REPLIKAT/ Elisa Spiropali i përgjigjet nënkryetares së LSI-së: Je e re dhe kujton se i di të gjitha, por…

Elisa Spiropali ka replikuar me nënkryetaren e LSI-së, njëkohësisht deputete në Kuvend, Kejdi Mehmetaj, për deklaratat e kësaj të fundit për Spiropalin dhe të rinjtë e PS-së.

Kejdi, nuk dua të debatoj me ty se kam qenë në moshën tënde kur kujtoja se i dija të gjitha.

Po meqë më kishe përmendur freshistat në Apolloni, po të shkruaj thjesht që t’i ta dallosh shprehjen e humorit nga shprehja e besimit!

Të rinjtë e Fressh, dhe jo vetëm, në Apolloni e në gjithë Shqipërinë, janë në këtë betejë sepse besojnë tek Edi Rama dhe Partia Socialiste.

Duart e tyre të ngritura nuk ishin nje aprovim për propozimin surrealist të qeverisë së besimit pa besimtarë, po për të shprehur besimin tek qeveria e sotme e Edi Ramës, ku çuditërisht megjithëse jeni edhe ju pjesë e suksesit, po bëhen javë që flisni sikur u jane mbytur gjemitë!

Asgjë nuk ka ndodhur Kejdi, thjesht aleatët tuaj të dikurshëm janë në krizë të thellë.

Po kjo nuk është as hata e as çudi, sepse opozita nuk është monopol i askujt dhe zgjedhjet nuk janë detyrim paraqitje për askënd.

Asgjë nuk do të ndodhë po ashtu, me apo pa Partine Demokratike në zgjedhje.

Zgjedhjet do të bëhen, shqiptarët do të votojnë, Shqipëria do të vazhdojë të qeveriset (uroj) nga aleanca jonë.

Por askush nuk duhet të shpresojë dhe të ushqehet me shpresen se në 18 qershor nuk do të vendose populli po çadra e frikës nga drejtësia.

Nuk e kemi shpikur ne demokracinë dhe nuk jemi të thirrur ta rishpikim.

Na duhet veç të respektojmë rregullat e saj jo tekat e atyre që nuk duan rregull po rrëmujë. Me të mira”, shkruan Spiropali.

“Nuk e kuptoj çfarë e shqetëson kaq shumë Elisa Spiropalin me besimin. Falë besimit dhe përgjegjshmërisë do të mund ti vijë radha edhe Elisës këto zgjedhje.

Falë besimit që ne propozojmë dhe dekriminalizimit do dalin nga skena politike ca të tjerë të partisë së saj që nuk i hapnin rrugë.

Megjithatë Elisa, edhe në qoftë se të komplekson besa jonë, dëgjo thirrjen e atyre qindra FRESSHI-stëve në Apolloni që me gjithë çiltërsinë e moshës ju thanë se janë lodhur nga kjo kokëfortësi dhe ky negativitet që shpërndani kot dhe se e duan qeverinë e besim më shumë se kushdo tjetër.”

Ps. Të rinjtë e FRESSH-it do të ishin shumë më të suksesshëm nëse do të përfaqësoheshin nga bashkë moshatarë të tyre. Mos vazhdoni më të përdorni skenat e tyre, hapësirat e tyre, për të shpërndarë mentalitet të vjetër e për të marrë vëmendje të pamerituar”, shkruante Mehmetaj, çka solli reagimin e Spiropalit.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “REPLIKAT/ Elisa Spiropali i përgjigjet nënkryetares së LSI-së: Je e re dhe kujton se i di të gjitha, por…”

 1. fotjon says:

  Spiropali!
  Ti ke lindur ne menopauze, tani je plake.
  Pse te largoi Rama nga doganat?!
  Thone qe Rama I mban njerezit e tije, si hedh poshte. Ti je shembulli.

 2. Gregor Lato says:

  Po kjo goce njomishte, s’ka faj per moshen, por per detyren teper te larte qe mban, akoma nuk ka mesuar se ne zgjedhje krijohet shumica dhe pakica, maxhoranca dhe opozita. Si duket kjo s’ka haber nga zgjedhjet, ka supe te njoma per te mbajtur peshen e rende te deputetit e politikanit kaq e re.

 3. leka says:

  Spiropali,inteligjente,me arsim dhe kulture,do sdo i duhet te merret me nje katundare vitrine,nga ato te Metes.

 4. DASHAMIRESI says:

  Une jam i majte , deri te thonjte e kembeve , por e verteta eshte se znj. Spiropali
  eshte turpi i politikes shqiptare ! Eshte ekzemplar i njeriut teper te njollosur e me
  vese , qe nuk di as ta fshehe se perse eshte futur ne politike ( duke u pasuruar me
  cfardo menyre) , nje femer nevrastenike , pa formim e bosht politik dhe pa kulturen
  e nevojeshme , per te qene politikane . Ajo duhet shmangur pa tjeter nga politika ,
  por , me sa duket , Edi Rama , piken me te dobet ka mosnjohjen e bashkepuntoreve
  qe u jep besim , te cilet me pas i dalin te pa bese dhe e luftojne egersisht !

  1. Gregor Lato says:

   Dashamires me helm ngarkuar.Je i majte, me thonjte e Berishes, jane te papaster per te majten thonjte e tu. Shko andej nga ke ardhur, s’ka nevoje e majta per thonj te piste.

  2. leka says:

   rrofte likja!babai im i karriges,se pamerituar.
   dashamiresi(ne te vertete dashakeqesi)

  3. ta says:

   ky eshte shkrimi i krimisales,mund te dale keshtu fshehur dhe te llomotise tere diten por njerzit e njohin dhe ti mund te c’fryesh

 5. Alem says:

  Dilni vetem ju te LSI ne zgjedhje te shikojme sa deputete do merrni se perfituat ca si shume nga zgjedhjet e 2013

 6. Mali says:

  Kete gocen do ta marrim partizane

 7. Gjinika says:

  Elisa bravo ,i dhe nje keshille te mire nje kolegeje te re qe sigurisht i mungon eksperienca per te fole e pa mvarur dhe keshtu ka folur ato qe i kane porositur te interesuarit , per te krijuar tymnaja. Vazhdo keshtu te japesh mendimet e Tua, te drejta , pa tu dridhe qerpiku as nga te djathtet e as nga te vetequajurit te majte ,por qe nga menyra e te shprehurit dhe te mungeses se argumentimit te atyre qe thone, nuk jane te tille. Ne vend qe te merren me problemin qe diskutohet, merren me personin qe shkruan, duke i bere biografine edhe familjare. Fatkeqesisht ka shume te tille ende tek ne.

 8. elefant says:

  Apapapapa kjo plaka e mencur qe mat shtate here dhe pret nje here. Laraska vjedhacakeeeeeeeeeee!

 9. Roni says:

  Kejdi kjo vogelushe do te jap mend politikes ik meso abc pastaj bej politike kejda.

 10. LSI says:

  I majti I leshit! To he thjesht nje Ishtar i perulur I Monikes she Ilirit so te gjithe Leshistet e there te LSIse

 11. Liu says:

  Zonja Spiropali eshte me te vertet inteligjente dhe me kulture.po kjo kalamacka qe vishet si halla dhe eshte e ndershme Po si halla del dhe do te na mbushi mendjen me intrigat e iliri bishtperdredhurit ,Po eshte vone se tashme ju njofim shume mire o hajdutet e lsi se

 12. tomi says:

  Spiropali ose: La Gazza Ladra

 13. lesh-pali says:

  — ME SA KUJTOJ. Tek filmi per BAZEN E VLORES eshte nje shprehje ……psh…….si e tille..
  -……” Sepse nuk kam besim fare tek …keta telefonat…. U DEL ZERI NJERZVE SI I MIZES”’
  xxxxxxxxxxx
  — Me sa duket , SPIRO PALJA ,… eshte planizuar te jete [mbas zgjedhjeve te reja ] perseri deputete, pse jo dhe MINISTRE.
  PRANDAJ I DFUHET TE ”’NDIHET, TE PERPLASET ”. ../…….te afirmohet perseri …………. Jepi lale…….jepi..

 14. Pro reformes says:

  Sipas “Experteve”ketu qeveria duhet te qeverise 3vjet e 6 muaj dhe 6 muaj te tjere te kete qeveri besimi dhe kjo ne vazhdimesi. Une mendoj qe duhet te ndryshohet sistemi zgjedhor, te mos kete kualicione parazgjedhore, c’do parti te paraqitet e vetme perpara elektoratit dhe te provoj se sa mbeshtetes ka. Por problemi qe ka LSI dhe PD -ja nuk jane zgjedhjet por Vetingu, aty fle Lepuri. Zgjedhje 100% te pastera ne shqiperi nuk ka patur dhe nuk do te kete, ndoshta kur te kemi nje sistem drejtesie qe jep drejtesi.

 15. Shqiptari Ilirise says:

  LSI nuk eshte gje tjeter vetem nje miter ku ngjizen e riten hajdutet dhe kurvat e ketij vendi.

 16. Ed tironci says:

  Spiropali leni katnaret se sbohet deti kos…po thuj atij te gjatit te hyje ne zgjedhje pa lir koken…se lir koka dhe gjith LSI…jane kurva te verteta…ILIR BEJ SKRAPARI…ALIAS LIR KOKA(kshu i thoshim ne fakultet)eshte kokrra e kurves…qe o pasuru me gjakun e shhqiptareve!!

 17. desi says:

  Perkufizim me te sakte me te goditur dhe me percaktues se sa ke bere ne komentin Tuaj Shqiptari i Ilirise ,nuk ka dhe nuk ka me arsye per te gjet perkufizime apo komente te tjera.
  Bravo……………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *