Koço Kokëdhima në rolin e zëdhënësit të Berishës dhe Metës: Zgjidhje, largimi i Ramës kryeministër

Dy ditë pas takimeve Kokëdhima- Meta dhe Kokëdhima – Basha, gazeta “Shekulli” ka dalë me një editorial në thelbin e të cilit është Zgjidhja që ofrohet nga “një lider i mirë”.

Cila është kjo zgjidhje që sugjerohet me shkrim nga Arben Rrozhani? Kjo zgjidhje është shtyrja e zgjedhjeve për në vjeshtë.

Që PS dhe PD do të takohen dhe do të arrijnë një kompromis kjo është e sigurtë, por Shqipërisë, këtej e tutje, i nevojiten vetëm kompromise parimore dhe jo flirte mes dy partive të mëdha, sepse ato, sa herë janë bërë bashkë me këto qëllime, kanë çimentuar sistemin dypartiak, kanë cenuar Kushtetutën dhe kanë deformuar demokracinë dhe eliminuar pjesëmarrjen e popullit me vendimarrje.

Një lider i mirë i jep fund kësaj praktike që ka pronësuar vullnetin e popullit dhe e ka mbledhur fatin e vendit në duart e një grushti njerëzish.

Një lider i mirë është si “trimi i mirë me shokë shumë”.

Ai nuk del ditë-natë dritare më dritare duke u përbetuar se do të bëjë zgjedhje edhe pa opozitën, apo me opozitën që sajon në sallonet e errëta të pushtetit.

Ai ulet së bashku me opozitën që të gjejë një zgjidhje të drejtë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare…

Shtyrja e zgjedhjeve për në vjeshtë do të krijonte kushtet dhe infrastrukturën e nevojshme zgjedhore që do të mundësojë një proces votimi dhe numërimi të denjë për vendet demokratike, duke e shkëputur nga vendi i turpit ku është prej 23 vitesh, që kur nisi vjedhja shtetërore e votave dhe deformimi i vullnetit të zgjedhësve”, shkruhet në editorial.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Koço Kokëdhima në rolin e zëdhënësit të Berishës dhe Metës: Zgjidhje, largimi i Ramës kryeministër”

 1. Gim says:

  Edhe ti more koqo dole bythkire, me keq se kaci i zi

 2. may says:

  Po perse nuk duhet Rama kryeminister, se nuk do LUli dhe Berisha ? dy kriminele me dosje ne prokurori, dhe qe i kane bere kaq deme shqiperise, dhe ata duahn te heqin Ramen qe punon, dhe e kane zili dhe jane te poshter me ata qe punojne ? Rama e ka fituar me vota ate pozicion qe ka dhe me vota do ta fitoj perseri ose do ta humbe, por jo se do kocua te bej ndermjetesin dhe te heqe ramen per deshirat adsurde te lulit dhe berishes, dy kriminelet e shqiperise , Kjo nuk mund te ndodhe, kjo do ndodhe vetem ne 18 Qershor me zgjedhjet, ato e vendosin nese Rama qendron akoma apo iken, jo kriminelet te marrin vendime ne emer te shqiptareve, 100 vetet qe mbledh lulu dhe berisha ne cader nuk perfaqesojne popullin shqiptare, let ta provojne te shkojne ne zgjedhjet dhe ta shikojne sa do marrin, ?

 3. kleptofagos says:

  Epo te shohesh Kokedhimen, qe sot i jep drejtim zgjidhjes se krizes, kjo eshte vertet nje arritje e madhe…..per Edi Ramen qe e promovoi dhe e mbeshteti me kaq perkushtim, mikun e tij te ngushte me te cilin do te pleqeronin sebashku ne Himare! Per te gjithe fansat e Rames: Na rrofshin te gjithe te emeruarit e tij, me Edi Ramen ne krye!

 4. kleptofagos says:

  Epo te shohesh Kokedhimen, qe sot i jep drejtim zgjidhjes se krizes, kjo eshte vertet nje arritje e madhe… per Edi Ramen qe e promovoi dhe e mbeshteti me kaq perkushtim, mikun e tij te ngushte me te cilin do te pleqeronin sebashku ne Himare! Per te gjithe fansat e Rames: Na rrofshin te gjithe te emeruarit e tij, me Edi Ramen ne krye!

 5. LORA says:

  Shkelqimi dhe mjerimi i kurtizankave ,,,koco kokedhima ne fazen e mjerimit.
  Shqiperia po jeton shansin e nje katarsisi te vertete,,,,nga burrat-kurtizanka , qe i moren nderin dhe e zhvaten deri ne asht,,,pas 1990-es.Eshte nje mundesi fatlume ,qe shqiptaret t’a kurorezojne ne 18 qershorin e sivjetem.

 6. Vesa says:

  Zgjedhjet Jane dekretuar dhe do behen me 18 qershor. Shtyrja nuk ndryshon asgje dhe nuk e ben Shqiperine me te mire. E vetmja qe Shtyrja mund te bej eshte futja ne cader e disa hajdutve te rinj.

 7. shpresa says:

  Duhen te shtyhen zgjedhjet! Po nuk u mjaftuan 4 vjet qe te pergatiteshit per zgjedhjet? U dashkan dhe 4 muaj akoma qe njerezit te telendisen me prapaskenat tuaja miserabel akoma? More, por çfare kerkoni nuk merret vesh. Doni zgjedhje ku te votoje populli apo doni nje qeveri ne tavoline pa popullin, doni zgjedhje si demokracite e tjera apo doni emerime qeverish e aministratash vetem nga ju si keni bere deri tani? Une dhe te gjithe ju kuptojme, por seicili flet sipas interesit personal, pa menduar se kjo çeshtje u perket te gjitheve dhe jo vetem juve krereve te partive politike qe jeni te vetemruar duke bere zgjedhje fallco dhe keshtu kerkoni ta deformoni demokracine dhe voten e popullit. Sot qe durimi akoma s’na ka vdekur, por irritimi eshte ne kulm deri sa edhe ndonjeri mund te veproje me keta politikane, se demokracia jone po i mban si idhuj te krimit gjithfaresh prej kaq e kaq vitesh, ka edhe nje pergjigje nepermjet pyetjes: Vertete e doni kaq shume popullin dhe dmokracine? Zhdukuni nga ato vende qe keni zene qe tu besojme, se keni bllokuar marrjen e frymes demokracise dhe popullit. Mos tu dhimbset kaq shume populli dhe Shqiperia se e dime si e keni trajtuar kaq vjet, se ka te tjere qe e bejne me mire ate pune. Por ju zhdukuni para se tu zhduken!

 8. Dani says:

  Shkrimi te gazeta shekulli eshte shume interesant dhe me pelqeJ. Bravo autorit dhe bravo Kokedhimes qe u dhe disa leksione qe sakta se si duhet te sillet nje lider i mire. Rama merr shembull nga i miri ose ik nga ai post qe ke

 9. Eno says:

  Zgjedhjet duhen shtyre ashtu sic thote Kokedhima. nese nuk shtyhen e sigurte qe nuk do te kemi zgjedhje te lira e te ndershme

 10. lushnjari says:

  qenke koqe fare o koqo. 18 qershori kete here do ndaje mire grurin nga fara e keqe, patriotet nga antishqiptaret, nga ata qe duan dhe luftojne per te bere shtet ndaj atyre qe kane 27 vjet qe luftojne per ne shtet rrumpalle per ta zhatur sic ka bere berisha e basha e qe kjo te pelqen edhe ty o koqo. te gjithe ju bashke me liro hajdutin , jeni hjenat e ketij vendi.k

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *