Basha mbledh aleatët: Opozita nuk regjistrohet për zgjedhjet e 18 qershorit, më 7 maj, protestë kombëtare në Kavajë

Edhe nje here tjeter, opozita e ka bere te qarte qendrimin e saj se nuk do te marre pjese ne zgjedhje dhe rrjedhimisht, nuk do te regjistrohet ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve.

“Koalicioni opozitar i mbledhur sot, konfirmon qendrimin per mosregjistrim ne KQZ deri ne arritjen e nje pakti politik per krijimin e qeverise teknike qe do siguroje zgjedhje te lira, dhe koalicioni opozitar vendosi mbajtjen e nje proteste te madhe kombetare me 7 maj ne Kavaje”, behet me dije ne deklaraten e leshuar pas mbledhjes se PD me aleatet.

Kjo deklarate dhe ky vendim vjen sot qe eshte dita e fundit e afatit per t’u regjistruar ne KQZ per zgjedhjet e 18 qershorit. “S’do regjistrohemi në zgjedhje pa qeveri teknike”, eshte vendimi i qarte i opozites, teksa pritet edhe reagimi i mazhorances pas ketij vendimi.

Kjo pasi kryeministri Rama e ka bere te qarte qe nuk eshte pro nje qeverie teknike, apo edhe besimi qe ka kerkuar aleati i tij Ilir Meta. Por ky i fundit, si kreu i LSI, ka thene se nuk mund te kete zgjedhje pa opoziten.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Basha mbledh aleatët: Opozita nuk regjistrohet për zgjedhjet e 18 qershorit, më 7 maj, protestë kombëtare në Kavajë”

 1. coku says:

  ah te na beni kete nder. te qeroheni fare e mos tu shohim syte hajdute e kriminele qe beni si virgjeresha.

  1. kastro zizi says:

   SHUME E SAKTE COKU

 2. LORA says:

  E cfare pastaj,,,,se hordhia e krim-kuserimit te Shqiperise e shqiptareve,per nje cerek shekulli,nuk po regjistrohet ne KQZ per zgjedhjet e 18 qershorit ??????
  Per njerezine po behet me e lehte sikterisja e tyre nga skena e historise se shtetit te shqiptareve.
  Jam e sigurt qe qytetaria e Kavajes do t’i percmoje,,,,as me shume e as me pak se cfare po ben qytetaria e Tiranes me cadren e krimit dhe turpit pa limit.Kavajes I nevojitet nje pushtet funksional vendor,asgje tjeter.

 3. populli fukara prej ketyre plehrave says:

  ministria e brendeshme mos tu jape leje,dhe le shkojne ne te s’emes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *