Meta, mesazh Ramës e Bashës: Kur duhet një kompromis të gjithë duhet të lëshojnë nga pak, përpara se të jetë vonë

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me banorë të njësisë administrative nr. 7 në Tiranë.

Duke marrë fjalën gjatë këtij takimi, Meta, tha se LSI është një forcë politike që qëndron pranë njerëzve në mënyrë të vazhdueshme dhe se Shqipëria kë nevojë për stabilitet, siguri e shërbime më të mira.

Kryetari i LSI-së theksoi gjithashtu rëndësinë e zhvillimit të zgjedhjeve në një mjedis të qetë dhe demokratik.

“Ne orientojmë vendin drejt stabilitetit. Pa stabilitet nuk ka siguri, nuk ka qetësi, nuk ka mundësi, as për investime, as për shërbime më të mira. Zgjedhjet janë të shqiptarëve, dhe duhen zhvilluar në një mjedis normal, në një mjedis të qetë, në një mjedis demokratik, larg këtyre përplasjeve tërësisht jo normale”, – deklaroi Ilir Meta.

Ndërkaq, Kryetari i LSI-së bëri apel për kompromis, para se të jetë shumë vonë, teksa nënvizoi se çështjet që kanë të bëjnë me të rinjtë janë në fokusin e LSI-së, pasi janë shumë të rëndësishme.

“Kur duhet një kompromis të gjithë duhet të lëshojnë nga pak, përpara se të jetë vonë dhe të ndodhi një përplasje apo një krizë edhe më e madhe ku do të jetë edhe më e vështirë për t’i qetësuar gjërat.

Çështjet që kanë të bëjnë me të rinjtë, me edukimin e tyre, me punësimin, me formimin e tyre profesional janë çështjet më të rëndësishme të LSI-së”, – deklaroi ndër të tjera Kryetari i LSI-së, Ilir Meta gjatë takimit me banorët e Njësisë 7 të kryeqytetit.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Meta, mesazh Ramës e Bashës: Kur duhet një kompromis të gjithë duhet të lëshojnë nga pak, përpara se të jetë vonë”

 1. ano says:

  Ahhhhhh, Kina nenen…..

 2. Lakja says:

  O Like o Flori, nuk merresh vesh hiç…

  Kjo eshte situate pengmarrje. Ti qe ke marre persiper të negociosh më pengmarresin, dhe tu kerkosh leshime mbrojtesve të pengjeve. Çfare mund te jete leshimi, Kryeministri mos duhet t’i leshoje zyren pengmarresve dhe arrmates se gjyqtareve te korruptuar të salehut dhe të lul pengamrresit, me idiotin Bylykbytha e te tjere loqe pafillo!

  Por ti Like Floriri, tani duket po të vjen fundi, me kete pisllek menyre qe ke vendosur te vetmrohesh;
  1. tregon se ke frike aq sa të duket dhe salehluloqja si kamerdare.
  2. Të gjitha rruget të nxjerrin mut pervec njeres, pd nuk hyn në zgjedhje dhe rri në cader, ti merr vetem 15-18 deputete, dhe bashke me blushin, bojaxhiun dhe koçon me nik kacurelsin kuqezi faqezi, trashni pallen në opozite!

 3. Gregor Lato says:

  Pse duhet te perplasen njerzit o koke tul?
  Per te mbrojtur hajdutet e kriminelet?
  Pse duhet te shkelen ligjet dhe kushtetuta?

 4. tironsi says:

  E ka then lartmadhnia e tij Sal berishi, qe minoranca nuk qeveris. Votat i kishe e si vure ne pune, ligjet mund ti kishit votuar qe ne vitin e pare e skishit nevoj te mbaronit mandatin e pa mbaru reformat. Pdjaa ti bllokoj ligjet me vot po i pati. Ti pse i bllokon, je ne pushtet apo opozit. Per hajdutlliqe je ne pushtet, per pune je ne opozit

 5. genci says:

  Po cfare te kuptojme me kete pak, qe duhet te leshoj Edi mor Ilir! Si thua ti, tja japim qeverine?

 6. bomba says:

  Sdo mend qe ky do te shkoje keshtu kjo pune – nga pak, me qetesi e patjeter me kompromis, se ndryshe Meta eshte njeri nga palet qe ka per te humbur shume – ne mos fare, nqs nuk arrihet kompromisi. Eshte me se e qarte qe tani e sheh veten me shume se te rrezikuar. VEtem nje urim kam: ishalla nuk arrihet asnje marreveshje, qe te pastrohen nje here e pergjithmone keta plehrat qe i kane zene frymen e Shqiperise.

 7. pjeter says:

  MOS KERCENONI ME BOJKOTE JU E LERENI PORDHET, SHKONI DHE MATENI BESIMIN QE KANE SHQIPTARET NE 18 QERSHOR, MOS NA U HIQ ME I ZGJUARI I TE GJITHEV SE PO DEL NJE KAQOL I MADH, HAPI VESHET E SYTE ,C’PO JU THONE SHQIPTARET, DUAM TE VOTOJME DHE JU BASHIBOZUKET QE NA KERCENONI ME DESTABILITET, NUK DUHET TE NA PENGONI, DUAM QE REFORMA NE DREJTESITE MOS PENGOHET ME LLOJ E LLOJ LOJRASH QE BEN TI O LIKE, C’KUJTON TI SE DERGON LETRA KRYETAREV TE GRUPEVE PARLAMENTARE DHE TE DUKET QE SHIPTARET E FJETEN MENDJEN PER NDERSHMERINE TENDE?KOMPROMISET BEI ME MONIKEN, DUAM TE VOTOHET NE DATEN E CAKTUAR, DHE TE MOS PENGOHET VETINGU, SEPSE KJO ESHTE AJO QE PO BEN LIKE, PO USHQEN QELLIMISHT CADRISTET, PER TE JUSTIFILUAR BLLOKIMIN EZGJEDHJEVE DHE TE GJITHE PROCESEVE QE TE COJNE PER TE ARRITUR NJE REFORME SIC E DUAN SHQIPTARET, JO AJO QE DO TI, PARTIA JOTE ME TY NE KRYE KA FRIKE NGA REFORMA, NE QOFTE SE DUHET TE SHKRIHENI SI POLITIKE TE SHKRIHENI TE GJTITHE, DO E FILLOJME NGA ZERO, POR DOE EBEJME ATE TE URUAR REFORME, DHE TE GJITHE JU DO TE PERGJIGJENI PER ATE QE I KENI BO POPULLIT SHQIPTAR, LERI DENGLAT SE C’FARE MENDON LSI-JA PER TE RINJTE, JU PO VREROSENI VETEM PER TE SHPETUAR SUMEN TUAJ.

 8. Dajti USA says:

  Likja eshte kollona e peste e Saliut ne qeveri,te dy kane mbi nje vite qe i jane kundervene reformes ne drejtesi,dikush haptas,dhe dikush fshehtasi (si Like Blloku),tani i jane kundervene Rames per ta hequr me cdo kusht para zgjedhjeve.Like “floriri” do qeveri besimi per Saliun,po besimi popullit,apo populli simbas hajdute Metes nuk ka vlere.Njeriu me i qelbur ne kete histori eshte Ilir Rexhep Meta,ai nuk eshte ne cader,por po e mbane me oksigjen ate.

 9. Perse duhet me fol ne kete menyre kerko ne parliament votbesimin e Qeverise elektorati i majte qe i dha voten nuk deshiron sepse eshte tradhti ndaj atij populli qe i dha voten por ju z.META keni hallin tuaj qe te rrini ne pushtet tere kohen njehere me PD njehere me PS.

 10. inf says:

  likja i monkes çorrovodalliu ka vojtur shume me 90 ishte student me biografi te shkelqyer çuni Kapterrit
  pasandaj u be demokrat dhe u rrac te forumi student like hajduti pasandaja hopa e hopa filloi shiste VIZA GREKE
  per çorovodallinjte e gjetke ,por…. nuk u ngop me para dhe u njoh me agurridhen mona kok shiniku meta
  dhe pasandaja rrinte te Hotel Dajti te Taverrna dhe hante e pinte me Halit drogen e me Yll kelmendin dhe me Mirin e xhikes
  shkonte likja me hunde thithte ajrin eren aromen e lekut dollari e dhramise pasandaja u forcua dhe hopa Krie miniser
  dhe atu beri kerrdine mbasi zaptoi toka bashke me Monen e tija i hipi kalit dhe nuk ndalet ku arrite te Blloku i Priftit
  dhe kurre nuk i hyn gje ne kembe kok qypit skrarpalli
  jepi meta hyp xhixhi bashke me çunin e mersin rames hajdutit te Marlbororve kurvarit te kodres Rrashbullit
  jepi meta se me hajnine qe bere per 26 vjet ke siguruar 7 BREZAT E TUA O RROGOZI I MALIT TOMORRICE
  PTY KINA E INDIJA RRACEN E FLLIQT QE KA PLLAKOSE KOMBIN E MJERE ptuuuuuuuqenefer

 11. Lennard says:

  E ke ANGLLEC.Duhet ti therresesh Mendjes!!!.Nuk i ha populli dokrat e tua.Gjoja je per Stabilitet “ME DASHURI DHE URTESI” dhe nga ana tjeter e mban plot tiganin ,me tendera dhe Ryshfete.Paske qene i Pangopur A Derezi!!! JE NJESH PER SHANTAZH.Mblidhe sumen dhe regjistrohu per Zgjedhje ,Pa Lul-Sumkapuci le te veproje si ta kete mendjen ,Nuk i rruet njeriu se cfare do te beje Ai ,Sale-Serbi dhe oborrtaret e Tij.

 12. Lennard says:

  E ke ANGLLEC.Duhet ti therresesh Mendjes!!!.Nuk i ha populli dokrat e tua.Gjoja je per Stabilitet “ME DASHURI DHE URTESI” dhe nga ana tjeter e mban plot tiganin ,me tendera dhe Ryshfete.Paske qene i Pangopur A Derezi!!! JE NJESH PER SHANTAZH.Mblidhe sumen dhe regjistrohu per Zgjedhje ,Pa Lul-Sumkapuci le te veproje si ta kete mendjen ,Nuk i rruet njeriu se cfare do te beje Ai ,Sale-Serbi dhe oborrtaret e Tij.
  Mos luani me fatet e Kombit.Mos fusni shkopinj ne RROTEN E ZHVILLIMIT.Jeni shume te lexueshem .Ju keni frike nga VETINGU dhe Reforma per Drejtesi.Po luani kot ,ne Boshllek .E ka marre DAJ SAMI ne dore Problemin.Nuk eshte Kauza Juaj.Ia vlen te luash me mire rolin e PENTITO-S (Te penduarit) ,qe te ulen disa vite nga Denimi qe do te marresh.

 13. emilio says:

  Dakord, leshimi nga ana jote duhet te jete rigjykimi i videos me ze dhe figure. Shkoni mor hiena mos na beni moral ju hajdute dhe te kurruptuar deri ne palce.

 14. Ollga Toronto says:

  Cfare po leshon ti or budalle, ti jashte qeverije je,pune nuk po bene,opziten e qeverise po e bene me eger si Saliu.

 15. Alban Dega says:

  KOMPROMISET ME VOTEN DEMOSIT
  NANE TRADHETIA ME E MADHE NDAJ TIJ
  DHE VRASJE E DEMOKRACISE .

 16. DETARI Atlantides says:

  as nji lloj leshimi antishqiptareve !
  as pe ,as spango nuk leshohet,
  qeveria ka nji mandat 4 vjecar te certifikuar nga dora e popullit dhe ai mandat hiqet veeeeeetem nga populli.
  per bisedime Edi Rama i ka pritur me muaj te tere,por ata duan celesin e kryeministrise ne zyre.
  ose duan qeveri teknike ,a qeveri besimi ,sic e kerkon like mola !
  ata duan qeveri teknike per te bere namin me vjedhjet e votave me kryepolic KULICIN ,sepse vota drejte per drejte ata marrin ate te …..Rames…..

 17. Sami says:

  Ky Meta eshte palle fare. I ka vene vetes rolin e udheheqesit me licence per negociata individesh dhe jep direktiva me “urtesi dhe dashuri” . Nga qe nuk ka nje vije politike apo kauze te partise se tij private nuk i mbetet tjeter vecse te flase si Babai i Teqese. Kujton ky birbo qe PS.ja nuk ka negociatore qe ne cdo rast mund te beje negociata vete pa kete kermen e politikes. Ky hajdut kujton se shteti dhe pushteti eshte ceshtje vetem e politikaneve dhe po ta zgjidhin ata midis tyre e te mos kene qejfmbetje atehere vendi ka stabilitet. Harron ky hajdut qellimisht popullin qe eshte ai qe zgjedh dhe i ven qylafin gjithesejcilit. Nga ana tjeter ky harron edhe kushtetuten dhe ligjet qe mbeshtetin ate.

 18. a says:

  Po ky paska ardh ne lagjen tone e se kena marre vesh? Apo ertdhi me te vetet.

 19. artan kurti says:

  O ILIR FLORIRI KUR KISHE KETE MENDJE PSE JU LEPIVE EDIT NE 2013 PASI HENGRE VODHE,FUTE NJEREZ NE PUNE PA PIKEN ESHKOLLES,KULTURES JU SI LSI JENI HAJDUTET E KETIJ POPULLI NGA JU I PARI DERI TEK ZOGU I VOGEL PUSHEV ERDH KEJDI QE AKOMA NUK KA KTHYER PERGJIGJE PER PRINAT E NJERIUT TE SAJ QE JANE TE ILIR METES.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *