Basha e quajti idiot, reagimi i kreut të KQZ: Qasje naive. Unë do vijoj të jem ai që kam qenë gjithmonë…

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba, ka reaguar pas deklaratave të kreut të opozitës Lulzim Basha, i cili e quajti idiot që tenton të bëjë si Papa Francesku.

Denar Biba është shprehur se qëllimi i opozitës për të njehsuar çdo deklaratë të tij me PS-së, është një qëndrim dashakeqës, aq sa dhe naiv.

 Biba shkruan se deklarata e tij për të shtyjë më tej afatin e regjistrimit në zgjedhje të partive, nuk është një sinjal i ardhur nga PS-ja për PD-në, por thjesht se data 9 prill është e dielë, ditë pushimi.
Ka nje qasje frikshmerisht naive dhe/ose keqdashese qe e njehson cdo qendrim a deklarate timen me ato te PS!!!  Sot psh deklarata ime (e shpallur qe hershem) se, “une do te jem avokati me i mire i interesave legjitime te opozites” eshte interpretuar nga disa sikur PS u terhoq nga qendrimi i saj “i forte” dhe po i lutet PD qe vec te regjistrohet ne zgjedhje pa s’ka rendesi afati.

Kjo pasi sot (data 9 prill) eshte afati i fundit i regjistrimit te partive per Zgjedhjet e 18 qershorit 2017.  Cfare mund te them ne lidhje me kete eshte se, duke qene se sot eshte dite e Djele, afati shtyhet per neser. Persa i takon qendrimit tim, s’do fare mend qe te kuptosh se eshte interes absolut i opozites qe te marre pushtetin, ne menyre qe te vere ne jete programin e saj politik. 

Por qe kjo te ndodhe, me se pari opozita duhet te regjistrohet e te konkurroje ne zgjedhje. Ne nderkohe une do vijoj te jem ai qe kam qene gjithmone, cilatdo qofshin interesat e dites se partive politike.”-shkruan Biba.

Sot lideri i demokratëve është shprehur se opozita ka vendosur tashmë që të mos regjistrohet si subjekt ( të gjitha partitë politike opozitare) në zgjedhje dhe se afati i shtyrjes nga KQZ është një orvajte e dështuar e PS-së.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Basha e quajti idiot, reagimi i kreut të KQZ: Qasje naive. Unë do vijoj të jem ai që kam qenë gjithmonë…”

 1. andromeda says:

  Ç’i bën temenara këtij cipëplasuri që të quajti idiot. Prisnim një denoncim në prokurori nga ty, për fyerje të rëndë, ndërsa ti sillesh si një qëngj manar.

 2. Bujar says:

  Zoti Biba, edhe data 18 qershor eshte e diel, dhe kjo nuk do te thote se ato do te shtyhen per nje dite me pas.
  Mendoj se Ju nuk e keni mbeshtetjen e opozites ne kete proces. Dhe pas sulmeve qe ajo ju ben vazhdimisht, gjeja me e mire eshte se para se te shtyni regjistrimin nje dite, do ishte me mire te jepnit doreheqjen. Keshtu shpetoni ndershmerine tuaj!

 3. Arlinda says:

  Denard Biba, je thjesht me i miri!

 4. edi says:

  “Krenar biba, krenar qe jam bibe”.
  Ben Blushi.

Lini një Përgjigje te andromeda Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *