Aurel Plasari: Sorosi erdhi nga p… i s’ëmës për të më sulmuar mua, këlysh k*rve

I ftuar dje në emisonin e Adi Krastës në TCH, studiuesi Aurel Plasari ka shprehur troç mendimin e tij për George Soros dhe përplasjen e madhe që pati me të në vitin 1993.

Më 1993 ky njeri, ky individ, ka ardhur në Shqipëri nga p… i s’ëmës për të më sulmuar mua.

Pra ky këlysh k…, – këtë shprehje e kam nga Kryeshërbëtori ynë, – vinte në atdheun tim për të më sulmuar mua!”­ tha Plasari.

MEQË MË PYETËN PËR SOROSIN

Po të mos më kishin pyetur…;­) “Më 1993 ky njeri, ky individ, ka ardhur në Shqipëri nga p… i s’ëmës për të më sulmuar mua.

Pra ky këlysh k…, – këtë shprehje e kam nga Kryeshërbëtori ynë, – vinte në atdheun tim për të më sulmuar mua!

A e përfytyron të mund t’i shkoja unë atij në ShBA dhe ta sulmoja?!

Unë thosha që nuk mund të japin mësim në Universitet studentë pa diploma, nga ata që promovonte Sorosi i mbështetur nga vegla e tij në Shqipëri ambasadori i atëhershëm…”.

Mund ta ndjekë kush është i interesuar edhe për “mitin e ambasadorëve” etj.

 

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Aurel Plasari: Sorosi erdhi nga p… i s’ëmës për të më sulmuar mua, këlysh k*rve”

 1. demir says:

  Ç’eshte ky legen qe flet keshtu ne nje media publike? Pse z.Krasta merrni te tille njerez ne interviste? Çfare do ti mesosh publikut duke intervistuar te tille pseudo inyelektuale qe gjoja kane luftuar kunder imperializmit por populli nuk i ka ndjekur.
  Edhe gazeta mendoj se nuk duhet te botoje intervista me fyrje e sharje me fjale te ndyra.

  1. rrofte Sorosi says:

   Ju intelektualet dhe politikanet e falimentuar sa vjen e po qelbeni me shume, ne qoftese sorosi ka nxjerre njerez puntor nga djepi i tij si kryeministri Rama dhe kryebashjaku i kryeqytetit Veliaj atehere sorosi eshte i mirepritur nga populli shqiptar.

 2. Bejlerbeu says:

  Oh Aurel Plaskari çuni i kepucarit kamunist po u merrka me Sorosin? Aurel tregona nje çiçke me djalke sesi te angazhoi Sigurimi i Shtetit ne Zall-Herr dhe si bashkepunoje me te.

  1. me mire sorra se ariu says:

   Rrofte perendimi dhe kushdo qe i do te miren popullit shqiptar, poshte mbeturina dhe bashkepuntoret e imperjalizmit sllavo-rus si puna e z.Plasari baske me politikanet e PD-se dhe LSI-se.

  2. Xhema nga Tirana says:

   A thua se: edhe Ky “Plasaritës” e paska “ngrënë lugën e çorbës” …

 3. andromeda says:

  Po kush p… i sat’ëme kujton se je ti more gjytyrym që matesh me Sorosin që as do t’ia dijë se ekziston dikush në Shqipëri me emrin Plasari. Ik ore lapagjoz se na bone me qesh.

 4. Endri says:

  Si intelektual nuk te falet qe te shpalosesh nje mllef te tille rrugaçerore dhe me pas duke ja ngjeshur edhe kryeministrit. Se cben Rama apo te tjeret jane peshe e veprave te tyre por ti o qyqare se ke as per here te pare kete lloj gjuhe. Po cet kane bere aman, pa pune je mo qe shfryhesh ne kete menyre.

 5. beni says:

  KJO ESHTE RRUGA E VETME E SHPREHJES SE IDIOTESISE DHE PROVINCIALIZMIT SHQIPTAR NJE PA BREKS SI KY POLASARI QE QIHET NE BYTHE PER NJE VEND PUNE PO MATET E NJE SUPER MILIARDER SI SOROS-I…KUKU PER NE…DHE GAZETAT E BOTOJNE KETE…KU TE PJEDH SOROS-I TY O MIZE E NDYRE.

 6. LORA says:

  Eshte lajm i mire;qenka terbuar edhe a.plasari.I qofte e lehte;ne cader apo jashte saj !

 7. mmoisiu says:

  Po ku te pjerdh ty Sorosi ty more legen,ai te peshon me te gjithe familjen me dollare mor debil,te llogariska ty !
  Gjej ndonje te nivelit tend dhe debato ,se dhe artikullin nuk ta lexova se ishte humje kohe !

 8. shpresa says:

  Ja, Shqiperi e dashur! Ne doren e ketyre intelektualeve bastarde ke ngelur si Aurel Plasari me shoke. Keta jane ata qe tallen me ty se pushtetin demokratik e kane bere monopol te tyre dhe tani nuk del dot nga kthetrat e tyre per vite deri sa vdekja ti marre me vete. Po ç’jane keto shprehje, keto fjale kaq banale sa vete ata! Dhe vuajtjet tani s’vijne me nga diktatura, por nga demokracia qe i ka shperbere keta njerez. As moral, as nder, as dinjitet, as prestigj, po kush eshte njeriu? Njeriu dallohet nga mendimi, por dhe normat dhe rregullat se si do te sillet ne marrdhenet ne shoqeri njerezore, jo si harbut, i shpelare ne kete mendim, por plot aresye dhe respekt per vete dhe te tjeret. Aurel Plasari nje tipik injoranti. Pse dhe per shprehje te tilla u dashka ligji?! Paataj cili eshte ndryshimi midis njeriut me kulture dhe injornatit?

 9. Lennard says:

  Po ku pjerdh Sorosi se ekziston nje Vemje si Plasari .Fuck You Zarbo i Harbuterise.Po me vjen cudi si Administrata e Top Channel lejon Spitullaqin Adi Krasta te shfryje inatet e tij feminore!!!.Kjo nuk eshte serioze .Po i duket vetja i rendesishem ,per te dhene mendime “TE VYERA”” per publikun.

 10. Berti says:

  Kete e ka tredhur Mimoza Ahmeti, e ka pas burre. I paska leshuar pellumbat fare…munges testosteroni, probleme me prostaten, aq e ka çmendet njeriu i shkret dhe flet kodra pas bregut.

 11. TURP I MADH PER EKRANIN E TELEVIZIONIT ME TE MADH SHQIPTAR “TOP-CHANNEL” DHE PER ME SHUME PER ADI KRASTEN SI MODERATOR DHE FTUES DIREKT I KETIJ SPIUNI TE FAKULTETIT TE FILOLOGJISE QE KUR ISHTE STUDENT (SHUME SHPEJT DO HAPEN DOSJET E BASHKEPUNETOREVE TE SIGURIMIT TE SHTETIT DHE KEMI PER TE PARE SE KUR E SI KA SHERBYER KY PALO PROF/DR ME EMRIN “ARUEL PLASARI”), QE LEJOJNE NE STUDIOT E TYRE NJEREZ TE TILLE GOJE-NDYRE, SERVILE (NENKUPTO ME SAKTE: SPIUN) TE CDO RREGJIMI DHE VECMAS “UDHEHEQESI” TIPIK KOMUNISTO-FASHIST SI SALI RAM BERISHA. NE EMIGRANTET NE AMERIKEN E VERIUT PO KUMUNIKOJME ME NJERI-TJETRIN DHE ME MIQTE TANE NE DO ZYRA “VIP”, QE JO PAK EMRAVE BICIM “INTELEKTUALE, STUDIOES, PROF/DR… ETJ” SIC PO DALIN KETO KOHET E FUNDIT NEPER MEDIA TE SHKRUARA, ELEKTRONIKE, ETJ, TE MOS U JEPET ME HYRJE NE SHBA+CANADA E TE FUTEN NE LISTEN “NON GRATA”, PASI KANE DALUR HAPUR ANTI-PERENDIMORE DHE VECMAS ANTI-AMERIKANE, SEPSE JANE KUNDRA BERJES SE SHTETIT LIGJOR, DHE NEN CADREN E BULEVARDIT TE PALO-OPOZITES BERISHJANE+NANOISTE+METISTE, KU KRYEFJALA ESHTE REFORMA NE DREJTESI, VETTINGU, BKH.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *