Meta mesazh aleatit Rama: S’na dhimbsen karriket për zgjidhje. Gati të lëshojmë mandatet. S’ka kohë për të humbur me arrogancë e ultimatume

Ilir Meta kreu i LSI ka shfrytëzuar një aktivitet me të rinjtë e LRI në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në Tiranë për t’i përgjigjur kryeministrit Edi Rama.

Kreu i LSI tha ka përsëritur sërish se duhen dorëzuar mandatet për hir të zgjidhjes së krizës.

Madje ka bërë thirrje të lihen mënjanë ultimatumet dhe arroganca.

Të dashur të rinj dhe të reja, çdo politikan mund të jetë peng i të kaluarës së tij por kjo asnjëherë nuk mundet të jetë një fatkeqësi për vendin e çdo politikani.

E ardhmja e atij vendi nuk mund te merret peng nga askush.

Nga askush që mendon më shumë për karrigen dhe pushtetin se sa për paqen sociale dhe stabilitetine për mirësinë e vendit të tij.

Nuk kemi asnjë minutë për të humbur, as me arrogancën e njërës palë dhe as me ultimatumin e palës tjetër për t’i dhënë Shqipërisë zgjedhje të lira e të ndershme”, tha Meta.

Kreu i LSI serish ka kembengulur ne faktin se nuk kursehen mandatet per te zgjidhur krizen, njeheresh ka nenvizuar se rinia eshte ajo qe do te sjelle te ardhmen me tye mire te ketij vendi.

Nuk na dhimbsen karriget për zgjidhjen e situatës politike, jemi gati të lëshojmë mandatet tona.

Jemi gati të lëshojmë mandatet që të mos turpërpërohemi para Evropës.

S’ka kohë për të humbur me arrogancë dhe ultimatume.

Koha për të goditur antipatinë, pasi është koha e të rinjve dhe të rejave”, tha mes të tjerave Meta në takim me të rinjtë.

Kreu i LSI është shprehur se do të luftojë të garantojë zgjedhje të lira.

Ne kërkojmë një Shqipëri pa drogë, nuk duam krimin e organizuar që të dominojë vendin.

Më 18 qershor shqiptarët kërkojnë një shans, kërkojnë që të dëgjohen dhe politikanët duhet të heshtin.  Ne nuk lejojmë që zgjedhjet e lira dhe demokracia të bëhen kurban në këtë vend.

Jemi sot më të vendosur se kurrë  që vendin ta çojmë drejt zgjedhjeve të lira dhe të gjithëpranuara.

Demokracia në Shqipëri nuk është ‘one man show” por do të jetë një mundësi për të gjithë.

Shqipëria ka nevojë për deputetë të rinj, nuk ka nevojë Shqipëria për deputetë me rekorde kriminale. 

Nuk ka nevojë për biznesmenë që vijnë për t’i vënë gjoba qeverisë dhe Parlamentit”, ka deklaruar Meta me të rinjtë në Asllan Rusi.

REMOTE_ADDR:[]

64 komente në “Meta mesazh aleatit Rama: S’na dhimbsen karriket për zgjidhje. Gati të lëshojmë mandatet. S’ka kohë për të humbur me arrogancë e ultimatume”

 1. korcari1 says:

  Ky buthq.. eshte kanceri i shoqerise shqiptare dhe duhet te futet ne burg aq shpejt sa Saliu me Lulin.Nje skile e vjeter qe me dinakerine e tij provinciale kujton se na ben te besojme brockullat qe thote.ndjen ndeshkimin aq fort sa kriminelet e tjere.Rame mos mu dorezo se nuk kane ku te vene ne mos me hir me pahir do dorezohen nga ujqerit e partive te tyre qe presin diten ti shqyejne.Nuk ka asgje te perjetshme aq me teperper keta hajdute dhe vrases.

  1. Grigor says:

   Te gjithe komentuesit ketu kane te drejtë, Por problemi ketu nuk eshte Ilir Meta. Problem Jane ata derra pa shtylle kurrizore qe zvarriten para ilir Metes per nje vend pune, per nje burse per djalin apo gocën, apo per dy thasë miell. Prej atyre mbijeton ky gjigand i paturpesise dhe mmashtrimit.

   1. Artion says:

    Iko ore hajdut. Ti meriton te jesh ne burg me Salihe Berishen dhe Lulzime Bashen. Je nje hajdut qe nuk e meritoje te ishe ne pushtet. Por Edi Rama eshte me ty nga e keqja me e madhe qe ishin dy UDB-istet dhe esadiste Berisha e Basha. Tani ti i ke nje borxh Berishes qe te shpetoj bythen ne 2011 kur nuk te la te shkosh ne burg per blloqet me llogari qindra miliona euro qe i siguroje nga zyra ne zyre dhe vjedhjet qe ju beje biznesmeneve ti me gruan tende kryemadhen. Keni krijuar miliona euro pasuri dhe sigurisht qe nuk doni drejtesi. Te thuash qe ne jaim karriget per tu ulur Saliu me Lulen eshte tradheti kombetare dhe jo tolerance. Kjo qe kerkon te besh zoteria e jote eshte nje precedent kriminal. Cdo opozite ne te ardhmen do te beje te njejten gje. Sapo te vijne zgjedhjet do te ulet ne shesh dhe do te kerkoje qeveri taknike ose nuk hyjme ne gjedhje. Saliu i rahu dhe i vrau opoziten, edhe pse te kapi ty me blloqe nga zyra ne zyre. A mendon se populli e harron pse u e 2011 more birbo Meta? Keto qe thua ti jane antikushtetuese dhe populli nuk te ndjek. Ne te urrejme Ilir Meta se bashku me ate kryemadhen tende. Je nje hajdut provincial dhe i shemtuar. Do deshtosh sepse ja ke me hile popullit.

  2. Francesco says:

   Nuk ka pike dyshimi per ke shikon e degjon e gjyko drejte Ilir Meta eshte motiv per humbje e jo per fitore SHQIPTAR ET kujtoj ne akoma depot e ARITte vjedhura e shume krime ne bashkeqeverisje me Sali Zogun

  3. Lirka says:

   Po dorezoji pra mandatet e skraparlli qe duhet te hapim rrugen se je nga SK. Rrace e ndyre plehra hajdute qe keni frike se mos shkoni ne burg aq keq i keni bere ketij populli

 2. pjeter says:

  o degjenerum, po je ti me otakun e corbes ne mes te bulevardit qe po beni ultimatume, po i thoni qarte qe o jep doreheqje,o do e destabilizojme vendin, ne kete kuptojme nga ju te dy,ci ke keto traplliqe, bej mosbesim te qeverrise ne parlament, rrezojeni, dhe formoni ate qeverrine qe shume e deshironi,apo nuk do zotrote te marresh pergjegjesine e corbes, normale, pse duhesh te djegesh duart ti , kur ke mashen lulush.

 3. eli-tiv says:

  …..p’se duhet te lene pushtetin ne dore te berishes…?? cfare aleance ke meta..??? Ti lere karriken ke 8 vjet ne pushtet…dihet qe lsi eshte kepushe mbi kurrizin e shqiptareve….prandaj sillen si kepusha..

 4. Labi Vlorë says:

  Nese PD-ja vendos te kryeje vetevrasje politike duke mos hyrë në zgjedhjet e 18 qershorit at’here edhe LSI-ja do kryeje vetevrasje duke mos marrë pjesë në zgjedhjet e 18 Qershorit. Keshtu deklaroi Ilir Meta para disa ditesh. Dashuri e njëjtë si ajo e ROMEO&XHULIETA. Kur Xhulieta pa se Romeo( PD) kishte vrarë vehten, nuk mund ta duronte dot dhe piu bar miu (LSI). Meta deklaroi se LSI-ja s’ka për ç’fatë e do jetën nëse PD-ja kryen vetëvrasje. O zot ç’farë dashurie.

 5. D.Ulqinaku says:

  Shume i pacipe paske qene more derezi. Leri te tjerat, por ke 50 dite qe e godet hapur Edi Ramen dhe asnje fjale per are vagabondin qe ka 50 dite qe e mban vendin peng.
  Tanime shqiptaret jane bindur plotesisht se cadra eshte produkti i yt.
  Por ti e di mire se nuk ka force ne bote qe mund ta terheq zvarre kete popull drejt gjakderdhjes qe po synoni, si e vetmja menyre per te shpetuar ju rrugacet nga Vetingu.
  Historia, ty ne menyre te vecante do te te ndeshkoje rende.
  Merita e Z.Mero Baze eshte qe me vakt e me kohe ka paralajmeruar per rolin e dyfishte te ketij Metes dhe corben e prishur qe e ka helmuar ate.

 6. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Mandatet deputeteve ja u ka dhene populli,ai mund te ti heq,jo ju !
  Meta ka filluar te bej opoziten,duke qene ne pushtet,te shohim ,do ti sjell mbaresi ?!
  Nje gje duket sheshit,Meta ka krijuar aleance te fshehte me PD,ne kohen kur ajo eshte ne kulmin e budallallekut !!!!
  “Aleanca kunder reformes ne drejtesi” qe eshte krijuar, do perballet me popullin.

 7. Tr says:

  Meta e duhet te dorzoje mandatin e tij dhe mos te flasi per te tjeret .
  Shporruni kangrena e Shqiperise .

 8. ToniTR says:

  Iliri shkrete eshte i gatshem te arrij deri ne vetflijim per ti dhen fryme Saliut dhe per te mbajt ne kemb ndertimin pa leje ne bulevard. Per reformen ne drejtesi, qe duan gjithe shqiptareve, sikur nuk duket kaq i gatshem per te sakrifikuar!

 9. Bato says:

  Po ti ore maskara qe je bere bythe e breke me lul berishen ju vuani nga e njejte semundje te tre por edhe i gjthe oborri i juaj se keni vjedhur pa hesap,keni vrare more te poshter dhe tani i trembeni brejtesdise ,shpates te Demokleut qe ju ka ardhur pas xverkut…por nje gje nuk e kuptoj se me se i rren kalamajte dhe adoleshentet qe i fut ne pallat te sportit apo ajo ndrikulla jote me nje 20-she euro apo dy karta telefoni ..?je bej thirrje policise shtetit ti kapi ne flagrance se kjo eshte blerje vote manipulim dhe mashtrim i te rinjve adoleshente pse nuk ke ne tubimet e tua mor horr as nje berre a grua qe mendon dhe i dhimset shqiperia e vjedhur nga ti…?

 10. akrepi says:

  Ilir Meta e do karriken e pushtetit me shume se kushdo tjeter ,ka 8 vjet ne pushtet dhe do vazhdoj perseri ne pushtet duke u munduar te bashke punoj me ate parti qe nuk do reformen ne drejtesi, ne kete rast PD-n Ska faj ka vjedhur shume dhe Saliu e shpetoj nga burgu,dhe ja premton akoma.

 11. pse nuk flet asnje fjale per reformen ne drejtesi. mieratoje reformen pastaj leni mandatet. mere bashen, qe ke ngule ne cader, shkule e sille ne parlament e te votoje ligjet e rforme e reformen zgjedhore. dorezimi I mandateve behet per te lene shqiperine pa reforme zgjedhor, pa zgjedhje e pa zgjidhje per shkak te dy-tri familve hajdute, berisha- basha-liria-meta-monika-fullani-arjana- nishani e shoqja, te gjith mozllem.

 12. butrinti says:

  Z HIPOKRIT DHE MASHTRUS ME BLLOK E LAPS , ME ZE DHE FIGURE ! DEMOKRACIA NUK ESHTEN PAZAR ME ZE DHE FIGURE SIKURSE JOT VIDJO, POR ZBATIM TE LIGJEVE TE DAKORTESUARA DHE MBI TE GJITHA KUSHTETUTEN. tE JJESH I SIGURTE SE NPOPULLI E KA DHENE VOTEN PER MOS TU KTHYER TEK BLLOKU E LAPSI DHE JA BESOJ KETE EDI RAMES DHE ASPAK JUVE ‘ VOTOJE ECURIN E REFORMES E CILA NUK KA LIDHJE ME ME ZGJEDHJET PASTAJ SE BASHKU ME QE JENI NE KOALICION GARANTO ZGJEDHJET JU QE KENI RADHEN TI BENI ATO . NE QOFTE SE PENGON DIKU QEVERIA THUAJA POPULLIT HAPUR . POR NUK DUHEN KURRSESI TE PLOTESOHEN KERKESAT ABSURDE ANTIKUSHTETUSE TE FEMIJEVE TE LLASTUAR TE CADRES . DO TE JETE FATKEQESI PER SHQIPERINE DHE POPULLIN SHQIPETAR. PERGJITHESISHT POPULLI MENDON SE JU KENI ME SHUME SE BERISHA LEPURIN NE BARK PREJ VITINGUR . PARA I KENI ZGJEDHJET , FUTUNI DHE DO TA KENI PERGJIGJEN PERSONALISHT NUK BEJ PJES NE ASNJE PARTI POR JAM SHQIPTAR DHE DUA SHQIPERINE DHE NE KETE KUADER PREFEROJ DHE MBESHTES ATE QEVERI DHE LIDER QE NDERMER REFORMA . ATO PRODHOJNE SHTET.

 13. Meri says:

  Ju jeni turpi i shqiperise ju dhe PD. Lini mandatet dhe shkoni njelloje ne zgjedhje 18 qershor tregoni fytyren e vertete te krimit dhe korrupsionit qe perfaqesoni. Nje pordhe leshon PD dhe ju te gjithe nga mbrapa mos te bjere ne toke. Turp shume Turp.

 14. KATHARSIS says:

  LIKE NEPERKES JA KA ZENE BISHTIN SALIU ME ALLISHVERISHET QE VETE LIKJA KA BERE GJITHE KETO VITE.
  POPULLI THOTE SE PO E SHITE BYTHEN NJE HERE ,BANDILLI DO TET TA HYPI PERHERE.KESHTU QE SALIU SA HERE TE TA KERKOJE LIKJA DO JA DHUROJE.
  SHARLATANE

 15. Shigjetari says:

  Zgjidhjen e dha ambasadorja e Gjermanise. Keshtu qe ti nuk ke nevoje te sakrifikohesh ne emer te stabilitetit. Insistimi yt per karrike sa me te larte ka qene arsyeja kryesore e sherreve qe ke bere si me Tosin edhe me Edin pasi siç e ke thene vete ne nentor te 1996 i intervistuar nga TVSh ne nje nga pushimet e kongresit (kur ti ishe rreth 26 vjeç dhe nenkryetar I PS) ke lindur per te udhehequr. Lenia e karrikeve dy muaj perpara zgjedhjeve do te krijonte preçedente te rrezikshem ne te ardhmen. Qendrimi yt i derisotem nuk e lejon çardren te arsyetoje dhe veproje ne menyre racionale.

 16. arti says:

  Nuk besoj te kete njeri te mendoje me shume per karrige se sa Ilir Muti ndoshta me mashtruesi nga te gjithe politikanet qe ka Shqiperia espinoza i politikes.

 17. shpresa says:

  Aaaa, ndaj gojehalea Lulezim eshte i vendosur. Iliri ben rrokaden, po shqiptaret çfare do vendosin? Do ja lene prape ne dore Shqiperine Ilirit dhe Saliut?

 18. I says:

  Sa shume i dhimbset populli shqiptar Metes. Ke 2 vjet qe po perdor cdo lloj menyre per te rrezuar qeverine mor pleh.

 19. Albani says:

  Perfundimisht,kush eshte kurva,Iliri apo Monika?

 20. Tani says:

  Mir mo ketij qe qenka arrogant i ve perdite kushte qe te terhiqet po atij pederastit te cadres i ultimatumit pse si ve kusht ti liri apo keshtu e do puna…

 21. Peco says:

  Sa karagjoz po behet me keto karriget ky lumemadh. Rri kater vjet ne karroge dhe nje muaj para se duhet ta leshoj ligjerisht duket sikur po bene saktifice te madhe qe po e leshon tani. Regjistrohu per ne zgjedhje zoteri, kjo eshte trimeri. Te zbatosh ligjin eshte trimeri ne nje shoqeri demokratike, jo te lesh karrigen kur asaj nuk ke lene gje pa i shtrydher per perfitime personale. Endrra jote eshte qe PD te mos regjistrohet, qe pastaj te mbeten anetaret e saj te detyruar te votojne per ty. Kjo eshte loja qe bene ti se bashku me Berishen, per ti vene sterkembeshin nje budallai politik si Lulezim Basha.

 22. Tajari says:

  Fëlliqesira Meta!
  Drejtoini mesazh gjysmes identike vellaut tuaj hajdut Bashes të vije ne parlament per vettingun.Dhe ju personalisht dorezoni mandatin e kerkoni rihapje te procesit tuaj gjyqesor.Mjaft me hipokrizi.
  Faleminderit dhe fuck you motherfucker

 23. Azio says:

  Ky njeri eshte pa shtylle kurizore.
  Ti more fetyre e dyte ,na cave trapin.Pse me lenjen e mandateve te deputeteve te tu,do te frksosh pjesen me te madhe te popullit per te mos hyre ne zgjedhje?
  S’ke faj ti,por fajin ta kane zghedhesit e tu,qe besoj se nje dite,do te kapin per bythe dhe te nxjerrin me shqelma nga parlamenti,sepse Po I abuzon votat qe te kane dhene. PLEHRE.

 24. Shqiptari says:

  Ooo legen tani u kujktove per te len mandatet,pse si le me para ?apo skishe nevoj per kar rrige?se je ngop ke 8 vjet me kar rrige do pak pushi. Se po tdhom sumcja ne vetingu.

 25. Ledia says:

  Prape aleanca Berisha -Meta ne horizont! Kriza qe sajuan te dy do t’i marri jeten qeverise Rama… Per fat te keq Shqiperia ne duart e LSI dhe PD …

 26. Skrapar says:

  Po te dashur komentues ! Iliri eshte turpi i botes. Eshte lavirja e bulevardit , eshte shkatrrimtari i se majtes. Kesaj letyre politike i shkojne prapa ,nga e keqa ,sepse ky rri ne pushtet e ruane vedet e punes per disa qe vet ky ka interes. Shikojeni poshtersine e ketij njeriu…. Hajde ne pushtet i thot PD. Pse ? T’me mbrosh nga floriri,nga vilat, nga blloku i 700 000 eurove. LSI duhet te shkoi ne koshin e plehrave. besoj se edhe shume Skraparlinje jane me mua. perseri duane te dalin ne podiume te njejtat fytyra…..

 27. Kombi says:

  Ore po ky Meta sa te ardhura ka deklarur per keto vilat? Si,qysh,nga? Po te doje Rama i fut nje “kontroll” pasurie ne baze te sa kushton m2 ne zonen qe ka blere “ky-ja” e jo sa ka deklaruar…e vete per lesh Iliri.
  E thjeshte apo jo?! Po perse nuk e ben Edi?! ketu qendron puna.

 28. Treviso says:

  Sa qesharak. Sa njeri i paskrupullt. Nese populli shqiptare ka vite qe vuan e ka prej teje. Ti je kryemafjozi qe ke organizuar mafjen me famekeq ne Shqiperi. Ti je ai qe e ke bere vendin çorap. Flet ti per demokraci. Ti je kryesori qe e ke bere demokracine kurban. Kryekrimineli i shqiptareve sali Berisha nu ka bere asgje pa ndimen tuaj. Ti je ai qe e ke marrur peng vendin dhe tani kerkon te flasesh ne emer te popullit. Nje gje te keshe parasyshe, ato qe te mbeshtesin jane nevojtare per te mbijetuar. Si mafjoze qe je i ke detyruar qe te mbeshtesin,perndryshe i ngelin femijet pa buke ne darke. Fudi jot nuk do te jete larg, prej popullit.
  Dorzon prostituta karrigen?!!!!!!!!!!
  Karrigen do ta leshoje njehere e mire dhe te shkoje tek penxheret e vogla te siguruara me hekura te trashe. Une qe shprehem keshtu kam 25 vjet qe nuk votoj asnje parti. Emrin politikan e kam fshtire kur e degjoj, por admiroj njezit qe punojne me shpirte, per vendin dhe popullin e tyre.

 29. Isa says:

  O Like per here te pare fitove edhe te dyten fitove po tani do marresh te Te tretin nga gishtat.(HARBUT)

 30. kasem gahinji says:

  sot ka ditlindjen mona e likes.me kete rast u organizua nje feste te asllan rusi.lri(jo liri)krijoi nje atmosfere te ndezur nga thirrjet “mona,mona je e jona”festen endezi edhe me shume likja kur tha” do te sakrifikojme karriket,per tu bere nje cike kryeminister besimi”

 31. Pallatet Agimi says:

  Ilir Meta! Po tregohesh nje injorant dhe dashakeqes i ketij populli.
  Po kuptohet fare qarte o i mjere qe je i lidhur per vdekje me Berishen. Dhe e di pse? Jo se je “burre qe nuk harron”, por pikerisht se Berisha te ka mberthyer e kompromentuar ashtu sic e di ai, ne kohen e “koke palareve”
  Te plasi bytha ty per opozite! E kujt ty, ty qe nuk e njeh opoziten pervecese si armik, kundershtar vjedhjesh.
  Tashme je i kompromentuar totalisht. Ke mare fund. Do ta shohesh sh. shpejt, vetem ne se edhe Rama shkon pas gjurmeve te tua. Fsahatar i pagdhendur!

 32. UJORI says:

  ILIR META ,CFAR THIRRJE I BEN RINIS TI O NJERI I KORRUPTUAR,O HAJDUT ME CIZME ,JE I PARI QE NUK E DO VETINGUN ,SE E KE VENDIN BURG PA AFAT ,KE INAT EDI RAMEN ,PER ARRITJET E SUKSESHME TE TIJA ,VAFSH NE DJALL,DHE SHPETOFTE POPULLI PREJ TEJE FAR E NDYRE,

 33. astrit says:

  Mire e ka Like floriri. Jo me arrogance dhe ultimatume, por me qetesi dhe dashuri.

 34. Lennard says:

  E Baltose Problemin.Problemi nuk eshte Rama po jeni JU bashke me Lul-Sumkapucin dhe Sali Serbin ,qe doni destabilizimin e Vendit,Doni te mos behet Reforma per Drejtesi .Kujtoni se do ti shpetoni Vetingut!!!Nuk e kupton O LIke Hajduti i Floririt qe kete ceshtje e kane marre ne dore SHBA dhe BE ,qe kane Dosjen tende dhe te Stanit tend.Qelia po te pret O katunar i pagdhendur .Nuk ke nga shpeton.Po te jap nje keshille ,Merr statusin e te Penduarit dhe nenshtrohu Drejtesise ,qe te mos kalbesh ne Burg Gjithe Jeten

 35. FSHATARI says:

  i “nderuar” Shoku Ilir Meta alias Floriri…o “Flori”…kete Pagezim te ka bere ish-burri i pare Sali Berishovici, dhe ndoshta ka te Drejte(Jo se kame Respekt per te)..ti i ke te gjitha per te qene “Floriri” ??Jo jo i Popullit Kokepalare..dhe Varfanjake…po ti je “Flori” ne Duarte e Politikes Amatoreske dhe te kalbur ne Korrupsjon ne Shqiperi…shkurt ti je “Floriri” i Saliut dhe Lulush Bashovicit…si…?? Genjeshtra ??O ja te “Kerkova Falje”….sa Harbuter qe jemi ne Populli i pa kulturuar dhe i pa Gdhendur..po keshtu jemi ne….Popull Hesapi….ja te na “Rroc” o shoku Ilir Metovici…ja te na “Rroce” por si jo!!!
  !-u “MALLENGJEVA” Shume nga Fjalimi yte i Mesiper prandaj muarc Mundimin dhe i Shkruajta keto Rreshta… o Like..o “Flori”..NUK NA THUA KUR DO TE DALIN HAJDUTET E PD-se nga “Cadra” e Antishqipetarizmit???Nuk rrin kot ata aty dhe i Bien “Daulles”??Ata po Presin Fjalen tende…:O ME PD-ne SERBE..ose me Edi Ramen??Ti je ai qe po hidhesh dege me dege..dhe Nuk di se si tja Beshe….HE O FLORI ..na Ndero edhe kesaj Radhe..apo mos Valle Sali Berisha qe te thote “Flori” ka ndonje Dosje te Florinjte kunder teje???Na like shiko se eshte Ujke i Vjeter ai..me “Fale” dhe nuk Nenvlersojme Aftesite tuaja si UJKE-CAKKAL, por ja qe Berishovici ka Lindur perpara teje dhe ka Peshuar edhe Topet e PPSH-se edhe te PD-se Serbe…ja te shome se coce do te Pjelle Mendja ty Like????

 36. . says:

  Ky njeri i pabese dhe tradhear ne Politike …

  Ne emer te “gjoja” KRIZE i dha karriket BERISHES qe te hynte ne qeveri …

 37. Sulo says:

  Dolen fatosat e partise te mbrojn ripjelljen dhe krietarin

 38. Xhemi says:

  Doli prape ky surrat-sida?!
  Ishallah te merr Zoti nje ore e me shpejt, se edhe ajrin n’a infektove, o kok’lope!!!

 39. grand says:

  Z.Meta! Pavaresisht mendimit qe ka per ty! Nuk gjen nje qytetar (pervec ndonje lSI-ist- qe thote me mburrje se je bir Kurve) te gjithe te shajne. Ti e di mire pozicionin e ER ne raport me Nderkombetaret dhe dashamiresine e tyre per te vendosur nje drejtesi per popollin. Lutja ime eshte kjo, nese ke nje fije morali, a mundesh qe ata deputetet tuaj ti sjellesh ne parlament diten e Marte,dhe te votojne vetingun, komisionet! Pastaj beje namin Rames po pate byth, shko po deshe ku te duash, me qetesi e dashuri!

  1. Gjakovari says:

   I nderuar Grand, lutja e Juaj është më kuptimplota nga të gjithë komentuesit. Të përgëzoi.

 40. Zamir says:

  Ky fajson Ramen po ky po ben 8 vjet ne pushtet, per mua ky eshte dhe do te jet njeriu me I ulet I politikes shqiptare eshte I te gjithave kriminel hajdut perçars dhe sundus nuk ka per ti dal shoirti nga ato qe I ka ber dhe po I ben ketuj populli, Deshira ime e madhe eshte kur do vi nje dite qe te gjithe badakçinjet e politikes shqiotare te kalijne ne vrime te gjyloeres per te gjithe krimet the pasurin qe kan bere ti krhehet e drejta populli

 41. Edhe une says:

  Jo Meta jo. Ti si keqberes bashke me keqberesit e tjere beni interpretime kariksh. Kryeministri e tha ceshtje pergjegjesish.
  Po ti s’flet dot per pergjegjedsi sepse per ty dhe te tjeret si ty kushtetuta s’ka asnje vlere.
  Ti dhe Sali Berisha si ne kohen e fiseve doni ti zgjidhni situatat duke pyetur njeri tjetrin mbasi kini mare miratimin e gjusheve dhe te grave se baballaret u vriteshin si pasoje e ketyre takimeve.
  Sa per ate qe ti thua se merakosesh per vendin, ti je nje nga personat pergjegjes qe Shqiperia po noton ne kete pellg te qelbur politik e me nje ekonomi zvaranike.
  Merakun dhe karakterin tend e tregon me se miri qendrimi yt ndaj cadres drejtuesve te se ciles populli ua ka pare me sy krimet.
  EDHE TI SI ATA DONI RROMPALLE NE KETE VEND. PO U ECI OK, POPULL ZEZA MORI FRYME EDHE ME JU.

 42. sokrat says:

  O Like, boll loze rolin e Kalit te Trojes! PD dhe Bashes po ja mbajti te hyjne ne zgjedhje dhe ta provojne se sa i vlen lekura! Boll me shantazhe, presione, agresione, fyerje idioteske! Ju nuk mund te lozni me voten qe i ka dhene gjithesejcilit populli! Ku e gjeni te drejten te beni si te doni! Te kerkoni qeveri teknike, besimi, leshi, preshi, etj. Ne garen e 100 metershit hyjne ata qe ja mban, dhe fitojne ai/ajo qe ka zotesine! PD e di qe do te humbe perseri dhe frika nga humbja i ka cuar ne kete situate qesharake, te mbyllen ne cader dhe te kerkojne pushtet pa votuar/vrapuar! Rama eshte aktualisht si Usain Bolt dhe dihet qe e ka te fituar garen qe pa filluar. PD te futet ne gare dhe te provoje se del e dyta! Ti Like dil i treti, por per i pari akoma nuk i ke mbushur ditet as ti dhe as LSI! Kete nuk e pranon dhe pertyp edhe ti, ashtu si PD, prandaj ben keshtu! Ke marre edhe ti nje pozicion qesharak!

 43. Milan says:

  O legen i felliqur o qelbesire e ndyr do ta gjejme nje vend ne biruc edhe per ty bashke me kriminelet e tjere e atehere vendi do jete i qete dhe cdo gje do shkoje sic duhet

 44. perkthyesi says:

  Ky njeri dhe politikan i cuditshem dhe mafioz, per karrike te vret, te vjedh, e te pret! O Meta, populli kurre nuk ka per ti harruar ato bemat e tua kriminale, pavaresisht se na paraqitesh si babaxhan, e flet fjale te sheqerosura! Shoh me keqardhje se te ndjekin pas nje tufe ciliminjsh dhe njerezish qe shiten per hic gje, dhe mbi te gjitha, qe nuk paraqesin asnje vlere! Se kur do te binden, qe te mos u ndjekin me, varet nga ndergjegja dhe edukata e tyre qytetare.

 45. kokemadhi says:

  Po akoma flet ky qe u rreshtuan ne 91 per te permbys komumizmin vetem per te vjedh dhe te siguronin dhe brezat e tyre, dhe kjo u vertetua qe per 25 vjet skalpin e kokes ia mori ketij populli,por po ben gati te fuse ne valle edhe femijet e tij, o zot, dhe ky popull nuk eshte budalla po sigurisht i vene nga mbrapa ata qe i kane siguruar punen, qe i ka mbush xhepat e tyre, po populli i thjeshte e ka treguar, nuk i lexon rrjetet sociale ky njeri sa sa i peshtire eshte bere, zhdukuni nga siperfaqja e tokes, je bere demagog i madh, po je demagog i genjeshtres, vjedhjes, shperdorimit, mos ua pafshim bojen, do te vije dita kur te hidheni ne kazan te plehrave mos kini frike, shko puthi prapanicen lulkes shko, se eshte fare e qarte se cfare plani ke.

 46. Devolliu says:

  O Like Floriri, o hajdut me çizme e me bllok, o zagar i Sali Kriminelit; ti nuk ke hallin e Shqipërisë, ti ke hallin tënd e të Monika Bythëmadhes se si t’i shpëtoni burgut për vjedhjet që kini bërë sëbashku me Saliun e shpellave.

 47. Na bashkoj kenga popullore says:

  Ky i druhet Salehit sepse i kan gjynahet bashk

 48. Monika meta kryemadhi says:

  O ilir KRIMINELI o tersi I shqiperis o hajdut te shkerdhefsha monika kurven o shtremo

 49. Alban Dega says:

  KUSH JEP ULTIMATUME ZOTI META…. !?
  E pur si muove!

  Edi Rama qe thote jam gati te bisedojme per gjithcka edhe ne cader+++++++
  Apo Lulezim Basha qe urdheron qeveri teknike e Asesi ndryshe!
  Keshtu si themi ne kryekusaret e kryeekzekutoret, krye atdheshitesit e Otrantos dhe bombarduesit e Gerdecit, 97-es e 14 shtatorit 1998…. kryeregjizoret e shterrenimit dhe korrupsionit ose ardhe e vdiqa !
  Edi Rama qe i thote jam gati te diskutojme sy ne sy per gjithcka deshiron i apo Lulezim Khomeini qe emeron stafe bisedimesh per te vrare Vetingun dhe Reformen ne Drejtesi dhe 95 per qind te shqiptareve qe jane viktima vjedhje je, mashtrimi, plackitjeje edhe vrasjeje nga me pak se tre qind e kusareve dhe vrastareve te shqiptareve e Shqiperise.
  Per te mos folur per Kushtetuten e PDSH-se s Salistanit
  Ne Saliu, me Saliun per Saliun e Korporaten e tij politike e familjare te Krimit te organizuar ish- shteror deri me 23 qershor 2913 dhe para shteteror sot, qe kerkon te mbajne Penh te sotmen e te ardhmen e shqiptareve dhe Shqiperise!
  Je burre Skrapari dhe thuaj hapur te verteten. E pur si muove , tha Xhordano Bruno para turres se druve!
  Ndaj eshte i gjalle edhe sot!

 50. valentina says:

  Like bythqiri populli i thjeshte nuk kerkon qe te perseritet 1997ta por nese kjo ndodh atehere populli do dije si te veproje. pra do te kerkojne ty saliun lulin dhe cetat tuaja te korruptuara sepse jane shume te qarte se pasurite e ketij populli jane grabritur nga ju dhe grate tuaja do ti ngulim ne hunjte e gardhit keshtu qe provoje.

 51. eda says:

  Ky eshte hajduti me profesionist sepse per keto pune ka suport edhe Monika kryehajduten. ILIR FLORIRI, ILIR BLLOKU 700 EURO, ILIR KONCENSIONI, ILIR RRUGET, etj. Mjere ne qe ky i pacipe kerkon aleance perseri me Saliun per karrigen e tij dhe na ben moral per popullin. Mjere ne populli. Ky duhet te qerohet bashke me kryeplakun Sali.

 52. Niku says:

  Zgjedhjet 18 Qershor. Populli voton ne ate dite per cilen parti apo politikane do qe ta qeverise vendin per kater vitet e ardhshme. LSI duhet te beje pushim nga qenja ne pushtet se ka shkaterruar cdo parim e moral demokracie. Edhe PD pa u rinovuar e pastruar nga korrupsioni e krimi alla Berish, Bode e kompani nuk vjen dot te pushtet.
  Vendi ka nje cader ciban ne mes te rruges, por jo krize. Te rrine mire Iliret e Lulat dhe te presin policin te dera se kane shkelur ligjet, vjedhur e vrare per shume vite.

 53. beni says:

  KUR FLET PER NDERSHMERI DHE KY ILIR META NJERIU ME I URRYER NE SHQIPERI,,,,NUK NA DHIMBSEN KARRIGET THOTE ,,A THUA NUK E DI POPULLI QE 4 VETA E VRANE PER VJEDHJET E TIJ NE QEVERINE E SALI HAJDUTIT ,,,,,KY QE KERCEN NGA NJERA PARTI TEK TJETRA PER TE VJEDHUR NE QEVERI,,,,,PSE NUK RRI ZOTI META JASHTE QEVERISE ,,,POPULLI SHQIPTAR DO JU ISHTE MIRENJOHES ,,,RRI JASHTE QEVERISE DHE MERRU ME PUNET E TUA ,,,NE QVERI TI JE NJE NJERI I URRYER NGA SHQIPTARET ,,,HABITEM SI I VOTON POPULLI KETA MASKARENJ..///

 54. D.Ulqinaku says:

  Si nuk i ben pershtypje ketij Ilir Metes qe gjith komentuesit ne te gjitha gazetat i ka kunder?
  Tek ky shrim, deri me tani jane bere 56 komente, te gjith tregojne dyshime e deri urrejtje per kete qendrim qe mban kunder perparimit te vendit.
  Por duhet te keshe cipe te dish te lexosh mesazhet e popullit.
  Insistoj qe ky popull duhet te lexoje shkrimin e fundit te te Madhit Pellumb Kulla tek TEMA.
  Po Rama a di te lexoje vullnetin e shqiptareve. Deri me tani thot se po. Te shohim.

 55. D.Ulqinaku says:

  Si nuk i ben pershtypje ketij Ilir Metes qe gjith komentuesit ne te gjitha gazetat i ka kunder?
  Tek ky shkrim, deri me tani jane bere 56 komente, te gjith tregojne dyshime e deri urrejtje per kete qendrim qe mban kunder perparimit te vendit.
  Por duhet te keshe cipe te dish te lexosh mesazhet e popullit.
  Insistoj qe ky popull duhet te lexoje shkrimin e fundit te te Madhit Pellumb Kulla tek TEMA.
  Po Rama a di te lexoje vullnetin e shqiptareve. Deri me tani thot se po. Te shohim.

 56. ari says:

  Arin e bankes ku e ke?????

 57. Dylber says:

  Meta eshte njeriu me i koruptuar ne tere historine e Shqiperise. Ai e ka vendin ne burg dhe jo krye ligjvenesi i Shqiperise. Po Edi Rama punen e pare kur mori pushtetin DUHET te kishte futur ne burg Sali Berishen dhe Ilir Meten por leshimet gjithmone te kthehen pas koke.

 58. Bora says:

  Mos u merzisni kot .ata nuk e kane hallin te vetingu apo te pd po te zgjedhjet se kete radhe e dine shume mire qe ps+pdu+frd fitojne zgjedhjet dhe nuk jane me forca e tret prandaj behet gjithe kjo rremuje.Saliu nuk do kete me njeres ne pushtet qe ta mbeshtesin dhe duan me cdo kusht destabilizim.prandaj Rama dhe i vetem te veje ne zgjedhje mos kete asenje minute shtyrje te zgjedhjeve.do mundohen te blejne shume vota qe te fitojne me cdo kusht si force e trete.

 59. Crusader says:

  Masturbohuni o idiote militante. Ende nuk e keni kuptuar se nuk behen zgjedhje ne nje vend te Natos pa opoziten? Eshte mire qe dhe djali i Anetes ta kuptoj kete sa me shpejte, ndryshe do fluturoj nga dritarja me shkelma.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *