FOTO/ Xhaxhai i Sali Berishës, krah për krah Enver Hoxhës

Që prej rënies së komunizmit, karta që përdor më shumë në politikë Sali Berisha, është ajo e antikomunistit të tërbuar.

Kërtë që e ka luajtur edhe pasiu iu publikuan fotot kur pushonte me fëmijët e Enverit ne Pogradec.

Por deputeti Pjerin Ndreu ka botuar një tjetër foto sot, ku shihet xhaxhai i Saliut krah Enver Hoxhës.

“Ky qe shihni ne foto me rreth ne te majte te fotos eshte Zeqir Halili, xhaxhai i Sali Berishes !

Lidhja me Enver Hoxhen dhe Partine e Punes nuk eshte rastesore, por genetike qe i ka rrenjet te paraardhesit e Saliut tone.

Ja nje fakt tjeter i “antikomunistit” tone famemadh”, shkruan deputeti socialist.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/berisha-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/berisha-2.jpg","attachment_id":"664459"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/berisha-enver-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/berisha-enver.jpg","attachment_id":"664461"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/berisha-enver-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/berisha-enver-1.jpg","attachment_id":"664462"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/berisha-dhe-simon-stefani-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/berisha-dhe-simon-stefani.jpg","attachment_id":616439},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/berisha-hysni-kapo-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/berisha-hysni-kapo.jpg","attachment_id":615752}]

21 komente në “FOTO/ Xhaxhai i Sali Berishës, krah për krah Enver Hoxhës”

 1. Gjergji i Madh says:

  Tema, pse nuk hapet shkrimi i plotë me foton??? Ndërhyrje ….?

  1. Edkari says:

   shifni kepucet e xhaxhait e shifni kepucet e xhaxhit
   besoj kaq mjafton qe te na kujtohet
   Kristaq Rama krah Nexhmije Hoxhes ne Kuvendin Popullor.

   1. Loko-Loko says:

    Po keshtjellat pa fund te Salikarit dhe miliardat e eurove neper bankat e huaja po te Salikarit ,A MUND T’I KRAHASOSH DOT ME SHEJKET E ARABISE sot?
    Dhe ty te paska mbetur mendja tek kepucet e Enverit!
    A na rrufsh sumen o Salikari!

  2. Shpelli says:

   Une jam salier i kopese se saliereve, kafshëve, egërsirave, të palarëve, dhenve, dhive, derrave, qenërve, gomerëve, ujqërve, çakejve. Eshte e pamundur qe kreu i kopese tone te kete lidhje me keto thashetheme. Ai egersire nuk mund te kete qene as zagar i i oxhakut te Enver Hoxhes. Ai shpellar nuk mund te jete as spiun i Serbise. Turma jone eshte me e çmendura, llumi i perparimit ne Shqiperi dhe akoma me shume keshtu eshte shpellari ne krye te kopese tone. Na e kemi per nder te udhehiqemi nga nje shpellar, kafshë, egërsire, kriminel, spiun i Serbise.

 2. "horri i bulevardit" says:

  Zeqir Berisha ka ken bur i nershem, e denoncoi ke partia, kunoten e vet qe u shkerdhy me Karaxhicin partizon, shkerdhim qe rezultoi me pjelljen e salehut.

  1. arbereshi says:

   Sa ka dit katunari Zeqir nga komunizmi dhe civilizimi aq di edhe katunari Sali nga demokracia e civilizimi. Emeruesi i perbashket katunare te pa civilizum dhe kjo do vazhdoje tek kalamajt dhe tek kalamajt e kalamajve

 3. Bozen says:

  Nuk eshte turp te tregosh te vertetn,por ky saliu i pd paska qene nje gomar e kerriç gomari.

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   pse habiteni kot…gjithe veriu la qene me enver hoxhen…shkodra joo..shumica kongeve per enver kurven jane me cifteli

 4. luli says:

  Po te gjithe shqiptaret kane dale ne foto me Enver Hoxhen, mos e beni ndonje gje te madhe tani. Ai ishte udheheqesi dhe bile dhe te burgosurit si Lubonja apo Ngjela do te desheronin te dilnin para burgut me te, lere se çfare thone tani. Pastaj gabimi me i madh i Pjerin Ndreut eshte se Zeqir Halili ishte burre me emer atje ne Tropoje, ndersa Sali Berisha nuk e ka xhaxha, eshte tjeter monster se ka per baba Karaxhiçin , gjithmone sipas thenieve te tropojaneve dhe jo legjende por fakt. I beni ADN-ne qe ta hidhni poshte kete qe theme une.

 5. Alban Hamzai says:

  Edhe babai I Edi Rames ka qene ne krah te E.Hoxhes ,sikunder ka qene ose kane dashur te kene qene 90% e popullit shqiptar ne ate kohe .Kjo foto nuk tregon asgje .O kohe ,o zakone kane thene te paret . Z.Pjerin Ndreu ,duke publikuar foton,tregon se ka te njejtin mentalitet komunist qe kishin edhe komunistet e kohes se E.Hoxhes te cilet ,ne vitet e para te pasclirimit I denonin njerezit qe kishin dale ne foto me Zogun ,anglo-amerikanet etj. Pra megjithese kane kaluar mbi 25 vjet,publikimi I ketyre gjerave tregon se nuk kemi kuptuar asgje nga demokracia,aq me teper qe personi qe I boton eshte dhe deputet .Sic duket ne Shqiperi duhet te kalojne shume breza qe te filloje ndryshimi. Ju lutem botoni komentin tim!

  1. Sparetaku says:

   Nuk eshte puna se te gjithe shqipetaret kane dale me Enverin foto.por Saliu eshte ne udheheqje dhe e shan ate per te mos u denuar si komunist.Atehere si thua ti,t’a lavderojme? Atehere,Saliu te moss na shesin pordhe sikur e do ai me shume demokracine.

  2. arbereshi says:

   E vertete, tjeter xhaxhai e tjeter Saliu. Por une ju them qe Saliu eshte njohur ne Tiranen e viteve 80 si komunist e sekretar partie i devotshem se sa si mjek

 6. ilir says:

  Po ta shikosh mire, eshte i vetmi nga tre malsoret qe po duartroket.
  Dhe Saliu me duartrokitje e ka bo karieren!

 7. Andy says:

  Kurse Luli eshte nipi Enverit

 8. Malok qe mos qofsh says:

  Speciet ekzotike xhiro neper Tirone. Enveri ishte i mençur, e mbyllte me nje xhiro bulevardit duke i treguar popullit aspektin folklorik, por fatkeqesisht jo aq i mençur ta kuptonte se nje nga keta “drute me prè” do merrte peng vendin dhe do ti nxirrte ujin e zi.

 9. Drini says:

  Nga mania per ti gjetur fakte per ta luftuar kundershtaret politike shkohet deri ne imitim te metodave te vjetera te luftes se klasave. Cdo pushtetar dhe politikan por dhe cdo qytetar gjykohet nga veprimet qe kryen sote . Kjo semundje eshte perhapur me vendosmeri nga vet Saliu me kompani dhe te tjeret po e imitojne aq bukur qe nuk behet gje tjter vecse qendrohet ne vend edhe zhvillimi e vertet i vendit Ne kete amulli lufte te kote vetem harxhohet koh dhe nuk punohet per progresin ashtu sic po bejne cadristet . Etja per pushtet dhe frika nga drejtesia qe vete e katandisen ne mafie i ka mberthyer monstrat e krimit duke zene rrugen Eshte per tu ardhur keq qe edhe disa me emer perlyen ne ate cader te piste te lyer me krim .

 10. Alush Ajliu says:

  Nuk i gjaka Salihi.Sa i ngjan karaxhixhit mor jahu ky Salihi, nuk thone kot gjaku s’behet uje.Po cuni i Salihi, Zeni a e dini kujt i ngjan u a thomi une po nuk e gjetet.

 11. Maks says:

  Te gjith e kishin enderr te ishin afer apo te benin nji foto me enverin ca jan keto pordha qe hidhen sot turp esht te beh foto me salen apo ilirin sot qe edegjeneruan kete vend

 12. Dajti USA says:

  Rrace servilash…

 13. Ylli says:

  Eh o Pjerin inteligjenca.Si te duken komentet e mesiperme.Gjithe simpati per ju verioret.Na nxorre nje status ne facebook dikur.Nuk duroj dot ….thoje….kur bashkefshataret e mi i therrasin CECEN ne korridoret e PS.Mos te vij keq se keshtu ju therrasin ne PS.Ose me me takt….malok por malok i mire.Ashtu thone dhe per z Sterkaj z Doshi etj etj.Sa per foton kete pasionin marubian vazhdoje me z Xhafaj.Ka dale vete Xhafaj jo xhaxhai …..o malok i mire.Nga Jugu jam ,por po te isha nga Veriu do mjaftonte leximi i ketyre felliqesirave me lart te mos votoja PS per 50 vjet rresht.O Pjerini katolik dhe socialist……😂😂😂😂😂

 14. Ed tironci says:

  Enveri ka bo gabime me thes..ka vra..ka pre..ka burgos…por gabimi i tij me i modh ishte ai i funit…zhdukjet e 1981-1983..me burgosjet dhe vrasjet nga rangjet me te larta e deri tek baza…ZHDUKU NJE KLASE TE TERE POLITIKE..ai ishte finok e dinte qe 90 do vinte…por RAMIZ ALIA u manipulua nga nje azem hajdar..dhe nje sali berishe…dmth 90 e gjeti shqiperine pa politikane…do te doja te shihja si do sillej berisha sikur ne vend te ramizit…te ishte mehmet shehu…do i shpetote shurra atij dhe gjithe lopcareve!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *