Lulzim Basha iu qan hallin gjyqtarëve e prokurorëve: Me reformën në drejtësi do përfundojnë të vdekur, si Falcone dhe Borsellino…

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka folur sot nga çadra e protestës lidhur me reformën në drejtësi.

Ai iu ka qarë hallin gjyqtarëve dhe prokurorëve që do të hiqen pas kalimit të reformës në drejtësi.

Sipas Bashës, gjyqtarët dhe prokurorët do kenë fatin e dy gjykatësve italianë, Paolo Borsellino dhe Giovanni Falcone, të cilët u ekzekutuan nga mafia italiane.

Ta zëmë për një moment me të vërtetë se reforma në drejtësi nuk ndodh ashtu si e ka projektuar Edi Rama për pushtetin e  tij dhe ne ia dalim të zgjedhim gjyqtarë e prokurorë të ndershëm.

Po çfarë ndodh nëse nuk kemi zgjedhje të lira e të ndershme, nëse nuk e shkëputim politikën nga krimi?!

Këta do të vihen në shenjestrën e krimit dhe politikanëve të korrupturr dhe do të kenë fatin e Borselinos e Falkones, që në luftë me mafian gjetën vdekjen.

Kjo është e vërteta e Shqipërisë sot.

Nuk është drejtësia e korruptuar që solli krimin.

Është politika e korruptuar që polli drejtësinë e korruptuar që ka nevojë për të dhe që është gati të shtrembërojë edhe vullnetin popullor për interesa të saj dhe ka vetëm një ilaç, vetëm një melhem: Zgjedhje të lira dhe të ndershme”, tha Basha.

Gjyqtarët dhe prokurorët duhet të ndihen me fat që kanë Lulzim Bashën, i cili mendon për të ardhmen dhe jetën e tyre!

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Lulzim Basha iu qan hallin gjyqtarëve e prokurorëve: Me reformën në drejtësi do përfundojnë të vdekur, si Falcone dhe Borsellino…”

 1. enver hoxha says:

  Cfare rrote. Sa me teper flet ky topja, aq me teper bindem se duhet te votoj PS-ne, megjithe karlleqet qe ben Rama.

 2. pjeter says:

  mos ndy emrat e falkones dhe borselinos neper gojen tate o peshtire

 3. valentina says:

  Lulush bythqiri ti krahason gjykatesit dhe prokuroret e SHqiperise me Falkonen dhe Borselinon?keta qe jane korruptuar prej jush mafjozeve te SHqiperise i meritojne te gjitha.

 4. andromeda says:

  Ua, ua, ua, veçëm thagma nxjerr nga goja ky sharlatan. e ndjen ky se sa e urrejnë dhe tallen shqiptarët me të? Apo, çdo mjet për të mbrojtur bythën e vet nga zullumet.

 5. Dajti USA says:

  Po te ishin Falcone gjykatesit dhe prokuroret e Shqiperise, Saliu dhe Luli do ishin ne burge tani.

 6. Xha Selimi says:

  O idiot , perpjekja jote per tu faktorizuar si drejtues i vertet i PD-se hidhet poshte po nga ty me idiotlleqet qe thua . Pa pyeti njeher ata fukarej qe te vijne ne cader se kush nga ata ka fituar nje ceshtje gjyqesore si rrezultat i funksionimit te drejtesise ( prokurori – gjykata ) ??? Mos vazhdo keshtu se do te te nxjerrin per bythe nga cadra fukarejte qe ti gjoja mbron . Edhe dicka per fukarejte e cadres , o trap , mos harro qe partia jote mbron interesat e te pasurve dhe aty duhej te kishte vetem pronare firmash , investitore pse jo edhe te huaj te cilet nuk gjejne mbeshtetje nga administrata e korruptuar shqiptare . Mblidh mendjen per ato qe nxjerr nga goja …

 7. Lelo says:

  Hahahahahaha dhe nje here Hahahahahaha ik mor injorant i lindur krahason mutin me arin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *