Lulzim Basha shpërthen ndaj ndërkombëtarëve: Janë fundërrina që paguhen nga Rama. Sulmet e Trump në Siri, shpresë për PD-në

Lulzim Basha ka sulmuar sërish ashpër ndërkombëtarët nga çadra e PD-së.

Ai madje i ka quajtur ata fundërrina.

“Me paratë e drogës shqiptare paguhen lobistë evropiane e amerikanë, fundërrina morale që bëjnë duanë e krimit të organizuar dhe qeverisë më të korruptuar të Evropës për të vjedhur milionat nga xhepat e qytetarëve më të varfër të Europës”, tha Basha

Ai ka deklaruar se qeveria e Ramës është jashtë ligjit, është tirani.

Dhe tiranitë, sipas Bashës, ose ndalen, ose përmbysen.

Në mënyrë qesharake, Basha ka thënë se gjërat kanë nisur të ndryshojnë që ditën e djeshme, dhe sulmet e Trump në Siri, janë një shprese për PD, se do rrëzohet edhe Rama.

“Detyrat tona janë të qarta, ta ndalim tiraninë.

Qeverisja jashtë kushtetutës është tirani dhe tiranitë ndalen, ose përmbysen, ky është mësimi i madh i demokracive të mëdha.

Është shkruar me gërma të praruara në Uashingtonin e SHBA, një qeveri jashtë ligjit është tirani dhe tirania përmbyset.

Ju thashë kur u ktheva nga Uashingtoni, se gjërat po ndryshojnë dhe kanë ndryshuar, dhe dje bota u bë dëshmitare e rindezjes së shpresës dhe konfirmimit të lidershipit të SHBA, që përvëluan bazat e një tirani që nuk kurseu fëmijët e popullit të tij nga sulmet me gaz helmues”, tha Basha.

“Ky është kryeministër injorant, delirant e arrogant.

Nuk është thelluar se kopertina ka qenë formimi i tij, kopertina dhe fasada është mundësia e tij e vetme për të qëndruar në pushtet”, tha më tej Basha.

Në përgjigje të Ramës se PD nuk do që PS të hyjë në zgjedhje, Basha theksoi se është një nga tezat me të cilat po luan kryeministri:

“Me tezën që ne duam të pengojnë PS në zgjedhje e ti fitojë ato, se Rama po e bën qëndresën jo për karrigen e tij për të kapur zgjedhjet, por se ai do të bëjë drejtësinë dhe shtetin.

Kanë ngritur me një tufë të korruptuarish ndërkombëtarë mitin se Rama do drejtësinë dhe ne nuk e duam, e për një kohë të gjatë na kanë kompleksuar dhe u kemi thënë jo, ne duam reformën, nuk është e vërtetë.

E kundërta, sa e dëmshme është të jesh difensiv përballë së keqes.

Që ne e duam reformën, e kemi provuar me votë dhe s’ka nevojë ta themi më, por sot është dita ti them Ramës dhe kujtdo që e mbështet në këtë komplot lundër lirive me cfarëdo pasaporte, se kurrë Rama nuk do ta ketë drejtësinë shqiptare, se PD nuk do jetë kurrë alibia që ai dhe kriminelët të shtinë në dorë drejtësisë”, tha Basha.

Basha tha në fund se fitorja është çshtje ditësh:

“Rama e di fare mirë se fitorja e kësaj kauze është cështje ditësh se republika e vjetër po vdes dhe e reja për lind.

1200 orë qëndresë, u them se këtë ditë që po vjen unë e kam parë dhe gëzuar në Europë dhe e di që po vjen këtu që ta gëzojnë të gjithë shqiptarët si europiane të vërtetë.

Ju jap fjalën me mirënjohjen më të thellë për sakrificën tuaj se asgjë nuk do të jetë më si më parë, fitorja do të jetë e juaja”.

REMOTE_ADDR:[]

47 komente në “Lulzim Basha shpërthen ndaj ndërkombëtarëve: Janë fundërrina që paguhen nga Rama. Sulmet e Trump në Siri, shpresë për PD-në”

 1. ariff says:

  …. akoma ne cader jane ARIXHINJTE !!!!!!!!!!!!!

  1. €piriiiiii says:

   Qënkemi ‘Qarë’ kot nga Berisha ky qënka më loqe se ai. Çmënduria ne PDerat spaska limit.

  2. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Shkëlqe o Yll në ngjitje
   Ndërmjet Konstelacionesh …
   Shpërtheu Lyli në rënie
   Si çurg menstruacionesh!

   1. vertino says:

    @Gopisti i NSHRAK-ut! No other like you,your words are brilliant!
    Ju shkruani pak por shume sakte!Urime nga USA.

  3. albti says:

   Duhet ti behet ADN per te pare sa lidhje ka me Enverin

  4. Labi says:

   Se ckane sulmet e trump ne siri me shpresat e PD vetem nje zot e di dhe lulzimja

  5. Tim says:

   Ky eshte nje Gjarper i Zi, shume me i zi se ustai i tij Sali Pashe Toptani. I pergatitur ne kuzhinen serbe me nje urrejtje te papare per popullin shqiptar. Armik dhe tradhetar i Shqiperise. Kudo qe shkon perhap genjeshtra qe ka filluar ti besoje edhe vete si te verteta, per Shqiperine dhe kundershtaret e tij politik. Njeri me te pacipe dhe me te paskrupullt, hajdut, tradhetar, vrases gjakftohte, ndyresire, poshtersire, palaco, kuterbire, pallosh koke e krye, i krekosur si gjel ne maje te plepit, genjeshtar dhe dembel i ndyre. Keto jane pak nga cilesite qe e karakterizojne kete palo njeri. Kafsha me e mire qe mund ta karakterizoje sjelljen e ketij fashisti dhe deliranti eshte Gjarper i Zi. Desheron te marre pushtetin ne tavoline sepse i teket bytha, sepse ka frike mos perfundoje ne burg se bashku me ustain, pa permendur perkrahjen qe kane nga greko-serbet per te permbysur Edi Ramen sepse po mbron Shqiperine. Vetem mashtron dhe genjen ky birbo, kudo qe shkon dhe kudo ku flet. Pa asnje fakt. Thote parate e droges. Po ku jane keto para, kush i ka marre, si i ka marre, kush i ka paguar, kujt ja ka paguar? Asnje fakt. Thote do te vjedhin votat. Por si do ti vjedhin? Cfare fakte ka? Eshte mesuar ti beje vete dhe prezumon qe edhe te tjeret do ta bejne. Ashti sic thote populli i Shkodres ‘basi kujtusi’ dmth beresi kujton ate qe ka bee vete se do ta bejne edhe te tjeret. Vetem ca deklarata aty ketu te ndonje ndyresire tjeter te blere apo te mediave te shitura. Do votim te drejte dhe te ndershem me gjasme ky dhe ustai i tij kane bere votime te ndershme. Por nuk kane as edhe nje fakt per te provuar vjedhjen e votave. Kjo eshte te prezumosh qe nje person apo nje parti apo nje qeveri eshte kriminele apo hajdte pa e provuar ne gjygj qe me te vertete qe jane te tille. Cdo sistem demokratik nuk prezumon fajesine. Fajesia duhet provuar. Vetem sistemet komuniste e fashiste luajne gjykatesin dhe ekzekutorin pa gjygj. Koreja e Veriut te vret po ju tek diktatorit. Kete sjlleje desheron te adoptoje ky birbo fashistuq i vogel per Shqiperine.

 2. Drejtësia says:

  Duhet të jeshë shumë idjot që të mendosh e flasësh kështu!

 3. albatros says:

  Po nuk fitove zgjedhjet?

 4. Tony uk says:

  Oj lulushe a ishe ti qe the se ministri i ri xhafa duhet te kaloje mbi trupat tane para se me hyre ne ministri??ndodhi gje!!
  Ti spengove dot nje njeri e jo me te pengosh shqiperine te ece perpara,je thjesht nje qen qe leh perpara ngordhjes.

 5. lond says:

  Pse nuk te hedh nje raket ty or shurraq se e ke bo bulevardin era korm era shurr or shurraq

 6. sherifi says:

  ky paska mbaruar fare,duhet te bjeri Asadi i Sirise qe te bjeri dhe Rama ne shqiperi,nuk eshte qeveri qe duhet te perbyset kjo,ishte ajo e PD-se qe u permbys ne 2013-ten me nje milion vota.

 7. armand says:

  Ne ka mbetur ndonje demokrate i vertete te shqupi te filloje t’ja fusi vrapit,sa me larg nga ky koqja qe po i shpall lufte perendimit.

 8. Shqiptari Ilirise says:

  Per te qare dhe per tu dhj…. gazit.Ata qe i shkojne prapa ketij sharlatani dhe mashtruesi te pa cipe,jane ose pa pike truri ose maskarenjte dhe batakcinjte me te medhenj te ketij vendi.

 9. Kris says:

  Injoranca jote o Lule fyen inteligjencen e te gjitheve! E dini fabulen qe breshka desh te fluturonte dhe ju lu Shqiponjes qe ta ngjiste lart dhe ta leshonte ne ajer! Dhe perfundimi dihet breshka u be cope-cope! E shkreta! I shkreti Lulzim!

 10. racionali says:

  Bashkohu Lul me qetesine dhe dash- shurrine dhe me Camet e pabese dhe bejini mocion besimi ne parlament dhe rezojeni Edi Ramen, por puna eshte se duhet te rezoni edhe popullin.Legena -plehra

 11. Dajti USA says:

  Ky djale ka ik per lesh,e kane lene nervat,ka filluar te flasi idiotesira,budalle,mendon se sulmi i Trumpit ne Siri do ta shpetoj nga gracka ku eshte futur.

 12. koha jone says:

  Duhet qe Nderkombetaret te ngrejne nje padi per Bashen , ta argumentoje me fakte , fyerje te tilla nuk i ben asnje njeri , por ky eshte vete nje funderire .

 13. american2016al says:

  Me keto lloj fjalimesh pa filter , Basha i tregon opinionit publik nivelin te ulet e ordiner te personalitetit te tij.

 14. Dorina says:

  Trego ku i gjeti parate vellai yt o zagar qe bley gjithe ate vile? Mos i gezofshi parate e shqiptareve o maskarenj! U shofte fara jyaj!

 15. Albani says:

  E kane lene trute fare karagjozin.

 16. NjeQytetarOptimist says:

  Vetem qesharak o Lulash mos te jete kryeministri se te tjerat kaperdihen.. Je nje koqe kandari ti.. Lufte me njerez imagjinare.. A ka kjo parti seniors por e kane lene ne duart e ketij femije?!?! Habitem me heshtjen..

 17. TR says:

  nuk keni ngordhur te gjithe aty ne cader,do pastrohet shqiperia njehere e mire nga bajgat……. sa per Amerikan dhe Evropen me duket ta dhane pergjigjen” te thane ,fuck you lul!!!!!!

 18. Shqipe says:

  Ti je funderrin o lulke!
  Ti dhe berisha jeni antishqiptaret me te eger qe kane egzistuar ndonjeher. Burgu ose rustemi i dyt do Ju tregojn vendin juve
  Rama Ka gjith popullin me vete

 19. Petro says:

  Hahahaha, sa absurd qe jane….Sulmi I amerikaneve ne Siri ka shprese per ardhjen e PD-se ne pushtet!O zot na ruaj nga keto absurditete qe po degjojme nga nje monster qe do me doemos te vije ne pushtet per te mbuluar e mbrojtur pisllekun e pronarit!Mallkuar qofshi, mallkuar o rrace e ndyre!

 20. tomorri says:

  Me epshin e madh qe tja kaloj edhe babes kreminel tani po fantazon kunder perendimit qe nuk ka as nje jave qe u kthye qe andej me duar ne xhepa.
  Turp dhe faqa e zeze ju qofte atyre qe rrine aty ne nje çader harixhinjsh pa pik ideje dhe qellimi.
  Po si more dere zi dhe pune zi ti shan te gjithe ambasadoret po neser me ke do te bisedoshe more hajvan qe Sala te ka hequr kapisren ne menyre qe ti te harbohesh ashtu siç u harbua ai me 97-ten
  Harroje o koqe harroje nje here dhe mire se ti mor plehre nuk lufton dote kurre kunder shqiperise dhe shqipetareve,iku ajo menxyre qe ja nxiu jeten ketij kombi ,tani ka çelua biçak dhe ti pret koqet more lulush ziu. Shko ne Hollande dhe merru me diçka se sa qe ne shqiperi vetem gjume bere me kujtale sa qe vetem bythet rrite dhe hunden.

 21. luani u.s.a. says:

  Presidenti Donald Trup te sulmoj me nje rakete edhe ”Cadren e Lirise”,per te shpetuar populli shqiptare nga banda e PD te hajduteteve,vrares dhe kriminelet ne krye me Sali Berishen,Lulezim Basha…!!!

 22. Kuq e zi says:

  Kurse kur te bombardohet korea e veriut sdo kemi nevoje per zgjedhje sepse ajo do jete shenja qe pd duhet te qeverise me bekimin e perendise

 23. emigranti says:

  Se cfare lidhje ka lufta ne Siri me fitoren e PD vetem ky i marre mund ta spjegoje.
  Mire qe nuk thote se pse hyme ne ne cader moren zemer amerikanet per sulmin ne Siri.

 24. Lulu-baku says:

  Luli do prese ne çader zgjedhjet e 2021 … suksese luli ja ke ngul vetes me kete qe bere

 25. inwoner says:

  Lul, e ke emrin LUL je

 26. Shelgura says:

  Ku le qen e ku del tym
  Ku ja bën daullja bym
  Ku është mbledhur
  Gjith ky llum
  Në çader

 27. Bozen says:

  E kam thene edhe nje here me pare,-qe keta nuk jane -Demokrate-,por -demokarte- dhe kjo nuk eshte parti Demokratike,por parti – demokartike: Me nuk kam çfar te them . Shume nga ata qe jane ne çader i njoh.Jane hajdutet,kriminelet e ketij populli.

 28. arben says:

  komplimenti LULZIM BASHA nji autogol si ky vetem ata qe jane diversamete abili mund ta bejne sepse edhe ju kur ishit ne pushtet vrate populin tuaj ne mes te bulevardit por ju akoma nuk jeni permbysur ,por po i vjene fundi edhe kesaj ceshtje prandaj behu gati se ata amerikan qe ti sot po mbane shpres po ata amerikan do ta hane koken .mendohu mir lul basha para se te flasesh budallalleqe.

 29. Ukshini says:

  E ke Shirley vine e kuqe more shale. BASTARD po mjerisht
  nuk ka lush me ta tregue vendin O KRIMINEL. Re njeh
  e gjith bota.

 30. Isa says:

  Bashkimi i Papergjegjshem i molekulave Shkerdhat qe me pune vullnetare ndertuan trupin e Lulit

 31. Dritani USA says:

  Ate qe nuk e beri drejtesia gjithe keto vite per ti futur ne burge keta hajdutet si,Saliu,Mediu,RRuli,Muli,Luli etj,e beri ky koqja Lylyshi,i futi ne cader qe ti shikoj cdo dite populli se cfare mutrish jane.

 32. Dajti USA says:

  Aman,mos levizni nga cadra,aty, qe ta kuptoj i madh dhe i vogel se cfare haleje jeni,flisni ju muter per zgjedhje te lira,ju qe 25 vjete vetem keni vjedhur dhe vrare zgjedhje dhe pasurit kombetare.Ju mre halet e Saliut nuk njihni as ligje dhe as shtet,thjesht jeni shpellar.

 33. timo says:

  Lul, suksese në jetë.

 34. niko says:

  ka shqiptar qe e ndjek kete ki eshte budalla me brire

 35. Shqiptari says:

  Ooooo ty t qq sa nuk te kan par o koqe kandari.po e kerkon si puna nastradinit ti ooo lekker beker, qe kur vajti ne qaf te thanes ai po tallej me fshateret, bente te diturin e te mencurin po ju cuan fshatret e futen hurin, ja ktheu nastradin po pafshi me ne qaf te thanes tha me qufshi pidhin e nanas kshu do thuash dhi ti po dale se aty ne rrez te veshit, ordiner politikan.na ke car trapin sguxon te hapesh tv se te del ti para tu bo moral bythe hollande.

 36. Kim Young III says:

  Tamam si diktatori i Kores se veritt, mendon si ai, qesh si ai, sulmon si ai, ngre doren si ai dhe me ne fund ta ha mutin si ai.

 37. albblog says:

  Historia ka treguar qe ky eshte VRASES,GENJESHTAR, edhe VJEDHES por ketu po kuptohet qe ky e ka humbur fillin fare….ky eshte komplet I lajthitur….nuk di me ca thot….do jet rezik I madh edhe humbje e madhe qe ky person te ket te drejt pas 18 qershorit te futet ne parlament…shqiperia eshte ne gjendje te veshtir por dicka eshte e sigurt….qe me njerez si puna e bashes gjendja do perkeqesohet edhe do fillojm te vrasim njeri tjetrin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *