FOTOT/ Fëmija lind gjatë fluturimit në 12 mijë metra lartësi

Një nënë nga Guinea ka lindur fëmijën e saj gjatë udhëtimin me avion në 12 mijë metra lartësi.

Diaby Nafi nga Guinea solli në jetën vajzën e saj që e quajti kadi në avionin e kompanisë “Turkish Airlines”, i cili fluturonte në linjën Conakry-Ouagadougou – Stamboll.

Nënën gjatë lindjes e ndihmoi personeli i avionit si dhe disa pasagjerë.

Ekuipazhi i avionit theksoi se gjithçka shkoi mirë, duke shtuar se atyre shumë i ka ndihmuar trajnimi të cilin më herët e fituan lidhur me situatat emergjente.

Piloti deklaroi se kjo është procedurë e zakonshme në situata të tilla dhe se avioni qe afër aeroportit në Ouagadougou, kryeqyteti i Burkina Faso.

Nëna dhe foshnja janë në spital në gjendje të mirë shëndetësore.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/bebi-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/bebi-1.jpg","attachment_id":"663861"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/bebi-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/bebi-2.jpg","attachment_id":"663862"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/bebi-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/bebi.jpg","attachment_id":"663864"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/bebi-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/bebi-3.jpg","attachment_id":"663863"}]

1 komente në “FOTOT/ Fëmija lind gjatë fluturimit në 12 mijë metra lartësi”

  1. anxhela says:

    urime avioni do kete nje pilote engjell i urojme nenes se vajzez jete te gjate

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *