Basha i kundërpërgjigjet Ramës: Të palarë për 50 ditë në çadër?! Dëshmi nga Parisi thonë për ty…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shtuar dozën e akuzuzave ditën e sotme nga çadra e protestës ndaj kryeministrit Edi Rama.

Basha tha se “qeveria e krimit e ka lënë Shqipërinë dhe shqiptarët të mjerë”.

Pas deklaratave të Ramë në Fier që në çadër ndodhen disa të mjerë, kryedemokrati Basha i është kundërpërgjigjur duke i kujtuar kohë nga Parisi.

Thua për ne që kemi 50 ditë që s’lahemi. Mos nuk lahesh ti se kështu kanë ardhur dëshmitë nga Parisi. Po dhe po të ketë njërez që nuk bëjnë dot dush, më mirë era atyre se parfumi i trafikantëve me të cilët rri çdo ditë. Kjo është çështje shijesh. Është dhe çështje bindjesh.

Ti ke zgjedhur të rrish me bundrrat e krimit që parfumosen me erën e hashashit dhe ngjyejnë hundët me miellin e bardhë, por unë jam me popullin që ka vendosur të të shporrë ty një herë e mirë bashkë me kriminelët.

Ndaj minutat që po kalojnë shpresoj të të kthjellojnë, se ne të mjerët jemi plot 3 milionë përballë një çerdheje kusarësh. Përballja do të jetë fatale me krimit por do jetë paqësore, demokratike e evropiane. Mos i fryj përçarjes së shqiptarëve, se ne të mjerët jemi kudo,” tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Basha i kundërpërgjigjet Ramës: Të palarë për 50 ditë në çadër?! Dëshmi nga Parisi thonë për ty…”

 1. Bashiqi says:

  Meqenese jeni 3 milion kundra rames ku eshte problemi se ke frike per zgjellje. 3 milion eshte shifer bindese per ta shporrur ramen por Nuk eshte ashtu si thua ti e verteta. Ti milona mendon vetem ato qe i ke vjelle popullit jo votues. Shumica bindese e shqipetareve jane kunder jush pedereve.

 2. korcari1 says:

  Ky ka pjerdhur.Jemi 3 milione thote.Mos e ka fjalen per ata 300 te mjere dhe ka ngaterruar zerot.

 3. pjeter says:

  mos e terhiq litarin shume lulush me tre milionet, sepo dolen ata qe nuk duan te te shohin me sy ne proteste ti e ke per ta pas punen keq.

 4. Moni says:

  Ou. Jo mor Luli, se une nuk jam me ty. Keshtuqe tremilionshit zbriti nje.

 5. Treviso says:

  O idjot, o moster e keqe, pse me futdhe mua ne ate çadren e qelbur. A mos kerkon qe te ngrihen te gjithe kundershtaret e tu dhe te vijne ti vene flaken me gjithe ato 50-60 personave qe ke mbledhur ne çader. Nuk e kuptoj se nga dalin ato para qe shpenzohen ne ate çadren e qelbur? Me vjen keq se nga ajo çader e qelbur po qelbet edhe bulevardi i Deshmoreve.

 6. shqip says:

  Edhe ujet e lanes ka marre ngjyre shurrre. Hana e pine ne çader, e shkojne çlirohen poshte ke ura e lanes. Ç’tu thuash, kafshe te prapambetur. Gjithmone e kam thene : Keta pederet Kane shume problem me numrat. Po ky do t’ja hedhi qe thoni ju. Do marre raport si i pa pergjegjshem per ato qe thote. Ky jeton si Liza ne boten e çudirave . O karafil ! Po ne shqiperi Kane ngel te pakten 2 mil. Hiq femijte qe s’votojne, as 1,5 mil votues Jane. Karagjoz qe more ne qafe edhe ca derdymene qe besojne se gomari fluturon vertete.

 7. Shoku says:

  Po per ty e di çfarë thone ne Holland? Keto dite te fundit i ke munguar shume.

 8. beni says:

  Lul basha me 300 “spartan”……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *