkon miratimin e vetingut dhe jo qeveri besimi. Populli e votoi kete qeveri dhe nuk i ka hikur besimi dhe do ta votoje perseri. Proplemet e juaja personale doni ti zgjidhni me ndimen e popullit, por ka hikur ajo kohe. Kriminelet, mafjozet dhe hajdutet e kan vendin ne burg.

 12. Mau says:

  Po Shqiperia ka patur hAshash gjithe kohen po Lazarati nuk i pengoi pushtetaret e PD per te bere zgjedhjet se mbushte xhepat e tyre ndersa Edi e la nje cike te lire edhe per popullin fukara qe i la pa buke qeveria e Saliut Po jo ku do te dije Sala vetem ai dhe Lilua duhet te hane populli le te vdese Po ata te shkretet nuk e kane hallin te ashashi e kane hallin te shpetojne menderen nga burgu po harem u qofte atyre qe e mbajne veten per te majte po i dhane vote ilir qenit qe dridhet si ato kurvat pa moral peri interes vete me te gjithe ai nuk perfaqson te majten po vetem interesin e tij

 13. pjeter says:

  po he more brahimllari, ku ishe me pare ti, po prisnim inteligjencen e politikes shqiptare te thoshte nja dy fjale, cila eshte rrugezgjidhja jote? jemi dakort te gjithe, duam zgjedhje te lira dhe pa hashash, keni qene dhe vazhdoni te jeni ne qeverri tash 8 vjet, me shume se pd e ps bashke, dhe ashashin ka qene prezent bashke me ju, na i jep nje zgjidhje cila eshte?se ndryshe nuk je tjeter vec nje papagall i pagur nga xhepat e shqiptareve te varfer vetem per te thene traplleqe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *