Lobingjet tallen me Bashën, i sjellin një ish-kongresmen në çadër, i cili nuk ka asnjë peshë e rol në SHBA. Para të çuara dëm…

Basha pasi nuk mundi të marrë asnjë mbështetje nga SHBA-të ku qe në vizitën e tij më të dështuar të ndodhur ndonjëherë, duket se ka gjetur nga lobingjet dhe pagesat e majme të marrë një ish-kongresmen republikan në çadër, medemek për të treguar mbështetjen e SHBA për të.

Një tallje kjo me qytetarët. Basha me zor arriti të bindë me para një ish-kongresmen. Por çe do që mbetet një ish dhe që nuk ka asnjë peshë sot më.

Bob Mcween ka mbajtur një fjalim para mbështetësve të opozitës ku e ka vlerësuar si angazhim për ruajtjen e vlerave të demokracisë. Ai tha se Shqipëria ndodhet në udhëkryq dhe demokracia sipas tij duhet të bazohet te besimi i njerëzve dhe jo forca.

Fundja, kaq mund t’i thoshte për sa kohë nuk ka asnjë rol në ekzekutivin e SHBA-ve, por është një qytetar i thjeshtë.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Lobingjet tallen me Bashën, i sjellin një ish-kongresmen në çadër, i cili nuk ka asnjë peshë e rol në SHBA. Para të çuara dëm…”

 1. lulushi says:

  BASHA .!!
  BOLL!!! NA ÇAVE KOKËN,!

 2. Baxhanaku says:

  Robert Cimcakizi ne oborrin e Shqupit…..

 3. Alban Dega says:

  Sent from my iPhone

  Begin forwarded message:

  From: [email protected]
  Date: April 8, 2017 at 17:02:49 EDT
  To: [email protected]
  Subject: MESIMET E NJE KUSARI E VRASTARI!

  PROFESORI HAJDUTO- VRASES EDHE I NDERKOMBETAREVE!
  – Nga Alban Dega, Nju Jork
  Pasi i lau duart si Pons Pilati me Edi Ramen dhe krejt mazhorancen e hallaktur shqiptare , lideri i opozites ne koma Lulezim Basha iu versul edhe nderkombetareve!
  Te shitur, te blere, te korruptuar flet zevendes kspoja i “Bandes se gangstereve” dhe qeverise me te korruptuar ne historine e Shqiperise, zevendes i Il Capo dei Capi te Coza Nostras shqiptare, Lulezim Bashici!
  E shihni kush na jep leksione kunder korrupsionit jo vetem ne shqiptareve por edhe nderkombetareve !
  Nje kurve politike !
  Nje megakusar i degjeneruar i 500 milione eurove vetem nga nje afere korrupsioni qe bashke me Sali Karaxhicin e ktheu Autostraden e Kombit ne Autostraden e Kusarise se Kombit…
  Nje hajdut qe bashke me banden e gangstereve te Sali Kadafit vodhi ne syte e shqiptareve dhe te nderkombetareve zgjedhjet e 8 majit 2011!
  Nje ekzekutor i kater protestuesve paqesore ne nje buke add ku nuk patente ekzekutuar as nazi- fashizmi dhe as komunizmi…
  Ministri i Brendshem i Republikes saliiste te Lazaratit…
  Nje humbameno, loser , qe e filloi karrieren politike e familjare me Gjalicen dhe po e mbyll si kollovar i Berishes me cadren e krimit qe eshte bere si shpella e Sali Babes me 800 hajdutat qe me qofte e pica ne goje e spicat e Sali Toptanit ne bythe cirren gjithe diten e naten : kapeni hajdutin!
  Nje hor pa dine e pa Iman qe reciton me ze te cjerre e te shtjerre te njejten poezi donkishoteske qe e ka bere gazin e Botes!
  Per ata qe kane kohe per cadra le te lexojne portretin e meposhtem te ketij sharlatani e dhjeramani te pafytyre e kllouni tragjik qe na can trapin me spitullimet e nje prostitute ala hollandeze !
  Behet fjale per hic me pak e hic me shume se
  Lulezim Bashiqin dora vete !
  Ky eshte mbiemri i vertete i gjyshit te tij hoxhe ne sherbim te serbeve !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se bem gjysh te te ngjaj !
  E nipi ka dale tre fish me faqezi se gjyshi: spiun i UDB-es e serbeve dhe hafije e dore e zgjatur e Putinit dhe RIA-s ruse !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se:
  Bir Selman e nenes ke te qaj me pare!?
  Sali Rame Gerdecin a Lul Kollovar!!!
  Njeri si Hitleri tjetri Cheguevare!
  Njeri ultimatume ze cjerra
  Tjetri “zgjidhje perfundimtare” …
  …. Oi…Oi….. Oiiiiiiiiii
  Opozita na eshte dhi !

 4. angjela says:

  me vjen shume keq qe nuk arrini te kuptoni cdo popull do pervetesoj bresin e ardhshme per nje demokraci te ndergjeshme per vendin e tyre

 5. Kosovari says:

  Basha ne te “Ftuarit” E RADHES JAVEN QE FILLON KA FTUAR:Vucicin..dhe Dacicin SERBE…. jo me kote Vucici qe sapo u Zgjodhe ne Serbi Deklaroj se do te beje Ish-Jugosllavine se bashku me Shqiperine….lol

 6. REAL DEMIKRACI says:

  Dikur në Kongreset e PPSH vinin disa grupe maksiste leniniste nga Evropa e Amerika latine përshendesnin dhe iknin.
  Tani me qëllim mashtrimin e çadristëve Basha paguan ndonjë ish kongresmen sidomos të lobingut grek në Amerike dhe ndonjë ish senator të rrjedhur në Europë të cilët bëjnë pordhen e tyre dhe ikin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *