Basha i përgjigjet Ramës: S’do ketë luftë civile për prapanicën tënde. O Denar Biba o idiot, s’je Papa. S’hyjmë në zgjedhje

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur sot kreut të Qeverisë për propozimin e tij të fundit se është gati ti japë opozitës KQZ-së.

Duke folur nga çadra e demokratëve ai tha se “Populli është i bashkuar. Demokratë dhe socialistë në mjerimin e tyre, i ke bashkuar ti. Të paralajmëroj të mos i frysh zjarrit të përçarjes së shqiptarëve duke i hedhur kundër njeri- tjetrit. Hiq dorë nga kërcënimi ndaj opozitës dhe kauzës së shqiptarëve të bashkuar.

Luftë siç e përmende zotrore, përplasje civile për të mbrojtur karrigen dhe prapanicën tënde të korruptuar, kurrë nuk do të ketë në Shqipëri. Po e kërkon me qiri konfliktin mes shqiptarëve, por ata skanë konflikt me njeri- tjetrin”.

Nuk ka dhe sdo ketë asnjë zgjidhje tjetër përveç largimit të kryeministrit. Ju jap KQZ-në thotë. Po çfarë duhet KQZ-ja kur ti ke krimin, kur ke drogën, kur ke një polici që e ka shndërruar në repart ushtarak të krimit.

Kjo KQZ është kukull me këtë kryetar idiot që u thotë shqiptarëve që tani që po afron afati i regjistrimit, unë e shtyj edhe 19 ditë. O Denar Biba je kryetar i KQZ-së, jo Papa i Vatikanit, o idiot. Regjistrimi skadon nesër, opozita nuk regjistrohet për zgjedhje fasadë”, tha Basha duke folur ne çader.

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “Basha i përgjigjet Ramës: S’do ketë luftë civile për prapanicën tënde. O Denar Biba o idiot, s’je Papa. S’hyjmë në zgjedhje”

 1. kombi says:

  KUPTOHET QARTE QE BASHA KERKON ELEMINIMIN E PD . FESTE TE MADHE KA SHQIPERIA .
  SUKSESE NE HOLLANDE !!!

  1. Shqiptar says:

   @Kombi. Shume e sakte. Uroj dhe shpresoj qe Basha te vazhdoje ne kete rruge. Ne rrugen e shperberjes te PD-se. Do ishte me te vertete feste shume e madhe per Shqiperine.

   1. Grigor says:

    E keni vënë re sjelljen e Sali Berishës? E ka lene Lul Trapin te beje çfare te doje, por me nje qellim shume te djallezuar. Basha do shkaterroje PD-ne por Jo deri ne vdekje. Per vete do marre fund Luli, si kamikaz, por ama do t’i hape rruge kthimit te Berishës ne krye si shpëtimtari i vetem i PD-se.
    Berisha nuk do mbaje asnje pergjegjesi per humbjen, sepse tere idiotësitë i ka bërë my budalli me brirë, që ka dalë fare nga defteri.
    Gjendja e Lulit shpjegohet vetem ne kete menyre:
    E sheh veten pa rrugedalje, dhe e ka zene paniku, por ama eshte hera e pare qe nuk e mban Sala per dore si Bebe, keshtu qe thote, “jam sa jam ne krye te PD, tani me erdhi dita te bej si trim, atehere do bej si trim deri sa te vdes politikisht. Te pakten do mbahem mend per kamikaz dhe idiot. Ndryshe do me harrojne she emrin”.
    Ja pra ky eshte Luli yne, por akoma me idiote Jane ata ne çadër, sepse ata edhe e besojne. Hajde PD hajde. Jo vetem eshte parti fashiste, por eshte edhe e mbushur me idiote si Edkari, Skypioni, Muli, Thuthuqi etj.

  2. sadedin says:

   Me ke do bej lufte civile ky,me mullinjte e eres ? Ai u çmend fare dhe eshte bere per tu lidhur kur akuzon dhe shan dhe diplomatet e huaj.

  3. Une... ti... ne te gjithe... says:

   Keto jane klithma e perpulitje ngaqe ndjenja e rrezikut te pergjegjesise ndaj krimeve te bera po prek palcen.

   Ky kopil flet per ramen por eshte i ndergjegjshem se ate m8kun brenda po ia zmadhojne e forcojne te tjeret.

   Une nuk e kuptoj se si nje pjese e k9nsiderueshme e shqiptareve vazhdojne te ketojne ende ne carkun e militantizmit duke e ditur se ai cark eshte hapor shqyer e hardallosur me dhjetra here ne historine e ketyre 27 viteve.

 2. Shqiptar says:

  Ky është krejtësisht idiot. PD-ja po shkon me shpejtësi marramëndëse drejt shpërbërjes me krytar Lul Dylberin. Shqiptarët mund të kenë një dhuratë të bukur. PD-ja po vret veten ç’do ditë , nga pak. Por më e bukura është se mund të marrë dhe LSI-në me vehte. I mbyturi të mbyt, thotë një shpehje e bukur. Shpresojmë që Luli të vazhdojë në këtë rrugë të idiotësisë politike që ka ndërmarrë.

 3. Populli says:

  O basée idioti,o kopil diktatori,o kriminel e hijene hajduti ti mendon se do te shpetosh me pasorten e hollandezit?!
  Populli te gjen edhe ne crime te miut o kriminel i bulevardit e rrugen se kombit

 4. timo says:

  O Bashe, e ke rit shum kilen e pordhës i thena no kënej ka Baldushku. Veni men gjos se po ha mollë si tepër. Nuk ta ka kush borxh. Mo urt. Me qetsi ne dashuni thot kolegu jot Meta.

 5. ZYBER says:

  bastarde te pd-se na shkaterruat partine tani dhe likja njelloj..

 6. edhe ne vrymen e zeze te asaj puranes te hyj ky bythqim isi,
  vettingut sí shpeton kurr ,prostituta e cadres

 7. Toku says:

  E kam degjuar shum her kete “kryetarin” e pd qe flet ne emer te popullit. Populli eshte me mua, populli nuk e do kete qeveri, populli e urren kete qeveri, populli i bashkuar kunder rames e te tjra si keto. Ore un jam popull un personalisht nuk ndaj asnje ide me kete “kryetar” . Nuk e di per njerzit e tjer po ndihem i ofenduar kur flet dikush ne emrin tim si popull dhe thot gjera qe nuk perputhen me mendimin tim te pakten. I SHKRETI POPULL.

 8. Valter says:

  Mos kuptimi i te kuptuarave dhe konjukturat e asgjese
  ngrejne idhullin, nga masa te pa ndergjegjeshme ne altarin e ideoskizofrenise,
  Interesi, primar i cdo lloj fenomeni qe na rethon,
  mund te jape nje zgjidhje te perkoheshme duke kenaqur te gjitha palet.

 9. Milan says:

  Po e ndjen fundin qe po te vjen o pjelle e ndyre

 10. Toni says:

  E kam vrare me te vertete shume mendjen se cfar eshte ne te vertete dhe se cfar perfaqeson ky njeri Lulushin e kam fjalen por ky qenka me te vertete nje PD – rast i vertete ska dyshim i rritur e i shkoluar ne Halland.

  1. Epirioti II says:

   Toni eshte me e thjeshte sec duhet. Serbia ka patur gjithmone, Berishen si agjentin me strategjik te tyre per sabotimin e progresit te Shqiperise. Mqs Berisha u konsumua dhe demaskua shume ne vitet 90, duhej nje figure e re qe te perdorej ne “front-end” dhe te kursehej disi Berisha vetem per gjylet te renda. Dhe keshtu u katapultu Luli.

   Tani Lulin kane vendos me shtrydh si limoni, dhe po i nxjerrin pikat e fundit te lengut para se ta hedhin ne kosh, e ndoshta ta shtyjne edhe ne burg per ta bere kurban te Reformes Drejtesise qe nuk e ndaluan dot. Luli e ka kuptuar kurthin ku ka rene dhe nuk di se cte beje. Po rreshket nga fiqiri. E vetmja shprese qe kishte per te shpetuar, eshte qe te mblidhen te gjithe hienat e Shqiperise se bashku si ne 2011, per te mundur Edi Ramen. Po ja dolen ndoshta, Lulin do ta kursejne dhe nuk do ta shqyejne.

   Sa me shume kalojne ditet, aq me shume e kupton Luli qe shpresa e tij e fundit po shuhet dhe aq me shume po zhytet drejt depresionit dhe skizofrenise. Frika po e cmend dalngadale.

 11. shpresa says:

  Ky Lulezim Basha nga hajdute dhe kriminele, eshte kthyer ne rrugaç kojeçthurur. S’i paska mbete gje ne dinjitet ketij njeriu. I paskan vene fitilin ne bythe Sali Berisha dhe kujton se do te ja arrij me injorancen banale te tij. Jo, Lulezim; ti nuk je kryetar partie, por kryetar bande dhe bandat dihet se ku perfundojne. Rruge te mabare se do na lirosh vendin qe ta pastrojme nga fekalet si ti!

 12. andromeda says:

  ‘Nuk bëjmë luftë për bythën tënde’, ‘kurrë s’do të ketë luftë…’, thotë ky teveqeli duke ia atribue Ramës nxitjen për luftë. Kjo është alibi e Lulit i cili të tjera thotë e tjetër gjë bën. Ky, me frymëzimin e Berishës, kërkon me çdo kusht konflikt të armatosur që t’ia faturojë më pas Ramës. A s’ishte Luli ai që bërtiste si i çmendur, ‘do i tërheqim zvarrë’ dhe Berisha që thoshte se Rama do ketë një fund tragjik. Vetëm kjo mënyrë, kujtojnë këta, mund t’i shpëtojë nga drejtësia.

 13. ee says:

  PARTI E DHUNSHME! Me mire te ndahet krahu i dhunshem i PD nga pjesa tjeter qe te pakten e kane gjysme truri!

 14. Arber Iliri says:

  U Lul mire te tjerat po a te takon si lider te quash nje person te shtetit idiot.Po sikur ai te te hedhe ne gjyq per fyerje publike si thu meqe je dhe jurist, qendron akuza e tij se fjala idiot eshte fyerje apo ti e quan levdate.

 15. arbereshi says:

  Ky eshte tmerresisht idjot. ndoshta seshte njeri eshte robot qe i fusin nje kasete dhe thote ato qe lexon, eshte krejtesisht jashte kohe ky mendon se jemi ne vitin 90 ky nuk po kupton se cfar po ndodh qe te pershtatet te pakten

 16. Ilir says:

  Mendoja se e kishte per cfaqje, ndryshe kllounade, por ky e paska nga halli : qenkerka roit i gjori. Ky paska pune me dr.Petrelen, mos e merrni seriozisht, sepse pacientet e dr. Petreles nuk jane asfare te rrezikshem, ata flasin vetem percart.
  Veprimi me i dobishem per Te Tille eshte hospitalizimi i tyre. Cadra nuk e permbush kete detyre.

 17. Fieri says:

  Populli ka nje shprehje per lopen : ” Shikoi turine e veri kusine”. Por ja qe kjo shkone edhe per njerezit. Me shume do te shkonte shprehja e popullit : ” Gomari lidhet prej kapistre ,burri lidhet prej fjale”.
  Kemi degjuar e degjojme cdo dite fjalorin e drejtueseve te PD si dje kur ishin ne pushtet dhe keto kater vjet qe jane ne opozite.
  Kur ishin ne pushtet: Fatos Nano: hajdut, vrases ( flitej se F.nanao kishte shtypur nje plak ne Shkallnur ,po gjykata nuk vepronte) me i zi se zia…….. e plotte tjera. Erdhi dita e duhej dora e Nanos per ta puthu. Gjeten vendin me te pershtatshem ,me te bukur ” Pallatin e Brigadave” ha…ha… ha qeshte Saliu. – Me te vertet i besonit Ju ato fjale te thena per Nanon? Ato ishin per fushate. ( Populli na doli budalla qe e besonte ,pasi c’do gje me zgjedhjen e presidentit, B.Topi ,plaku i Shkallnurit u harrua , u harruan edhe vjedhjet e bera nga Nano . Veresimi : Lideri i te majtes. Rames kur ishte ne opozite: Kurr nuk do ulesh ne karriken e kryeministrit! Rama rri gjithe iten me kriminelet,madje ,shkon u blen edhe cigare. ( minister i brendshem LULI, Nishani, por Rama nuk arrestohej ,madje nuk arrestoheshin edhe kriminelet. jo qe nuk arrestoheshin,por as paditeshin ne prokurori. ( populi degjonte,dikush duartrokiste duke e cuar buzen vesh me vesh) Bobo thane njerezit: tani qe u be Flamur Noka minister i brendshem,mjer Rama dhe kriminelet ,hajdutet ku do futen……. Sic e pate nje vrim ne uje…….Lafe e vetem llafe perseri duartrokitje. Sharje e ofendime per deputetet socialist,madje duke ua quajtur nenat,grate e motrat prostituta ….. Populli degjonte e vleresonte se c’kusi do ti vinte pozites per “qumeshtin” qe jepte. Me 23 qershor 2013 i pane turin dhe i vune perpara jo kusi,por nje tas te vogel ,prej kaucuku,i cili me von edhe u ca …….
  Tani ne opozite: Shikoni cilet jane ata qe duane te prodhojne qumesht…. Po ata . Po ate qumesht: Edvin Kristaq Rama, krimineli Rama ,i Lidhur me krimin, do te permbysim, urugani popull po vjen ( Shume here urugani me 1000 e shumta 2000) Do dalim ne rruge.(ketu kane te drejte se nga rruga dolen e rruga u pelqen) Shikoni fjalorin: Si zakonisht .Tani na e quajne edhe injorant Ramen ,po na doli edhe kryetari i KQZ. Cili eshte inteligjent ? Luli , Saliu,Fatmiri,Paloka . Kemi te njejtin qumesht,ndaj me 18 qershor 2017 dihet se do tu veme perseri perpara nje tas kaucuku ,por edhe me te vogel. Keshtu dihet qe prej fjale nuk lidhen ,por duhen lidhur prej kapistre. Une them si popull: Kush eshte burre degjon popullin dhe miqte nderkombetar te cilet flasin per dite. Kush eshte burre vete dhe voton Vetingun. Koken e kruan ai qe ka qere ne koke.

 18. albaniafirst says:

  Edhe Enveri ne Emer te popullit vrau e persekutoi … nje popull te tere.
  Basha dhe Meta e kane hallin tek vetingu. KErkojne garanci per te shpetuar bythen e tyre nga krimet dhe hajdutlleqet qe kane bere. Sado te perpiqen, vendin e kane mbrapa hekurave.

 19. vaso says:

  Po KQZ pse e shtyu afatin e rregjistrimeve?C.fare presin te ndodhe?

 20. beni says:

  O idiot mos me ne emrin tim se me hajdut dhe kriminel se ty nuk ka, keta mut jane por ti je kriminel e more vesh o qelbesire doni te mroni toborin e hajduterise se nuk keni hall zgjedhjesh jooooooooooo

 21. haha says:

  ne te semes vafshi se na cavet ……..

 22. peoples says:

  O lul hollandezi mos fol ne emer te popullit.provoje me 18 qershor kush eshte populli.

 23. Zamir says:

  Une Edi Ramen panvarsisht qe nuk eshte zgjedhja me e mire e votoj njemij here po pati Lublin perball, lulu 40 dite ne çader nuk ka mbajtur te pakten nje fjalim si lider, ik thot nga qeverija i harron te vetat dhe te saliut te gjith kan hallin e popullit se po vuan e vetmja shpres eshte luli ristani paloka flamuri saliu

 24. Ceni says:

  LULUSHE!!!!
  I’m sorry!!!🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸😄😄😄😄
  BYE,,,BYE, NË 2021🤓🤓🤓🤓🤓🤓

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *