Nardi i sigurtë: LSI do dalë nga qeveria, Rama do qeverisë më zv.ministra

Nard Ndoka është i sigurtë se LSI do ta braktisë Ramën.

Sipas tij, ky i fundit do të detyrohet të qeverisë më zv.ministra.

“Rama do mbesë si ‘peshku pa uje’, i vetem, i braktisuri i madh dhe në krizë të thellë politike e morale.

Rama duket i vendosur në ‘trimerinë’ e tij, kundër të gjitheve. Kundër opozitës, kundër institucioneve, kundër aleatëve dhe per çudi edhe kundër vetes!

Tashmë vendi nga një krizë politike, po kalon në krizë të thellë institucionale duke rrezikuar seriozisht stabilitetin e vendit!

Opozita nuk futet në zgjedhje pa qeveri teknike, por as aleatët strategjikë dhe ata rezerve të Ramës nuk futen në zgjedhje pa opozitën.

LSI besoj se do të dale nga qeveria dhe Meta do lërë drejtimin e Kuvendit, Rama do perpiqet të qeverisë me zv/ministra dhe me n/kryetaren e Kuvendit.

Një situatë tragjiko-komike, që vetëm Ramës i shkon per shtat dhe per tip!

Ka dy rrugë: E para, që Ramën ta lene drejt rënies së lirë drejt humnerës dhe vendit që meriton. E dyta, të gjithë së bashku në shenjë pergjegjesie per vendin të largojme Ramën me votë në Kuvend, per të krijuar mundesinë që qytetarët ta ndeshkojnë fort me votë në zgjedhje.

Populli kur zhgenjehet, tradhtohet, lëndohet, të godet aq fort me votë sa, shuplakat do ti duken Rames, si gjethe kanabasi.

Janë vetëm pak orë, qe na ndajnë nga marrëzia ose urtësia e klases politike. Të gjithë kanë folur, opozita e ka marrë vendimin e vet, të presim LSI dhe dorëzimin e Ramës sot me një fare dinjiteti, apo nesër i derrmuar totalisht.

Une besoj shume, se Rama do të reflektoje dhe do ta kuptoje se nuk mund t’ja dale kundër gjithë ‘botës’!

Habitem me ca vagona rezerve të Ramës, qe po qëndrojne akoma gojëkyçur, në nje kohe qe lokomativa e PS po del nga shinat dhe binarët dhe ato do të kenë të njejtin fat.

Zot ndriçoje mendjen e errësuar të kryeministrit tonë, mos e len me ra në të keq”, shkruan Nardi.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Nardi i sigurtë: LSI do dalë nga qeveria, Rama do qeverisë më zv.ministra”

 1. Roni says:

  Kur fleet edhe Nard Ndoka e marre lumi jete vend.

  1. Meri says:

   Rama duhet te largohet vetem pas zgjedhjeve te 18 qershorit dhe do ta vendose vota e popullit se do ta largoje apo ta konfirmoje. Jo cadra e turpit bashke me hajdutet e lsi.

   1. Grigor says:

    Xhevahire nga Nard Ndoka:
    – Neqoftese Rama fiton zgjedhjet ne Qershor, kjo do te thote qe Rama do formoje qeverine e re.

    – Neqoftese babai i Ilir Metes eshte nga Skrapari, atehere edhe Ilir Meta eshte nga Skrapari.

    – Krishti ishte i krishtere por nuk i festonte Krishtlindjet.

    – – Sali Berisha eshte i ardhur ne Tirane, nuk eshte vendali.

    Ka shume, por kush i shkruan dot. Ndersa keto we ka thene sot nuk kane vlere sepse ka ngatërruar vitin. Kujton se jemi akoma ne 2009.

 2. genci says:

  Zoteri, Kryeministri kambeshtetjen e popullit, do ta marresh vesh. Ti nje cop injorant je, lexoje analizen tende!

 3. Rrok cubi says:

  As njera as tjetra nuk do ndodhe,endrrat qe shifni ju me portofole ministrash,me deputet e perralla te tjera si keto,i besoni ju qe i tregoni,po populli nuk ka as nje lidhje me ju dhe me ato qe thoni ju,prandaj mos u merzitni deri me dt 18~20 qershor qe ta merrni vesh mire se cfare dashurie ka populli per ju.

 4. jani says:

  O kar pu ku ke mend ti o dule. Dhe do votojne nardin per minister shqiptaret . O medet per ketw vend

 5. Albani says:

  Ku jeton dhe kush ti jep informacionet ty more zog gomari.

 6. Qytetar says:

  Ik ore axhustator.Te te jap dhe ky bajge mendje hapu dhe.

 7. Nardi says:

  “Koha e mire eshte me e mire se koha e keqe”

  Nard Noka

  1. Albani says:

   Prap gomarce fole o Nark doka.
   A ka njeri te na e perktheje?

 8. aqif tahipi says:

  O Nard lum opozita qe te ka ty .

 9. Maks says:

  O nardi shkoni ne kuvend dhe atje mbroni te drejtat epopullit dilni nga cadra dhe votoni per rrezimin e rames pushtetin ne tavolin nuk e merrni dot

 10. emilio says:

  Kur uji i detit iken, peshku mbetet pa uje. Gomari Nard.

 11. timo says:

  Urtë Nardi, urtë se nuk ke parë gjë akoma. Do të hyni në sgjedhje si çeçua dhe me bisht ndër shalë. Pastaj do të bërtisni fitore, uraaaaaaa.

 12. Gim says:

  O Nardi i rruash topet Ed Rames

 13. Sebbasstian says:

  Nardi, kokrra e malokut, as shkollen e mesme nuk e ka mbaruar, injorant dhe debil, pederast pasiv, plehre , ndyresia e parlamentit vetem kopace keput sa here flet. Rrace e keqe.

 14. grag says:

  Z. Nard!
  Meqe s’ka mnistra, atehere qeveriset me zv. Ministra” (NN). Zgjidhje e sakte!
  Nard! Rama mund te beje ndonje perjashtim per ty! Sepse ti je teknik axhustator! Keshtu qe propozoj Rames qe te jap ndonje ministri se meqe je teknik, mund t’ja quajne Qeveri teknike ! Vret 2 zogje me nje gur! Behesh Minister per nja 5-6 muaj, Opozita del nga cadra! Si dihet pastaj deri ne shtator, te merr edhe Rama me sy te mire dhe si dihet zevendeson Lir Skiatorin!

 15. Lennard says:

  Si peshku pauje do te mbesni JU ,bashke me Hajdutet e LSI (ne rast se nuk hyjne ne zgjedhje).SUKSESE NE JETE

 16. Lennard says:

  Si peshku pa uje do te mbesni JU ,bashke me Hajdutet e LSI (ne rast se nuk hyjne ne zgjedhje).SUKSESE NE JETE

 17. Fatosi-kosove says:

  Sa i menqur na del ky nardi more,sikur jeton ne nje planet tjeter apo mendon se edhe toka sillet rreth qadres se turpit ku jane futur sali berisha,luli e kreshnik i turpit qe njollosi Aleanen Kuq e Zi te cilen e krijoj sapo sali berisha e lul absha e hodhen si qen plak ne ruge dhe e etiketuan si mos me keq,tash na del nardi qe pas vete nuk eka as nje autobus njerez dhe ne zgjedhjet efundit per Tiranen ku garoi nen siglen e koalicionit me PD dhe mbi 30 parti nuk moren as qerekun qe mori Veliaj i vetem edhe pse perdoren dr.Kosoven kunder tij,pra,daj quditem ku e merr nardi kete guxim te beje kete vleresim apo i eshte bindur deshires se lulit se ne shqiperi duhet te votojne vetem ata qe jane ne PD dhe disa kriminel por edhe disa miq te tij nga serbia e greqia,nese po ateher dikush duhet ti tregoj nardit se shqiptaret nuk jane kafshe dhe proserb e porgrek prandaj mbi 90% nuk e votojne koalicijen e madhe te udhehequr nga vrases ne PD,e qeverine dhe kryeministrin e zgjedhin shqiptaret me shumice vote,prandaj nard dueht te vije turp kur kerkon te behesh udheheqes i nje populli qe kerkon zhdukjen e mbi 90% te ati populli sepse nard kur nje gje te tille e provoi millosheviqi ne Kosove e pagoi shum shtrejt edhe pse edhe ai beri shume maskra e krime ndaj shqiptareve,por kur bente “zgjedhje” alla ristanqe me urdher çdo here millosheviqi ishte fitues,a e di pse nardi,sepse votat i nummeronte qifti yt e i ristanit dhe i dekretonte qifti i lulit e i sllobodanit,e kjo kohe nard djali ka shkuar per lesh,ndoshta te ka rastis ta degjosh por nuk ju ke besuar vesheve tu,po po nard ajo kohe kur vrisnit,benit republika si Lazarati,numeronit votat sipas deshirave te vrasesve ka perfunduar bashke me ju nard ortaku i lulit,ju ishit i vetmi pushtet qe kryeprokuror keni bere roje pyelli siq bente dikur millosheviqi ne kosove,a e di pse nard djali?
  sepse skishte nevoje epr drejtesi i duhej e ju duhet dikush qe vetem ban amin per ju,prandaj nard djali shko ne big brother ndoshta do dalesh me i suksesshem se ne dance avec le star e ne politike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *