Premier League/ Manchester City bën detyrën ndaj Stoke City

Manchester City ka arritur që të marrë tre pikë mjaft të rëndësishme në përballjen kundër Hull City.

Vendasit arritën që të triumfojnë me rezultatin 3-1 në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Etihad”

Golat për Manchester Cityn i realizuan Aguero, Fabian Delph dhe autogol nga Ahmed El Mohamady, ndërsa për miqtë shënoi Andrea Ranocchia.

Pas kësaj fitore, City ka shkuar në kuotën e 61 pikëve, 11 më pak se Chelsea, që pas pak përballet me Bournemouth.

Një fitore të rëndësishme mori dhe Liverpuli në transfertë përballë Stoke City.

Ekipi i Jurgen Kloop fitoi me rezultatin e ngushtë 2-1, falë golave të shënuar nga ana e Coutinho dhe Firmino.

Rezultatet e Premier League.

Tottenham 4-0 Watford

Manchester City 3-1 Hull City

Middlesbrough 0-0 Burnley

Stoke City 1-2 Liverpool

West Brom 0-1 Southampton

West Ham 1-0 Swansea

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *